Autor Tema: The Wire  (Posjeta: 147905 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vic Mackey

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 84
Odg: The Wire
« Odgovor #90 : 14.04.2009. 16:30:21 »
A sta je sa Karamazov-im??? Jos pre dva meseca je "pustio buvu" da je, navodno, "vec preveo 3. i 4. sezonu, ali nece da ih postavi na sajtu dok ne prevede i petu"!!!??? ;)

Inace, sto se tice gledanja sa eng. titlom, sigurno da je bolje za onoga ko je pohvatao njihove fore. Ali, iako mogu da kazem da solidno znam engleski, moras se puno koncentrisati na citanje titlova, sto ti odvlaci paznju od gledanja. Ja sam The Shield gledao sa engleskim (jer sam ja bio taj na koga se cekalo za prevode ;D), ali ipak mislim da je opustenije gledati sa nasim titlom. A onaj ko zna njihov sleng, moze uzivati i slusajuci ih, sa nasim titlom!

.................

To se i ne sme bas spominjati...
« Zadnja izmjena: 14.04.2009. 17:12:31 radrad »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Wire
« Odgovor #91 : 19.04.2009. 19:09:20 »
Pogledao 3 i 4 sezonu sa eng. titlovima..
Evo neki rezime da izbacim..kako sam ja seriju kroz sezone vidio..

Prva sezona kroz jedan kriminalistički slučaj pokazuje kako svet (odnosno Baltimor) funkcioniše. Kvalitet prve sezone, koji ostale nemaju, je u fokusu: društveni komentar nije toliko izražen, u centru svega je istraga, i sve ostalo (siromaštvo, korupcija itd.), se saznaje isključivo kroz istragu. Priča se ne rasplinjava na dvadeset podzapleta, te je po svojoj strukturi ovo najbliže noir varijanti 'Odjeljenja za ubistva'. Veoma brzo se daje smisao imenu serije: ozvučenje kriminalaca takođe smeta i samim policajcima u obavljanju posla, odnosno sprečava ih da uzimaju postotak nađenog novca, vrše racije bez naloga i slično. Isto tako, stiče se uvid u užasno kompleksan ulični sleng. Gluma varira od dobre do genijalne (Bubbles i njegov drug). Karakterizacija likova je nešto najbolje što možete videti u video formi, nebitno da li govorimo o filmu ili serijama. Čitava sezona je o jednom jedinom policijskom slučaju, koji se pred nama otvara isto kao i pred policajcima. To je OBIČAN slučaj, koliko to može biti: nema Deus ex machina trenutka, nema šok obrta (Luke Skywalker, I am your father), nema ultra pametnog policajca koji sklopi sve kockice u sekundi, a mora da se vodi računa o nekim prizemnim stvarima kao što su porodica, policijski budžet, nalozi za privođenje i prisluškivanje, kao i komadni lanac. Upadljive mane potencijalno dobrih serija ovdje nisu prisutne: Ne pravi se M.D. House greška da se svakom pacijentu rade užasno skupe analize, što je bolno nerealno. Ovde se po štap i kanap principu vrše obdukcije žrtava na isti način na koji bi to radili i naši policajci. Sve ovo nije razvučeno, nije dosadno, ima bolesno dobar tajming, a na kraju se zateknete kako sve likove volite i mrzite podjednako pri čemu, što je najvažnije, shvatite zašto razmišljaju kako razmišljaju i deluju kako deluju. U suštini, svi su zarobljeni u jednom propalom društvu i sistemu koji je veći od njih, koga ne mogu da promene, i kome se prilagođavaju svesni da je to jedini način da opstanu. Gotovo je opipljiva atmosfera straha i nepoverenja među apsolutno svim likovima u seriji. Ovo je izraženo kako u sudskim preganjanjima policajaca oko gledanja dece, tako i u međusobnim odnosima kriminalaca. Zbirno, prva sezona je kao da uzmete najbolju sezonu 'Homicide: Life on the street' i dignete je na kub. Ukupna ocjena bi bila 10/10, gde bi minus neki naveo..nemam pojma,promaklo mi je..

