Autor Tema: Sherlock  (Posjeta: 99298 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Internet

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
Odg: Sherlock
« Odgovor #210 : 28.02.2012. 11:49:07 »
Ja uživam u serijama gdje glavni likovi dolaze do riješenja na osnovu ljudskog govora tijela i sitnica.. Tako da je što se mene tiče svakakva takva serija dobrodošla...
Kao npr. The Mentalist , Psych , Sherlock ( i filmovi) , Columbo... Ako ima koji da valjda a da sam propustio slobodno napomenite xD

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Sherlock
« Odgovor #211 : 28.02.2012. 13:44:37 »
Ja uživam u serijama gdje glavni likovi dolaze do riješenja na osnovu ljudskog govora tijela i sitnica.. Tako da je što se mene tiče svakakva takva serija dobrodošla...
Kao npr. The Mentalist , Psych , Sherlock ( i filmovi) , Columbo... Ako ima koji da valjda a da sam propustio slobodno napomenite xD

Lie To Me - sve tri sezone.. :D
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #212 : 28.02.2012. 14:00:28 »
De gustibus non est disputandum.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #213 : 28.02.2012. 14:01:56 »
Ja uživam u serijama gdje glavni likovi dolaze do riješenja na osnovu ljudskog govora tijela i sitnica.. Tako da je što se mene tiče svakakva takva serija dobrodošla...
Kao npr. The Mentalist , Psych , Sherlock ( i filmovi) , Columbo... Ako ima koji da valjda a da sam propustio slobodno napomenite xD

Lie To Me - sve tri sezone.. :D

Takođe sve serije gde se slučajevi rešavaju "na mozak", a ne na tehnička pomagala. Zato serije tipa CSI ne podnosim organski. Ako mi se gleda SF, onda pustim pravi SF.  :P


Ženski Watson.  :no-no Šerlok u Americi.  :no-no

Kad treba da se padne s neba ili da se negde zaglavi, mora da bude Amerika. Nijedan vanzemaljac neće nigde drugde da padne, samo Ameriku vole.  ;D
« Zadnja izmjena: 28.02.2012. 14:04:42 Aleks@ »

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #214 : 28.02.2012. 14:02:59 »

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #215 : 28.02.2012. 14:04:00 »
I još nešto:

Citat:
Sherlock and Watson now live in New York City.


CBS  :facepalm :facepalm :facepalm

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #216 : 28.02.2012. 14:18:48 »
 :o LOL rofl
Jesu oni normalni?! Svašta sam očekivala, ali ovo... No comment.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Sherlock
« Odgovor #217 : 28.02.2012. 14:25:17 »
Ovi Ameri pate od toga da urade revamp, a zapravo naprave shadoobie. thumb-down
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Sherlock
« Odgovor #218 : 28.02.2012. 15:48:58 »
Citat:
Kad treba da se padne s neba ili da se negde zaglavi, mora da bude Amerika. Nijedan vanzemaljac neće nigde drugde da padne, samo Ameriku vole.  ;D

 rofl rofl  drinks
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #219 : 29.02.2012. 11:05:10 »
Citat:
Kad treba da se padne s neba ili da se negde zaglavi, mora da bude Amerika. Nijedan vanzemaljac neće nigde drugde da padne, samo Ameriku vole.  ;D

 rofl rofl  drinks
Pogledaj Doctor Who-a.

Nego, da se vratim on topic. Radujem se seriji Elementary, takvih serija uvek ima premalo, ali čak i za nju nije ovde mesto. To će biti samostalana serija, nevezana za Šerloka (BBC).U ostalom, Star Wars je snimljen jer Lukas nije dobio licencu za Flash Gordon-a. Meni se Šerlok jako sviđa, i mnogima ga preporučujem ali mi strašno smeta što ima samo 3 epizode koje se emituju u januaru. Da barem idu na 2 meseca. Onda bi i forumašenje imalo smisla. Kao, to je zato što su epizode od 90 min. Pa i da je 9 epizoda po 30, bilo bi nestandardno malo. Pošteno bi bilo da sezona ima 4 ili 8 90 minutnih epizoda, raspoređenih u zimsko - prolećnom periodu ili jesenje - zimskom. Ovako, ostavili su nam jednu misteriju, koju smo 99% razrešili i sad treba čekati da prođe smak sveta.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Sherlock
« Odgovor #220 : 22.03.2012. 19:54:43 »
http://www.bbc.co.uk/newsbeat/17453924

"The bigger problem for us with Elementary is, what if it's terrible? What if it's awful? Then it degrades the brand." - Steven Moffat, Sherlock co-creator and writer.
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Sherlock
« Odgovor #221 : 22.03.2012. 21:17:54 »
Izgleda da će RTS prikazivati i 2. sezonu, u najavi programa za subotu stoji
23:05 Шерлок: Скандал у Белгравији
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Bert

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 204
Odg: Sherlock
« Odgovor #222 : 12.04.2012. 22:09:30 »
Naletio sam prije cca tjedan dana na ovu seriju na FoxCrime i oduševio se prvom epizodom, a vidim da i hrvatski nacionalni broadcaster najavljuje emitiranje od petka, trinaestog.  kokicekola

Pa sam iskoristio priliku da se malo poigram da vidim kako to ide s titlanjem i da mrvu pridonesem ovom sjajnom siteu i pridodao još jednu obradu sjajnog prijevoda prve epizode.

Offline danny75

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1908
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #223 : 12.04.2012. 22:48:51 »
pridodao još jednu obradu sjajnog prijevoda prve epizode.

Hvala na pohvali mog prevoda   drinks.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Sherlock
« Odgovor #224 : 13.04.2012. 12:56:01 »
ne znam za vas, meni je ovo katastrofalna serija. iako sam odgledao samo 1x2 na HRT kanalu. Iako ja ne volim većinu britanijskog, pa nemojte me uzimati u obzir
Mrzim lopatare i limune

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Sherlock
« Odgovor #225 : 13.04.2012. 12:57:28 »
Ufffff.... Pretpostavljam da ti je onaj što igra u kinima odličan?

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Sherlock
« Odgovor #226 : 13.04.2012. 13:15:31 »
Ja sam inače tek jučer pogledao prvu epizodu, snimljenu s HRT-a (usput rečeno, to mi je prva epizoda bilo kakve britanske kriminalističke serije koju sam pogledao). Sve u svemu, jako zgodno, sjajni glumci, fini humoristični trenuci, zločinac netipičan današnjim serijama, no kako sam već kontaminiran američkim serijama o genijalnim istražiteljima koji uočavaju sve najsitnije detalje (House, Frikovi) nekako je sve ispalo već viđeno. Ali nastavljam gledati. Preporuka.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Sherlock
« Odgovor #227 : 13.04.2012. 13:51:00 »
Ufffff.... Pretpostavljam da ti je onaj što igra u kinima odličan?
nisam ni gledao nijedan sa downeyem jr., ni ono mi ne valja :)

Što se tiče serije, puno mi stvari smeta:
-premlad glumac za tu ulogu, svi smo navikli na 50-godišnjaka, a watson 60 godišnjak.
-izgled glumca mi nikako ne leži.
-ni to što je u moderno vrijeme, a ne prije 100 god.
-loša gluma glavnog glumca. pokušavao je skinuti sherlockovu karizmu i genijalnost, ali po meni nije uspio.
-zaboravio sam ostalo jer sam gledao prija tjedan dana.


Ovo sam poželio gledati, jer znam da je jedna od većih hitova, ali sam se razočarao.

naravno ovo je samo moje mišljenje smileyNO1
Mrzim lopatare i limune

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Sherlock
« Odgovor #228 : 13.04.2012. 14:30:40 »
Ma ok je, o ukusima se ne raspravlja... Međutim ni meni se nešto nije bila svidjela ispočetka, da bi na kraju bio oduševljen. I ja sam bio vođen stereotipima o Sherlocku Holmesu, i uvijek mi je u glavi Jeremy Brett, ali meni je ova serija fantastična.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Sherlock
« Odgovor #229 : 13.04.2012. 15:11:08 »
U Hrvatskoj je seriju imala premijeru na AXN prije par mjeseci. HTV 2 ne počinje danas, nego je danas 3. i zadnja epizoda 1. sezone, prebacili su ranije kad su vidjeli da će je i Fox Crime prikazivati, ovo je treći petak da ide.

Meni se serija nije dopala, po meni je medvjeđa usluga to što su je nazvali Sherlock Holmes - barem ja sam je zato gledao pod povećalom i vjerojatno bi mi se više dopala pod nekim drugim imenom, jer gluma i dijalozi su mi OK. Posebno nesherlockovski mi je to šta ovaj novovijeki koristi svoje vještine da bi se narugao ljudima koje ne voli. Ne da bi originalni Sherlock bio moralno iznad tako nečega, nego mu se ne bi dalo zamajavati s takvim sitničarijama.

U pilotu američke serije Elementary, Sherlock nije Amerkanac, nego Englez koji se zatekao u USA na liječenju od ovisnosti, pa ga kao konzultanta angažira američki policajac jer se znaju iz slučaja Scotland Yarda na kojem su obojica surađivala. Nije da opravdavam, nego eto kažem da imaju objašnjenje za Englishman in New York. Watson postade žensko ... no comment, američka posla.


Lucy Liu i Jonny Lee Miller na setu Elementaryja

Spoiler for Hiden:


idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline Bert

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 204
Odg: Sherlock
« Odgovor #230 : 15.04.2012. 10:23:11 »
Zanimljiva su mi ova mišljenja, jer je zgodno kako je ista stvar nekom veliki plus, a nekom veliki minus. Meni je, konkretno, baš zanimljiva ta igra u kojoj se pokušalo pretočiti Sherlockov modus vivendi u današnje vrijeme, pa se vidi i kako se klasični detektiv služi našim omiljenim gadgetima (tu onda možda treba tražiti razloge i zašto je preveden u omladinca). Pa mi je taj pristup s današnjim vremenom radnje i klasičnom detekcijom osvježenje u odnosu na silne forenzičare i doktore. A onda još usput i britišingliš, profinjene česte upadice britanskog humora i krasni kadrovi Londona... Dobra mi je fora s "lebdećim riječima" koje nam ukazuju na smjer kojim se odgonetava, a da nam i dalje još ništa nije jasno - je li to originalni pristup?

E sad, vjerojatno kod tog mog oduševljenja igra ulogu i to da nisam baš fan klasičnog Sherlocka (kod mene su zakon Poirot i Ms Marple), tj. da sam ga u životu gledao tek povremeno i ne znam mu sve finese. Hard-core ljubitelje smetaju varijacije na temu koje ja ni ne primijetim, nego se meni čini da je sve OK.

Naravno, Jeremy Brett je zakon.



« Zadnja izmjena: 15.04.2012. 10:25:55 Bert »

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #231 : 16.04.2012. 03:32:57 »
I ja sam ove sedmice pogledao prvu sezonu sa odličnim prevodima naših prevodilaca (danny75, bajone.rs, King_Eric).
Meni su se svidjele sve epizode, posebno prva jer je bilo drukčije od očekivanog.
Ne smeta mi što je glumac mlađi ni što je savremeno doba.
Sve taman.  ;D

Nešto kasnije ću pogledati i drugu sezonu.

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #232 : 17.05.2012. 01:38:28 »


 :facepalm
De gustibus non est disputandum.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Sherlock
« Odgovor #233 : 17.05.2012. 01:49:04 »
Jbno su uverljivi! rofl rofl rofl
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Snake

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 96
Odg: Sherlock
« Odgovor #234 : 17.05.2012. 02:35:02 »
Dok sam gledao ovaj trejler osetio sam cudnu kombinaciju transfera neprijatnosti, gadjenja, i smeha  :o :facepalm

Offline Internet

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
Odg: Sherlock
« Odgovor #235 : 17.05.2012. 11:14:16 »
OMG ovi ameri će usrat svaku dobru seriju, očajno izgeda zbog Watsona(žensko omg) i nesviđa mi se glavni glumac kao Sherlock...

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Sherlock
« Odgovor #236 : 21.05.2012. 10:57:19 »
http://www.radiotimes.com/news/2012-05-16/steven-moffat-promises-a-puzzling-climax-to-sherlock's-third-series

“We know what we’re doing. If Sherlock Holmes is going to fake his own death, it better be the best faked death of all time. I think it’s pretty good.” :D
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Sherlock
« Odgovor #237 : 24.05.2012. 22:38:11 »
Dok sam gledao ovaj trejler osetio sam cudnu kombinaciju transfera neprijatnosti, gadjenja, i smeha  :o :facepalm
E baš to. Katastrofa. :facepalm
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Sherlock
« Odgovor #238 : 24.05.2012. 22:41:28 »
Juče sam pogledao i 2.03.
Odlične su epizode, prevodi takođe.

Preporuka za gledanje.

Do treće sezone, pozdrav.

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Sherlock
« Odgovor #239 : 22.06.2012. 21:07:33 »
Sinoc sam slucajno nacekao seriju na Foxcrime, verovatno pilot epizodu ono kad se upoznaju Serlok i Votson i dosta sam prijatno iznenadjen, jako dobro smisljena. Skidam sve sto je izaslo do sad. Danas sam i film gledao do negde, jos malo mi ostalo, ovaj novi, ali mislim da su ga malo preterali.