Autor Tema: Matematika i fizika, pitanja  (Posjeta: 237376 )

0 članova i 6 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Unicorn

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • All Roads Lead to Amber.
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #120 : 03.09.2009. 19:49:43 »
Nikada, jer nijedan živi organizam ne može da je podnese. :)
Hajde onda da zamislimo samo teorijski :D da može mačka da dostigne... šta bi bilo :D
"The divine is not something high above us. It is in heaven, it is in Earth, it is inside us" ~ Morihei Ueshiba

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #121 : 03.09.2009. 19:51:27 »

Naravno. :)

Ali onda je bitno, sa kog voza ona krece, dakle da li je sa ovog od 20m/s ili 30m/s? ;)


Nikada, jer nijedan živi organizam ne može da je podnese. :)

Ne samo zivi, vec i nezivi ! Nemoguce je, masa bi postala beskonachna, a za sada nije otkrivena beskonachna sila ;D


Hajde onda da zamislimo samo teorijski :D da može mačka da dostigne... šta bi bilo :D

Hahahaha, pa ne moze ni teorijski ni prakticno, nikako!!! Dok mozda neko veceg uma nego Albert ne smisli nesto bolesnije, mada smatram da narednih mnooogo godina to se nece dogoditi !

Inace, sta bi bilo, kada bi bila blizu...kao sto rekoh beskonacnu bi masu imala, i izgledala bi kao jedna ravan, tj kada bi gledao sa strane, to bi bilo kao da gledas list papira ;) ;D rofl

Naravno zavisi da li si u sistemu vezanom za macku ili podlogu ;)
« Zadnja izmjena: 03.09.2009. 19:54:21 Jacob Linus »

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #122 : 03.09.2009. 19:55:04 »
Ali onda je bitno, sa kog voza ona krece, dakle da li je sa ovog od 20m/s ili 30m/s? ;)


Nije bitno. Ovde nema nikakvih fora, zadatak može da se da u sedmom razredu. :)
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Unicorn

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • All Roads Lead to Amber.
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #123 : 03.09.2009. 19:59:00 »
Evo ovako :) pošto vidim da ne želite malo maštu da pustite na volju ja ću reći šta se događa sa mačkom i konzervom :)
Kako konzerva lupa mačka ubrzava i kada dostigne brzinu zvuka neće moći da čuje konzervu...  ;D ;D
Moram da žurim odoh na trening, postavite nešto lepo dok se ne vratim.
"The divine is not something high above us. It is in heaven, it is in Earth, it is inside us" ~ Morihei Ueshiba

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #124 : 03.09.2009. 20:00:08 »
Kako konzerva lupa mačka ubrzava i kada dostigne brzinu zvuka neće moći da čuje konzervu...  ;D ;D

Ko ti je to rekao, sinko?!
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #125 : 03.09.2009. 20:03:14 »
Evo ovde sam objasnio Dexu nešto slično

http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php?topic=3752.15

Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #126 : 03.09.2009. 20:41:40 »
Super zagonetke.
(btw. koja glupača ona princeza, mogla ga je jednostavnije - kako je netko već predložio - roknut u glavu s kamenom i čao đaci... sad ju ziher negde trbuh boli... ;D)

Nego, evo par brzopoteznih zagonetki/fora od mene:
Početak sam tuge, kraj bolesti, bez mene nitko nije sretan, ali u svakoj sam patnji, svakoj opasnosti, ali nikad u nevoljama. Nema me ni u proljeće, ni u jesen, ni zimi - ali ljeto bez mene nije ljeto !!!!!!!

Servira se na stol, a nije ni za jesti ni za piti???

Što pripada tebi, a drugi to rabe više od tebe!!!!!!!

Što možeš držati i nakon što si to nekome dao ?

I jedna od najdražih meni:
Jedan spijun treba da udje u tvrdjavu. Postoji samo jedan ulaz, ali tamo strazari kontrolisu svaku osobu koju ulazi. spijun se priblizi malo i gleda kako ljudi ulaze.
prvo dolazi jedan seljak. Strazar ga pita "16, koji je tvoj odgovor?" on odgovori 8 i puste ga da udje. zatim nailazi jedna djevojka, strazar kaze "10, koji je tvoj odgovor?" ona odgovori 5 i nju puste. poslije dolazi jedan svestenik. strazar mu kaze "22, koji je tvoj odgovor?", on kaze 11 i puste ga da udje.
zatim nas spijun pomisli da je skuzio i stane ispred ulaza. strazar ga pita "20, koji je tvoj odgovor?", spijun odgovori 10. zatim ga strazari uhapse i ubiju ga.
sta je spijun uradio pogresno? koji bi bio tacan odgovor?


(ko točno odgovori na ovo zadnje bez googlanja, svaka mu čast!)
« Zadnja izmjena: 03.09.2009. 20:43:12 Riddle »

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #127 : 03.09.2009. 20:50:52 »
Što možeš držati i nakon što si to nekome dao ?

Riječ.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #128 : 03.09.2009. 21:13:47 »

Nije bitno. Ovde nema nikakvih fora, zadatak može da se da u sedmom razredu. :)



Vidis da je bitno :P ;) Ako sam ja razumeo dobro zadatak!


Kako konzerva lupa mačka ubrzava i kada dostigne brzinu zvuka neće moći da čuje konzervu...  ;D ;D

Ko ti je to rekao, sinko?!

rofl rofl rofl rofl rofl

Naravno da ce da cuje!!!

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #129 : 03.09.2009. 21:18:41 »
Dva voza, na početnom rastojanju od 1km, idu jedan ka drugom. Prvi se kreće brzinom 20m/s, a drugi 30m/s. Između njih je muva koja leti sa jednog na drugi voz brzinom 400m/s (neka supersonična muva ;D). Koliku ukupnu razdaljinu muva pređe pre nego što vozovi stignu jedan do drugog?
Do udesa prvi voz će preći 400m, drugi 600m.
Putuju 20 sekundi.
Muva za 20 sekundi pređe 8km
???

Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #130 : 03.09.2009. 21:24:10 »
Što možeš držati i nakon što si to nekome dao ?

Riječ.
Točno. smileyNO1 A ovo ostalo?

Offline hmmmmm

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #131 : 03.09.2009. 21:38:05 »
t, stolnoteniska loptica, ime, rijec. ove zadnje mi se ne da citat ;D

evo sad sam procito i nemam pojma ;D
« Zadnja izmjena: 03.09.2009. 21:41:10 hmmmmm »

Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #132 : 03.09.2009. 21:41:05 »
Bravo! A sa čitaj ovo zadnje! >:(

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #133 : 03.09.2009. 21:53:45 »
Do udesa prvi voz će preći 400m, drugi 600m.
Putuju 20 sekundi.
Muva za 20 sekundi pređe 8km
???

Tako je! BHM, vidiš da može prosto... ;D
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #134 : 03.09.2009. 22:10:12 »
Između njih je muva koja leti sa jednog na drugi voz brzinom 400m/s ......

To znaci, da leti dok ne dodje do drugog i tu je KRAJ sa letenjem! Onda se vozi na vozu ;D :P

A da bi bilo resenje koje je Milan dao, tekst treba da glasi...Muva leti dok se vozovi ne sretnu!!!

Priznaj da ti nije dobra postavka! :P

Inace, nemoj nam ove debilne, ipak nismo debili ;) rofl to se u 6. razredu radi, neke su znali i ranije to da rese! ;D

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #135 : 03.09.2009. 22:11:25 »

Jedan spijun treba da udje u tvrdjavu. Postoji samo jedan ulaz, ali tamo strazari kontrolisu svaku osobu koju ulazi. spijun se priblizi malo i gleda kako ljudi ulaze.
prvo dolazi jedan seljak. Strazar ga pita "16, koji je tvoj odgovor?" on odgovori 8 i puste ga da udje. zatim nailazi jedna djevojka, strazar kaze "10, koji je tvoj odgovor?" ona odgovori 5 i nju puste. poslije dolazi jedan svestenik. strazar mu kaze "22, koji je tvoj odgovor?", on kaze 11 i puste ga da udje.
zatim nas spijun pomisli da je skuzio i stane ispred ulaza. strazar ga pita "20, koji je tvoj odgovor?", spijun odgovori 10. zatim ga strazari uhapse i ubiju ga.
sta je spijun uradio pogresno? koji bi bio tacan odgovor?


Hehe, na ovo bi trebalo mijau da odgovori. ;D
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #136 : 03.09.2009. 22:14:08 »
Aj ti probaj. ;)

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #137 : 03.09.2009. 22:19:10 »
Hehe, na ovo bi trebalo mijau da odgovori. ;D
Pravoga si našao, meni mozak zablokira čim vidim naslov teme.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #138 : 03.09.2009. 22:20:33 »
Hehe, na ovo bi trebalo mijau da odgovori. ;D
Pravoga si našao, meni mozak zablokira čim vidim naslov teme.

Ma veruj mi, tvoj je teren!

A da bi bilo resenje koje je Milan dao, tekst treba da glasi...Muva leti dok se vozovi ne sretnu!!!

Priznaj da ti nije dobra postavka! :P

A šta je ovo:

Koliku ukupnu razdaljinu muva pređe pre nego što vozovi stignu jedan do drugog?
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #139 : 03.09.2009. 22:30:42 »
A šta je ovo:

Koliku ukupnu razdaljinu muva pređe pre nego što vozovi stignu jedan do drugog?

Ma to ti je OK, ali to sluzi da odredis do kog trenutka ce se kretati, ili sta vec..ali sa tim ne odredjujes kako se krece!!! Kao sto rekoh, kada kazes od jednog do drugog, po tome letenje treba da prestane!

Kada bi rekao: igniss ide od Beograda do Novog Sada, da li se zna sta ce se desavati posle trenutka kada stigne u NS? ;) Naravno da se ne zna i da to kretanje prestaje, osim ako se ne naglasi da se nastavlja, (a onda ce nastaviti do Sombora) ili se kaze neko drugo (avionom ce odleteti do Rima). Kako ti nisi nista naglasio drugo, onda se primeni razumna pretpostavka da je muva na vozu i da se tako vozi ;) :P


A ovo za spijuna, to ne volim, jer to je ono klasicno, neki niz i treba da odredis sledeci clan, a svako ko zna malo vise, zna i za onu teoremu, da se moze napraviti Beskonacno nizova ci su ti brojevi ili sta vec pocetni clanovi !! Tako da tu nema mnogo poente..;D Ne kazem da nema logike, i razmisljanja..ali je malo...
« Zadnja izmjena: 03.09.2009. 22:34:12 Jacob Linus »

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #140 : 03.09.2009. 22:33:53 »
Dobro 'ajde, možda nisam bio dovoljno jasan, ali kako je Milan ukapirao? Sad ćeš da mi kažeš kako ti veliko znanje smeta da primetiš trivijalna pitanja. ;D Lepo sam rekao da zadatak može da se pojavi u sedmom razredu... ;D
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #141 : 03.09.2009. 22:38:40 »
A ovo za spijuna, to ne volim, jer to je ono klasicno, neki niz i treba da odredis sledeci clan, a svako ko zna malo vise, zna i za onu teoremu, da se moze napraviti Beskonacno nizova ci su ti brojevi ili sta vec pocetni clanovi !! Tako da tu nema mnogo poente..;D Ne kazem da nema logike, i razmisljanja..ali je malo...

Nije određivanje sljedećeg člana niza.
Nešto drugo je u pitanju.
Interesantno je.

Sad ćeš da mi kažeš kako ti veliko znanje smeta da primetiš trivijalna pitanja.
Naravno da mu smeta. ;)

Offline Unicorn

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • All Roads Lead to Amber.
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #142 : 03.09.2009. 22:46:40 »
Kako konzerva lupa mačka ubrzava i kada dostigne brzinu zvuka neće moći da čuje konzervu...  ;D ;D

Ko ti je to rekao, sinko?!

Profesor fizike u gimnaziji  smileyNO1
"The divine is not something high above us. It is in heaven, it is in Earth, it is inside us" ~ Morihei Ueshiba

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #143 : 03.09.2009. 22:48:20 »
A ovo za spijuna, to ne volim, jer to je ono klasicno, neki niz i treba da odredis sledeci clan, a svako ko zna malo vise, zna i za onu teoremu, da se moze napraviti Beskonacno nizova ci su ti brojevi ili sta vec pocetni clanovi !! Tako da tu nema mnogo poente..;D Ne kazem da nema logike, i razmisljanja..ali je malo...

Nije određivanje sljedećeg člana niza.
Nešto drugo je u pitanju.
Interesantno je.

Sad ćeš da mi kažeš kako ti veliko znanje smeta da primetiš trivijalna pitanja.
Naravno da mu smeta. ;)

Pa nema u matematici i fizici primecivanja da li je nesto ovako ili onako i slicnih gatanja...:P ;D ;) Tu je sve lepo i precizno definisano, samo treba to lepo koristiti! Znas da imas nekih stvari gde zarez menja stvari...ili npr. kada kazes u matematici 'operacija na skupu' i 'operacija u skupu' veliki broj ljudi koji ima nekoliko matematika na faxu ne pravi razliku izmedju toga a razlika postoji ! ;)

Ma ne smeta mi, a iskreno, nisam smatrao da ces dati tako prosto ;D Jeste da rece 7. razred ali...;D ;D

A sto se tice sebe, i mog znanja volim dve izreke, Albert: "Steta je sto nisam bolje znao matematiku!" i jos jedna, ali ne mogu da se setim ko je rekao, ali nesto tipa...Ne mislim da sam mudar (pametan) ali zivim u nadi da cu jednoga dana biti ;) ;D

Sad vas udavih, ali jos ovo da kazem, da obozavam ove dve nauke, jer tu um, ili razmisljanje (znanje) ide bukvalno u beskonacnost da to postaje paradoksalno, sto bi rekao jedan prof. "Kada sam zavrsio srednju, mislio sam da znam 50% matematike, kada sam diplomirao, mislio sam da znam 30%, kada sam magistrirao mislio sam da znam 15%, kada sam doktorirao smatram da sam na 5%, a ko zna, mozda za neku godinu budem mislio da nista ne znam"  ;) ;D  rofl



Profesor fizike u gimnaziji  smileyNO1

Ovo vise nije smesno, vec za onu temu, postovi na forumu koji su vas nasmejali do suza ;)

rofl rofl rofl ;D
« Zadnja izmjena: 03.09.2009. 22:50:48 Jacob Linus »

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #144 : 03.09.2009. 22:49:01 »
A sad objašnjenje za Unicorna, pošto vidim da se pojavio:

Tvoj zadatak ne valja zato što si rekao da mačka neće čuti kako konzerva zvekeće zato što se kreće brzinom zvuka. To bi bilo tačno kada bi konzerva mirovala, ali i ona se kreće brzinom zvuka za mačkom. Dakle ako se posmatraju konzerva i mačka, mačka miruje u odnosu na konzervu.

Profesor fizike u gimnaziji  smileyNO1

Au, reci mu da bi kod mene imao keca ko vrata.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Unicorn

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • All Roads Lead to Amber.
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #145 : 03.09.2009. 22:52:22 »
Ću da mu kažem, sutra imam kod njega čas :D
"The divine is not something high above us. It is in heaven, it is in Earth, it is inside us" ~ Morihei Ueshiba

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #146 : 03.09.2009. 22:54:07 »
Jedino je bitno da li si shvatio zašto nisi u pravu. Pusti profesora, sujetni su oni... Nemoj da ti zagorčava život na kraju školovanja. :)
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #147 : 03.09.2009. 23:12:57 »
Ma ne smeta mi, a iskreno, nisam smatrao da ces dati tako prosto ;D Jeste da rece 7. razred ali...;D ;D

Pa ako bismo zadavali zadatke mereći samo jedan prema drugom, ovo bi bio two men show, a to ne želimo. Ako želiš, naći ću nešto specijalno za tebe, gde će sve biti do tančina precizno. ;)
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #148 : 03.09.2009. 23:20:41 »
Ma ne smeta mi, a iskreno, nisam smatrao da ces dati tako prosto ;D Jeste da rece 7. razred ali...;D ;D

Pa ako bismo zadavali zadatke mereći samo jedan prema drugom, ovo bi bio two men show, a to ne želimo. Ako želiš, naći ću nešto specijalno za tebe, gde će sve biti do tančina precizno. ;)


Haha, moze ;D Mada ja sam sada u obavezi, ali uvek volim ovako da blejim uz neke stvari ;D

A ovo za prof. nemam reci ! ;D

Vec sam jednom rekao ovde negde na forumu, ne zelim licno neku moc, ali ponekad pozelim, da samo neke stvari resim ;D npr. ta prosveta...zasto se ne bi i profesori proveravali, njihovo znanje, uspeh njihovih ucenika, i jos neka razna ocenjivanja, pa bato ne zadovoljavas neki nivo, cao iz skole!!! Onda bi posle nekog broja godina znanje svih bilo vece! Na zalost danas vecina gleda da nadje stalno radno mesto, a onda mu je cilj da je skola sto losija, pa ga boli uvo, dodje tu malo..isprica nesto, ode kuci i dobije platu!

Ja sam bio u skoli gde se znanje jako cenilo, i pratio rad profesora, pa ako se pokaze da je odeljenje slabo na faxu, on gubi radno mesto! :P Kada sam moj fax upisao, mislio sam da ce i tamo ceniti ako nesto znas, i da ce im cilj biti da to pokazes, ali sam se zajebao gadno, boli njih uvo za tebe!!! ;D I onda nastupa recenica mog druga, koji tako cuti, pa na momente izvali nesto 'mudro' ..;D 
 
"Drzava nam i jeste takva, kakva je, jer debili zavrsavaju fakultete!"

rofl
« Zadnja izmjena: 03.09.2009. 23:22:17 Jacob Linus »

Offline Unicorn

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • All Roads Lead to Amber.
Odg: Matematika i fizika, pitanja
« Odgovor #149 : 03.09.2009. 23:27:14 »
Jedino je bitno da li si shvatio zašto nisi u pravu. Pusti profesora, sujetni su oni... Nemoj da ti zagorčava život na kraju školovanja. :)
Nije mi jedino jasno
ako mačka ide brže od brzine zvuka, i konzerva isto tom brzinom kada lupi u podlogu zvuk će zaostajati za njima jer ne može zvuk sustići mačku ako je mačka brža od zvuka  :\)
"The divine is not something high above us. It is in heaven, it is in Earth, it is inside us" ~ Morihei Ueshiba

Tags: