Autor Tema: Sons of Anarchy  (Posjeta: 192701 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline belpH.77

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • sta te interesuje, a ti pitaj :)
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #780 : 03.10.2012. 16:59:47 »

PS. Muziku niko ne spominje... , znaci muzika u ovoj seriji ubija na mrtvo,
fenomenalno prati radnju,ritam scena pa i tekstovi u tim pesmama apsolutno prate postupke i gledaoca dovodi do kome (bar mene), ekipi koja radi muziku u seriji  ti_si_Bog ti_si_Bog :naklon:


Ako neko zna moze li mi odgovoriti na ovo pitanje:
Spoiler for Hiden:
Sta pravno i u praksi znaci RICO optuznica u Americi ?

kako bre niko ne pominje muziku...ja sam okacio 2 pesme, a mogao sam jos dosta, samo nisam hteo da gusim temu...

Spoiler for Hiden:
RICO - Racketeer Influenced and Corrupt Organizations

koliko sam ja skontao, u RICO slucajevima koliko god da prodje vremena od samog zlocina, ne podtoji vremenski okvir kad taj zlocin zastareva...sto bi nasi rekli - za vJek i vJekova

mozda i gresim...
> dum spiro spero <

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #781 : 03.10.2012. 19:03:35 »
RICO:

Spoiler for Hiden:
I ono što je karakteristično za RICO je da svi u kriminalnoj organizaciji odgovaraju za zločin, a ne samo neposredni izvršitelji, tj. da preko RICO slučajeva hvataju mafijaške bossove.
Ako nekoga interesuje, a zna engleski, više može pročitati ovde:

http://en.wikipedia.org/wiki/Racketeer_Influenced_and_Corrupt_Organizations_Act

Pri dnu stranice su navedeni najpoznatiji slučajevi, definitivno vredi pročitati.

Offline STAFFORDDOG

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 88
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #782 : 03.10.2012. 19:34:49 »
Hvala 
Spoiler for Hiden:
za "RICO", znaci od njega spasa - nema.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #783 : 03.10.2012. 20:28:46 »
:u-lala Prevod na uploadu 

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #784 : 03.10.2012. 20:31:33 »
E nasmijao si me smajlijem  rofl  Nisam ga prije gledao, moćan  ;D


Hvala na prevodu.  smileyNO1

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #785 : 03.10.2012. 20:52:50 »
:u-lala Hvalalala  clapp
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #786 : 04.10.2012. 02:58:47 »
Ova epizoda je mogla biti mnogo bolja.
Spoiler for Hiden:
Tijekom cijele epizode uopće nisam nešto vidio da žale za Opiem. Sva ta priča oko njega je trebala biti bolja. Jedino na kraju kad počinje patetična muzika pa ga svi oplakuju, ali usred epizode kao da ide sve po starom. Da, jax ima dosta problema, ali Opie je ubijen. Nisam osjetio od njih nikakve emocije.

Tara, trenutno jedan od najgorih ženskih likova.
Spoiler for Hiden:
Kako sam želio da ju Gemma udari i prebije.

Clay i dalje rastura. Još uvijek najbolje napisani lik. Samo da ne zaseru s njim.

Hvala na prijevodu  smileyNO1

Offline STAFFORDDOG

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 88
Re: Sons of Anarchy
« Odgovor #787 : 04.10.2012. 10:43:19 »

Ne kapiram te ovo u vezi Tare ?
Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #788 : 04.10.2012. 11:00:07 »
Hvala 
Spoiler for Hiden:
za "RICO", znaci od njega spasa - nema.

Spoiler for Hiden:
ima, ipak porota odlučuje jesu li krvi ili ne  ;)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Re: Sons of Anarchy
« Odgovor #789 : 04.10.2012. 13:03:10 »

Ne kapiram te ovo u vezi Tare ?
Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2
Tara je užasno loše napisan lik i još dodaš prelošu glumu na koju crkavam kad je vidim. Strašno.  rofl rofl

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Re: Sons of Anarchy
« Odgovor #790 : 04.10.2012. 13:23:10 »

Ne kapiram te ovo u vezi Tare ?
Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2
Tara je užasno loše napisan lik i još dodaš prelošu glumu na koju crkavam kad je vidim. Strašno.  rofl rofl

vidiš meni je Tara sve bolja i bolja kako serija odmiće, od one jadnice koja nije ni bila svjesna u što se upušta do opake ženske, još malo i ko Gemma je ;)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #791 : 04.10.2012. 13:30:36 »
Ako gledaš Breaking bad, pogledaj Skyler i kakvu ona ima poziciju. Dvije različite serije po samom konceptu, ali Tara i ona su slični likovi. Transformiraju se kroz sezone, psihički uništene, ali Skyler to zna odlično odglumiti da to baš osjetiš. Kod Tare mi to nije slučaj.

No, Gemma je drugačija priča. Ona je odlična od prve sezone.

I jeste primijetili kako
Spoiler for Hiden:
Clay, Juice, Happy te onaj zalizani se drže zajedno. Još dodaš onog koji nema nogu. Na čelu sa Clayom mogu napraviti dosta problema Jaxu i ostalima. Iza Jaxa su Tig, Bobby, Filthy i Chibs. Pitanje je hoće li Tig ostati ne njegovoj strani kako je rekao. Našravile su se dvije skupine, a sve to radi Claya. Ne bi me čudilo da se međusobno pokolju.

Offline Laudanum

  • A.C.A.B.
  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • Super mi je mozak
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #792 : 04.10.2012. 13:57:13 »
 Tara savršeno nosi svoju ulogu do najmanjih detalja. Kroz šta je sve prošla i prolazi, pa lekovi protiv bolova plus džoint svake večeri je u uzročno posledičnoj vezi sa pretvaranjem njene ličnosti u običnu ljušturu, praznog pogleda, koja je oguglala na sve i jedino funkcioniše na osnovnim funkcijama samoodržanja sebe i očuvanja svoje porodice....

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #793 : 04.10.2012. 14:05:56 »
Ali je meni loša. Loše to radi. Od samoga početka. Jednostavno nije kvalitetna dramska glumica, a to ova serija traži zbog dosta dramskih scena, međusobnih odnosa. I imala je prazan pogled kad sam je prvi put vidio  rofl rofl žena se nije ništa promijenila.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #794 : 04.10.2012. 14:10:24 »
Tara uopšte nije loša. To što tebe nije inpresionirala ne znači da loše glumi. Njena uloga je jednostavno takva. To se od nje traži. Laudanum je to prilično dobro objasnio. Džema mi nije ništa posebno bolja od nje.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #795 : 04.10.2012. 14:13:49 »
Nije me impresionrala zato što loše glumi, jednostavan razlog. Vama ne, meni da. Ne vidim problem u tome. Skyler iz BrBa je nešto sasvim drugo. Iako je njezin lik iritantan, ali žena glumi fenomenalno. Tara je prošla pakao, to nitko ne spori, ali nije prenijela dovoljno emocija. Ista je, doslovno je ista. Drugim riječima pljuvat ću je svaki put zbog loše uloge.

A Gemmu ću hvaliti svaki put zbog odlične uloge. Kao i Claya i još neke. Ju-hu  kokicekola

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #796 : 04.10.2012. 14:14:13 »
Meni je također Tara dosta dobar lik. Svatko se nosi sa životom na drugačiji način.
Clay i podjela koja se stvara, e to bi moglo biti dobro.



Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #797 : 04.10.2012. 14:16:12 »
Da, Clay me trenutno najviše zanima. Nepredvidiv je. To se traži  drinks

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #798 : 04.10.2012. 14:45:17 »
Ja čak sada sumnjam da li Klej uopšte stoji iza ijedne ove situacije. Možda on uopšte nema veze sa napadima...ni sa onom prijavom...

Offline STAFFORDDOG

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 88
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #799 : 04.10.2012. 14:52:37 »
Znaci Clay te odusevio sarmom,lepotom i glumom a Tara nije  :P salim se.
Ne znam, meni je Tar i njena uloga odlicna,naravno nije oskarovska ali ...

Zamislite zensko drustvo sa 7-8 riba,i sada u tom drustvu dve ribe su teski gabori,dve ribe savrsenog izgleda,sex bombe-zelja svakog muskarca,cetri ribe su lepe,pametne ali muskarce love na vreme tj. na polako...
Od te cetri lepe, dve su ipak mamine maze ili kilave a dve su borci,fajterke koje mogu u zivotu da nauce apsolutno sve.
E sto se mene tice Tara spada u ovu poslednju grupu. To su zene kojima ja skidam kapu.

Clay sigurno sprema veliki prevrat ali bice krvi do kolena,pogledajte samo ko od glavnih likova prestaje da glumi i bice vam sve jasno.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #800 : 04.10.2012. 15:04:12 »
Spoiler for Hiden:
Ali onaj koji ima protezu je bio u napadu i sad sjedi s njima. Ako nije Clay, pitanje je za koga radi. Povjerovao sam Popeu kad je rekao da nije iza toga. Ja i dalje mislim da je Clay i još u ovoj zadnjoj epizodi na sastanku kada je Jax rekao da trebaju što prije saznati tko stoji iza tog napada i kamera je odmah pokazala Claya i protezu.

@STAFFORDDOG

Clay mi je tek od ove sezone postao najbolji. Zato što više nije onaj stari. I prije je manipulirao, ali sada se kod njega samo radi o tome. Clay će im raditi dosta problema. Najjače u zadnjoj epizodi
Spoiler for Hiden:
kada je rekao Gemmi da je Opie ubijen pa je odmah iskoristio zagrljaj, hahaha.

Pa ona njegova faca kao da glumi žrtvu. Pokušava se sad tako ponašati da ga svi žale, iskorištava ih i uspijeva mu. Naravno, nitko nije zaboravio što je napravio, ali ići će Clay svim silama naprijed  :)

I još sad kad sam vidio ko iza njega stoji. Stvorile se dvije grupice unutar njih.

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #801 : 04.10.2012. 15:07:18 »
Da dam i ja svoje misljenje...
Tara je dobro osmisljenj lik... ne odlican (kao npr Gemma) ali sasvim dobar... medjutim slazem se sa Mulderom da je problem u glumici, jednostavno nema taj kapacitet da prenese sve to sto se od nje trazi... od samog starta Maggie Siff mi je medju najslabijim clanovima glumacke ekipe...  :-\
Sto se Katey Sagal tice, kapa dole, razbila je ovom ulogom  clapp
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline STAFFORDDOG

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 88
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #802 : 04.10.2012. 15:32:36 »
Pa upravo se o tome i radi,ne mozemo imati dve Gemme u seriji ili dva Tiga.
Gemma,bode jaja,razvali po faci (da bi zastitila porodicu) a to isto radi i Tara samo na drugaciji nacin (tiha voda breg roni) sto ne znaci da je los lik u seriji.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #803 : 04.10.2012. 15:38:46 »
Da dam i ja svoje misljenje...
Tara je dobro osmisljenj lik... ne odlican (kao npr Gemma) ali sasvim dobar... medjutim slazem se sa Mulderom da je problem u glumici, jednostavno nema taj kapacitet da prenese sve to sto se od nje trazi... od samog starta Maggie Siff mi je medju najslabijim clanovima glumacke ekipe...  :-\
Sto se Katey Sagal tice, kapa dole, razbila je ovom ulogom  clapp
To je to  smileyNO1

A Katey, ne bi me čudilo da opet osvoji neku važnu nagradu za tu ulogu.

Offline STAFFORDDOG

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 88
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #804 : 04.10.2012. 16:50:23 »
jednostavno nema taj kapacitet da prenese sve to sto se od nje trazi...

A kako ti znas koliki kapacitet treba i sta se trazi ?
Pa takav je scenario,Cley sada vrti,mozga manipulise i na to sve glumi zrtvu jer to od njega trazi scenario.

I da dodam,nisam zaljubljen u Taru  :P ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #805 : 04.10.2012. 16:56:18 »
Da, i Clay to može.

Onda se uopće ne smije kritizirati niti jedan glumac. Jason Statham ne može glumiti u dramama jer nema kapaciteta za to i sad netko doleti "otkud ti to znaš da nema kapaciteta".

Scenarij svi znamo, ali ako vidim da Tara to ne može, reći ćemo. I po meni ona to ne može. Tebi može i to je ok. Ali sad doletavati njemu ili meni "A kako ti znas koliki kapacitet treba i sta se trazi ?" je besmisleno jer svako je vidi na svoj način kako glumi.  :)

Offline STAFFORDDOG

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 88
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #806 : 04.10.2012. 17:18:06 »
Nije mi namera da omalovazim necije misljenje i da provociram,samo kazem da nije dobro porediti glumu npr. Tara-Gemma ili Clay-Jex jer nije polazna tacka ista.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #807 : 04.10.2012. 17:21:01 »
Da, i Clay to može.

Onda se uopće ne smije kritizirati niti jedan glumac. Jason Statham ne može glumiti u dramama jer nema kapaciteta za to i sad netko doleti "otkud ti to znaš da nema kapaciteta".

Scenarij svi znamo, ali ako vidim da Tara to ne može, reći ćemo. I po meni ona to ne može. Tebi može i to je ok. Ali sad doletavati njemu ili meni "A kako ti znas koliki kapacitet treba i sta se trazi ?" je besmisleno jer svako je vidi na svoj način kako glumi.  :)

Da, svako na svoj način vidi nečiju glumu. Ali možda se od nje traži baš ovo što ona pokazuje.
Znam neke ljude kojima Opi nije bio dobar, njegova uloga i gluma. Šta kažeš na to?

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #808 : 04.10.2012. 17:24:14 »
Nije mi namera da omalovazim necije misljenje i da provociram,samo kazem da nije dobro porediti glumu npr. Tara-Gemma ili Clay-Jex jer nije polazna tacka ista.
Sve se može usporediti. Glavna usporedba je ko je bolji. Svaki filmski žanr se može usporediti. Komedija vs drama. Može, svakako. Ona glavna usporedba. Koji ti je bio bolji film.  drinks

Stvar je u tome da je Gemma napravila odličan posao i uspjela mi dočarati svoj lik. Tara to PO MOJEM MIŠLJENJU (da podebljam) nije uspjela. Trebao sam odmah to napraviti.  ;D

Što se tiče Opiea. On mi je bio karizmatičan lik i zbog toga mi je bio drag. Gluma i on, nikako.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #809 : 04.10.2012. 17:27:19 »
E vidiš, meni je Tara sasvim jasan lik, savršeno jasan.  ;D (Ne kontriram ti stvarno, iskreno kažem)

Tags: