Autor Tema: The Leftovers  (Posjeta: 46094 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline borat187

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: The Leftovers
« Odgovor #90 : 25.08.2014. 23:28:55 »
otvorio sam stranicu leftoversa na prijevodu online jedno 10 ak puta u nadi  da je mila prevela... mila, prijevodi su  ti odlicni ... svaka cast

Offline passenger

  • Prevoditelj extra
  • Regularni forumaš
  • *****
  • Postova: 97
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #91 : 25.08.2014. 23:56:11 »
Stalno raspravljamo jesu li tinejdžeri iritantni ili su dobro karakterizirani - mo'š misliti!
Nakon ove epizode je sve jasno...
Spoiler for Hiden:
Daklem, prije "uznesenja" svi teensi su bili iritantna mala govna na drogama koje su ih dizale "high", a poslije su svi počeli uzimati "spuštalice". Ako je i knjiga ovakva, onda je ovo šund neusporediv čak i s Jankom Matkom.
I, da - NITKO na ovom svijetu nakon BILO KAKVOG događaja ne bi izmijenio svoj karakter za 180°, a upravo to se ovdje događa.  Cijela epizoda je dokaz da scenaristi već sada nemaju pojma što da serviraju + dozlaboga sve predvidljivo: točno sam znao tko će biti "pacijentica" i tko "uzgajivačica", a da i ne spominjem kako je bilo očito da će nerođeno dijete nestati iz utrobe...  Koji cirkus. Ovo sad dalje samo gledam da vidim koliko to još HBO ima para za ovo. rofl
I, još jednom - PM im na škrtosti. Kad je treebalo dati love za Carnivale, nije se imalo, a za ovo...  :facepalm
...Cheeks are hollow, skin is withering. Crone time comes, this life comes to an end. Life, life, death, life. The words of a crone. Cheeks are hollow, skin is withered...

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: The Leftovers
« Odgovor #92 : 26.08.2014. 23:48:16 »
Evo 1x9.

otvorio sam stranicu leftoversa na prijevodu online jedno 10 ak puta u nadi  da je mila prevela... mila, prijevodi su  ti odlicni ... svaka cast

Hvala ti. Strpljen, spašen.  :D Nažalost, najčešće ne stignem prevesti isti dan.


Donekle se slažem s passengerom, malo previše preglumljavanja s Jilline i Tommyjeve strane, ali imam neki dojam
Spoiler for Hiden:
da se ovaj život prije Nestanka namjerno htio prikazati takvim divnim i krasnim, gdje su (gotovo) svi sretni i sve je divno i krasno, baš zato da bi se naglasio kontrast između toga i sadašnjosti.

Usput, Jill bi u ovoj epizodi trebala imati 13 godina, pa je to valjda razlog zašto se toliko klebarila i kreveljila, ali da je iritantno, je.  ;D

Ipak, meni je bila zanimljiva epizoda, svašta smo saznali.
Spoiler for Hiden:
Vidimo da je Kevin prije 14.10. bio nezadovoljan životom i ona pukotina u zidu njegove savršene kuće (koju je žena platila :D) najavila je da će se sve to raspasti. Laurie je bila prilično uravnotežena i čvrsta, ali ono na što se aludiralo (a nije prikazano) na kraju epizode - nestanak djeteta iz njene utrobe - očito je (razumljivo) na nju u ogromnoj mjeri utjecalo. Patti je imala mentalnih problema, ali to smo mogli pogoditi.  ;D Nora je na tren poželjela da djece i muža nema i samo što se okrenula, nestali su...

Još jedna epizoda do kraja... Zanima me kako će ispasti finale. Moraju nešto ostaviti i za 2. sezonu, pa neće sve riješiti, ali nadam se da će to dobro izvesti.

Sve u svemu, ne bih ih tako loše ocijenila kao vi, krenulo je klimavo, ali brzo se popravilo i mogu reći da mi je postalo stvarno zanimljivo.
Pozdrav do finala  :)

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1153
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #93 : 27.08.2014. 08:54:28 »
Evo 1x9.

otvorio sam stranicu leftoversa na prijevodu online jedno 10 ak puta u nadi  da je mila prevela... mila, prijevodi su  ti odlicni ... svaka cast

Hvala ti. Strpljen, spašen.  :D Nažalost, najčešće ne stignem prevesti isti dan.


Donekle se slažem s passengerom, malo previše preglumljavanja s Jilline i Tommyjeve strane, ali imam neki dojam
Spoiler for Hiden:
da se ovaj život prije Nestanka namjerno htio prikazati takvim divnim i krasnim, gdje su (gotovo) svi sretni i sve je divno i krasno, baš zato da bi se naglasio kontrast između toga i sadašnjosti.

Usput, Jill bi u ovoj epizodi trebala imati 13 godina, pa je to valjda razlog zašto se toliko klebarila i kreveljila, ali da je iritantno, je.  ;D

Ipak, meni je bila zanimljiva epizoda, svašta smo saznali.
Spoiler for Hiden:
Vidimo da je Kevin prije 14.10. bio nezadovoljan životom i ona pukotina u zidu njegove savršene kuće (koju je žena platila :D) najavila je da će se sve to raspasti. Laurie je bila prilično uravnotežena i čvrsta, ali ono na što se aludiralo (a nije prikazano) na kraju epizode - nestanak djeteta iz njene utrobe - očito je (razumljivo) na nju u ogromnoj mjeri utjecalo. Patti je imala mentalnih problema, ali to smo mogli pogoditi.  ;D Nora je na tren poželjela da djece i muža nema i samo što se okrenula, nestali su...

Još jedna epizoda do kraja... Zanima me kako će ispasti finale. Moraju nešto ostaviti i za 2. sezonu, pa neće sve riješiti, ali nadam se da će to dobro izvesti.

Sve u svemu, ne bih ih tako loše ocijenila kao vi, krenulo je klimavo, ali brzo se popravilo i mogu reći da mi je postalo stvarno zanimljivo.
Pozdrav do finala  :)

Mila hvala na prevodu  :naklon:,a isto očekujem neko ekstra finale ,polako su pravili podlogu,nadam se da me ne demantuju  :pevusi:
« Zadnja izmjena: 27.08.2014. 14:20:39 wlaky »

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Online zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 703
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #94 : 28.08.2014. 09:48:13 »
;D[/Spoiler]

Ipak, meni je bila zanimljiva epizoda, svašta smo saznali.
Spoiler for Hiden:
Vidimo da je Kevin prije 14.10. bio nezadovoljan životom i ona pukotina u zidu njegove savršene kuće (koju je žena platila :D) najavila je da će se sve to raspasti. Laurie je bila prilično uravnotežena i čvrsta, ali ono na što se aludiralo (a nije prikazano) na kraju epizode - nestanak djeteta iz njene utrobe - očito je (razumljivo) na nju u ogromnoj mjeri utjecalo. Patti je imala mentalnih problema, ali to smo mogli pogoditi.  ;D Nora je na tren poželjela da djece i muža nema i samo što se okrenula, nestali su...


Pa, verovatno će ispasti poenta

Spoiler for Hiden:
da svi koji su nekog izgubili, su baš u tom trenutku razmišljali kako bi bilo da ovih nema. To se desilo i sada se bore sa grižom savesti. Neko (Bog) je rešio da ih kazni za grešne misli. Onaj pop, što izvlači gadosti o nestalim osobama, to na neki način potvrdjuje. Neko je bar na trenutak poželeo da ti ljudi nestanu i nestali su. Čak i ona žena kojoj je nestala beba iz kola je onako rezignirano pogledala Lori kroz prozor sludjena bebinim vrištanjem.
E sad, kakve veze jelen ima...

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #95 : 28.08.2014. 11:47:43 »
ja ep 2 pogledao pre nekoliko dana i nikako dalje da krenem nesto mi se neda... jer se isplati gledati dalje? :D

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: The Leftovers
« Odgovor #96 : 01.09.2014. 15:25:15 »
Pa, verovatno će ispasti poenta

Spoiler for Hiden:
da svi koji su nekog izgubili, su baš u tom trenutku razmišljali kako bi bilo da ovih nema. To se desilo i sada se bore sa grižom savesti. Neko (Bog) je rešio da ih kazni za grešne misli. Onaj pop, što izvlači gadosti o nestalim osobama, to na neki način potvrdjuje. Neko je bar na trenutak poželeo da ti ljudi nestanu i nestali su. Čak i ona žena kojoj je nestala beba iz kola je onako rezignirano pogledala Lori kroz prozor sludjena bebinim vrištanjem.
E sad, kakve veze jelen ima...

Zanimljiva teorija, vidjet ćemo  :)

Usput, danas nema, bit će 7.9.

ja ep 2 pogledao pre nekoliko dana i nikako dalje da krenem nesto mi se neda... jer se isplati gledati dalje? :D

Sve ovisi o tvojim ukusima i sklonostima...  ;D Pokušaj još malo.

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1153
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #97 : 01.09.2014. 15:45:45 »
Pa, verovatno će ispasti poenta

Spoiler for Hiden:
da svi koji su nekog izgubili, su baš u tom trenutku razmišljali kako bi bilo da ovih nema. To se desilo i sada se bore sa grižom savesti. Neko (Bog) je rešio da ih kazni za grešne misli. Onaj pop, što izvlači gadosti o nestalim osobama, to na neki način potvrdjuje. Neko je bar na trenutak poželeo da ti ljudi nestanu i nestali su. Čak i ona žena kojoj je nestala beba iz kola je onako rezignirano pogledala Lori kroz prozor sludjena bebinim vrištanjem.
E sad, kakve veze jelen ima...

Zanimljiva teorija, vidjet ćemo  :)

Usput, danas nema, bit će 7.9.

ja ep 2 pogledao pre nekoliko dana i nikako dalje da krenem nesto mi se neda... jer se isplati gledati dalje? :D

Sve ovisi o tvojim ukusima i sklonostima...  ;D Pokušaj još malo.

hvala na obaveštenju ,tražim celi dan po netu :D

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Leftovers
« Odgovor #98 : 01.09.2014. 15:54:18 »
Pa, verovatno će ispasti poenta
Spoiler for Hiden:
da svi koji su nekog izgubili, su baš u tom trenutku razmišljali kako bi bilo da ovih nema. To se desilo i sada se bore sa grižom savesti. Neko (Bog) je rešio da ih kazni za grešne misli. Onaj pop, što izvlači gadosti o nestalim osobama, to na neki način potvrdjuje. Neko je bar na trenutak poželeo da ti ljudi nestanu i nestali su. Čak i ona žena kojoj je nestala beba iz kola je onako rezignirano pogledala Lori kroz prozor sludjena bebinim vrištanjem.
E sad, kakve veze jelen ima...

ovo ti je super teorija, u stilu Stephena Kinga. svi smo nekad to pomislili za nekoga.
 ja sam odustao poslije 2. epizode.

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: The Leftovers
« Odgovor #99 : 01.09.2014. 18:30:22 »
Jeli bila noćas 10 epizoda tj. finale sezone?

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #100 : 01.09.2014. 18:42:33 »
Jeli bila noćas 10 epizoda tj. finale sezone?

Nije, finale 07.09. 2014.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #101 : 03.09.2014. 01:10:18 »
Pogledana deveta  :)

Kakav je ovo nered od serije. Znači, oni u ovih devet epizoda naprave tri epizode o pojedinim likovima (svećenik, Nora i šef), jednu u prošlosti (deveta epizoda) i četiri gdje je fokus na svima. Totalni nered.

Jedino što je dobro da su se promijenili. Ljudi se mijenjaju, pogotovo nakon okvakgo događaja. Obitelj ti nestane pred tobom, naravno da ćeš se promijeniti. Čak i oni kojima nije nitko nestao, ali ako imaju prijatelje kojima su sestre/braća/očevi nestali, utjecat će to i na njih. Ta energija, psihologija, sve je to lanac. To je dobro napravljeno, ali ovo ostalo je sve upropašteno.

Možda finale izvuče ovo iznad prosjeka.

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #102 : 08.09.2014. 16:57:04 »
odgledah i finale.. meni je dobro, ali utisak je vise manje isti kao i nekima ovde..
klinci smorise bas, nora jest dobar lik ali meni je
Din (Michael Gaston) najbolji, ceo taj deo oko kevina tj njegov cale, psi, glasovi...
Vejn isto.. spojler za finale
Spoiler for Hiden:
umre i on..  ???
Muzika je isto dobra.. jedna od boljih scena je
pocetak epizode o nori, a u pozadini angel of death..  :)
a sad treba docekati drugu sezonu..

Mila, hvala za dosadasnje prevode..

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: The Leftovers
« Odgovor #103 : 09.09.2014. 19:23:56 »
Hvala Mila za sve  clapp clapp clapp!!!

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: The Leftovers
« Odgovor #104 : 09.09.2014. 19:32:53 »
Molim  :) Hvala vama na strpljenju.  drinks

Evo da kompletiram, 1x10 je tu.

Dobro finale, iako mi se čini da bi im dobro došlo još dvije-tri epizode da dovrše priču kako se spada. Slažem se za muziku da je bila odlična, kao i obično.

Spoiler for Hiden:
Što je bilo s onim tipom koji je pitao Tommyja treba li pomoć? Možda je to najava novog kulta za 2. sezonu. Ljudi koji okolo pomažu  ;D
Izgleda da je ovo kraj bijelih pušača, ili možda samo tako izgleda.
Nije mi uopće jasna ona Kevinova epizoda (san?) u ludnici. I opet National Geographic, koje je značenje toga?
Kraj je pomalo dvosmislen, otvoren... Obitelj se nije ujedinila u zadnjoj sceni, već je Nora opet tu. Ili će otići? Koji je onda smisao čitanja cijelog onog oproštajnog pisma?  :D

Pitanja, pitanja...
Veselim se 2. sezoni  :majstore

Offline Ulloa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #105 : 09.09.2014. 19:55:37 »

Pitanja, pitanja...
Veselim se 2. sezoni  :majstore
Također.   clapp

Hvala na prijevodu.

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1153
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #106 : 09.09.2014. 20:34:13 »
Molim  :) Hvala vama na strpljenju.  drinks

Evo da kompletiram, 1x10 je tu.

Dobro finale, iako mi se čini da bi im dobro došlo još dvije-tri epizode da dovrše priču kako se spada. Slažem se za muziku da je bila odlična, kao i obično.

Spoiler for Hiden:
Što je bilo s onim tipom koji je pitao Tommyja treba li pomoć? Možda je to najava novog kulta za 2. sezonu. Ljudi koji okolo pomažu  ;D
Izgleda da je ovo kraj bijelih pušača, ili možda samo tako izgleda.
Nije mi uopće jasna ona Kevinova epizoda (san?) u ludnici. I opet National Geographic, koje je značenje toga?
Kraj je pomalo dvosmislen, otvoren... Obitelj se nije ujedinila u zadnjoj sceni, već je Nora opet tu. Ili će otići? Koji je onda smisao čitanja cijelog onog oproštajnog pisma?  :D

Pitanja, pitanja...
Veselim se 2. sezoni  :majstore

Hvala Mila sad ću da pogledam ,pa da vidimo da li je ispunilo očekivanja  :naklon: za prevode

Pogledah,očekujem puno od druge sezone ,zanimljivo finale,ostala su mnoga otvorena pitanja,videćem već.... :)
« Zadnja izmjena: 09.09.2014. 22:50:02 wlaky »

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: The Leftovers
« Odgovor #107 : 09.09.2014. 21:33:45 »
Hvala za sve prevode.  :naklon:
« Zadnja izmjena: 09.09.2014. 23:25:28 pparadiso »
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #108 : 09.09.2014. 22:57:48 »
Čekam samo vest na na naslovnoj stranici!

"Leftovers otkazan"

 :ccc:
Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline bedazzled

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
    • BluRay i HD ripovi Filmova i serija sa prevodima!
Odg: The Leftovers
« Odgovor #109 : 10.09.2014. 21:45:58 »
Daleko ispod mojih ocekivanja ali je tako napravljena da jednostavno vuce da se i dalje prati iako se zapravo i nista nije desilo za ovih 10 epizoda,tj nista sto bi nam dalo ikakvu sumnju u kom pravcu ide ova serija i o cemu se zapravo ovde radi? Mila,hvala na prevodima i do nove sezone,pozz...

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: The Leftovers
« Odgovor #110 : 10.09.2014. 22:22:04 »
Mila, hvala na sjajnim prevodima.  :rose:
I ja se slažem sa mišljenjem većine forumaša da je mnogo toga ovde ostalo nedorečeno, i da sam sve vreme imala utisak da mi promiče nešto značajno.
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Online zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 703
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #111 : 10.09.2014. 23:29:47 »
Da je sve rečeno, ne bi bilo potrebe praviti sledeću sezonu. Ovako, što više otvorenih pitanja, to bolje.
Hvala, Mila, na prevodima.  clapp

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: The Leftovers
« Odgovor #112 : 11.09.2014. 00:20:16 »
Mila hvala mnogo na prevodima. Smajlicvece   Finale je bilo sjajno, definitivno mi je ovo najkvalitetnija serija zadnjih par godina.  smileyNO1

Offline sean21

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #113 : 11.09.2014. 16:27:42 »
Hvala prevoditeljici Mila na svim prijevodima. Jednostavno savršeno! Bravo!
Nisam vidio taj smajli, ali skidam kapu!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Leftovers
« Odgovor #114 : 11.09.2014. 17:32:51 »
Pogledano slabašno finale u kojem su stavili toliko jadnih situacija koje naravno neće morati objasniti jer su odmah na početku rekli da te čudne situacije nećemo objašnjavati. Ha ha ha.

Spoiler for Hiden:
Najgore od svega je taj bijeli kult. Serija je upropaštena zbog tog kulta. Toliko je loše okarakteriziran, napravljen, a njihovi planovi poput onog zadnje se jednostavno ne uklapaju u tu cijelu priču. Na prvi pogled da, ali onda nakon nekog trenutka se zapitam "dobro, što je ovo". Jebena parada šoka?

Šteta što je Wayne umro. Kevin je sigurno zaželio da mu se obitelj vrati. Jill mu se vratila, a sad i Tom sa svojom starom dolazi. Ok, kult se očigledano raspao, nadam se. I što sad, u drugoj sezoni ćemo gledato njih četvoro kako pokušavaju spasiti obitelj jer Tom je ostao bez one azijke, dijete mu je tu. Ustvari, možda i Nora uzme to dijete.

Onaj san od Kevina kopija Twin Peaksa i sva ta simbolika kao POTPUNI STRANCI.

Finale je flopnulo, serija je flopnula. Ovaj prosjek od serije obnove, a prekine Carnivale. Dobro, Carnivale je trajao dvije sezone pa se nadam kako će i ovima druga sezona biti zadnja.

6/10

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: The Leftovers
« Odgovor #115 : 12.09.2014. 14:27:14 »
Hvala vama, ljudi.  :-[


Meni je serija sasvim dobra, nisam imala velikih očekivanja od nje, a opet me svaka epizoda zainteresirala i potakla na razmišljanje.

Čini mi se da je cilj igrati na emocije gledatelja, izazvati strah, bijes, suosjećanje, utjehu, veselje... Puno više nego otkriti misterij do kojeg nas vode tragovi.

Likovi su zanimljivi, svaki sa svojim motivima, a nadam se da će se neki koji dosad nisu dobili prostora više obrađivati u 2. sezoni (gradonačelnica, recimo).

Kad se Mulder razbacuje ocjenama, i ja ću: 8/10  ;D
« Zadnja izmjena: 12.09.2014. 14:29:02 Mila »

Offline luka74

  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #116 : 12.09.2014. 19:21:35 »
Hvala na prevodima  clapp

Offline Nightmaster

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • No Sleep
    • Samo-opusteno
Odg: The Leftovers
« Odgovor #117 : 15.12.2014. 02:56:15 »
Poceo i ja da gledam..
Hvala Mila na prevodima!

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: The Leftovers
« Odgovor #118 : 19.01.2015. 23:52:04 »
Pogledao sezonu.
Teško je bilo što reći osim da je serija najčudnija što sam ikad gledao
  :neverovatno:

Hvala mili na odličnim  titovima!

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: The Leftovers
« Odgovor #119 : 13.06.2015. 09:04:55 »