Autor Tema: Fringe  (Posjeta: 531294 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hopey

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2910 : 11.11.2012. 14:26:27 »
Meni je Wolter u ovoj sezoni standardno zanimljiv, pa cak i u ovoj epizodi.  rofl

Spoiler for Hiden:
Bas me interesuje da li ce se Peter uspeti resiti te stvarcice, ili vadjenje nje podrazumeva da je gotov...  :'(

Hvala na prevodu.  smileyNO1

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2911 : 11.11.2012. 15:06:30 »
Kako je počelo, jedino rešenje
Spoiler for Hiden:
biće da se vrate u prošlost nakon što se budu otarasili posmatrača, gde je Volter onaj Volter bez delova mozga, Piter i Olivija ljuljaju malu Henrijetu, a Piter nema ono u vratu. ;D

Ostaje nam da vidimo šta će se desiti Oliviji i Astrid, jer je na kraju 19. epizode četvrte sezone Volter, kad su sedeli u vozu, rekao Astrid na njeno pitanje zašto nisu oslobodili Bela iz oklopa (već mu je samo izrezao šaku) da čak ni ona ne može biti tako saosećajna „zbog toga što je učinio Oliviji“. No kad sad razmislim, možda je time mislio na to što ju je Bel koristio kao izvor energije za uništenje svetova i stvaranje novog (što u tom trenutku nismo znali). :)

Za prevod :nnc:.


P. S. Najava sledeće epizode:

« Zadnja izmjena: 11.11.2012. 15:11:09 bajone.rs »
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Fringe
« Odgovor #2912 : 11.11.2012. 23:40:40 »
Odgledao sam epizodu i mogu reći da mi je bila interesantna.
Spoiler for Hiden:
Nadao sam se da će prikazati alternativni svemir, ali ništa od toga. Veoma mi se svideo koncept tog svemirskog džepa, baš su lepo to osmilili i ceo Volterov plan, odlično. Kontam da Piter sad polako dobija osobine posmatrača i da, mislim isto što i Bajone, da će ili da umre, ili da kraj posmatrača podrazumeva povratak u vreme gde je peta sezona počela i da posmatrači uopšte ne otmu Etu. Sumnjam da će igrati na kartu Piterove smrti, biće previše jer bi Olivija onda ostala i bez njega.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2913 : 12.11.2012. 13:17:38 »
oce li mi neko objasnit dje se sad uklapa u ovu prichu ona mashina koja je pravljena za pitera,iz 4 i 5-te sezone,koja je obrisala originalni timeline i a i samog pitera.ne mogu da shvatim kakve veze ima sa ovom zadnjom sezonom i posmatrachima.ipak je mashina bila nesto oko cega se dosta toga vrćelo,a sad niko nista ne pominje.a nije da nije bila bitna.
« Zadnja izmjena: 12.11.2012. 13:19:13 coadj »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Hopey

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2914 : 12.11.2012. 13:40:48 »
I mene to interesuje... Walter nikako nije hteo prihvatiti da mu je Peter sin, jer ga se nije secao, a odjedanput ga se seca. Mozda sam se zbunila malo, jer sam 4 sezone gledala odjedanput, pa mi je sve brzo proslo, ali mislim da malo gube konce...

Iako, ova sezona mi je najbolja do sada. Posmatraci su me najvise interesovali od svega, tu su od samog pocetka i epizode su napokon povezane, za razliku od nekih momenata u ranijim sezonama.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2915 : 12.11.2012. 14:38:03 »
ja sam vishe ocekivao od ove sezone.zadnja 'posmatarchi' sezona ;) a opet mi se cini da im je premalo prostora posveceno.u prethodnim sezonama,kad su se pojavljivali s vremena na vrijeme bilo mi je dosta interesantnije.vazda su 'krali' epizode.jedna od naj epizoda serije mi je ona njihova,ako se ko sjeca to je ona kad par njih sjedi u neki restoran dje tamane chili :) cini mi se da se August zove.a sad mi je sve nekako depresivno,svaka se ep. se svodi
Spoiler for Hiden:
na neke dugacke,emotivne piter/volter/olivija razgovore
sto iskreno,nijesam ocekivao od ove sezone.mislio sam da ce finalna sezona vishe bit posvecena porijeklu posmatracha,njihovoj tehnologiji...sjecam se jednog fenomenalnog razgovora u prosloj sezoni koji su vodili piter i august ??? kad mu je on objasnjavao nesto o vremenu,svemiru,kako je sve nastalo,ne znam cemu josh.fale mi ti momenti.a sad eo po sezone ode
Spoiler for Hiden:
na trazenje kaseta i tom famoznom volterovom planu,
vishe sam izgubio interesovanje,cisto gledam da zavrsim ovu seriju koja je ipak neiskorisceni potencijal ali opet mi je strasno draga zbog te svoje neobicnosti.mogu da razumijem da je dobila punu sezonu od nekih 20 i nesto ep.ali ovako...razvukoshe ju u pm...
« Zadnja izmjena: 12.11.2012. 14:39:36 coadj »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2916 : 12.11.2012. 14:42:23 »
Pisao sam o tome već, nisu pogubili konce.

U najkraćim crtama:

Spoiler for Hiden:
Volter je izgubio Pitera pa je prešao na drugu stranu i oteo Volternativovog. Ipak, iako je to uradio, Volter nikad nije prežalio svog Pitera, pa je želeo da uništi oba svemira i stvori svoj (pitao se kakav je to bog kad je dozvolio da izgubi dete). Kad je shvatio da je kadar za to, uplašio se, pa je tražio od Bela da mu izreže delove mozga.

Za napravu nikad nismo dobili konačan odgovor kako je napravljena, ali Volter je teoretisao da su zapravo on, Olivija, Piter, Astrid i možda još neki bili prvi ljudi, koji su je i napravili te poslali nazad kroz vreme kako nikad ne bi bila pronađena. Budući da je Volternativ saznao šta je Volter uradio, a njegov svet počeo da propada zbog tog postupka, krenuo je u osvetu. Sledeći knjigu Prvi ljudi obojica su pronašli delove naprave i sastavili je, pokušavajući da unište suprotstavljeni svemir. Piter je naposletku ušao u napravu i uništio svoj matični svemir.

Vremenska osa se izmenila kad je Piter ponovo ušao u napravu 2021. da spase budućnost, vraćajući nas u sadašnjost, i otvori most među svetovima (prvi puta je uništio paralelni svemir, a kako jedan bez drugoga ne mogu postojati, i ovaj naš je počeo da propada, svesrdno potpomognut Volternativovim svetlosnim bombama kojima je otvarao crvotočine). Tada je Piter, nakon otvaranja mosta, nestao: izmenio je vremensku osu tako kao da je umro u oba svemira, kako bi svetovi bili spaseni (kraj treće sezone). Ali, kako je posmatrač Septembar spekulisao (rekao je da nema konačnog objašnjenja), Piter je ostao nekako urezan u sećanja Olivije, pa su se te dve vremenske ose stopile i tako se ponovo pojavio (početak do sredine četvrte sezone, kad smo gledali kako sadašnja Olivija ponovo dobija sećanja Olivije iz prvobitne vremenske ose; zapravo je to ista Olivija).

U 19. epizodi 4. sezone saznali smo da je Zemlja zagađena 2609. godine i postala nepodobna za život, te su se posmatrači vratili kroz vreme u 2016. i zaposeli svet da bi sve predupredili. Posmatrač Septembar, iz još neznanih razloga, razvio je s Volterom plan kako se otarasiti posmatrača, što još imamo da vidimo kako (i da li) će se odigrati. Naprava je potpuno nebitna u ovom trenutku. Takođe imamo da vidimo dešavanja iz paralelnog svemira, i nadam se da će nam želju uslišiti.
« Zadnja izmjena: 12.11.2012. 14:49:07 bajone.rs »
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2917 : 12.11.2012. 15:00:38 »
hvala bajone,ti mi dodjesh ka neka fringepedia,podsjetio si me na neke stvari,kao sto su 'prvi ljudi' .  smileyNO1 nekako imam utisak da su sve ove stvari koje si napomenuo tzv.
http://en.wikipedia.org/wiki/MacGuffin
cega smo u lost-u imali kolko ocesh,a na kraju se ispostavilo da je sve to nebitno,i da su sve te stvari bile tu kako bi nas nacerale da pratimo seriju,a da je prava radnja serije zapravo fokusirana na ljude,njihove zivote,sudbinu...kao sto smo i vidjeli na kraju Lost-a.zato i mislim da nas nesto slicno i u Fringe-u ocekuje,cak sam i ubijedjen...  :(
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline noiser

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 249
Odg: Fringe
« Odgovor #2918 : 12.11.2012. 16:04:44 »
@ coadj

slazem se i jos bi dodao da J.J.Abrams pocne da komplikuje kada mu gase seriju Toliko nabacuje stvari u prethodnim sezonama umesto da polako resava neke stvari u toku sezona pa da kraj ima smisao. Ovu seriju pratim samo zato sto sam paralelno poceo da je pratim sa Lostom, da sam prvo video kraj Losta nikad ne bi poceo da pratim Fringe niti cu vise ikad da pratim bilo sta vezano za J.J.-a. Covek je  thumb-down

Spoiler for Hiden:
kao i bezvezan kraj sa Lostom i ovde ce biti isto tako. reset, al ste glupi sto ste sve ovo pratili, a ja sam pametan jer uvek to mogu da uradim.

i Bajone hvala na prevodima  clapp

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Fringe
« Odgovor #2919 : 12.11.2012. 17:26:45 »
I ja sam to negde napisao na prošlim stranama, da će na kraju ispasti kao i sa "Izgubljenima". I ja sam ih gledao i kraj, tj. poslednja sezona uopšte, su totalno bezvezni i otišli u drugom pravcu i celu priču predstavili na drugačiji način, tako će nešto i ovde da naprave. :ccc:

Offline Hopey

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2920 : 12.11.2012. 19:32:44 »
Sto se mene tice, bolje da ne spominjem ovde Lost.  :ono-kao

Meni je jasno kako ga se eto kao Olivija setila, ali ako dobro pamtim, nije prikazano kako ga se Walter setio... Jedino je onda objasnjenje da su se te dve vremenske ose stopile u jednu...

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Fringe
« Odgovor #2921 : 13.11.2012. 00:06:12 »
Naleteo sam na ove slike još pre neki dan.

Spoiler for Hiden:



Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Fringe
« Odgovor #2922 : 13.11.2012. 00:09:20 »
Naleteo sam na ove slike još pre neki dan.

Spoiler for Hiden:



da , Piter je bio na audiciji za posmatraca  :)
Evo ovde na audiciji za Pitera , on na kraju xD

Cycling 4 life

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Fringe
« Odgovor #2923 : 14.11.2012. 01:27:20 »
Jebote Zachary Quinto bio na audiciji pa ovaj iz The League Andre doktor  rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl
Vidi debelog iz Heroja  :vid-ga: :vid-ga: Jeff Probst umirem  u_jeeeeeeeeee   Jorge Garcia  katanaz katanaz

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2924 : 17.11.2012. 15:20:36 »
Evo prevoda sedme epizode. Vrlo dobra, uživajte. :)


I najava sledeće obećava, samo što čemo morati čekati tri nedelje:

Spoiler for Hiden:


Predosećam da će još neko poginuti.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Fringe
« Odgovor #2925 : 17.11.2012. 15:21:19 »
Verovatno si najbrzi  ti_si_Bog
Cycling 4 life

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2926 : 17.11.2012. 20:52:38 »
Hvala na prevodu :)
Spoiler for Hiden:
Inace od kad je pri kraju Piter ostao sam da smislja svoj plan  motalo mi se kroz glavu to da bi trebalo da postance celavac.  Jedva cekam da ga vidim u tom izdanju. 
Odlicna epizoda. Narocito zadnjih 10 minuta.
Spoiler for Hiden:
Pomislila sam da ce Volter da izvrsi samostalo lobotomiju.

Offline SreckoS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 379
Odg: Fringe
« Odgovor #2927 : 17.11.2012. 21:59:23 »
Odlicna epizoda.. Pogotovo pjesma na kraju.. vrh..  smileyNO1

bajone, care, hvala na prevodu.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Fringe
« Odgovor #2928 : 17.11.2012. 22:18:13 »
The Man Who Sold the World, prikladno  :) Moglo bi se odnositi
Spoiler for Hiden:
na Bella, koji je odao ćelavcima Waltera i ostale
, ali i na
Spoiler for Hiden:
samog Waltera, koji je u prošlosti "prodao svijet" da bi dobio sina natrag
. Muzika je uvijek savršena u seriji.


Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2929 : 17.11.2012. 22:19:50 »
I meni se dopala pesma; definitivno ništa nije slučajno u ovoj seriji, već je svaki detalj pažljivo odabran. Za prevod pionir.


Evo pesme:



Obratite pažnju na novopristigle komentare na Jutjubu. ;D
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Fringe
« Odgovor #2930 : 17.11.2012. 22:28:31 »
THAT MONSTER!!  rofl

William bell's stealing skills brought me here the scoundrel!  :mafija

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Fringe
« Odgovor #2931 : 18.11.2012. 02:09:37 »
Meni je epizoda definitivno najdosadnija dosad u novoj sezoni. Radnja je bila previše statična i ništa se konkretno u 42 minuta nije dogodilo sem
Spoiler for Hiden:
što je Piter postavio zamku posmatračima i što su otkrili ono skladište.
Sve se to vrtelo u 42 min, jedva sam čekao da se završi epizoda. Inače, sledeća (po najavi) deluje odlično, ali tek za 3 nedelje. :ccc:

Bajone :majstore

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2932 : 18.11.2012. 09:58:15 »
Meni je bila odlična epizoda, jedna od najboljih dosad u ovoj sezoni. A što se pesme tiče, definitivno nije slučajno u epizodi.
Citat sa songfacts.com: "This is about a man who no longer recognizes himself and feels awful about it." To se poprilično dobro odnosi na Voltera. ;D
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2933 : 18.11.2012. 19:23:11 »
Kakav kraj epizode uz man who sold the world :neverovatno:


Kurt je ovo bolje otpevao  ;D

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2934 : 18.11.2012. 20:17:49 »
I ja više volim Nirvaninu obradu, ali originalna verzija bolje pristaje ovoj sceni. :)
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Fringe
« Odgovor #2935 : 19.11.2012. 10:18:02 »
Spoiler for Hiden:
Bowie's real name is David Robert Jones :)
Zato je Bouvijeva verzija mnogo prikladnija od Nirvanine.
bajone  smileyNO1

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #2936 : 20.11.2012. 02:25:06 »

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2937 : 05.12.2012. 12:26:52 »
Pogledah u cugu ovih 7 epizoda, odlična sezona  smileyNO1


Hvala na prevodima  smileyNO1





Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #2938 : 05.12.2012. 12:41:40 »
Spičio si sve za jedan dan? ;D

Za prevode pionir, a nova epizoda u subotu.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #2939 : 05.12.2012. 12:49:56 »
Pogledao sam prije nekoliko dana 6 epizoda za jedan dan i evo danas i ovu 7.  ;D
Bilo bi dobro da se nečim preokupiram i ne gledam više do kraja pa onda opet sve odjednom, ali teško da će biti tako, "načeo" sam je i zarazio se, tako da nema šanse, lako mi je bilo na početku čekati da prođe 7 epizoda jer me nije snažno vuklo da gledam, ali sada...  ;D

Trajler za sledeću izgleda žestoko.  :mafija
« Zadnja izmjena: 05.12.2012. 12:52:14 Hajzenberg »