Izdvojeno > Tutorijali za izradu titlova

AviAddxSubs

(1/7) > >>

MilanRS:
Za gledanje na dvd playeru najbolje je koristiti program AviAddxSubs.
Potražite ga preko google. Podesite ga kao na slici http://i44.tinypic.com/2ew02ld.jpg
s tim da za veći TV može se stavljati veći font.
Ako je standardni tv (50tak cm) kao kod mene, veličina 24 može ako je najduži red do 42 znaka. To se može provjeriti tako što se otvori titl u SW titl pa Ctrl+Alt+I i piše tamo.
Ako ima max 37 znakova, može se staviti veličina 26-27.
44 znaka, 22 veličina. To govorim iz iskustva, sve sam testirao, nisam nigdje našao uputstvo.
To zavisi i od fonta koji izaberete. Ja koristim samo Trebuchet MS i za njega sam provjeravao.
Odčekirajte Break Long Lines da bi automatski smanjio ako nešto ne mogne stati u jedan red.
Ako treba crna podloga, checkirajte Opaque Box. Pošto to nije baš lijepo, radije stavite Outline Size na 3, dobro će se vidjeti i na svijetloj podlozi.
Može se dodati više titlova, a veličina fajla se vrlo malo poveća.
Može se npr. u prvom ostaviti bez podloge, u drugom sa podlogom, pa kad idu potpisi glumaca, onda gledaš sa podlogom, a kad prođe, prebaciš na onaj bez podloge.

Kad se otvori program, na dnu, iznad dugmeta Create Subtitled...
ima polje gdje piše:
Output folder.
Ako je prazno, .divx fajl će biti tamo gdje je i .avi.
Ako se upiše npr.
C:\Users\ime_racunara\Desktop biće na desktopu. Klikom na ... bira se gdje da ga postavi.

Ovo je nabrzinu napisano, tj. prekopirao sam iz svojih poruka koje sam slao određenim članovima foruma kao pomoć.
Svi koji imate dobro iskustvo sa ovim programom dobrodošli ste da napišete primjedbu, prijedlog ili izmjenu.

nelle_86:
Imam jedno pitanje u vezi ovog alata IdxSub2Srt koji ide uz AVIAddXSub.
Naime, hocu da od .idx fajla napravim .srt fajl. Sve ide kako treba, upisujem one nepoznate karaktere i sve prodje kako treba - dobijem savrsen .srt fajl. Medjutim, kada hocu ponovo da napravim neki .srt fajl od nekog drugog .idx fajla onda moram ponovo da upisujem sve nepoznate karaktere! Da li je moguce sacuvati prethodno upisane karaktere u neku bazu da ne bih morao za svaki .srt fajl da upisujem iznova?

Hvala!

Dacia:
Do jaja je program, samo sto moj samsung dvd ima problema onda sa citanjem tog divx-a. Na kraju sam morao da gledam film preko PS3, a i za njega je ovaj program odlican.

petko:
Samo promeni ekstenziju iz divx u avi pa bi trebalo da profercera :)

Dacia:
Kad to uradim onda memam prevod ni na kopmu pa nisam hteo jos par dvd-jeva da istrosim na probe, jer jelte ovaj moj ne cita ni dvd-rv :)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju