Nominacije za najbolji film su:1.
„Američka prevara“ (American hustle)2.
„Kapetan Filips“ (Captain Phillips)3.
„Nebraska“4.
„Poslovni klub Dalas“ (Dallas buyers club) 5.
„Gravitacija“ (Gravity)6.
„Ona“ (Her)7.
„Filomina“ (Philomena)8.
„12 godina ropstva“ (12 years a slave)9.
„Vuk sa Vol Strita“ (The wolf of Wall Street)Nominacije za najboljeg glumca:1. Kristijan Bejl (Američka prevara)
2. Brus Dern (Nebraska)
3. Leonardo Di Kaprio (Vuk sa Vol Strita)
4. Čivetel Ejiofor (12 godina ropstva)
5. Metju Mekonahi (Poslovni klub Dalas)
Nominacije za najbolju glumicu:1. Ejmi Adamas (Američka prevara)
2. Kejt Blanšet
(Blue Jasmine)3. Sandra Bulok (Gravitacija)
4. Džudi Denč (Filomina)
5. Meril Strip
(Avgust u okrugu Osejdž) Nominacije za najbolju mušku sporednu ulogu:1. Barkhad Abdi (Kapetan Filips)
2. Bredli Kuper (Američka prevara)
3. Majkl Fasbender (12 godina ropstva)
4. Džona Hil (Vuk sa Vol Strita)
5. Džered Leto (Poslovni klub Dalas)
Nominacije za najbolju žensku sporednu ulogu:1. Seli Hokins (Blue Jasmine)
2. Dženifer Lorens (Američka prevara)
3. Lupita Niong (12 godina ropstva)
4. Džulija Roberts (Avgust u okrugu Osejdž)
5. Džun Skuib (Nebraska)
Nominacije za najbolju režiju1. „Američka prevara“ (American hustle) - Dejvid O.Rasel
2. „Gravitacija“ (Gravity) - Alfonso Kuaron
3. „Nebraska“ - Aleksandar Pejn
4. „12 godina ropstva“ (12 years a slave) - Stiv Mekvin
5. „Vuk sa Vol Strita“ (The wolf of Wall Street) - Martin Skorseze
Najbolji film van engleskog govornog područja1.
The Broken Circle Breakdown (Belgija) 2.
La grande bellezza (Italija)3.
The Hunt (Danska)4.
The Missing Picture (Kambodža)5.
Omar (Palestina)Najbolji animirani film1.
Kruds 3D (The Croods)2.
Grozan ja 2 (Despicable me 2)3.
Zaleđeno kraljevstvo 3D (Frozen)4.
Ernest & Celestine5.
The Wind RisesNajbolji scenario1. „Američka prevara“ (American hustle), David O. Russell, Eric Singer
2. „Plavi Jasmin“ (Blue Jasmine), Woody Allen
3. „Poslovni klub Dalas“ (Dallas buyers club), Craig Borten, Melisa Wallack
4. „Ona“ (Her), Spike Jonze
5. „Nebraska“, Bob Nelson
Najbolji adaptirani scenario1. „12 godina ropstva“ (12 years a slave), John Ridley
2. „Pre ponoći“ (Before Midnight), Richard Linklater, Julie Delpy, Ethan Hawke
3. „Kapetan Filips“ (Captain Phillips), Billy Ray
4. „Filomena“ (Philomena), Steve Coogan and Jeff Pope
5. „Vuk sa Vol Strita“ (The Wolf of Wall Street), Terence Winter
Najbolja fotografija1. Gravity (2013): Emmanuel Lubezki
2. Inside Llewyn Davis (2013): Bruno Delbonnel
3. Nebraska (2013): Phedon Papamichael
4. Prisoners (2013): Roger Deakins
5. The Grandmaster (2013): Philippe Le Sourd
Najbolja montaža1. 12 Years a Slave (2013): Joe Walker
2. American Hustle (2013): Alan Baumgarten, Jay Cassidy, Crispin Struthers
3. Gravity (2013): Alfonso Cuarón, Mark Sanger
4. Captain Phillips (2013): Christopher Rouse
5. Dallas Buyers Club (2013): Martin Pensa, John Mac McMurphy
Najbolja scenografija1. 12 Years a Slave (2013): Adam Stockhausen, Alice Baker
2. American Hustle (2013): Judy Becker, Heather Loeffler
3. Gravity (2013)
4. The Great Gatsby (2013): Catherine Martin, Beverley Dunn
5. Her (2013): K.K. Barrett, Gene Serdena
Najbolji dizajn kostima1. American Hustle (2013): Michael Wilkinson
2. The Great Gatsby (2013): Catherine Martin
3. 12 Years a Slave (2013): Patricia Norris
4. The Grandmaster (2013): William Chang
5. The Invisible Woman (2013): Michael O'Connor
Najbolja šminka1. Dallas Buyers Club (2013): Adruitha Lee, Robin Mathews
2. Jackass Presents: Bad Grandpa (2013): Steve Prouty
3. The Lone Ranger (2013): Joel Harlow, Gloria Pasqua Casny
Najbolja originalna muzika1. The Book Thief (2013): John Williams
2. Gravity (2013): Steven Price
3. Her (2013): William Butler, Andy Koyama
4. Saving Mr. Banks (2013): Thomas Newman
5. Philomena (2013): Alexandre Desplat
Najbolja originalna pesma1. Despicable Me 2 (2013): Pharrell Williams( "Happy")
2. Frozen (2013): Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez("Let It Go")
3. Mandela: Long Walk to Freedom (2013): Bono, Adam Clayton, The Edge, Larry Mullen Jr., Brian Burton("Ordinary Love")
4. Alone Yet Not Alone (2013): Bruce Broughton("Alone Yet Not Alone")
5. Her (2013): Karen O("The Moon Song")
Najbolji miks zvuka1. Gravity (2013): Skip Lievsay, Niv Adiri, Christopher Benstead, Chris Munro
2. The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013): Christopher Boyes, Michael Hedges, Michael Semanick, Tony Johnson
3. Captain Phillips (2013): Chris Burdon, Mark Taylor, Mike Prestwood Smith, Chris Munro
4. Inside Llewyn Davis (2013): Skip Lievsay, Greg Orloff, Peter F. Kurland
5. Lone Survivor (2013): Andy Koyama, Beau Borders, David Brownlow
Najbolja montaža zvuka1. All Is Lost (2013): Steve Boeddeker, Richard Hymns
2. Captain Phillips (2013): Oliver Tarney
3. Gravity (2013): Glenn Freemantle
4. The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013): Brent Burge
5. Lone Survivor (2013): Wylie Stateman
Najbolji vizuelni efekti1. Gravity (2013): Timothy Webber, Chris Lawrence, David Shirk, Neil Corbould
2. The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013): Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton, Eric Reynolds
3. Iron Man 3 (2013): Christopher Townsend, Guy Williams, Erik Nash, Daniel Sudick
4. The Lone Ranger (2013): Tim Alexander, Gary Brozenich, Edson Williams, John Frazier
5. Star Trek Into Darkness (2013): Roger Guyett, Pat Tubach, Ben Grossmann, Burt Dalton
Najbolji dokumentarni film1. The Act of Killing (2012): Joshua Oppenheimer, Signe Byrge Sørensen
2. Cutie and the Boxer (2013): Zachary Heinzerling, Lydia Dean Pilcher
3. Dirty Wars (2013): Rick Rowley, Jeremy Scahill
4. The Square (2013): Jehane Noujaim, Karim Amer
5. 20 Feet from Stardom (2013): Morgan Neville
Najbolji kratkometražni dokumentarni film1. Cavedigger (2013): Jeffrey Karoff
2. Facing Fear (2013): Jason Cohen
3. Karama Has No Walls (2012): Sara Ishaq
4. The Lady In Number 6 (2013): Malcolm Clarke, Carl Freed
5. Prison Terminal: The Last Days of Private Jack Hall (2013): Edgar Barens
Najbolji kratkometražni animirani film1. Feral (2012): Daniel Sousa, Dan Golden
2. Get a Horse! (2013): Lauren MacMullan, Dorothy McKim
3. Mr Hublot (2013): Laurent Witz, Alexandre Espigares
4. Possessions (2012): Shuhei Morita
5. Room on the Broom (2012) (TV): Max Lang, Jan Lachauer
Najbolji kratkometražni igrani film1. That Wasn't Me (2012): Esteban Crespo
2. Just Before Losing Everything (2013): Xavier Legrand
3. Helium (2013/II): Anders Walter
4. Do I Have to Take Care of Everything? (2012): Selma Vilhunen
5. The Voorman Problem (2013): Mark Gill
86. po redu dodela Oskara biće održana 2. marta u Dolbi Teatru u Los Anđelesu.