Autor Tema: Sons of Anarchy  (Posjeta: 192724 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maximus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 224
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1080 : 22.05.2014. 13:39:14 »
Ja počeo gledati pred dva tjedna, sad sam na trećoj sezoni, planirao sam vas loviti i uloviti taman kad počne 7. sezona, ali očekujem sve pogledati do kraja mjeseca, ako bude vremena, odlična serija zasad  smileyNO1
Doći će i taj dan, odjebat će narkoman, bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet Dinamo!
BVB09- Echte Liebe

Offline maximus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 224
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1081 : 24.05.2014. 23:40:12 »
Ne znam jel ovo postaje sve gore (4. sezona sam sad) ili sam se jednostavno zasitio, pa mi treba malo predaha?  ???
Doći će i taj dan, odjebat će narkoman, bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet Dinamo!
BVB09- Echte Liebe

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1082 : 24.05.2014. 23:43:08 »
Defintivno prve 3 sezone su za mene najbolje :)
Cycling 4 life

Offline Tommy04121

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • www.filmos.org
    • www.filmos.org
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1083 : 28.05.2014. 04:26:12 »
predobra serija, dobio sam i više od očekivanog, koji scenario, a tek glazba.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1084 : 03.06.2014. 03:11:39 »
Objavljeno je da ce se Marylin Manson pojaviti u iducoj sezoni u ulozi vodje rasista i nacista.
Mrzim lopatare i limune

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1085 : 03.06.2014. 13:02:12 »
Objavljeno je da ce se Marylin Manson pojaviti u iducoj sezoni u ulozi vodje rasista i nacista.

Imam osećaj da će ovo biti jako dobra uloga  :aha:

Offline Ludjak

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1086 : 17.07.2014. 14:37:06 »
Ovo je moja ljubimica, kada su serije u pitanju. U iscekivanju pocetka poslednje sezone...
Pre par dana se pojavio kratki teaser pod nazivom "Hell awaits". Da se zapali masta...

https://www.youtube.com/watch?v=r-_SWLxEMDk

Juce sam zavrsio Shield. Da ne pisem spojlere, samo cu reci da od Suttera ocekujem kraj nalik onom u Shield-u. On je takav bolesni mozak i to je neminovno. Uostalom, u nekolicini intervjua je vec nagovestio da kraj nece svakako biti lep. Posle svega sto je SAMCRO uradio nije ni logicno da bude drugacije ali sam siguran da ce se Kurt potruditi da to bude jos vise od tuznog kraja.
« Zadnja izmjena: 17.07.2014. 14:39:34 Ludjak »

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1087 : 17.07.2014. 21:10:29 »
Poslednja 7. sezona počinje 9. 9. 2014.

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1088 : 17.07.2014. 21:49:25 »
Poslednja 7. sezona počinje 9. 9. 2014.

Da , da mislim da se upravo ovih dana snima poslednja epizoda  :)
Cycling 4 life

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1089 : 08.09.2014. 08:57:40 »
Sutra počinjemo s zadnjom sezonom  hiphop

Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1090 : 08.09.2014. 10:54:57 »

Offline Tommy04121

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • www.filmos.org
    • www.filmos.org
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1091 : 08.09.2014. 17:27:17 »
jeste čuli da će navodno snimati prequel? radnja će biti u 60-ima, Kad je osnovan Samcro

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1092 : 09.09.2014. 01:40:25 »
Ajde da vidimo i poslednu sezonu i kraj ove dobre sage. Inače, neću prevoditi ovu sezonu jer nema šanse da stignem od posla. Možda kasnije, ali to je VELIKO možda.  :om:

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1093 : 09.09.2014. 07:46:55 »
 :pevusi:
jeste čuli da će navodno snimati prequel? radnja će biti u 60-ima, Kad je osnovan Samcro

Izvor? Bilo bi super, nadam se da ne trolaš!

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1094 : 09.09.2014. 08:08:54 »
Priča se o tome već duže vrijeme.
Ali ne planira (Curt Sutter) to sad, možda za godinu-dvije.
http://spinoff.comicbookresources.com/2013/12/17/kurt-sutter-on-sons-of-anarchy-prequel-format-timing/

Sad ima novu seriju, Diva. Clown. Killer. u kojoj će njegova žena Katey Sagal (Gemma) da glumi.

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1095 : 09.09.2014. 12:43:12 »
Ajde da vidimo i konacni rasplet

Offline dulejr

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1096 : 10.09.2014. 03:27:19 »
Ne mogu da docekam. Evo vec par puta sam proveravao na torentu da li je izasla a ne znam ni da li je jos emitovana u Americi ili gde god prvo izlazi premijera.

Offline Tommy04121

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • www.filmos.org
    • www.filmos.org
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1097 : 10.09.2014. 07:13:22 »
Ne mogu da docekam. Evo vec par puta sam proveravao na torentu da li je izasla a ne znam ni da li je jos emitovana u Americi ili gde god prvo izlazi premijera.
tvojem čekanju je došo kraj izašla je epizoda, gledao sam preko live stream-a, ovaj Jax nije normalan.

Offline draganbre

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1098 : 11.09.2014. 09:34:24 »
Vidim da u prevodima pise da se "Anarchy Afterword" i "Black Widower" emituju 09.09.2014.
Ja sam nasao samo jednu mislim da je Black Widower pa ako neko zna da li su emitovane obe ili samo jedna?

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1099 : 11.09.2014. 09:44:12 »
Anarchy Afterword nije redovna epizoda nego specijal, i da, emitovane su obe.

Offline draganbre

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1100 : 11.09.2014. 10:36:49 »
Ok,hvala.

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1101 : 12.09.2014. 21:27:22 »
Ogroman respect za kolegu Tiberiusa koji je preveo 1. epizodu zadnje sezone. Vrhunski prevoditelj koji, na žalost, nije aktivan na forumu. Hvala prijatelju na odličnom prijevodu  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1102 : 14.09.2014. 00:27:14 »
Pogledan početak zadnje sezone  :)

Slabo je to. Prvo ovaj propali Shutter (kako ga ja zovem iz milja) radi takvu priču da epizode sad moraju trajati više od sat vremena. Prva epizoda je trajala sat i 15, a do kraja će izgleda biti epizode i po dva sata. Bilo je tako i u ovim zadnjim sezonama. I još cijelo vrijeme ista priča se vrti samo sa drugim sporednim likovima.
Spoiler for Hiden:
Svaki lik je dosad postao karikatura samoga sebe. Gemma najviše naravno. Pa čak i jedine svjetle točke zadnjih sezona, Chibs i Tig su se savršeno uklopili u ovo sivilo. Juice? Pa kaj on više radi tu. Daj ga maknite jer samo štopaju radnju jer svi znamo što će se dogoditi s njim. I ono na kraju. Gemma pokaže onog azijca da je on ubojica i Jax povjeruje. To ne liči na onog Jaxa koji proispituje sve mogućnosti i koji prije svega istraži koliko je god moguće, a svojoj staroj je već dosad trebao naučiti da ne treba vjerovati. Al najsmješnije od svega je što taj azijac sjedi sam  rofl rofl koji apsurd.

Jedva čekam da vidim kako će se ova sapunjara završiti.

Offline tiberius

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1103 : 18.09.2014. 18:37:03 »
Jeste, SOA jeste sapunjara, kao i Twin Peaks. Ali svojim kvalitetom nadilazi turske, indijske i sl. sapunjare za dokone domaćice (neka mi oproste sve osobe ženskog pola, na kraju krajeva, i moja supruga prati turske serije). A što se tiče same radnje, od prve do zadnje sezone je radnja slična: puno dinamike, nasilja, puno sporednih likova itd. Možda je neka epizoda bolja ili lošija, ali to je tako kod svake serije: padovi i usponi. Sve je to pitanje ukusa: nekome se prosto dopada ili ne. Cheers.
This shitty job is gonna be the death of me.

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1153
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1104 : 18.09.2014. 19:47:09 »
Jeste, SOA jeste sapunjara, kao i Twin Peaks. Ali svojim kvalitetom nadilazi turske, indijske i sl. sapunjare za dokone domaćice (neka mi oproste sve osobe ženskog pola, na kraju krajeva, i moja supruga prati turske serije). A što se tiče same radnje, od prve do zadnje sezone je radnja slična: puno dinamike, nasilja, puno sporednih likova itd. Možda je neka epizoda bolja ili lošija, ali to je tako kod svake serije: padovi i usponi. Sve je to pitanje ukusa: nekome se prosto dopada ili ne. Cheers.

Hvala ti na prevodu ,serija je vrhunska,svako ima svoj ukus,i o njimu ne vredi raspravljati,... :volim
« Zadnja izmjena: 18.09.2014. 20:45:33 wlaky »

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1105 : 19.09.2014. 02:09:23 »
Pgledana druga  :)

Sad sam se sjetio iz prvog nastavka jedne urnebesne scene kad Bobby
Spoiler for Hiden:
počne vuči onog u kolicima  rofl rofl rofl rofl rofl ahahhahaha, kako je to smiješno snimljeno. Što se tiče druge epizode
Spoiler for Hiden:
jebeno su glupi azijci. Stoje, svi redom padaju i koliko god su uspjeli pucati po SoA članovima, nekako su ih meci zaobišli  rofl rofl rofl rofl rofl al dobro snimljena scena malo kasnije kad Chibs i Jax love onog zadnjeg. Ostatak je naporan s onim glavnim azijcem. Niti je poseban villain, niti je potrebno forsirati tu priču pošto je zadnja sezona. I opet, previše Gemme. Kužim da je Shutterova žena, ali daj malo to smanji. Onda ona predvidljiva scena s onih dvoje koji su se odjednom pojavili i naravno da će smjestiti.

Deus ex machina u punom sjaju. Sad još više čekam svaku epizodu, ooo  :om:

Offline Tommy04121

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • www.filmos.org
    • www.filmos.org
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1106 : 24.09.2014. 21:50:25 »
Sinovi Anarhije Sapunica? hahaha
dobra je treca epizoda najbolja ona scena kad novi šerif pita Jax-a dal kinezi imaju nešto protiv kluba, koliko ja znam nemaju, neznam ni zašto bi imali, volim kinesku hranu. :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1107 : 25.09.2014. 01:57:26 »
Pogledana treća  :)

Sapunjara se nastavlja. Čestitke, Gemma!  rofl rofl rofl rofl rofl

Ostali se uklapaju isto u svo to sivilo sapunjare gdje se radnja ponavlja iznova-iznova. Čak više to nisu ni drugi likovi, ne upoznavaju nas kao u drugoj sezoni već većina ih je ostala ista i tu ne mislim ja Jaxa i njegove već s bandama kojia surađuju. Priča je ista već par sezona. Još se doda Gemma i njena minutaža i dobije se prava mala sapunica, hehe. Ooo  navijacica

Jax i njegovi su u ovoj sezoni puno direktniji i brže razmišljaju što nije čudno jer je zadnja sezona. Uvijek su bili nasilni, ali sad kad se doda ta direktnost, očito na što Shutter cilja
Spoiler for Hiden:
i vjerujem da finale biti masakr svjetskih razmjera. Ne bi me čudilo da većina glavnih likova budu mrtva na kraju. Samo se nadam kako će i Gemma biti.

Inače, početak je bio najbolji

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1108 : 25.09.2014. 12:11:35 »
Ajde da i ja reknem koju.
Kao jedan od teških zaluđenika ovom serijom teško da mogu da budem objektivan, ali ajde da probam.
Kao prvo, moj stav oko ove serije je sledeći. Kada pogledaš prve 2 sezone (a po meni one su bez premca najbolje od svih), ako zgotiviš klub, likove i priču, onda teraš do kraja i ne odustaješ bez obzira na sve padove koji postoje.
na početku da kažem da mislim da je po meni bilo idealno da je Sutter seriju završio nakon 5. sezone, naravno uz konkretniji kraj. Posle 5. sezone već je postalo sapunjavo.
Teško se može reći da je serija postala klasična sapunica jer ima gomile ubistava, nasilja i vožnje, ali da ima proseravanja, ima itekako.
Verujem da nam je svima zajedničko to što nam na živce ide Džema i to što joj je muž poklonio isuviše vremena u seriji, iako smatram da nije neophodna da bude tu. Znam da mnogi smatraju da je njen lik jedan od najjačih u seriji, ali u smislu težine i položaja koji ima. Ja da sam se pitao, ona bi odavno bila pokojna. Štaviše, želim joj u seriji najgoru smrt, goru od bilo koje dosadašnje u seriji.
A sad nešto o tekućoj sezoni.
Spoiler for Hiden:
Po meni, u ove 3 epoizode je viđeno više nelogičnosti i jeftinih stvari nego od početka serije. Koliko god mrzeo Suttera zbog nekih stvari, ovakvi propusti nisu skloni za njega. Isuviše je on ozbiljan za tako nešto. Kao prvo, velika zamerka na početak sezone. Očekivao sam Džeksa koji je u kanalu, bedaku, tužan i odsutan. Očekivao sam da će tugovati i da će mu trebati vreme da se vrati u normalu. A on, maltene kao da se ništa nije dogodilo. Totalno bezveze.
Dalje, moj glavni utisak je priča oko Kineza. U prvi mah, nakon onako glupog i smešnog pokazivanja na Kineza od strane Džeme, bio sam ubeđen da je u pitanju neka igra i da Džeks nije tako lako poverovao u to. Posebno jer je cela epizoda prošla a da ni Džema nije njemu rekla da su Taru ubili Kinezi, niti je on za stolom pred članovima kluba išta pomenuo. Međutim, kako vreme odmiče, sve više sumnjam u to da je sve bila igra i počinjem da verujem u to da je stvarno poverovao u Džeminu priču. a ako se nešto ne promeni i to ostane na tome, to će bitio najveći minus od početka serije i najveće razočarenje. Ne znam, ne liči mi to na Suttera, ne liči mi to i na Džeksa.
Takođe, malo mi smešna priča oko Marksa. Do juče gajio strahopoštovanje prema njemu, realno je i Marks bio najzajebaniji baja u seriji, a on mu sad odjednom okreće leđa, smeje mu se u facu i ulazi u rat sa njim kao da ulazi u rat sa dečicom. A da je hteo, Marks je mogao da počisti klub kad god je hteo.
Priča oko Đusa, koga inače nakon kraja prethodne sezone nisam mogao da smislim, mi postaje čak i malo zanimljiva. Po prvi put, nakon ubistva tare, bilo mi ga je žao, nakon njegovog razgovora sa Čibsom u restoranu. Pokušavam nekako da sebe nateram da poverujem da je stvarno sve radio u najboljoj nameri i da nije nikada želeo da naškodi klubu. Štaviše, nekako se nadam, iako mislim da je to neizvodljivo, da će se nekako vratiti uklub i da će on imati jednu od značajnijih uloga u poslednjoj sezoni. Tu bi mu, ukoliko se čak i Džeks predomisli i oprosti mu, velika prepreka bila Džema jer ne bi dozvolila da istina o Tarinoj smrti ispiliva na površinu.
Sa druge strane, haos je na svim stranama. ne znam više, niti mogu da pohvatam, ko je s kim, ko je protiv a ko je uz klub, hiljadu ekipa, hiljadu priča, malo me to smara.
Jedini pozitivni deo poslednje sezone mi je šerif  srcesmajli Opasna ribetina, mislim da će napraviti haos.
na kraju, poslednja epizoda mi uliva nadu da će serija krenuti opet starim stazama i bar donekle doneti ono što su prethodne sezone to učinile.

I zamalo da zaboravim glavnu stvar. Puno hvala i veli respekt za sve koji su radili prevode za ovu seriju i omogućili nam da uživamo.  :naklon:
« Zadnja izmjena: 25.09.2014. 12:21:23 Peksijan »

Offline Tommy04121

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • www.filmos.org
    • www.filmos.org
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1109 : 25.09.2014. 18:30:55 »
ajd dosta više o tome da su sonsi sapunica, nisu i nemamo se više o čemu raspravljati, i tko mrzi Gemu? ja ne, Gema je legenda.

Tags: