Autor Tema: Sherlock  (Posjeta: 99253 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Sherlock
« Odgovor #330 : 09.01.2014. 20:59:12 »
'Sherlock' Seasons 4 and 5 Are Already Planned Out

http://www.tvrage.com/news/8938/sherlock-seasons-4-and-5-are-already-planned-out

ima da ostarimo pored sherloka  rofl :P
Cycling 4 life

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #331 : 10.01.2014. 11:49:12 »
Inače, uopšte nisam razočaran trećom sezonom. Štaviše, epizoda poput druge ima u mnogim serijama od 24 epizode u sezoni. Jedino što zameram jeste što se ne nazire dublja priča, novi glavni negativac.
Posebno mi smeta što ovo nije serija od 24 epizode u sezoni pa si ne bi trebala dozvoliti praznu epizodu poput druge. OK...
Spoiler for Retrospektiva prethodne 2 epizode:
... U prvoj se Šerlok vratio iz mrtvih. Istina, nije objašnjeno kako je preživeo ali nam je nagovešteno da je bilo više različitih mogućnosti. U drugoj se Watson oženio, i to je ok ako se izuzme činjenica da nam je ostala samo još jedna epizoda.

Pitam se, kakva li to mora biti treća epizoda da nas natera da isčekujemo novu epizodu godinu dana?
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #332 : 10.01.2014. 12:47:15 »
...a možda i duže.
De gustibus non est disputandum.

Offline zvucnjak

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
    • ABOUT.ME
Odg: Sherlock
« Odgovor #333 : 10.01.2014. 16:43:31 »
Odgledah i drugu... baš i nema veze sa onim što bi serija o Sherlocku trebalo da bude... više dođe k'o neka komedija / parodija  sa naznakama romantične komedije (?!)  u_jeeeeeeeeee
Carpe noctem

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Sherlock
« Odgovor #334 : 11.01.2014. 12:56:44 »
Hvala svima što su popljuvali treću sezonu Sherlocka jer kad sam ga počeo gledati očekivao sam veliki shit i nisam imao velika očekivanja. Sad kad sam pogledao obe epizode, stvarno nije loš. Sigurno da je treća sezona slabija od prve dvije, ali uopće nije loš.  smileyNO1
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #335 : 11.01.2014. 14:09:04 »
Hmm... ne znam što se osećam prozvan ali ja nisam popljuvao.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Sherlock
« Odgovor #336 : 11.01.2014. 14:29:14 »
Pitam se, kakva li to mora biti treća epizoda da nas natera da isčekujemo novu epizodu godinu dana?

Mislis 2 god  ?  ;D
Cycling 4 life

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Sherlock
« Odgovor #337 : 11.01.2014. 15:12:01 »
Hmm... ne znam što se osećam prozvan ali ja nisam popljuvao.

Ne prijatelju, nisam mislio na tebe pogotovo..  ;D

Općenito sam čitao na forumu i po internetu da je treća sezona glupa, pa nisam imao velika očekivanja.
Znate kako je to, kad vam netko nahvali film/seriju pa ga vi pogledate i ne svidi vam se jer ste mislili da će biti bolji.
I obratno, kad netko kaže da je nešto glupo a vi pogledate i svidi vam se.

Nisam mislio ni na koga određeno sa foruma niti je moj komentar bio s lošom namjerom.
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline maroni

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 85
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #338 : 13.01.2014. 11:25:37 »
Moram priznati da sam mislio da sam mislio da ljudi pretjeruju kad sam pročitao komentare, pogotovo što mi prva epizoda upšte nije bila loša. Ali druga.... Još ne mogu sebi doći šta uradiše od Sherlocka!  :o Pa ovo je gore od plitke američke komedije, što su više pokušavali biti smiješni to sam veću mučninu osjećao. Najgora stvar koju su mogli uraditi Sherlocku je da ga "humanizuju" i to u ovolikoj mjeri! Ne volim pljuvati po onome što mi se ne sviđa, ali sam toliko razočaran da sam morao.

Offline Amon Lee

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #339 : 13.01.2014. 14:23:11 »
 :no-no!Cjela sezona odudara od prve dvije.Čekanje se nekada i ne isplati.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #340 : 13.01.2014. 14:34:55 »
Ovu zadnju je Moffat napisao tako da kod mene neka nada postoji  ;D

Kroz sat vremena idem na treću.

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #341 : 13.01.2014. 14:41:49 »
Realno, trecom epizodom su se iskupili za ove dve 'dosadne'..
Jedva cekam sledecu sezonu.. Trebala bi biti, zar ne?

Offline joca.ntc

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 108
Odg: Sherlock
« Odgovor #342 : 13.01.2014. 14:45:18 »
Razočaran sezonom :( Ne mogu da kažem da nisam na neki način uživao gledajući je, ali čekati dve godine na ovo  :nema:

Spoiler for Hiden:
mislim da je Moriarty zaista mrtav, a da je ono Sherlockovo maslo, da ga ne "deportuju", u suprotnom slučaju serija gubi smisao

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #343 : 13.01.2014. 19:02:53 »
Upravo sam pogledala poslednju epizodu. U odnosu na prethodne dve, ova je već nešto. Iako su u nekim stvarima preterali. Cliffhanger na kraju epizode nije dovoljan da bih tako željno iščekivala sezonu kao što sam čekala ovu. Pogotovo nakon razočarenja posle gledanja prethodne epizode. Na tu mi se okrenuo stomak.

Spoiler for Hiden:
I sada je umalo, na scenama sa Dženin. Već sam pomislila da će krenuti tim putem ali srećom nisu. Lepo su povezali detalje iz originalnih priča, na kraju krajeva. Ovo je bila daleko ozbiljnija epizoda od prethodne dve.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Sherlock
« Odgovor #344 : 13.01.2014. 19:17:21 »
Razočaravajuća sezona u svakom pogledu. Shvatam i njihovu želju da ne shvataju sebe preozbiljno, ali su to odveli do apsurda. Treća epizoda nešto bolja, međutim nedovoljno da iole popravi opšti dojam o trećoj sezoni koja ne zavređuje više od 4,5/10.

Spoiler for Hiden:
Sat vremena druge epizode otpada na smarajuću Šerlokovu kenjažu na venčanju — što je mnogo mnogo je, ali ni s ostatkom sezone nisu se proslavili.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #345 : 13.01.2014. 19:20:43 »
Daleko ozbiljnija i daleko bolja epizoda od prve dvije.

Mind palace mi je odlično prikazan i to je po eni highlight epizode, a i ove sezone. Šteta zbog
Spoiler for Hiden:
Magnussena koji je izvrstan villain. Zanimljivo je bilo kad je Magnussen rekao Redbeard, a to je mislim pas od Sherlocka kojeg je volio.

Amanda Abbington je bila sjajna kao Mary, pogotovo u ovoj epizodi.

A sad na ono glavno. Prošle godine kad sam bio na konvenciji, Moffat je rekao
Spoiler for Hiden:
kako je Moriarty sigurno mrtav pa si nešto mislim. Ako su mogli složiti finale tako da mislimo kako se Sherlock spasio nakon pada, tako je i logično da su "oživjeli" Moriartya koji je sigurno mrtav kako je rekao Moffat na konvenciji. Ili je lagao?  ;D upucao se pred Sherlockom. Lako moguće da je to neki drugi villain koji je radio za njega i samim time ga je "oživio".

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #346 : 13.01.2014. 19:34:04 »
Da, Magnussen je zaista bio odličan. Baš kako sam ga i zamišljala. Odvratni ljigavac.
Ali ništa nije dovoljno da se iskupe za sranje koje su napravili sa prethodne dve epizode. Stvarno ne znam šta im je to trebalo. Sve vreme dok sam gledala ovu epizodu sam strepila da ne ispadne glupava.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #347 : 13.01.2014. 19:38:28 »
Kod mene ista stvar. Za svaki iduću scenu sam mislio kako će izvesti neku glupost u rangu prve dvije epizode.

A glumac koji je glumio Magnussena je Lars Mikkelsen (originalni The Killing), inače brat od Madsa Mikkelsena.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #348 : 13.01.2014. 19:43:31 »
Da, da, baš sam primetila kako mi liči na Hanibala. Mimika lica, gestikulacija... Odličan je. Pokreti rukama kad ulazi u svoj mind palace... Fantastično.

Srećom nije ispalo glupavo.
Spoiler for Hiden:
Iako me je malo šokiralo Šerlokovo rešenje problema. Nije mi toliko teško poverovati da je sposoban da to uradi, ali ipak... Nikad nisam zamišljala Šerloka kao hladnokrvnog ubicu. Hladnokrvnog čoveka da, ali ubicu ne. Čak i u ovom slučaju. Takođe, ne verujem da je Morijarti stvarno živ. Mada tu se nikad ne zna.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #349 : 13.01.2014. 21:18:40 »
Spoiler for Hiden:
Možda Morijarti ima brata blizanca. :)

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #350 : 13.01.2014. 21:41:25 »
Ukupno gledano treća epizoda je dobra i bitno poboljšanje u odnosu na prve dvije, ali kraj su loše izveli.
Spoiler for Hiden:
Prvo je Sherlock postao hladnokrvni ubojica i sada će reciklirati Moriartyja umjesto da su iskoristili Magnussena u još ponekoj epizodi. Mislim da bi to bilo puno bolje i zanimljivije.

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Cycling 4 life

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #352 : 13.01.2014. 23:48:17 »
Da, da, baš sam primetila kako mi liči na Hanibala. Mimika lica, gestikulacija... Odličan je. Pokreti rukama kad ulazi u svoj mind palace... Fantastično.

Srećom nije ispalo glupavo.
Spoiler for Hiden:
Iako me je malo šokiralo Šerlokovo rešenje problema. Nije mi toliko teško poverovati da je sposoban da to uradi, ali ipak... Nikad nisam zamišljala Šerloka kao hladnokrvnog ubicu. Hladnokrvnog čoveka da, ali ubicu ne. Čak i u ovom slučaju. Takođe, ne verujem da je Morijarti stvarno živ. Mada tu se nikad ne zna.
Spoiler for Hiden:
Sherlock je i sam rekao da je sociopat, a svaki čovjek može to postati jer ima urođeno u genima. Samo je pitanje naših moralnih načela. Sherlock kao takav je u stanju napraviti neke stvari koje većina ljudi nije u stanju. No, i meni je ovo bilo previše brzo. Tu sam imao osjećaj da su epizodu htjeli završiti na što šokantniji način, a iskreno, nije mi bilo nešto šokantno. Jesam se iznenadio, ali nije to jedna od onih šok scena na koju kažeš wow. Ja se nadam da nije živ. Ako je, Moffat je lagao na konvenciji kad je to rekao. Meni bi logično bilo da je Moriarty mrtav i da netko drugi stoji iza svega toga.

Spoiler for Hiden:
Prvo je Sherlock postao hladnokrvni ubojica i sada će reciklirati Moriartyja umjesto da su iskoristili Magnussena u još ponekoj epizodi. Mislim da bi to bilo puno bolje i zanimljivije.

Bilo bi sigurno zanimljivije
Spoiler for Hiden:
ovako se nisam baš šokirao, a da su ga ostavili za 4. sezonu i tako ga ubili na kraju i da su tek ona "oživili" Moriartya, dobili bi dva lijepa šamara i tad bi mi to bilo super. Ovako, nešto nedostaje.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #353 : 19.01.2014. 22:08:12 »
Toliko sam cekao ovu sezonu,a sad je ne bih preporucio ni najgorem neprijatelju...

Prva ep : dosta konfuzno...sve mislim,resice se nesto..medjutim nista...ok,videli smo moguca resenja onog skoka,i to je ok..ali posle toga...koja je radnja...totalno bzvz...tri dana sam gledao po 20-30 min prvu ep. koliko je bila dosadna...a za drugu ep. tek nemam reci...sta je bre ono ??? gledao sam do vencanja...opet nikakva radnja...ali ono vencanje je stvarno bilo previse,i na kraju nisam izdrzao da odgledam do kraja...za trecu ep...hmm..ne znam sta bi moglo da me natera da jos sat vremena potrosim na ovakvu glupost.
Sve u svemu,3 sezona ne moze da se meri sa prve dve...2 godine smo cekali na ovo  :nema:
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Sherlock
« Odgovor #354 : 21.01.2014. 01:25:27 »
danas li je bio sherlock panel ?  :)
Cycling 4 life

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #355 : 21.01.2014. 02:25:35 »
Žao mi što nisu Magnusena više forsirali kroz ove tri epizode, jako zanimljiv lik. Mada su se u ovoj sezoni više fokusirali na odnose među glavnim likovima nego na nekog zloću.

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Sherlock
« Odgovor #356 : 23.01.2014. 17:03:59 »


 rofl rofl
Cycling 4 life

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #357 : 23.01.2014. 17:20:46 »
rofl

Sent from my HUAWEI G300 using Tapatalk


Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #358 : 23.01.2014. 19:53:46 »
Ali najjače je kad kaže Kiferu "Thank you, JACK."  :)

Offline Muflon25

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #359 : 30.01.2014. 19:55:22 »
meni je druga epizoda baš bila super