Autor Tema: Sons of Anarchy  (Posjeta: 192461 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1140 : 19.11.2014. 14:22:18 »
Prepuno emocija, mnogo upecatljivih scena i poslednja na koju sam suzu pustio. Carli odigrao fantasticno. Jedna od najboljih epizoda od samog pocetka serije a u ovoj sezoni bez premca.

Offline bojanc

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 57
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1141 : 19.11.2014. 19:33:34 »
Stvarno fenomenalna epizoda!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1142 : 22.11.2014. 02:39:10 »
Pogledana 10. i 11.  :)

Spoiler for Hiden:
Da, kako ubiti majku. Bez obzira što znam na što je sposoban kreator ove serije, ne bih znao što će napraviti po tom pitanju.

Dobro su sredili od Augusta ljude. Sad bi on trebao uskoro izaći pa ćemo vidjeti što mu je ostalo.

Offline Tommy04121

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • www.filmos.org
    • www.filmos.org
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1143 : 25.11.2014. 00:11:03 »
dobra epizoda, ali je Đus zaboravio reći ono najvažnije.
Spoiler for Hiden:
zašto je Đema ubila Taru? (zato da zaštiti Jacksona) i sad Jackson misli da je to Đema učinila tko zna iz kojih razloga, a sve što je ona radila radila je zbog njega, kriva je jedino jer je lagala ono za kineza i time uništila klub.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1144 : 25.11.2014. 01:24:02 »
Džema...
Ajd sad razmisli malo o tome što si rekao
Spoiler for Hiden:
On njoj treba da oprosti što mu je ubila ženu? Razlog je totalno nebitan, i bilo bi glupo da to utiče na njegovu odluku, i da kojim slučajem to odrade u zadnjoj epizodi. Kosi se sa zdravim razumom, logikom etc.

Offline Fire

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1145 : 25.11.2014. 11:24:01 »
dobra epizoda, ali je Đus zaboravio reći ono najvažnije.
Spoiler for Hiden:
zašto je Đema ubila Taru? (zato da zaštiti Jacksona) i sad Jackson misli da je to Đema učinila tko zna iz kojih razloga, a sve što je ona radila radila je zbog njega, kriva je jedino jer je lagala ono za kineza i time uništila klub.
Kurt Sateru ti li si?   ;D ;D ;D






























(izvini zezanje  ;D)

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1146 : 25.11.2014. 13:41:01 »
dobra epizoda, ali je Đus zaboravio reći ono najvažnije.
Spoiler for Hiden:
zašto je Đema ubila Taru? (zato da zaštiti Jacksona) i sad Jackson misli da je to Đema učinila tko zna iz kojih razloga, a sve što je ona radila radila je zbog njega, kriva je jedino jer je lagala ono za kineza i time uništila klub.

 :facepalm

Obrisao sam pola strane razloga zbog kojih Džema treba da doživi smrt goru od onog kineza sa početka ove sezone jer kapiram da je potpuno bespotrebno podsećati na sva sranja koja je napravila. Najodvratniji lik u seriji, čak mi je i matori Anser draži od nje.

Offline Tommy04121

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • www.filmos.org
    • www.filmos.org
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1147 : 25.11.2014. 18:29:21 »
dobra epizoda, ali je Đus zaboravio reći ono najvažnije.
Spoiler for Hiden:
zašto je Đema ubila Taru? (zato da zaštiti Jacksona) i sad Jackson misli da je to Đema učinila tko zna iz kojih razloga, a sve što je ona radila radila je zbog njega, kriva je jedino jer je lagala ono za kineza i time uništila klub.
Spoiler for Hiden:
ustvari nije kriva niti za to, nitko Jacksona nije tjerao na osvetu, za sve je sam kriv, i on to zna, najvjerojatnije ce napustiti klub i neće ubiti vlastitu majku, to smo vidjeli u razgovoru sa Nerom.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1148 : 25.11.2014. 21:43:08 »
U pravu si ti.
Spoiler for Hiden:
Ma gdje kriva, zabila joj viljušku za meso u glavu. Ništa strašno. Način ubistva da pozavidi veći broj serijskih ubica i psihopata, ali ne, nije ona kriva. Ne, nije ona optužila onog kineza, samim time glavni okidač za rat između sonsa i kineza( markusa), smrt Bobija, posao doveden do ruba propasti. Ali ne, nije ona kriva, kriv je Nero što je prca.

 :facepalm :facepalm

Offline Tommy04121

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • www.filmos.org
    • www.filmos.org
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1149 : 26.11.2014. 01:03:44 »
U pravu si ti.
Spoiler for Hiden:
Ma gdje kriva, zabila joj viljušku za meso u glavu. Ništa strašno. Način ubistva da pozavidi veći broj serijskih ubica i psihopata, ali ne, nije ona kriva. Ne, nije ona optužila onog kineza, samim time glavni okidač za rat između sonsa i kineza( markusa), smrt Bobija, posao doveden do ruba propasti. Ali ne, nije ona kriva, kriv je Nero što je prca.

 :facepalm :facepalm
Ja sam uvijek u pravu, čak i onda kad nisam :D

Offline boki1

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1150 : 26.11.2014. 16:39:42 »
Spoiler for Hiden:
Jedini krivac je Sater sto je osmislio ovako losu sezonu. Cela radnja se vrti oko dve pogresne pretpostavke:

1. Da je Tara cinkarila klub
2. Da su Kinezi zaista ubili Taru

Offline Tommy04121

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • www.filmos.org
    • www.filmos.org
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1151 : 27.11.2014. 00:12:38 »
Spoiler for Hiden:
Jedini krivac je Sater sto je osmislio ovako losu sezonu. Cela radnja se vrti oko dve pogresne pretpostavke:

1. Da je Tara cinkarila klub
2. Da su Kinezi zaista ubili Taru
istina, i umjesto da zavrsi seriju sto prije oni naprave stanku od  tjedan dana.  :o

Offline Tommy04121

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • www.filmos.org
    • www.filmos.org
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1152 : 03.12.2014. 17:05:11 »
Spoiler for Hiden:
Jackson (razmaženko, mamin sinčić) ubio vlastitu majku jer mu ova ubila ženu koju je on volio, toliko ju je volio da odmah što je došao kući sa krvavim cipelama skurvao se sa wendy.  :facepalm
i kako je Jackson od lika koji na početku serije ne može ubiti ni one koje mora postao psihopata?

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1153 : 03.12.2014. 20:45:05 »
ja mislim da ti nas sve ložiš.

kakva epizodaaaa... kakve emocije, kakva muzika, kakva priča. ne mogu da prežalim što je kraj. mnogo, mnogo, previše je volim...

Offline Tommy04121

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • www.filmos.org
    • www.filmos.org
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1154 : 03.12.2014. 21:56:12 »
ja mislim da ti nas sve ložiš.

kakva epizodaaaa... kakve emocije, kakva muzika, kakva priča. ne mogu da prežalim što je kraj. mnogo, mnogo, previše je volim...
nije još kraj ima još jedna epizoda.

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1155 : 04.12.2014. 10:17:50 »
mislio sam na dolazeći kraj.

Inače...

Spoiler for Hiden:
Mnogo jaka epizoda, bez dileme jedna od najboljih od početka serije. Mnogo upečatljivih scena, mnogo emocija.
Prvo Đus. Koliko sam ga omrzo na kraju prethodne sezone jer je spasao Džemu i celu ovu sezonu ćutao, na kraju sam ga toliko zgotivio i baš mi je teško pao njegov odlazak.
Onda Džeksov razgovor sa predsednicima. Mnogo moćno, iskreno, bez uvijanja.
I onda na kraju ludilo. Prvo Anser a onda... Šta sad da napišem?
Od svih likova u seriji, njoj sam najviše želeo smrt, i to tešku, brutalnu smrt. Mnogo je zla napravila, mnogo se sranja zbog nje desilo, zaslužila je.
I kad je Džeks uperio pištolj u nju, rekao sam na glas - ajmo sad, Džeki, vreme je. Moraš.
I kad je to uradio, u trenutku mi je bilo nekako žao. Neverovatno, ni sam ne mogu sebi da objasnim zašto je to tako. Pretpostavljam da je to zbog toga što sam svestan da dolazi kraj. A i ruku na srce, ako ćemo pošteno, odigrala je vrhunski, posebno poslednje 2 epizode. U svakom slučaju, mnogo važan lik bez kog serija ne bi bila tako moćna, bez obzira što je Sutter preterivao njenim forsiranjem.
Na kraju, šta očekivati za epilog? Mislim da je svima jasno, koliko god želeli suprotno, da će Džeks i ekipa pod zemlju. Jednostavno, svaki drugi scenario ne bi bio realan niti bi to bio Kurt Sutter. Ko će ga/ih likvidirati, to ne znam. Mislim da bi bilo najpoštenije da ga klub ubije odlukom na glasanju. U svakom slučaju, jedna od najvećih a meni sigurno najdražih serija odlazi u istoriju.

Offline belpH.77

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Spol: Muški
  • sta te interesuje, a ti pitaj :)
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1156 : 04.12.2014. 21:28:08 »
ubiVa



Spoiler for Hiden:
necu puno da palamudim....mislim da se Dzema, posle svih sranja, izvukla suvise lako....

i meni je nekako bilo zao Djusa na kraju, ali mi je fenomenalno odglumio...malo je lejm ono kurvanje sa Vendi, ali i to je nekako moralo doci na red....zao mi Anzera jako....
« Zadnja izmjena: 05.12.2014. 00:31:01 belpH.77 »
> dum spiro spero <

Offline boki1

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1157 : 04.12.2014. 22:14:14 »
Spoiler for Hiden:
Nekako ne mogu da prezalim Djusa. Covek je bio najnize rangirani clan kluba posle pripravnika, vecito topovsko meso kad god je trebalo poturiti svoju glavu ili svoje dupe, odan do smrti... Onda ga je prvo pandur Ilaj podmuklo uvalio u probleme, a zatim i Dzeks trazio nemoguce. Cak je i do same smrti obavljao poslove za klub, iako su ga odavno odbacili.

I mnogo mi je zao Ansera. Mislio sam da ce on sve da ih nadzivi, iako umire od pocetka serije.

Jebi ga.

Offline noiser

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 249
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1158 : 05.12.2014. 13:51:46 »
Spoiler for Hiden:
kontam da ce onaj Dzari da bude opasan po Dzeksa i ekipu (u poslednjoj epizodi nije nosio prsluk), mislim da ce Djus da prezivi seriju

hvala prevodiocima  smileyNO1

Spoiler for Hiden:
jbg, nije uspeo, dobar lik, ali upadao je iz problema u problem, sto bi rekli, uvek u pogresno vreme na pogresnom mestu. Anzer, super lik, zaljubljen u Dzemu do kraja i zato i poginu. Dzema na kraju igrala na blef, ali...
Jedva cekam da se sumiraju rezultati.

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1159 : 05.12.2014. 14:46:57 »
Da i ja kažem nešto prije finala. Jedna od meni 5 najdražih serija svih vremena. Zbog nje sam i počeo prevoditi i došao na ovaj  forum i tu sam već godinama  smileyNO1

Spoiler for Hiden:
Nadam se da Tig i Škot ostaju živi...

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1160 : 05.12.2014. 16:33:50 »
Pocinjem sa gledanjem ove serije ;D

Offline bojanc

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 57
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1161 : 05.12.2014. 18:04:27 »
ubiVa




Jel zna neko mozda gde ima mp3?

EDIT:  nasao :)

bez piratskih sadržaja
« Zadnja izmjena: 05.12.2014. 20:57:29 lazavr »

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1162 : 05.12.2014. 22:46:07 »
Pjesmu ne prestajem slušati dva dana, nikako.  :)


Što se tiče 12. epizode, kratko samo da kažem:


Spoiler for Hiden:
I meni je jako žao Anzera, i mislim da ga je Džeks ubio samo zato što je ovaj rekao da su njih dvoje jedino što mu je ostalo u životu, a s obzirom na to da nema govora o tome da Džema preživi, kao ni da Džeks ostane živ na kraju, Anzeru se gubi svaki smisao, jer je čitav život dao klubu, a na kraju je i simbolično da ga ubije kriminalac, dok pokušava da obavi "svoj posao" koji je možda trebalo ranije da obavi...


Biće zanimljivo finale. Ono što mi se nimalo ne sviđa što je zaista pretjerano sa ubistvima, a to se nije moralo uraditi...

Offline boki1

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1163 : 09.12.2014. 12:26:34 »
Pitanje za sve: Koji vam je omiljeni momenat, scena serije?

Spoiler for Hiden:
Ja se dvoumim izmedju one kada Kleju skidaju tetovaze (i sad se najezim kad se setim Bobijevog, Anserovog i Cibsovog izraza lica tada) i one kada Dzeks pruza pistolj Tigu i kaze: "Ubij coveka koji ti je spalio zivo dete".
« Zadnja izmjena: 09.12.2014. 12:39:35 maksi »

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1164 : 09.12.2014. 12:57:17 »
Meni najjače scene

Spoiler for Hiden:
Pre svega, završetak 4.sezone kada Opi ubija pandurku i oni na putu za zatvor kad se smeju u kombiju. Pa onda kada Džeks likvidira Kleja a pre toga Gejlena. Bilo je još mnogo toga, ne mogu da se setim sad...

Inače, pojavio se na netu spojler koji otkriva ishod finala, po svemu sudeći je verodostojan. Video sam ga, namerno.

Offline noiser

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 249
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1165 : 09.12.2014. 14:13:30 »
Meni najjače scene

Spoiler for Hiden:
Pre svega, završetak 4.sezone kada Opi ubija pandurku i oni na putu za zatvor kad se smeju u kombiju. Pa onda kada Džeks likvidira Kleja a pre toga Gejlena. Bilo je još mnogo toga, ne mogu da se setim sad...

Inače, pojavio se na netu spojler koji otkriva ishod finala, po svemu sudeći je verodostojan. Video sam ga, namerno.

Potpisujem.

Offline Tommy04121

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • www.filmos.org
    • www.filmos.org
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1166 : 10.12.2014. 06:54:44 »
jako slab kraj, kurt me duboko razocarao.

Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1167 : 10.12.2014. 10:39:49 »
Ne znam zašto te razočarao? Sve je na svom mestu. Potpuno očekivano.

Zbogom za meni najdražu seriju svih vremena.

Offline noiser

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 249
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1168 : 10.12.2014. 10:52:38 »
Ne znam zašto te razočarao? Sve je na svom mestu. Potpuno očekivano.

Zbogom za meni najdražu seriju svih vremena.

Slazem se. Svakome po zasluzi. Jbg.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Sons of Anarchy
« Odgovor #1169 : 10.12.2014. 13:36:45 »
Završi se jedna od mojih omiljenijih serija, kapa dole Kurt Sutteru za čitavu seriju. Ne znam šta je bilo bolje: priča, likovi, glumci, fotografija, rad kamere, muzika... jednostavno fantastično. Finale serije sjajno. Ovo je bila priča u Džeksu pa tek onda o klubu, tako se i završilo. Zanimljivo je pratiti karakterizaciju Džeksovog lika od početka serije do samog kraja, Charlie Hunnam fantastičan.

Malo o finalu
Spoiler for Hiden:
Svi su dobili šta su zalužili. Džeks je otišao kako je i živeo - onako kako je on to hteo. Gine isto kao i njegov otac... Veoma emotivna epizoda. Džeks završava ono što je njegov stari započeo, svoje sinove ostavlja Wendy i sklanja ih što dalje od kluba i Čarminga. Džema je završila kako je i zaslužila nakon svega što je uradila. Na kraju nismo saznali ko je devojka koja se pojavljuje u seriji u svim bitnim momentima. Jako simboličan momenat sa hlebom i vinom (kako se meni učinilo) koji stoji ispred nje kad je Džeks pita ko je ona.
Poslednje scene nešto najbolje što sam video u svim serijama koje sam gledao. Genijalno.
:samcro:

Tags: