Autor Tema: Na čemu čuvate serije?  (Posjeta: 15047 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vekyizveky

  • Herojuša iz strasti
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 877
  • Spol: Ženski
  • Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #30 : 04.09.2009. 22:23:04 »
em se ne bi mucili sa prevodima... ;D
Je baš, pa da ostanem bez posla >:(
S obzirom na obzir da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir ne dolazi u obzir.

Offline Unicorn

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • All Roads Lead to Amber.
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #31 : 05.09.2009. 00:50:45 »
I ja sam takođe za originale, ali kao što jednom neko reče u zemlji piratskih kopija svaki CD/DVD je original. Nažalost to je naša realnost :/
"The divine is not something high above us. It is in heaven, it is in Earth, it is inside us" ~ Morihei Ueshiba

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #32 : 05.09.2009. 01:14:00 »
Najbolje bi bilo da kod nas izlaze orginal DVD-i sa svim mogucim serijama i da su pristupacnije cene pa ko voli i sta voli nek izvoli...
Slažem se 100%, ali ipak mislim da je to daleka utopija.

Mi agri takođe. Samo što imam utisak se krećemo u suprotnom pravcu od nje :)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #33 : 05.09.2009. 08:50:01 »
Da, mi smo naučeni plovit po nemirnim vodama ;)
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #34 : 05.09.2009. 10:45:24 »
Evo nečega što treba imati u vidu.
Od hard diskova trenutno najpovoljniji odnos cena/kapacitet nude modeli od 1,5 TB a moguće ih je naći za manje od 100€.
Za ekvivalentan skladišni prostor potrebno je oko 330 dvd i dovoljna količina kutijica, torbica ili kesica za njihovo čuvanje.

Prema tome imamo:
330 dvd + 10 torbica
hdd 1,5TB
...
...
80€
90€

Čuvanje diskova u kesicama je nešto jeftinije, najviše 5-6 evra za ovu količinu diskova a zavisno od vrste kesica.
Čuvanje diskova u standardnim kutijama za CD je katastrofa sa gledišta cene jer je za tolike kutijice potrebno oko 30€. Za smeštanje ovoliko diskova u tankim kutijicama potrebno vam je nešto preko 180 cm na policama, i više od 3 metra ako su diskovi u debelim kutijicama.
Takođe, samo snimanje 330 diskova umerenom brzinom od 6x traje više od cela dva dana.
Adekvatan hard disk zauzima prostora koliko i jedna knjižica a snimanje se obavi usput. Možemo videti da jeftinije rešenje nosi uštedu dovoljnu jedva za par pića u gradu dok je razlika u udobnosti korišćenja drrrrrr-astična.

Kada je pre koju godinu Bil Gejts rekao da računaru budućnosti neće trebati diskovi pomislio sam "Jeste prijatelju, a jesi li ti ono beše rekao i da će 640 kb biti dovoljno svima, a? How yes not.".
Ispostavilo se da Bili nije ni malkice blesav i da već sa internet konekcijom od par Megabita čovek može lepo da se zapita "a što bih ja sad ovo uopšte snimao" i sa skinutim materijalom nakon upotrebe ekspresno obavi Shift+delete.

Bez obzira da li sebe svrstavate u šift-deletaše ili ste pogođeni efektom hrčka i marljivo snimate svaku sitnicu do koje dođete, kao rešenje za bekap mogli biste da u vidu imate i stare dobre hardove.

 :)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #35 : 05.09.2009. 14:21:44 »
Ja mislim da su HDD od 1,5 TB skuplji od 100 € kod nas (u Srbiji)...
Mozes li neki da mi preporucis? I jos nesto,kako se napajaju ti veci HDD (od 1 ili 1,5 TB) na USB ili moraju da se ukljuce u struju?

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #36 : 05.09.2009. 14:30:58 »
Moj Transcend HDD ima kabl razveden na 2 usb prikljucka,
kapiram to sluzi da bi vukao vise struje kad ukljucis oba u komp...

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #37 : 05.09.2009. 15:15:36 »
Ja mislim da su HDD od 1,5 TB skuplji od 100 € kod nas (u Srbiji)...
Mozes li neki da mi preporucis? I jos nesto,kako se napajaju ti veci HDD (od 1 ili 1,5 TB) na USB ili moraju da se ukljuce u struju?

Pisao sam o najobičnijim internim hardovima a njih je moguće naći za oko 90€. Eksterni modeli su uglavnom dosta skuplji od kombinacije hard disk + pristojna USB ili eSATA fijoka pa bi ih zato preskočio.
Za svrhe arhiviranja kojima se bavi ovaj topic, preporučio bih bilo koji disk za koji daju bar 3 godine garancije. To pod uslovom da se kupovina obavi u nekoj pristojnoj prodavnici a ne od nekakvog mini dilera koji ovog časa valja hardver a dogodine se možda prešaltuje na krompir i zimnicu.

Hardovi se povezuju na isti način bez obzira na kapacitet - jedan kabl za prenos podataka + jedan za napajanje.
Ukoliko se radi o eksternoj varijanti, obično su tu po jedan USB kabl i jedan kabl ispravljača ali je moguće naići i na ovo što ima wennen gde se drugim USB kablom menja dodatno napajanje.

:)
« Zadnja izmjena: 05.09.2009. 15:21:23 petko »




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline slowrun

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 323
  • Spol: Muški
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #38 : 05.09.2009. 16:59:36 »
Sačekaj još malo da bolji proizvođači spuste cenu.
Lično bih zaobišao samsung.

In my body, where the shame gland SHOULD be, there's a second AWESOME gland.
True story

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #39 : 05.09.2009. 17:11:30 »
Lično bih zaobišao samsung.

Zašto?
Mislim, Samsung je daleko od neozbiljne firme. Sumnjam da bi se usudili da daju 3 godine garancije na diskove koji su loši.

:)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #40 : 05.09.2009. 17:15:10 »
Samsung je kratak preiod imao odlicne hdd i memorije, kratko je to trajalo. Sad je sve to njesra. Koliko sam primetio, Seagate je isto poceo da pada, WD je sve bolji i bolji... Kupio drugar My Book 2 i odusevljen je. Odlicno radi i plus mu je pao sa nekoh 30 cm i nista mu nije.

Offline slowrun

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 323
  • Spol: Muški
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #41 : 05.09.2009. 18:31:28 »
Samsung je kratak preiod imao odlicne hdd i memorije, kratko je to trajalo.
Otprilike koliko je i Rodić imao dobro pivo  rofl rofl rofl

Sad je sve to njesra. Koliko sam primetio, Seagate je isto poceo da pada, WD je sve bolji i bolji... Kupio drugar My Book 2 i odusevljen je. Odlicno radi i plus mu je pao sa nekoh 30 cm i nista mu nije.
Seagate nikad po meni nije ni bio marka. Oni su, čini mi se, imali neku vrhunsku seriju (visoka klasa) koja je valjala, ali sem toga su bili buranija.
Onda su kupili Maxtor, koji je ovde bio zastupljen zbog cene i kvaliteta. Međutim, ugasili su Maxtor tako da Seagate nastavlja po dobrom starom lošem običaju.
I njega preskačem ako mogu.
Prvi Maxtor koji sam imao je 5.1Gb. Mislim da mi je potrajao 10-ak godina, dok DVD nije postao brži, bolji i skoro veći od njega. Odna sam ga odložio da zagađuje okolinu.
Za HDD pogledaš par uporednih testova WD, Samsung, Seagate, toga barem ima na netu na hrpe.

Lično bih zaobišao samsung.

Zašto?
Mislim, Samsung je daleko od neozbiljne firme. Sumnjam da bi se usudili da daju 3 godine garancije na diskove koji su loši.

:)
Kada su dobra firma, zasto ne daju garanciju 0 mrtvih pixela na monitore. (ovo je više retoričko pitanje nego što očekujem odgovor :))
Moraju da daju 3 godine jer svi ostali daju 3 godine. Seagate je davao i 5. Izgleda da su shvatili da su preterali :)
A vidi ovako, ako neko uspe da napravi hardove koji se nikada, ali bukvalno nikada neće pokvatiti i daju na to garanciju 6 meseci, i posle 10 godina se zaista nijedan ne pokvari ljudi će ih kupovati jer će se pročuti da za 10 godina imaju 0 škarta, bez obzira što je samo 6 meseci garancija.
E, pošto se to neće desiti nikada, onda firme moraju da prate šta radi konkurencija i da se priključe takvoj igri.
Daleko su oni od dobrog, to je jednostavno povoljno, a naš narod voli povoljno, e sad što je kod nas samsung postao statusni simbol to je naša tuga i govori nešto o nama.
Kako da to slikovito kažem... samsung, to ti je Hyundai u poređenju sa ozbiljnim automobilima... (začudo, oba su iz Koreje  u_jeeeeeeeeee)

Od hardova se najbolje pokazao WD640AAKS, posle toga sam prestao da pratim, ali verujem da WD neće to lako ispustiti.

In my body, where the shame gland SHOULD be, there's a second AWESOME gland.
True story

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #42 : 05.09.2009. 23:54:55 »
Daleko su oni od dobrog, to je jednostavno povoljno, a naš narod voli povoljno, e sad što je kod nas samsung postao statusni simbol to je naša tuga i govori nešto o nama.
Kako da to slikovito kažem... samsung, to ti je Hyundai u poređenju sa ozbiljnim automobilima... (začudo, oba su iz Koreje  u_jeeeeeeeeee)
A moja 50" plazma cry1
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #43 : 06.09.2009. 00:05:05 »
50" plazma?! Pa, koliki ti je račun za struju?
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #44 : 06.09.2009. 00:12:12 »
Što, pa koristimo je i zimi umjesto grijanja, a na strujomjer smo napravili most (pelješki)  ;D
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #45 : 06.09.2009. 00:54:27 »
Što, pa koristimo je i zimi umjesto grijanja, a na strujomjer smo napravili most (pelješki)  ;D

rofl
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline slowrun

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 323
  • Spol: Muški
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #46 : 06.09.2009. 01:27:33 »
Daleko su oni od dobrog, to je jednostavno povoljno, a naš narod voli povoljno, e sad što je kod nas samsung postao statusni simbol to je naša tuga i govori nešto o nama.
Kako da to slikovito kažem... samsung, to ti je Hyundai u poređenju sa ozbiljnim automobilima... (začudo, oba su iz Koreje  u_jeeeeeeeeee)
A moja 50" plazma cry1
Ja bih lično voleo Pioneer ili Toshibu, Grundig, Panasonic, ViewSonic, ako bih se baš razbacivao možda Sony (mada prema njemu imam prezir),
ali situacija je takva da se trazi puno za sto manje para, pa tako i prođemo.
Ranije, kupis onaj CRT samsung TV a on pocne da pisti posle godinu dana. Zasto? Probio mu trafo. Ali je bila povoljna kupovina u proslosti. E onda krenu popravke...
Sta da ti kazem, ja sam u nedostatku kesha a visku temperature uzeo Samsung klimu.
Radi ona, ali to je ipak klasa izmedju Wega, Voxa i Panasonica, Tadirana... da ne spominjem Fujitsu...
Sad gledam da uzmem TV.
Hteo bih i da je full HD i da je LCD i da je 42" i da košta do 500e. E pa ne može. U stvari može, ali će biti Weg.

A ako se tebi plazma leti pregreva, evo ja ću se žrtvovati da je primi kod mene u vreme letnjeg perioda.
Biće joj prijatno, hladiće je sestrinska klima :)
Obećavam, neću ti tražiti ni centa za čuvanje  rofl

Inače, juče sam gledao, plazma 42" troši 261w, a LCD 32" 180w ako je verovati prospektima.
50" plazma Panasonic 364w

In my body, where the shame gland SHOULD be, there's a second AWESOME gland.
True story

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #47 : 06.09.2009. 08:06:55 »
Gledao sam da uzmem Panasonic pa naletih na ovaj Samsung naravno ful HD i naravno ispod cijene (trgovina  u TS se selila). Sad će mu biti skoro godinu dana i za sada sam zadovoljan. Koliko se sijećam izašao me negdje ispod soma eura. A dobar stari 32" Sony me trpio 9 god i kad sam ga poklonio starom rikne nakon 2 dana cry1, biti će trafo u pitanju pa ćemo ga sredit. 8)
Danas te marke ne znače kao nekad, sve je to made in taiwan, korea i china osim recimo Bang & Olufsen koje sam imao prilike "testirat" ali to je too much pila za naše prilike.
A ma, ako rikne trafo budemo stavili drugi na uljno hlađenje smileyNO1
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #48 : 06.09.2009. 09:07:43 »
Jes' da malo kasnim, ali samo da napomenem u vezi varijante za napajanje HDD-a koju "imam" :)
ja ne koristim taj kabl sa 2 usb-a, nesto me nervirao pa sam nakacio HDD preko obicnog od mp3 playera

 ;D

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #49 : 06.09.2009. 21:03:15 »
E a kad vec pricamo o DVD-ima sta znaci ono + i - na Verbatim diskovima (verovatno i na drugim) i sta je bolje?

Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #50 : 07.09.2009. 00:22:03 »
Evo objašnjenja:

".....DVD-R (pronounced "DVD dash R") and DVD+R (pronounced "DVD plus R") are nearly identical formats. The discs look the same and are both supported by most DVD-ROM drives and DVD burners. The only difference between the formats is the way they determine the location of the laser beam on the disc. DVD-R discs use tiny marks along the grooves in the discs, called land prepits, to determine the laser position. DVD+R discs do not have land prepits, but instead measure the "wobble frequency" as the laser moves toward the outside of the disc.

The DVD-R format was developed by Pioneer and was released in the second half of 1997. DVD+R was developed by Sony and Philips and was introduced in 2002. Companies that support DVD-R include Pioneer, Toshiba, Hitachi, and Panasonic, while companies that support DVD+R include Sony, Philips, Hewlett-Packard, Ricoh, and Yamaha.

However, most of these companies now develop hybrid DVD drives that support both DVD-R and DVD+R formats. They are known as DVD±R or DVD±RW drives. When looking for media for your DVD drive, make sure it ends in "-R" if you have a DVD-R drive or "+R" if you have a DVD+R drive. If you have a DVD±R drive, you can use either format. DVD-R is still more popular than DVD+R, but since they are both widely supported, it should not matter which format you choose.....
"

Inače, ja svoje serije čuvam na Verbatinovom eksternom HDD-u od 260 GB. Samo što je kapacitet polako prešao polovicu, pa postaje polako gusto.

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #51 : 07.09.2009. 15:00:55 »
auuu cuvam na mnogo necega .. ;D
seagate jedan od 160 gb, pa seagate od 320 gb, pa wd od 750 gb ..
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #52 : 11.09.2009. 15:51:19 »
treći služi kao podmetač itd, itd...
A bogami ponekad kao i tacna :)

Offline charmed94

  • Novi član
  • *
  • Postova: 45
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #53 : 11.09.2009. 15:56:31 »
Poruka za brisanje.
« Zadnja izmjena: 25.01.2011. 20:58:31 charmed94 »

Offline madness99

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 486
  • Spol: Muški
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #54 : 17.09.2009. 01:35:04 »
Nekada davno kada je net 128/64 bio standard a 512/256 WiFi luksuz  cuvao sam sve na diskovima, menjao se i jurio serije. Imam pribilizno oko 2000 dvd-a serija, imao sam katalog ali zadnjih 500 nije memorisano.

A od kada je net od 16/768 postao moguc sve cuvam na HDD-u jer mi je lakse i jeftinije ili brisem, ne skidam vec duzi period .divx nego hd ali za to je ovakav net slab :(.
Cata 13.11.2009. 15:31:03

Šta sve žene rade zbog tipa...

Offline chuckydrayman

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 330
  • Spol: Muški
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #55 : 17.09.2009. 10:39:21 »
Uskoro na ovome clapp WD od 1TB
« Zadnja izmjena: 17.09.2009. 10:41:03 chuckydrayman »



Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #56 : 17.09.2009. 13:35:57 »
Uskoro na ovome clapp WD od 1TB

zanima me jel ima takvih samo na usb kabel? Ili moraju imati dodatno napajanje, box ili sta vec... Koji je najveci hdd samo na usb kabel, takav me zanima da kupim. Necu da nosim plus opremu sa sobom da bi prebacivao nesto na hdd, najbolje je samo ustekas usb kabel i cepaj ;D

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #57 : 17.09.2009. 13:40:13 »
Ja imam neki TRANSCEND i koliko znam, nijedan od njih nema dodatno napajanje,
samo ima usb kabl koji se racva na 2 ulaza da bi vuklo vise struje iz kompa

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #58 : 17.09.2009. 15:08:44 »
WD passport serija koristi samo jedan usb kabel. Koristim jedan odavno, prezadovoljan sam, jedina mana je sto na starim kompovima koji imaju zastarele maticne nece da radi, jer im je usb preslab (USB 1.0) , ali mene to ne zanima  ;)

Offline chuckydrayman

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 330
  • Spol: Muški
Odg: Na čemu čuvate serije?
« Odgovor #59 : 17.09.2009. 16:41:11 »
 aja sam baš tražio radi napajanja ovaj My Book.  smileyNO1 Mislim da je to bolje rješenje a kablove bi trebao naći u svakoj kući ili gdje već nosiš jer ko nema mini usb kod kuće nek se rokne
« Zadnja izmjena: 17.09.2009. 17:55:05 MilanRS »



Tags: