Autor Tema: Aria: The Animation  (Posjeta: 1307 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Aria: The Animation
« : 26.06.2016. 15:35:54 »

Opis:
Radnja se odigrava u 24. stoljeću, u gradu Neo-Venecija na planetu Aqua - prije znan kao Mars, koji je teraformiran u nastanjivu planetu prije otprilike 150 godina. 90% planete je sada prekriven oceanima. Grad je izgrađen po uzoru na Veneciju i po arhitekturi i po životnom stilu, pošto je to luka sa uskim vodenim kanalima po kojima se putuje na ćamcima. Glavna junakinja je Akari Mizunashi koja se školuje za posao gondolijera - zanimanja koje se ovdje naziva undina - za poduzeće Aria. Svakog dana, ona otkriva nova iskustva i nove prijatelje: učiti starog čovjeka kako cijeniti šarm grada; čistiti gondole; razbiti monotoniju u čekanju prijatelja; istraživati stari hram te se natjecati na godišnjoj utrci gondola.
Usprkos visokoj tehnologiji, ljudi u gradu sami čiste domove, peru veš i kuhaju. U svojem školovanju, Akari se sprijateljuje sa mentoricom, Alicijom, a kasnije i sa Aikom. Poglavlje Aqua pokriva njen dolazak na planetu Aqua i njen prvotni trening, dok poglavlje Aria pokriva njena iskustva kao vodič, što kulminira njenom diplomom, zajedno sa Alice i Aikom, čime postaju punopravne undine.

Izvor: Wikipedia

Žanr: animirana, drama, znanstvena fantastika, komedija
Kanal: TV Tokyo
Godina proizvodnje: 2005.

IMDb
IMDb sezona 2
IMDb sezona 3
TVDb
Wikipedia
TV.com

« Zadnja izmjena: 26.06.2016. 17:39:07 maksi »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Aria: The Animation
« Odgovor #1 : 26.06.2016. 19:12:40 »
lijep, opuštajuć anime s puno ambijentalne glazbe. gledao sam ga u pauzi između bolesnih animea, pa mi je dobro došao za smirenje. radnja više-manje nepostojeća, svakodnevni život gondolijerki na Marsu. ima tri sezone i naravno da sam neke epizode gledao ubrzano ili napreskokce.

anime za djevojčice i one koje to žele postati 7/10