Autor Tema: Usenet  (Posjeta: 23638 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Usenet
« Odgovor #90 : 25.02.2012. 15:45:16 »
Šubi pokazao da ima najveći..
iShare, noProfit


Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #91 : 06.03.2012. 15:20:13 »
posle kraceg koriscenja seedboxa, svecano izjavljujem da je to isto, sranje. Tj. i nije toliko, ali... Ti platis taj seedbox, zatim skines torrent i ubacis ga u to cudo. Zatim kada se skine, ti moras da odradis download na svoj komp i kao to je to. Znaci, cekam neko vreme da se tamo na tom serveru skine, pa onda radim download na svoj komp. Glupost.

Ovde uplatim mesecno neku cifru, koja i nije mnogo kada pogledas, skinem to sto hocu i to je to.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Usenet
« Odgovor #92 : 06.03.2012. 16:24:50 »
A ja i dalje ne plaćam ništa...

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Usenet
« Odgovor #93 : 06.03.2012. 17:11:55 »
posle kraceg koriscenja seedboxa, svecano izjavljujem da je to isto, sranje. Tj. i nije toliko, ali... Ti platis taj seedbox, zatim skines torrent i ubacis ga u to cudo. Zatim kada se skine, ti moras da odradis download na svoj komp i kao to je to. Znaci, cekam neko vreme da se tamo na tom serveru skine, pa onda radim download na svoj komp. Glupost.

Ovde uplatim mesecno neku cifru, koja i nije mnogo kada pogledas, skinem to sto hocu i to je to.

Haha, ne.

Kao prvo, ti uopšte nisi dužan ništa skinuti na svoj računar, a ako to baš zaista želiš, brzina najjeftinijeg seedboxa ti je 11.5 mb/s pa jednu 720p epizodu skineš za minut-dva.
Kao drugo, dovoljno je naći neki veći torrent sa više seedera, još bolje ako je freeleech i upload ima da leti. Erika sam juče popodne pozvao na jedan sajt, a do sada je uploudovao 150 GB. Nije to nikakva umjetnost, veoma je jednostavno..

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #94 : 06.03.2012. 17:23:36 »
150,55 GB i još nisu prošla 24 sata, molio bih lijepo. Tek 23 sata i 20-ak minuta. ;D Hvala na pozivnici, Šubi. smileyNO1

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #95 : 06.03.2012. 17:57:41 »
Šta hvala, skupo će on to tebi naplatiti. Bar tri puta ćeš morati urgirati da ne dobije ban čak i ako zatraži prevod za neku seriju.
Čak ćeš i lično da mu prevodiš serije.  ;D

Odličan je seedbox da se napravi ratio pa da se poslije može skidati bez razmišljanja.
A dok se koristi seedbox, za kratko vrijeme se preuzme fajl sa trakera na box pa dok se on tu kiseli, preuzmeš ga sebi na računar maksimalnom brzinom svoje konekcije i kad pogledaš, brišeš.

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #96 : 06.03.2012. 18:04:25 »
Šta hvala, skupo će on to tebi naplatiti. Bar tri puta ćeš morati urgirati da ne dobije ban čak i ako zatraži prevod za neku seriju.

Naravno, podrazumijeva se da ćeš ti odbiti sve moje molbe. ;D

Čak ćeš i lično da mu prevodiš serije.  ;D

Nope. ;D

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Usenet
« Odgovor #97 : 06.03.2012. 18:05:34 »
Čak ćeš i lično da mu prevodiš serije.  ;D

Nope. ;D

Bez kvačica, interpunkcija, s prihvatljivih 70 znakova u jednom redu...
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Usenet
« Odgovor #98 : 06.03.2012. 18:41:01 »
Za Usenet imam samo ovo reći
iShare, noProfit


Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #99 : 06.03.2012. 19:03:10 »
Free? Usenet moraš plaćati svaki mjesec ili nema skidanja. Trackere se donira po želji. U prosjeku je dovoljno do 5 centi godišnje po članu za troškove servera. Da, neki vlasnici trackera silno su se obogatili, ali to su i dalje donacije koje ovise o nečijoj dobroj volji.

Discrete? Da, toliko diskretno da nisam uspio naći šifru za jednu seriju koju sam skinuo kad sam isprobavao Usenet.
http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,432.msg245577.html#msg245577
Da ponovim: šifra na privatnom trackeru = ban. Ja nikad nisam skinuo torrent sa šifrom s privatnog trackera.

Safe? isti problem kao i ovaj slučaj sa šifrom. Ako nema moderiranja, korisnici rade što hoće. Nema šanse da pokupiš virus s privatnog trackera. Zapravo, ima teoretske, ali i onda slijedi ban korisniku koji je postavio takav torrent. Nešto sumnjam da je onom KRETENU koji je stavio šifru na onu seriju zabranjeno skidanje i postavljanje sadržaja.

Fast? Danas je sve brzo na svim vrhunskim privatnim trackerima, osim nekih jako starih torrenata. Pod brzo mislim na 10 MBit/s i više. Kod toga je skidanje sa servera bolje, ali ozbiljno, koliko starih stvari ljudi skidaju? Malo.

Seedbox? Prosječni košta oko 30 dolara. Recimo da ekipa od troje ljudi unajmi jedan na mjesec dana i dogovori se da će ga svatko koristiti po deset dana. Za tih deset dana može se bez problema nabiti 5 TB uploada na trackerima. Budući da većina trackera funkcionira po principu 1:1, tj. vrati onoliko koliko si uzeo, napravi se "zaliha" od 5 TB u nekoliko dana. Koliko će prosječnom korisniku trebati vremena da skine 5 TB? Jedno dvije godine?

Stvarno je ovaj Usenet nenadjebiva prilika. Idem im odmah davati 10-ak mjesečno. rofl
« Zadnja izmjena: 06.03.2012. 19:06:01 King Eric »

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Usenet
« Odgovor #100 : 06.03.2012. 19:07:29 »
Idem im odmah davati 10-ak mjesečno. rofl

smrade skrti, dobio si na lotu i ti tako! daj mi milju!

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #101 : 06.03.2012. 19:08:16 »
Ne dam! Samo bi zapio lovu! :no-no

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Usenet
« Odgovor #102 : 06.03.2012. 19:09:17 »
zapit milju? nema sanse!

i sad si me podsjetio, odo popit pivu drinks

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Usenet
« Odgovor #103 : 06.03.2012. 19:34:43 »
Free? Usenet moraš plaćati svaki mjesec ili nema skidanja. Trackere se donira po želji. U prosjeku je dovoljno do 5 centi godišnje po članu za troškove servera. Da, neki vlasnici trackera silno su se obogatili, ali to su i dalje donacije koje ovise o nečijoj dobroj volji.

Discrete? Da, toliko diskretno da nisam uspio naći šifru za jednu seriju koju sam skinuo kad sam isprobavao Usenet.
http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,432.msg245577.html#msg245577
Da ponovim: šifra na privatnom trackeru = ban. Ja nikad nisam skinuo torrent sa šifrom s privatnog trackera.

Safe? isti problem kao i ovaj slučaj sa šifrom. Ako nema moderiranja, korisnici rade što hoće. Nema šanse da pokupiš virus s privatnog trackera. Zapravo, ima teoretske, ali i onda slijedi ban korisniku koji je postavio takav torrent. Nešto sumnjam da je onom KRETENU koji je stavio šifru na onu seriju zabranjeno skidanje i postavljanje sadržaja.

Fast? Danas je sve brzo na svim vrhunskim privatnim trackerima, osim nekih jako starih torrenata. Pod brzo mislim na 10 MBit/s i više. Kod toga je skidanje sa servera bolje, ali ozbiljno, koliko starih stvari ljudi skidaju? Malo.

Seedbox? Prosječni košta oko 30 dolara. Recimo da ekipa od troje ljudi unajmi jedan na mjesec dana i dogovori se da će ga svatko koristiti po deset dana. Za tih deset dana može se bez problema nabiti 5 TB uploada na trackerima. Budući da većina trackera funkcionira po principu 1:1, tj. vrati onoliko koliko si uzeo, napravi se "zaliha" od 5 TB u nekoliko dana. Koliko će prosječnom korisniku trebati vremena da skine 5 TB? Jedno dvije godine?

Stvarno je ovaj Usenet nenadjebiva prilika. Idem im odmah davati 10-ak mjesečno. rofl

Možeš nabaviti odličan seedbox i za 15 USD  ;D

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Usenet
« Odgovor #104 : 06.03.2012. 20:01:56 »
Al opet morate taj seedbox platit, ne dobijete ga za džabe, ulaz na neki bolji p2p, il daj donaciju ili nađi da te neko pozove, opet sad svi imate neki motherfucker protok, a ja sretan što imam wireless i što guram 300kb/s, šta ako ovi slepci od vlade u Srbiji reše da ugase p2p, model nemački, idemo sa standardima EU, i šta mi onda vredi i seedbox, pozivnice na p2p.. meni je dobar, za te sitne novce, imam dovoljno..
iShare, noProfit


Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #105 : 06.03.2012. 20:43:23 »
E, to. To sam čekao da napišeš, da je tebi bolje. Iskreno, strašno me iritiralo ono "Usenet je nenadjebiv, svi prijeđite na njega!". Zato sam tebe i sve ostale prcao ovdje. Nije bolji, on je samo jedna od opcija koja je nekim ljudima prihvatljivija. Većina ipak ne želi davati 10-ak eura mjesečno da bi dobila nešto što može dobiti besplatno. Ako ikad i uvedu zabranu bittorrent protokola kod nas (u što sumnjam, ali je moguće), tek će onda definitivno i bez sumnje plaćanje nekog servera svima biti bolje.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Usenet
« Odgovor #106 : 06.03.2012. 20:52:45 »
Bolji mi je od svih ostalih host servera koji su u ponudi.. 3€ mesečno mogu da si priuštim, ne delim nalog, jer neće ljudi, rapidshare traži 10€ mesečno.. iz tog razloga sam pisao da mi je dobro..
iShare, noProfit


Offline ptomic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #107 : 08.03.2012. 19:27:02 »
Citat:
Uhapšeni zbog skidanja programa sa Interneta

Hrvatska policija uhapsila je dve osobe osumnjičene za pirateriju na Internetu, iako su samo 'skinuli' nekoliko filmova i igrica 'za ličnu upotrebu', a nisu ih umnožavali niti distribuirali.
Meštane Kaštela kod Splita, 39-godišnjeg Maria V. i 36-godišnjeg Tihomira V. prijavio je Interpol iz Luksemburga, jer su neovlašćeno skinuli nekoliko filmova, kompjutorskih igara i program Microsoft Office.

Oštećene su kompanije Microsoft, Electronic Arts i Dreamworks. Policija ih je krivično prijavila zbog nedozvoljene upotrebe autorskog dela ili izvođenja umetnika.

Neslužbeno, Interpol je na dvojicu Kaštelana nabasao slučajno, istražujući neki drugi slučaj, ali ih je po službenoj dužnosti prijavio hrvatskoj policiji, piše Večernji list.
Usenet podrzava SSL tako da provajder NE ZNA sta ti skidas, za razliku od p2p-a...
Zaboraviih da dodam, a sta je sa provajderima koji filterisu/blokiraju p2p ??
« Zadnja izmjena: 09.03.2012. 22:08:38 ptomic »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Usenet
« Odgovor #108 : 28.06.2012. 11:18:27 »
može li neko ko koristi usenet provjeriti idx/sub titlove za ovo:

The.Outer.Limits.TNS.S02.DVDRip.XviD-OSiTV
The.Outer.Limits.TNS.S03.DVDRip.XviD-OSiTV
The.Outer.Limits.TNS.S04.DVDRip.XviD-OSiTV
The.Outer.Limits.TNS.S05.DVDRip.XviD-OSiTV
The.Outer.Limits.TNS.S06.DVDRip.XviD-OSiTV
The.Outer.Limits.TNS.S07.DVDRip.XviD-OSiTV

mislim da ih ositv i ffdvdd grupe izbacuju.
« Zadnja izmjena: 28.06.2012. 11:20:07 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Usenet
« Odgovor #109 : 28.06.2012. 18:54:29 »
Pa il nema NFO? Nisam trenutno na Usenet, compujter mi je OUT-u, moram sistem delat, a radim kao pas svaki dan, nemam vremena(imam preko 300h radnih ovaj mesec, da sam SFR Njemačkoj, odrali bi me od poreza). p2p me užasno počinje smarati, jer sad hanuma traži da joj spremim ceo serijal Nurse Jackie, njenoj drugarici, koja je po profesiji medicinska sestra. I sad odem na privatan p2p, sa njega jednu epizodu povukao, i sad nalepim ovo, on mi prvu sezonu zapuca na 88,8 %, imam neko ograničenje, upozorenje, il koji već moj, a drugu sezonu povlači bez problema.. pa kako da napravim ratio, kad mi ne daš da skidam? Vratiću se ja kod ovih, čim prije, pa da budem bez brige.
iShare, noProfit


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Usenet
« Odgovor #110 : 29.06.2012. 12:01:30 »
ne znam gdje se to gleda. gledam preko nzbtvseeker.com

imaju još tražilice nzbindex.nl i binsearch.info
Mrzim lopatare i limune

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Usenet
« Odgovor #111 : 28.10.2012. 23:35:19 »
ima li koji zgodan/povoljan server ,a da koristi PayPal ??

htio sam malo uplatiti XLNed no vidim PayPal nestao - ono Visa/Mastercard ne volim

hm, jako zanimljivo - upravo sam kopao po XLNed i na samom checkoutu se odjednom pojavi PayPal...



no svejedno me zanima koje sada servere koristite?
(može i na PM)



« Zadnja izmjena: 29.10.2012. 00:03:43 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Usenet
« Odgovor #112 : 20.04.2013. 18:47:12 »
Il ima neko ovde na forumu a da je na Usenet-u? Treba mi nešto da se skine, da ne plaćam nalog samo za to, radije ću onda nekom poslati pare nego da sad jurim drugog nekog da mi uplati, il PayPal radi ne radi, moram i to otvoriti..
iShare, noProfit


Tags: