Autor Tema: The Wire  (Posjeta: 147894 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline backspace

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: The Wire
« Odgovor #60 : 24.02.2009. 23:31:17 »
upravo pogledao 2 sezone the wire. sta reci nego samo da je serija odlicna i zasluzuje sve pohvale. i svaka cast onome napravio prevod :)

Offline machy

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: The Wire
« Odgovor #61 : 27.02.2009. 18:42:09 »
jel drug karamazov živ i zdrav?
nestrpljiv sam :'(
 Pravila!

Offline Vic Mackey

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 84
Odg: The Wire
« Odgovor #62 : 05.03.2009. 15:29:44 »
Alo, brate KaramazoV-e! Posto kazes da si preveo 3. i 4. sezonu, daj, okaci te titlove. Ne znam zasto ti je toliko bitno da sve tri preostale sezone postavis istovremeno??? Mislim, kad si vec "bacio kosku" da imas... nestrpljivi smo!
 Trazenje prevoda!

Offline machy

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: The Wire
« Odgovor #63 : 05.03.2009. 19:35:45 »
pogledao 2 sezonu.
jel neko primjetio da grk i pomočnik napuštaju ameriku sa hrvatskim putovnicama?
mora da su to one što su ukradene u mostaru? :\)

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: The Wire
« Odgovor #64 : 11.03.2009. 22:20:57 »
da li su epizode povezane ili je svaka epizoda jedna prica?
ako skidam vec csi vegas mislila sam da stavim i ovo da se skida, ali bih vise volela ako se provlaci neka prica kroz seriju, a ne samo slucajevi
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: The Wire
« Odgovor #65 : 11.03.2009. 22:22:25 »
Cijela sezona je jedna priča.
Uz Shield najbolja serija tog tipa

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: The Wire
« Odgovor #66 : 11.03.2009. 22:26:40 »
auuu ja sam bila u zabludi posle imdb opisa ... mislila sam da je klasicna jedna epizoda- jedan slucaj pa onda sledeci i tako ... ako ima pricu onda cu da gledam sigurno
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #67 : 11.03.2009. 22:38:30 »
Mene sve ceka da krenem da je gledam ali nikako da se nakanim. I jos sam na bolovanju i i dalje ne krecem sa gledanjem. Mislim da cu veceras da krenem...

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: The Wire
« Odgovor #68 : 11.03.2009. 22:44:48 »
evo stavih da se skida prva sezona :)
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #69 : 11.03.2009. 22:48:41 »
Ja sam nabavio prve 3 i posljednje 2 iz prve sezone. Ali proces nabavke je jako spooor.
Nebitno, sakupiću prve dvije sezone do ljeta a onda uživancija.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Wire
« Odgovor #70 : 11.03.2009. 23:30:04 »
The Wire nije toliko bombastična, a prva sezona još ima najviše rupa. Radi se baš o tome da scenaristi razrađuju priču u okvirima onoga što znaju, nije serija za svakog,puno likova,cela priča se provlači nekako sporo,većina likova se provlači kroz celi serijal, i jednom kad ih upoznaš videćeš kako će ti stati do njihovih sudbina...Chris Rock je u svom show rekao jednom prilikom kako su Ameri osvojili Iraq za nekoliko sati,pa to je smešno,pa Baltimor se ne bi mogao osvojiti za 5 dana a ne jedna država za par sati..i serija je pokazala Baltimor baš onakvim kakav jeste,ulica,luka,The Project(Chris Rock se u seriji Everybody Hate Chris spominje kako se seli iz The Project),grad koji ima većinsko crnačko stanovništvo, kriminala ima na izvoz a para nemaju. Kao što će se videti, čim su srezali budžet policiji, moraju za forenzičare čekati i do 2 dana da se pojave CSI. Ne može se porediti ni sa The Sopranos,The Shield..već uzmite gledati..samo malo strpljenja dok pohvatate likove i onda kreće vožnja..HBO je prevazišao sebe sa ovim serijalom..
Neka me neko ispravi, teme po sezonama idu(ali sve se nadovezuju):
1) kvartovski kriminal i dilovanje
2) šverc droge,ljudi,robe kroz pomorsku luku
3) korupcija i pranje novca
4) politika i trka za gradonačelnika,škola
5) mediji i kriminal,beskućnici
iShare, noProfit


Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: The Wire
« Odgovor #71 : 11.03.2009. 23:33:33 »
hvala vam svima na opisu, sad stvarno jedva cekam da pocnem da gledam :)
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Vic Mackey

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 84
Odg: The Wire
« Odgovor #72 : 12.03.2009. 16:02:59 »
Nisam jos gledao, ali znam da je serija odlicna, kao i vecina HBO serija. Ipak, cisto sumnjam da je bolja od The Shielda, jer to je nesto neponovljivo. Inace, glupo je porediti The Shield i The Sopranos, jer te dve serije se ni po cemu ne mogu porediti. Mozda se moze povuci paralela izmedju Shield-a I The Wire-a, ali sa Sopranosima, nikako.

Sto se tice titlova za The Wire, bolje da cutim. Mozda je prekrsaj traziti prevode, ali nije u redu ni oglasavati se na forumu sa pricom tipa "imam, a ne dam!".

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #73 : 12.03.2009. 16:17:38 »
Nije u redu to raditi, slazem se sa tobom. Ali on nije rekao da ima i da nece da da, vec je rekao da hoce da ih uploaduje sve od jednom!

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: The Wire
« Odgovor #74 : 31.03.2009. 13:31:10 »
Kad gledaš 15-ak drugih serija lakše podnosiš čekanje

Offline Sir Bubain

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #75 : 09.04.2009. 13:05:49 »
Neka me neko ispravi, teme po sezonama idu(ali sve se nadovezuju):
1) kvartovski kriminal i dilovanje
2) šverc droge,ljudi,robe kroz pomorsku luku
3) korupcija i pranje novca
4) politika i trka za gradonačelnika,škola
5) mediji i kriminal,beskućnici
The Wire je, bez imalo pretjerivanja, daleko najbolja serija koju je HBO proizveo. A znamo što HBO znači kad su u pitanju serije i kakve su njihove serije u odnosu na serije ostalih TV kuća. Istina je da pocinje polako, da se radnja odvija sporo, da ima puno likova, od kojih su neki vazni za radnju svih 5 sezona, neki se pojavljuju malo rijeđe itd. Uglavnom, The Wire je serija koja od gledatelja puno traži, ali nemjerljivo više pruža. Jednom kada ju pocnete pratiti, necete moci stati dok ne pogledate svih 5 sezona. I još ce vam na kraju biti zao sto je gotovo. Likovi su razrađeni fenomenalno, glumci su isto tako fenomenalni, serija jednostavno nema lošu stranu. Zaboravite sve policijske i slične serije koje ste gledali do sada, zaboravite kako su portretirani policajci, kriminalci, političari i ostali. Panduri zele srusiti dilere, korumpirane politicare i ostale, ne zato što im je to posao, nego ponajviše zbog toga što ih mrze jer ubiru veiku lovu dok ovi rade za sicu. Dosta odnosa panduri-kriminalci se odvija na osobnoj razini. Da ne duljim previše, najbolja i najrealnija serija koju cete vidjeti dugo dugo vremena.
Nenad, to jesu teme po sezonama, ali se, recimo to tako, između redaka kriju i neke druge tematike.
Autori kažu da su teme po sezonama:
po navodima tvoraca serije glavne teme sezona su:
Sezona 1: sustav i pojedinac u sustavu u sustavu (murija, kriminalci, političari)
Sezona 2: nestajanje, tj. propadanje radničke klase u Americi
Sezona 3: Konzervativnost i nefleksibilnost sustava i nespremnost na promjene. kako sustava na vrhu vlasti, tako i onog na dnu
Sezona 4: Propast obrazovnog sustava i korupcija u politici i najvišim organima vlasti
Sezona 5: Mediji. Inače, prikaz novinske redakcije u 5 sezoni The Wirea je proglašen, od strane novinara, za najboljie oslikan novinarski posao na TV-u ili filmu.
I na kraju da ponovim nešto što sam nedavno pročitao o ovoj seriji: " Na svijetu postoje samo dvije vrste ljudi, oni koji obožavaju The Wire, i oni koji ga još nisu gledali"  ;D



...neka moja pjesma tebi snage da...

Offline Sir Bubain

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #76 : 09.04.2009. 13:21:46 »
Nisam jos gledao, ali znam da je serija odlicna, kao i vecina HBO serija. Ipak, cisto sumnjam da je bolja od The Shielda, jer to je nesto neponovljivo. Inace, glupo je porediti The Shield i The Sopranos, jer te dve serije se ni po cemu ne mogu porediti. Mozda se moze povuci paralela izmedju Shield-a I The Wire-a, ali sa Sopranosima, nikako.

Sto se tice titlova za The Wire, bolje da cutim. Mozda je prekrsaj traziti prevode, ali nije u redu ni oglasavati se na forumu sa pricom tipa "imam, a ne dam!".
Shield smatram odličnom serijom i pratio sam je kad je išla na novoj. znao sam cekati do 2-3 u jutro da bi pogledao jednu epizodu( to su uobicajeni termini u koje nova tv stavlja serije tipa The Shield, Six Feet Under isl.jer su udarni termini rezervirani za malo teža sranja, al to sad nije tema.)
Slazem se da The Wire ne treba uspoređivati sa Sopranosima, jer su potpuno drugačije koncipirane serije i imaju potpuno različitu tematiku. Ali sa Shieldom se moze usporediti, jer su i jedna i druga serija fenomenalne i originalne svaka na svoj nacin. Necu te uvjeravati da je The Wire bolja serija oid The Shielda, jer to nema smisla, ali ti garantiram da nije niti lošija. Shield smatraš neponovljivim, slažem se s tobom, i garantiram ti da ces isto govoriti i za The Wire kada ga pogledaš. A ja se iskreno nadam da hoces.
...neka moja pjesma tebi snage da...

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: The Wire
« Odgovor #77 : 09.04.2009. 13:39:27 »
fantasticaan opis serije
hvala mnogo :))
sad se jos vise radujem pocetku gledanja ;)
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Sir Bubain

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #78 : 09.04.2009. 14:06:00 »
Moram priznati da ti lagano zavidim ;)
Uh, ceka te 60-ak sati ciste uzivancije clapp
...neka moja pjesma tebi snage da...

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Wire
« Odgovor #79 : 13.04.2009. 16:24:03 »
Tek sam juče naleteo na THE CORNER ( HBO Original Miniseries ) (2000) i žao mi je što je ne pogledah pre The Wire..
Mnogo dobra podloga pre gledanja The Wire..
iShare, noProfit


Offline miroslavR

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 117
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #80 : 13.04.2009. 16:26:46 »
Tek sam juče naleteo na THE CORNER ( HBO Original Miniseries ) (2000) i žao mi je što je ne pogledah pre The Wire..
Mnogo dobra podloga pre gledanja The Wire..

upravo tako...zato su se prijevodi i pojavili... ;)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Wire
« Odgovor #81 : 13.04.2009. 17:20:59 »
Pogledao sam samo prvu epizodu i smorio sam se pitajući se kako sam bio tako naivan da The Corner ne pogledam pre The Wire..
A od prevoda što sam naišao jesu eng. i slovenački..odabrao sam eng. sa slovenačkim ne stojim baš najbolje..
iShare, noProfit


Offline miroslavR

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 117
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #82 : 13.04.2009. 18:17:44 »
Pogledao sam samo prvu epizodu i smorio sam se pitajući se kako sam bio tako naivan da The Corner ne pogledam pre The Wire..
A od prevoda što sam naišao jesu eng. i slovenački..odabrao sam eng. sa slovenačkim ne stojim baš najbolje..

pogledaj malo bolje ...ovdje na sajtu...ne moraš...tražit dalje....nekad davno...je to urađeno......valjda...

Offline Sir Bubain

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #83 : 13.04.2009. 18:59:01 »
Dobar je The Corner. Al ne znam bas da igra ulogu jel ga se gleda prije ili poslije The Wirea. U Corneru se vidi onaj dio kojeg u Wireu nema. Život teških narkomana( Fiends  ;D). I nakon par epizoda postane mučno. Al sam kraj je jako zanimljiv. Ja sam isto gledao s engleskim prijevodom jer je ovaj na sajtu trebalo namještati. Na jednom fali 10 minuta, na drugom ima 10 minuta viška iz prethodne epizode itd.
...neka moja pjesma tebi snage da...

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Wire
« Odgovor #84 : 13.04.2009. 20:34:30 »
Net mi je katasrofalan ovih dana..pa mi je promaklo za titlove..hvala MiroslavR
Pa prvi nije u nekom najboljem stanju..fali tila..pa ću to malo srediti i naša slova dodati što fale.. pa podići ponovo..
iShare, noProfit


Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #85 : 13.04.2009. 22:29:09 »
ajde molim te... ja iskreno stalno odgadam the wire cekam sto vise prijevoda da to pogledam u komadu... meni je jedino zao sto netko to ne uhvati i ne prevede do kraja da se oformi tim za ovu seriju.... Jer ovako sam svjestan da to kad pogledam sto ima se od prijevoda da je tu kraj do ne odredenog... nazalost eng ne znam dovoljno da gledam bez nasih titlova pogotovo serije sa puno slenga i ostalog...

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: The Wire
« Odgovor #86 : 13.04.2009. 23:57:20 »
Citajuci celu ovu temu, nekako sam shvatio da ovo je nesto slicno seriji Shield?? Ako je tako, obavezno skidam i zahvaljujem na prevodima clapp

Offline miroslavR

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 117
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #87 : 14.04.2009. 06:11:33 »
Net mi je katasrofalan ovih dana..pa mi je promaklo za titlove..hvala MiroslavR
Pa prvi nije u nekom najboljem stanju..fali tila..pa ću to malo srediti i naša slova dodati što fale.. pa podići ponovo..

e to bro....čast svaka...treba ih malo dotjerat....


Offline Sir Bubain

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #88 : 14.04.2009. 12:27:04 »
ajde molim te... ja iskreno stalno odgadam the wire cekam sto vise prijevoda da to pogledam u komadu... meni je jedino zao sto netko to ne uhvati i ne prevede do kraja da se oformi tim za ovu seriju.... Jer ovako sam svjestan da to kad pogledam sto ima se od prijevoda da je tu kraj do ne odredenog... nazalost eng ne znam dovoljno da gledam bez nasih titlova pogotovo serije sa puno slenga i ostalog...

The Wire je dosta teška serija za prevoditi jer je puna slenga. 80% serije je sleng. oces pandurski, oces ulicni. Nakon što odgledaš par epizoda na engleskom, pohvataš uglavnom sve i doživljaj je fenomenalan. Inace preporucio bi svakome gledanje serije s engleskim titlovima jer je, po mom mišljenju, doživljaj puno bolji. Da se razumijemo, svaka cast onome ko je preveo prve 2 sezone, njih sam pogledao s HR titlovima. A posto za ostale nije bilo titla, a nisam imao strpljenja jer sam se doslovce "navukao", gledao sam s eng. titlom i nije mi ni najmanje zao.
@jurbAs , slobodno pogledaj prve dvije. ima ukupono 25 epizoda, svaka traje sat vremena. dok pogledas, vjerojatno ce se pojaviti titlovi i za ostale. ;)
...neka moja pjesma tebi snage da...

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #89 : 14.04.2009. 15:28:05 »
nadam se heheh :) predobra serija da nema titlove...