Druga sezona počinje bolje nego prva, što može da znači samo jedno: muzika na uvodnoj špici je promenjena nabolje. Priča se prirodno nastavlja na kraj prve sezone, pri čemu se radnja iz getoa seli u luku. I dalje manje ili više pratimo poznate likove, uz neophodno uvođenje lučkih radnika i sindikalaca. Oni švercuju kako bi zarađeni novac uložili u podmićivanje kongresmena i lobiranje za bolje uslove rada. Za mene, druga sezona je za nijansu bolja od prve. Prvo: IMAMO slučaj (u trećoj i četvrtoj sezoni gotovo da ga nećemo imati). Dalje, ne znam da li je to zaostavština komunizma, ali meni je bilo lakše da se poistovetim sa problemima lučkih radnika, nego sa crncima iz geta. U ovoj sezoni, radnička klasa ne odlazi u raj. Fokus je sa policijske serije prebačen na dramsku, a scena za pamćenje ima više: Omarovo svedočenje, dio sa teniskom lopticom (i na ulici, i u kancelariji), Meknoltijev sudar i Fuzzy da Snitch. Za zaborav, u istoj epizodi majka i Dee sin, odnosno otac-sin razgovor pun opštih gluposti, kao i narušavanje koncepta da muziku ne čujemo u seriji, osim ukoliko je neko ne pusti (istina, samo u par scena, a i tada nije originalna muzika). Takođe je dobar i dio u kome se naizmenično smenjuju kadrovi policajaca koji pišu izveštaje jer ne mogu da upadnu bez naloga, i kriminalaca koji uništavaju tragove za to vreme. Jako mi se dopao i deo u kome sinovac Sobotka, koji bira kriminal kako bi kupio kuću svojoj ženi, kao zaštićeni svedok dobije raspali kondo apartman i na njen komentar:'What a dump' kaže 'You wanted us to get a place, right?'. Sveukupno, to je 10/10, jer scene koje su dobre su mi vrhunci čitave serije, a ne samo ove sezone. Takođe, od sve četiri sezone, ova ima najjači socijalni momenat u kome gledamo prave fotografije napuštenih i propalih lučkih dokova Baltimora na kraju.

Treća sezona je prirodan nastavak prve, dakle vraćamo se u geto. Ona je uspela da me iziritira već na samom početku. Naime, u seriji The Wire nam se bez problema i velike filozofije pokazuju mrtva deca ubijena sa par metara, patolog koji u ruci drži ljudsko srce (i pokazuje ga klincima), Omarov male i nebrojeno female full frontal scena, pedersko/lezbijski poljupci, ali kad dođe do borbe pit bulova, ona se uopšte ne prikazuje, plus što na kraju čujemo samo pucanj koji okončava jedan pseći život. Tabu zapadnjačke zaštite životinja tako je upao i u totalno beskompromisnu seriju kakva je The Wire. Koji poremećeno producentski um smatra da je crkavanje jednog psa više uznemirujuće od pogibije deteta, pa primenjuje autocenzuru u seriji u kojoj ništa nije cenzurisano, stvarno ne bih znao. Takođe, pošteđeni smo prizora psećeg leša, da se ne bi potresli, ali zato imamo total na dete pogođeno zalutalim metkom, a u istoj epizodi gledamo i jedno fino ubistvo pištoljem u potiljak. U sve četiri sezone ovo je bilo prvi put kada sam osetio da gledam seriju, TV proizvod... uglavnom, nešto što je snimljeno, treba da donese pare i proda pokoju ideju. Utisku ne pomaže ni podzaplet sa oslobođenim crncem koji ne može da nađe posao, pa se nakon par moralnih vratolomija okreće kriminalu, pa oće kaki, pa neće kaki... koga je briga? To je baš bio fatalni kliše, kao - ajde da ovo bude serija u kojoj će sve da krene naopako. U stvari, treća sezona je predvidljiva po svojoj depresiji. Kao što u drugim serijama znamo da će policajci rešiti slučaj, što ih čini dosadnim, treća sezona serije Wire je ona u kojoj znamo da ga neće rešiti, jer, pobogu, to je ultradepresivni Wire, bilo bi tako bezveze da ti prokleti policajci stvarno nešto urade. I onaj kongresmen: ide mi na nerve, a da to čak i nema veze sa tim da sam svaku repliku mogao da mu predvidim. Naivna parola 'Zločin se ne isplati' ovdje je zamenjena ništa manje naivnom 'Poštenje se ne isplati', što je isti stepen isključivosti. Realno sivilo Baltimora prve i druge sezone tako je zamenjeno mnogo manje ubedljivim crnilom. Zašto onda ovo (kako ćete videti) ima prosečnu ocjenu 9, što je dosta visoko? Zbog savršene i furiozne poslednje tri epizode kojima bi dao čistu desetku, Avon/Stringer odnosa, Omara i uspona i pada Novog Amsterdama. Sve ovo odgovara 'Battlestar Galactica' trenutku u kome je ljudski rod poražen i ponižen na Novoj Kaprici, pri čemu se Sol Taj bori samo za sebe, jer i sajlonce i Zemljane mrzi podjednako. Nema pravde ni među kriminalcima poručuje treća sezona. I oni su jadni, obmanuti, korumpirani i prodati kao svi ostali. Tako gledamo propast svih naivnih niggera koji veruju u nekakav bratski duh (mada smo to imali u bolno upečatljivom kraju prve sezone). Na neki način, ova serija je jedna od jačih kritika kapitalizma koja se trenutno vrti po televizijama. Deluje mi da su umesto toga hteli da budu kritika post 9-11 Amerike, ali domet je na kraju ispao drugačiji. Kao ispravno (!) razmišljanje se u pozadini nazire da je Klinton car, dok su Buš, Regan i Nikson bad guys današnje i prošle Amerike. Upravo taj naivni 'Bili smo ponosni (američko liberalni) ratnici' motiv koji se ponavlja nekoliko puta kvari treću sezonu i dodaje jedan minus na ocenu 9. Ne volim kad mi se, kao neprimetno, prodaju ideje i soli pamet.

Četvrta sezona je direktan nastavak treće i posvećena je maloletničkom kriminalu i političarima koji obećavaju (komada jedan). Ovo je prva sezona serije The Wire koja se čak i ne pretvara da je o istrazi, tako da se slučaj otvara tek u poslednjoj epizodi. U suštini, mi gledamo blokovsko/školsku verziju filma 'Cidade De Deus'. Zarad dramskog efekta, Prez je postao profesor matematike. Ovo je nelogično, jer ako mu je tast jedan od najuticajnijih ljudi u gradu, teško da bi ga bacio da predaje matematiku u crnačkom getu. Smeta li? U ovako kvalitetnoj sezoni, to bi bilo cepidlačenje. Politički komentar (Klinton trenutak) je i ovde prisutan, i to je sve što se tiče zamerki. Kad je ova sezona postala genijalna? Da li nakon uvodnih trideset sekundi u kojima jezivi vudu crnac kupuje automatsku heftalicu, ili kada klinac od desetak godina Cadillac Escalade džipom pokupi drugove na ćošku? Iritantno-moralni crnac iz treće sezone postaje odlično postavljen lik od krvi i mesa. Babls (moj favorit) isporučuje par scena koje ćete pamtiti dugo nakon što odgledate odjavnu špicu. Klinci iz kraja, čije sudbine detaljno pratimo, se prikazuju kao djeca koja nemaju izbor, već samo igraju uloge koje su im namenjene. U stvari, četvrta sezona serije The Wire po svojoj dramskoj postavci najviše liči na Sofoklovog Edipa - sudbina, usud i suđaje, odnosno sistem, blok i Baltimor. Sveopšta bezizlaznost biva pojačana poslednjom epizodom u kojoj svaki lik dobije ono što smo i pretpostavili da će dobiti, osim onih koji su digli ruke ili pristali na pravila igre. U tome i jeste crnilo: oni koji pristaju na pravila igre su zli, jer je takav sistem, a oni koji ne pristaju bivaju poraženi od strane istog tog sistema, jer je on veći od njih. A taj sistem, već znamo kakav je, prokleti mehanizam, pogodak pravo u centar. Sveukupno, četvrta sezona serije The Wire isporučuje straobalan kvalitet i zaslužuje 10. Mane bi bile što u The Wire univerzumu, svaki mračni scenario se predvidljivo ostvaruje, ali iako vidite provaliju u koju naši junaci srljaju, dok zaista padaju vi ste sve samo ne ravnodušni. Nisam provalio da li je zbog glume, likova ili scenarija, znam samo da mi je stalo do njih.

Sveukupno, problem serije The Wire je nestrpljenje prosečnog TV konzumenta današnjice. Prison Break, LOST, Galactica, pa čak i kobna 24h ili Heroes imaju početni zamajac koji vas tera da, u početku, gutate epizodu za epizodom i kasnije (ako izuzmemo LOST i donekle Galacticu), prestanete. The Wire se karakteriše potpuno drugačijim pristupom. Trajanje epizode od punih sat vremena to u startu nagoveštava. To više nisu epizode, već više tomovi odlično napisanog romana. Jednostavno, kao i kod 24h, forma je bitna i drugačija, što će manje strpljive gledaoce verovatno odbiti. Ne mislim da je pametno da sebi zacrtate kako ćete seriju Wire odgledati za jedan dan rezonom da vam za jednu epizodu treba sat vremena, a ima ih dvanaest. Ako ne mislite da reprizirate kompletnu seriju još jednom, to je svetogrđe. Preporučujem ritam od maksimalno dve epizode dnevno, ukoliko ne želite da reprizirate čitav serijal. Dalje, ne možete gledati Wire i voditi ovlašne razgovore sa nekim ko je u sobi. Nije fraza ako kažem da je svaka rečenica bitna. Ova serija, jednostavno, zahteva koncetraciju. Da se razumijemo, nije to 'Mullholand Drive' i poenta nije u tome da vas bombarduju detaljima. Jednostavno, svet ulice je kompleksan, a ova serija je realna. Žalite se stvarnosti, ako vam se ne dopada. Za ovu seriju je neponovljiva atmosfera, genijalno postavljeni likovi, gluma, odsustvo muzike (koja se čuje samo ukoliko je neko u seriji sluša) i osećaj da priča negde VODI što je, u doba vladavine LOST-a, Galactice i Heroes, skoro pa zaboravljeno. Dalje, serija počinje time što ste bukvalno bačeni u svet Baltimora. Isto kao i detektiv, ni vi nemate pojma. Kada odgledate čitavu sezonu i sa znanjem baltimorskog slenga i šifri (koje naučite usput, baš kao i naš detektiv) se vratite da je odgledate ponovo oduševi vas osmišljenost čitave sezone. Žestoko bi se iznenadio da je ovo pisano i snimano u isto vreme. Meni deluje da je ovo napisano, revidirano, opet napisano, opet revidirano, doterano, pa opet doterano, pa dato policajcima na čitanje da provere faktografiju, pa upoređeno sa iskazima kriminalaca, pa odležalo dva meseca u ladici, pa opet pročitano, da se vidi da li je stvarno bilo toliko dobro, pa tek onda snimljeno. E sad, teško da Wire može da vam ogadi ljudski rod. Možda bi mogao da ste rođeni i odrasli u Norveškoj, u kojoj je u poslednjih 100 godina ubijeno 10 policijaca, a od tog broja 5 u poslednjih 10 godina od strane ljudi koji su poreklom sa Balkana. Ovako Baltimor zapanjujuće liči na noir verziju bilo kog balkanskog grada. U stvari, ovo je blisko nekoj virtuelnoj stvarnosti u kojoj će nam očistiti ulice i đuture nas uvesti u EU, pre nego što se ova raspadne.  ;D

Nego The Wire jeste jedna od najboljih serija koju sam do sada gledao, iako sam navijao da ne bude. Po kvalitetu izvedenog, na pamet mi padaju jedino apsolutni masterpis Riget ili Twin Peaks, ali to je kao da poredite filmove Kum i Isijavanje. Nije sve savršeno: The Wire nas često siluje poentom, serija ima začuđujuće malo humora (izuzetak druga sezona) i često prepoznajete preacher stav zbog koga ćete na Internetu naći da je ovo najbitnija serija koja se trenutno pušta. Smisao ovog 'najbitnija' je da je The Wire serija koja adresira sve naše (američke) probleme i mi treba da je odgledamo kako bi ih rešili, što otprilike pišu ljudi, razočarani demokrati, koji su u prošlom životu bili hipici, a onda umrli od overdoziranja "73, da bi se ponovo rodili koju godinu kasnije i postali filmski kritičari. Manite se tih budalaština i ne dozvolite da vam to pokvari opšti utisak, jer ova serija pored plitkog adresiranja savremenih problema nudi više nego dovoljno materijala za uživanje. Vjerujte mi, way down in the hole, sve to nekako dođe na svoje mjesto.
Ako sam preterao..Sorry ljudi..
Pozdrav..
iShare, noProfit


Offline Vic Mackey

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 84
Odg: The Wire
« Odgovor #92 : 22.04.2009. 22:42:52 »
Tek sad videh ovo upozorenje...

Pa, dobro, izvinjavam se sto sam i pominjao Karamazova. Necu vise, stvarno... Izgleda da on ovde ima neki povlascen status, pa se ne sme ni pominjati.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #93 : 23.04.2009. 07:43:22 »
Ako se dobro secam spominjao si linkove za engleski titl... Prvo se seti sta si spominjao pa onda izvrci pricu!

Offline Vic Mackey

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 84
Odg: The Wire
« Odgovor #94 : 23.04.2009. 12:06:39 »
Nisam pominjao nikakve linkove za engleske titlove, vec sam samo prokomentarisao ono sto je neko rekao da mu je bolje gledati seriju sa engleskim titlom.

Ne zelim dalje da sirim ovu diskusiju, nebitno je. Samo me nervira sto neko dodje da zeza sa pricom "imam, al' ne dam" i nikom nista, a meni se pisu nekakve opomene bez ikakvog razloga.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #95 : 23.04.2009. 17:25:23 »
I aj sad ti meni reci posto sam te ja opomenuo zbog trazenja prevoda da li treba sad da dam i njemu opomenu?

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: The Wire
« Odgovor #96 : 23.04.2009. 20:24:20 »
Ne seri. Ako neko kaže "imam prevode, ali ću okačiti kad završim sve" to je za mene otvorena provokacija!
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #97 : 23.04.2009. 20:26:03 »
kako god...

Offline machy

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: The Wire
« Odgovor #98 : 23.04.2009. 21:04:28 »
nažalost :'( od tih prijevoda nema ništa. to je moj dojam

Offline Pablito

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #99 : 13.06.2009. 18:18:48 »
razlog zbog kojeg sam se registrovao na ovaj sajt je želja da nekako dođem do prevoda za ovu seriju.
the wire je masterpiece savremene televizije i najkvalitetnija serija koju je hbo u svojoj bogatoj istoriji napravio.
ovo kažem bez imalo preterivanja. prison break je dečja smejurija za ovo i sramota me je što ga pominjem u istom
tekstu sa the wire.
međutim, prevođenje serije bi bilo izazov svakom ko je ikada pokušao da nešto prevede s engleskog.
ako se iko oseti dovoljno sposobnim da prevede the wire imaće moju večnu zahvalnost.

Potpuno se slazem.


btw, prevodi ove dve sezone na sajtu su odradjeni odlicno.

Offline Pablito

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #100 : 13.06.2009. 18:23:14 »
Samo za vašu informaciju, završio sam prevod za 3 i 4 sezonu.
Trenutno radim na 5-toj, kako svi znate da je sleng malo teži molio bi da se strpite pa ću sve 3 sezone  na kojima radim uploadati odjednom.
Pozdrav

Istraj majstore nemoj sada odustajati kada si blizu kraja, svi smo uz tebe :)

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: The Wire
« Odgovor #101 : 13.06.2009. 18:33:33 »
Samo za vašu informaciju, završio sam prevod za 3 i 4 sezonu.
Trenutno radim na 5-toj, kako svi znate da je sleng malo teži molio bi da se strpite pa ću sve 3 sezone  na kojima radim uploadati odjednom.
Pozdrav

Istraj majstore nemoj sada odustajati kada si blizu kraja, svi smo uz tebe :)

Koliko ti to želija da bude gotovo, mislin da ćeš morat kao i svi mi pričekat da PROFIL izbaci i druge sezone te da neko ( opet) ripuje i okaći
http://www.profil.hr/film/zica:-2-sezona/24127/

Offline alien

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: The Wire
« Odgovor #102 : 02.07.2009. 21:28:04 »
ajde mi ljudi lepo da prevodimo ovo.skinemo engleski prevod i prevedemo lepo na nas jezik?
ko je za?

Offline riddick_xXx

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #103 : 06.07.2009. 04:39:11 »
Evo veceras poceh da gledam seriju.Serija je toliko dobra da cu je gledati sve do jutra odgledati celu prvu sezonu.
Thx za prevode...ominjeni lik do sad mi je Omar...crnja je lood. ;D

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Wire
« Odgovor #104 : 06.07.2009. 19:44:15 »
ajde mi ljudi lepo da prevodimo ovo.skinemo engleski prevod i prevedemo lepo na nas jezik?
ko je za?
Sve je to lepo stari moj ali..to je jbn The Wire..znači ne uzimamo seriju tipa Will and Grace da prevodimo(ne želim ovim putem da prevodioca-e ove po meni sjajne serije da sad prozivam možda je još uzmem raditi ako odlepim od ovog The Wire)..pa ja ne znam dal i koliko Amera uopšte conta taj sleng..sve je super dok nigga ne progovori..tad mi trebaju 3 googla sa dva ipo Yahoo i jednom Wiki trebam da vidim šta je on rekao tj. da prevedem nekom ko će gledati sa našim prevodima..il da nađem nekog studenta koji je u razmeni u USA pa da ide brže prevod.. ;D
iShare, noProfit


Offline Vic Mackey

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 84
Odg: The Wire
« Odgovor #105 : 06.07.2009. 21:05:37 »
Za sleng svake vrste, Urban Dictionary je majka. Kazem iz iskustva sa "Shield"-om.

www.urbandictionary.com

Samo je potrebno volje i vremena. Ja nisam jos pogledao prve 2 sezone, pa ne zelim da skenjavam ugodjaj gledanja prevodjenjem od 3. ciklusa. A mozda nam se uskoro posreci ako Hrvati budu izdali i 3. ciklus na dvd-u. Podosta je proslo od izlaska drugog.

Offline Pablito

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #106 : 06.07.2009. 21:42:59 »
Evo veceras poceh da gledam seriju.Serija je toliko dobra da cu je gledati sve do jutra odgledati celu prvu sezonu.
Thx za prevode...ominjeni lik do sad mi je Omar...crnja je lood. ;D

I meni isto, a nikad ne bi reko da ce neko ko igra gaya da mi bude omiljeni lik. Ipak kako kara sve likove to je cudo, omiljeno mi je sudjenje kako je opro advokata koji je navikao da on bude taj koji mustra sve ostale :)

Offline riddick_xXx

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #107 : 10.07.2009. 15:31:04 »
Evo zavrsih i trecu sezonu.
Meni do sad najbolja sezona, jer cela sezona prati pricu iz geta(war between gangs).
Najaci lik u trecoj sezoni mi je Stringer Bell...

Offline riddick_xXx

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #108 : 16.07.2009. 15:12:06 »
Zavrsih i sa ovom petom finalnom sezonom.Ova peta sezona je bila prava ludnica ko je gledao znace.McNulty i Freamon sjajan tajdem.
Sta reci nego jedna od najboljih serija ikad.Steta sto su neki vrh likovi iz serija mozda prevremeno "ubijeni", ali to se moralo dogoditi da bi serija ispala takva kakva jeste.Mozda si mogli da ubace i jos jednu sezonu.
Spoiler for Hiden:
Da vidimo sta se na kraju desilo sa Grkom i Spirosom, ali ok je i ovako ispalo.Jbg za Omara kako je lik zavrsio, ali Majk ga je nasledio, Avon Barksdale je isto malo glupo zavrsio, ipak Stringer Bell je meni najveca zvezda ove serije.
A zanimljvo je da Felicia 'Snoop' Pearson koja u seriji glumi samu sebe bila u zatvoru 7 godina zbog ubistva.


Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: The Wire
« Odgovor #109 : 29.07.2009. 13:33:30 »
prava steta...kad bi mogli nekako da se organizujemo, pa da platimo nekom da nam ovo prevede ili ....ne znam

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Odg: The Wire
« Odgovor #110 : 15.08.2009. 02:26:08 »
hvala talicnom tomu na 03x01... clapp clapp clapp

Offline 357toms

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: The Wire
« Odgovor #111 : 15.08.2009. 19:53:47 »
Pridružujem se pohvalama za Taličnog
« Zadnja izmjena: 15.08.2009. 19:55:22 zkarlov »

Offline Talicni Tom

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 79
Odg: The Wire
« Odgovor #112 : 16.08.2009. 03:20:36 »
Hvala! Malopre sam uploadovao i S03E02...

Offline Dule Rambo

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 24
Odg: The Wire
« Odgovor #113 : 16.08.2009. 09:03:44 »
Hvala Talicni jel ides dalje sa prevodom

Offline Talicni Tom

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 79
Odg: The Wire
« Odgovor #114 : 16.08.2009. 12:58:11 »
jel ides dalje sa prevodom
Hoću sledeću epizodu. Idem sitnim koracima, i sve se nadam da će mi se još neko pridružiti.

Offline Talicni Tom

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 79
Odg: The Wire
« Odgovor #115 : 18.08.2009. 03:43:55 »
Uploadovao sam i S03E03. Sada prelazim na S03E04. Nema potrebe da rezervišem. Bio bih oduševljen kada bi bilo potrebe.

Offline 357toms

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: The Wire
« Odgovor #116 : 18.08.2009. 12:40:34 »
svaka čast  .... jedino dobronamjerna kritika na ime epizoda jer na    http://epguides.com/Wire/   mi treća sezona ima drugačije nazive epizoda (ili se varam?)
U svakom slučaju VELIKO HVALA i samo tako nastavi....(bitno da titlovi pašu u tisućinku)

Offline Talicni Tom

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 79
Odg: The Wire
« Odgovor #117 : 18.08.2009. 13:16:01 »
Naslovi nisu deo prevoda i nisam ih ja radio...

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #118 : 18.08.2009. 13:53:28 »
U pravu je, prevodi treba da se tako zovu. Na HBO stoji kako i na epidguides, a ja sam ubacivao nazive iz tv.com. Sredicemo to.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21899
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: The Wire
« Odgovor #119 : 18.08.2009. 15:45:33 »
Sređeno, nadam se da je spisak sad u redu.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim