Autor Tema: Sherlock  (Posjeta: 99253 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline NuMessiah

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Sherlock
« Odgovor #301 : 09.12.2013. 12:23:07 »
što mi je čudan Freeman s brkovima...

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Sherlock
« Odgovor #302 : 24.12.2013. 15:28:02 »
Stigao je prequel 3. sezone:

Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #303 : 27.12.2013. 14:46:17 »
komotno se moze ovako cestitat:
hepi nju serlok :)
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #304 : 29.12.2013. 21:29:42 »
Blagi off topic. Epizoda serije traje kao i film "Gravitacija" sa Sandrom Bulok. Mislim da je neophodno izvršiti reviziju pojma "serija". Utočište (S.King), Ratovi Zvezda, Saga o Hobitima u 6  delova... Zašto Šerlok nije serijal od 9 filmova? Čak je i vremenski razmak sličan.
Glumačka ekipa je Filmskog ranga, scenografija, radnja, efekti isto...  :ccc:
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline cedomirovic

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • Volim šlag.
Odg: Sherlock
« Odgovor #305 : 30.12.2013. 09:32:50 »
Tako je zvanično ako misliš da su PO odlučili da je ovo serija :)


http://www.imdb.com/title/tt1475582/

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Sherlock
« Odgovor #306 : 01.01.2014. 21:14:23 »
Sherlock airing in 15 minutes  ;D ;D
Cycling 4 life

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #307 : 01.01.2014. 21:50:06 »
Ja definitivno neću izdržati a da ne pratim sad live. ;D Bar da vidim kako je izveo trik.  :)
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Sherlock
« Odgovor #308 : 01.01.2014. 22:19:39 »
Ja definitivno neću izdržati a da ne pratim sad live. ;D Bar da vidim kako je izveo trik.  :)

Isto. Zato sam i pogledao prvih deset minuta. ;)
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #309 : 01.01.2014. 23:31:28 »
Ja pogledala celo. Početak je bio  rofl
Ali moram priznati da sam pomalo razočarana epizodom. Nešto fali, promenila se atmosfera u seriji. Kao da su se obojica odvikli od uloga, što me i ne čudi posle onolike pauze. Sve mi je nekako drugačije bilo, pomalo razblaženo, na momente usiljeno. Nije da je loša epizoda, ali mi nije ni odlična kao prethodnih šest. Nekako potpuno drugačija.
« Zadnja izmjena: 01.01.2014. 23:41:57 spico »
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Sherlock
« Odgovor #310 : 02.01.2014. 01:04:09 »
Ja nemam nikakva očekivanja posle onih deset minuta mini-epizode. Skroz neuverljivo i mlako deluje.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Sherlock
« Odgovor #311 : 02.01.2014. 06:26:18 »
Meni bas epizoda drzala paznju :)  , kao u stara vremena

watson  rofl rofl rofl

Spoiler for Hiden:
bas sam se prijatno iznenadio pricanjem nasim jezikom na pocetku , prvo ono trcanje u sumi , reko mi se prividja ovo , ma garant je ruski :D


Spoiler for Hiden:
i dalje ne znamo kako je sherlock izveo "trik" ?:)

 :mafija
Cycling 4 life

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #312 : 02.01.2014. 08:42:38 »
Ja nemam nikakva očekivanja posle onih deset minuta mini-epizode. Skroz neuverljivo i mlako deluje.
E pa, baš je takva cela epizoda, nažalost. :-\ Setila sam se šta mi je falilo, Šerlok je previše fin, nije dovoljno arogantan. :D
Nadam se da će naredne dve epizode biti bolje. Ako je ovo sve što su spremili posle dve godine čekanja...
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline A.M.

  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
Odg: Sherlock
« Odgovor #313 : 03.01.2014. 15:55:34 »
Meni ova epizoda deluje kao predjelo, a glavno jelo i dezert tek slede!  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #314 : 03.01.2014. 16:21:17 »
Razočaravajuće od Sherlocka.

Početak jako dobar, ali sve ostalo to nije onaj stari Sherlock. Ovo je moderna verzija, a kada već imamo dvije sezone gdje su nam ga prikazali kao takvoga, ova treća sezona je dosta drugačija. Dvije godine je puno i to se vidi.

Mycroft je bio najbolji u epizodi. U knjigama mi je uvijek bio zanimljiv.

Spoiler for Hiden:
Sa bombom i teroristima je promašeno. Inače, onaj na kraju gospodni vam je ovaj http://www.mirror.co.uk/tv/tv-news/sherlock-series-3-lars-mikkelsens-2675863

Dakle, to će biti novi villain. Ja sam se nadao da će to biti Sebasitan Moran za kojeg je Sherlock rekao "the second most dangerous man in London". No, ipak nije. Novi villain je ovaj http://bakerstreet.wikia.com/wiki/Charles_Augustus_Magnussen - http://bakerstreet.wikia.com/wiki/Charles_Augustus_Milverton

Meni bi Moran bio pun pogodak pošto je radio za Moriartya.

Bit će dobar.

Ono što veseli su druga i treća epizoda. Drugu epizodu je jedan dio napisao Moffat, a treću cijelu on. A najbolje epizode su njegove i samim time vjerujem da će preostale dvije epizode biti znatno bolje.

I još nešto.
Spoiler for Hiden:
13 različitih verzija samoubojstva. Da, na prvi pogled izgleda simpatično da mi gledatelji o tome razmišljamo i igramo se, ali isto tako moj dojam je da nisu imali muda staviti jedno rješenje jer su se bojali reakcija fanova.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #315 : 03.01.2014. 20:09:47 »
Već sam pomislila da sam samo ja u pitanju. Baš se osetilo da nije to to. Mislila sam da su u pitanju moja velika i duga očekivanja, ali nije samo to. I druga sezona se dosta dugo čekala, pa je ispala čak i bolja od prve.

Nego, da li iko prevodi ovu epizodu? Vidim da nije rezervisano. Ja sam počela, ali mi je u međuvremenu nešto iskrslo pa sam stala. Da se ne duplira posao...
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Sherlock
« Odgovor #316 : 03.01.2014. 20:45:32 »
Samisko prevodi, gnjavio me na Skajpu oko pola tri danas da mu pomognem nešto. Tad je bio stigao do 31. minuta, verujem da je još odmakao otad, pa će i prevod završiti. ;D

I meni osrednja uvodna epizoda. Videćemo preostale dve kakve će biti.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #317 : 03.01.2014. 20:56:09 »
Haha, dobro ja uradila prvih 50 min, ali nema veze, bilo mi dosadno.  :majstore  Na nešto se moraju potrošiti slobodni dani.  ;D
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline cedomirovic

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • Volim šlag.

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #319 : 05.01.2014. 17:00:55 »
Postavljen prevod za 3x1.  drinks


Nisam stigao da ga pregledam a neću biti tu do sutra, pa rekoh da ga okačim...
Ako neko na nešto naiđe, neka mi javi.  pionir
De gustibus non est disputandum.

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Sherlock
« Odgovor #320 : 05.01.2014. 17:37:57 »
dovece nova epizoda , skida se oko 23h :D
Cycling 4 life

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #321 : 05.01.2014. 23:25:21 »
Ja vam ne mogu opisati koliko sam razočarana drugom epizodom. Prva je remek delo u poređenju sa ovom. Prosto ne mogu da poverujem kako su usrali seriju. :-X
Spoiler for Hiden:
ŠERLOK PIJAN (+povraća po tepisima klijenata)?!
Šerlok voli da pleše?  u_jeeeeeeeeee
Sat i po drži bezvezni govor na Džonovom venčanju, i usput spominje slučajeve koje su zajedno rešavali?
Dijalog sa Moli u laboratoriji... :facepalm :facepalm :facepalm :facepalm
I još mnogo toga... cela epizoda mi se činila kao jedna velika sprdnja.Nijedan dobar momenat u celoj epizodi. Nisam mogla da verujem svojim očima. O čemu li su mislili kada su pisali ovaj scenario? Pa jbt, i onaj glupavi Elementary je imao boljih epizoda od ove. >:( Za ovo im je trebalo dve godine... :dash
« Zadnja izmjena: 05.01.2014. 23:27:27 spico »
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #322 : 05.01.2014. 23:28:27 »
Htio sam gledat preko streama, ali puca veza  >:dj

Tak da će se malo kasnije pogledat pa javim dojmove, ali već znam zbog čega si razočarana. Inače, znaš da su se u ovu treću sezonu fanovi upleli? Dakle, sav taj humor kojeg je uvijek bilo, ali ne ovakvog je dijelo fanova i više nema one prave misterije kao u prve dvije sezone. No, to ostavljam kad pogledam drugu epizodu.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #323 : 05.01.2014. 23:34:54 »
Nisam znala za to, ali se vidi da nešto jako nije u redu (kad razmislim, upravo tako i izgleda, kao fan fiction). Ovo je đubre, ali stvarno. Možda burno reagujem na prvo gledanje, ali ovo je tako glupavo bilo. Misterije ni na vidiku... Dovitljivih zapleta i raspleta takođe. Nisu se ni trudili da naprave nešto pametno. Jedino što smo dobili je doza jeftinog humora, ako se uopšte može tako nazvati. Kao 7. sezona Hausa all over again. :(
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #324 : 06.01.2014. 00:25:17 »
Ajde sve, ali zašto su usporili Šerloka? Više niti priča ko navijen, niti mu mozak radi brzo kao nekad.  thumb-down thumb-down

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Sherlock
« Odgovor #325 : 06.01.2014. 01:40:48 »
znaci nakon pethodne epizode , mislio sam da ce biti samo bolje , ali sam se prevario  :facepalm Volim da se nasmejem ali brate ne gledam sherlocka zbog komedije  ??? epizoda za fandom-ce  ;D

@mulder
odakle ti informacija da su fanovi umesali prste u ovoj sezoni ?
Cycling 4 life

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Sherlock
« Odgovor #326 : 06.01.2014. 03:32:07 »
IZVANREDNA ova druga epizoda! clapp Kakva napetost, kakva drama, kakva neizvesnost, kakva misterija, kakva ljubavna priča, kakva zagonetka i odgonetka, Šerlok na vrhuncu zadatka: oštrouman, bridak, pronicljiv! :neverovatno: — Ovakve se radnje ne bi postideli ni scenaristi Kasandre; epizoda je bila na nivou jedne od najboljih između svih 150 epizoda Kasandre, zaista sam uživao u svih 85 minuta. Isplatilo se sve ovo čekanje, jedva čekam treću epizodu. Preporuka! smileyNO1
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #327 : 06.01.2014. 05:04:40 »
Ja vam ne mogu opisati koliko sam razočarana drugom epizodom. Prva je remek delo u poređenju sa ovom. Prosto ne mogu da poverujem kako su usrali seriju. :-X
Spoiler for Hiden:
ŠERLOK PIJAN (+povraća po tepisima klijenata)?!
Šerlok voli da pleše?  u_jeeeeeeeeee
Sat i po drži bezvezni govor na Džonovom venčanju, i usput spominje slučajeve koje su zajedno rešavali?
Dijalog sa Moli u laboratoriji... :facepalm :facepalm :facepalm :facepalm
I još mnogo toga... cela epizoda mi se činila kao jedna velika sprdnja.Nijedan dobar momenat u celoj epizodi. Nisam mogla da verujem svojim očima. O čemu li su mislili kada su pisali ovaj scenario? Pa jbt, i onaj glupavi Elementary je imao boljih epizoda od ove. >:( Za ovo im je trebalo dve godine... :dash
Površna i prilično blesava epizoda. Kako su išli prema kraju, pokušali su biti što ozbiljniji, ali nije uspijelo.
Spoiler for Hiden:
Ne samo povraćanje već kako su slušali njezinu priču. Ne mogu reći da mi nije bilo smiješno jer u jednom trenutku se uhvatim kako se smijem kao Dr. House - buahahahahah. No, to nije Sherlock. Mogu oni izvoditi kerefeke, eksperimentirati, ali ne ovoliko. Ovo je jednostavno previše. Bilo je par simpatičnih situacija kao na kraju kad svi oko njih plešu, a on im kaže da će dobit dijete kao naziv epizode. Opet, to su one simpa fore koja svaka serija ima, ali u ovoj epizodi ih je bilo previše.

Ajde sve, ali zašto su usporili Šerloka? Više niti priča ko navijen, niti mu mozak radi brzo kao nekad.   thumb-down thumb-down
Čovjek je emocionalno sazrio to jest još emocionalno sazrijeva, a to ne želimo složit ćemo se  ;D

@mulder
odakle ti informacija da su fanovi umesali prste u ovoj sezoni ?

Ja sam dugo godina u fandomu (X-Files i TP) pa znam kako to ide i kako dišu ostali fandomi. Sad će ti striček Mulder objasniti kako to ide.  8)

Imaš Marka Gatissa koji ti je glumio i pisao za seriju Doctor Who. Onda imaš Stevena Moffata koji ti je veliki fan serije Doctor Who i kao fan on je napisao neke epizode Doctora. On ti je znao visiti po forumima od Doctora i normalno razgovarati o seriji. No, to nije sve. Mark Gatiss i Steven Moffat se udružuju i zajedno kreiraju Sherlocka. Gatiss ti inače glumi Mycrofta u Sherlocku. No, to još nije sve. Nije tajna da ti se oni druže zajedno sa fanovima i razgovaraju o seriji, teorijama... Pa upravo sve one teorije
Spoiler for Hiden:
o Sherlockovoj smrti iz prve epizode ove sezone je djelo fanova. Zato se nisu ni usudili dati svoje viđenje zbog razočaranja.
sve oni to čitaju i razgovaraju sa fanovima. Po ovoj se sezoni to vidi i to je stvarno očigledno.

Pa velik dio 6. sezone X-Filesa su ti pomogli fanovi. Kao i još neke sezone. Vince Gilligan (kreator Breaking Bada) ti je došao raditi na Filese kao fan što još i je dan danas.

Samo što su Filesi imali 20-24 epizode po sezoni pa su mogli eksperimentirati dok Sherlock ima tri epizode po sezoni. Zato im to ne leži.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #328 : 06.01.2014. 06:08:57 »
Malo je reci da su preterali. Tu su se plasili da daju konacno objasnjenje kao je Serlok lazirao pad, a onda nam ovo serviraju... Stvari koje je Serlok u ovoj epizodi rekao, uradio... Boze sacuvaj. Potpuno nekarakteristicno za njega. Zar su stvarno mislili da ovo zelimo da vidimo? Romanticnu komediju (bljuvotinu)? A. K. Dojl mora da se sad okrece u grobu. Ovo je skoro pa gore od holivudske verzije Serloka.

Sent from my GT-S6500 using Tapatalk 2
« Zadnja izmjena: 06.01.2014. 06:14:32 spico »
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Sherlock
« Odgovor #329 : 07.01.2014. 16:31:24 »


 rofl rofl rofl
Cycling 4 life