Autor Tema: Spooks  (Posjeta: 62305 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Spooks
« Odgovor #180 : 20.09.2011. 00:59:23 »
Pogledao sam najnoviju epizodu i ocekivano jos u prvu epizodu odmah napeto, opet umesani CIA, FSB clapp clapp
Spoiler for Hiden:
jbt, opet spijun medju spijunima ;D Odlican pocetak nove sezone, jedva cekam kad ce da smaknu novu seficu zbog spijunazu pa da Hari nastavi voditi section D, Dimitri ju je primetio kad je gledala sliku atentatora kojeg je ubila, onako tuzno, verovatno joj je muz ;D
« Zadnja izmjena: 20.09.2011. 01:04:40 icemaher »

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Spooks
« Odgovor #181 : 20.09.2011. 11:24:31 »
Sta ne moze da se nadje? Prevod ili sama serija?
Ako na prevod mislis, uvek izlazi onaj release koji odgovara samom prevodiocu, posle ko voli nek izvoli da malo sinhronizuje sve to. Ja sam X puta sredjivao titlove koji su bili podeseni za 720p na standard, ali nikad obrnuto, ne gledam HD, niti imam odgovarajuce snimke. Uvek je teze naci prevod za te HD snimke, nema svako ni mogucnosti da ih gleda.
Uzmi pa ih obradi kroz SW, ako vec imas 720p epizode, nije toliko tesko (najcesce, kad je dovoljna samo sinhronizacija), ima ovde na sajtu i tutorijala.

Hoce da kaze za spooks da uopste nema 720p verzije snimak ;D Ja sam skinuo onu 550mb epizodu, odoh da gledam ;D

na snimak sam mislio ... objasnio je "icemaher"  drinks  navikao sam da gledam u najboljem kvalitetu i sad kad gledam ove "obicne snimke" nekako mi neobicno za oci i djeluje mi "mutno" ... gledam na 40 inch LCD TV 1080p HD  i sad zamisli kad stavim obican snimak na to i kad se on "rastegne" kako izgleda ... onda mi taj od 720p dodje taman  ;D

skinuo sam onu ep od 550 mb i idem da gledam  ;D
« Zadnja izmjena: 20.09.2011. 11:36:22 y999 »
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Spooks
« Odgovor #182 : 20.09.2011. 14:13:00 »
zato kupi si plazmu rofl kod mene je kao full hd kad gledam bilo koji snimak i 480p i standardne 350mb epizode, sve je super ;D To sto kazes vec sam primetio kod jednog druga koji ima 37" full hd, slika na kablovskoj je uzas, kao da gledas CAM snimak rofl
On topis: uzivaces u epizodu, zakon su spooks clapp

Offline d.j.uka

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
Odg: Spooks
« Odgovor #183 : 22.09.2011. 00:38:59 »
Nisam ovih dana stigao da svratim do foruma, pa vidim da se već uveliko gleda početak desete sezone. smileyNO1
Složiću se icemaherom stvarno odmah na početku dobro i napeto, mada mu to dođe standardno za Spooks.

Počeo sam da radim prevod za tu epizodu (S10E01), valjda će biti gotov do izlaska druge epizode...

Što se tiče nastavka prevođenja starijih sezona, to je sad malo po strani, ali ću i to nastaviti po završetku desete sezone.  :)
"Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti."

Offline d.j.uka

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
Odg: Spooks
« Odgovor #184 : 23.09.2011. 23:42:52 »
Gotov je prevod za prvu epizodu desete sezone.
"Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti."

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Odg: Spooks
« Odgovor #185 : 25.09.2011. 14:40:48 »
Sad sam i ja malo proveravao - stvarno nema 720p, cak ni ranijih sezona. neverovatno. Mislio sam da ih danas izbacuju standardno, za sve serije. Kod americke produkcije, cak i neke drugorazredne serije standardno imaju 720p release. Svasta.  :o

>>Djuka
 clapp clapp clapp
Svaka cast!
Acta, non verba!

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Spooks
« Odgovor #186 : 25.09.2011. 17:59:10 »
Pogledao sam najnoviju epizodu i ocekivano jos u prvu epizodu odmah napeto, opet umesani CIA, FSB clapp clapp
Spoiler for Hiden:
jbt, opet spijun medju spijunima ;D Odlican pocetak nove sezone, jedva cekam kad ce da smaknu novu seficu zbog spijunazu pa da Hari nastavi voditi section D, Dimitri ju je primetio kad je gledala sliku atentatora kojeg je ubila, onako tuzno, verovatno joj je muz ;D

Pogledah i ja konacno cijelu epizodu ... poceo da gledam kad naletim na post da ce "dj.uka." prevest pa sam stopirao gledanje da sacekam prevod  ;D jer ipak je bolje sa nasim titlom odgledat  8) sve pohvale prevodiocu  smileyNO1 sto se epizode tice
Spoiler for Hiden:
slazem se da je extra pocetak sezone, i ja sam primetio da je tuzna  dok gleda sliku atentatora al nije mi palo na pamet da joj je to muz, mada ko zna vrlo moguce  :) i da na kraju Ilija je Harijev sin  rofl zapetljavaju radnju znaci bice ludilo  clapp jos standardno upletena CIA ...

Sad sam i ja malo proveravao - stvarno nema 720p, cak ni ranijih sezona. neverovatno. Mislio sam da ih danas izbacuju standardno, za sve serije. Kod americke produkcije, cak i neke drugorazredne serije standardno imaju 720p release. Svasta.  :o

>>Djuka
 clapp clapp clapp
Svaka cast!

i ja sam se iznenadio isto kad sam saznao da nema 720p snimka, sto kazes drugorazredne americke serije imaju a ova nema ... ajd razumem da pre nije bilo, al ove novije sezone? pa cak i ova deseta da nije 720p, to mi nije jasno ...

Gotov je prevod za prvu epizodu desete sezone.

svaka cast   clapp
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline d.j.uka

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
Odg: Spooks
« Odgovor #187 : 26.09.2011. 01:52:17 »
Druga epizoda desete sezone je na dl, valjda će se i engleski titl pojaviti sutra pa krećem sa prevođenjem.

i ja sam se iznenadio isto kad sam saznao da nema 720p snimka, sto kazes drugorazredne americke serije imaju a ova nema ... ajd razumem da pre nije bilo, al ove novije sezone? pa cak i ova deseta da nije 720p, to mi nije jasno ...

Evo sad se i ja bacih u istraživanje da vidim zašto nema u 720p, pa sam naleteo na neku izjavu nekog iz Kudosa, koji snimaju Spooks za BBC, gde kaže da su ostavili izbor reditelju u kom formatu želi da snima i da je kao što je mijau rekao

Citat:
All of the programmes were filmed on Super 16 and are not available in HD/Blu-ray.

sve je snimano sa S16 kamerom
jer S16 ide uz Spooks zbog zrnastije slike koja pomaže da se bolje dočara svet u kom se špijuni kreću, tako reče taj iz Kudosa. :-\ 

A po standardima BBC snimak sa S16 kamerom nije prihvatljiv za emitovanje u HD baš zbog te zrnastije slike, i zato se ne može naći u 720p.

Ali mi nije jasno zašto se Kudos nije odlučio da snima u digitalnom formatu kada je za deo svojih serija počeo to da radi npr Hustle.
"Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti."

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Spooks
« Odgovor #188 : 27.09.2011. 00:26:39 »
kad smo vec kod bbc-a, zna li neko na kom tacno bbc-u, na kom satelitu mogu pronaci kanal(transponder itd.) koji prikazuje spooks ;D Ima jedan satelit 28.2E koji ima puuuuuno britanske kanale.

Offline d.j.uka

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
Odg: Spooks
« Odgovor #189 : 27.09.2011. 00:57:24 »
Znam da Spooks ide na BBC One, a što se tiče informacija oko satelita pogledaj ovde.
Valjda će ti pomoći.  :)

"Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti."

Offline d.j.uka

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
Odg: Spooks
« Odgovor #190 : 28.09.2011. 21:26:04 »
Prevod za drugu epizodu desete sezone gotov.
Ako je prva epizoda bila dobra ova je odlična. Uživajte.
"Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti."

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Spooks
« Odgovor #191 : 28.09.2011. 22:20:08 »
Prevod za drugu epizodu desete sezone gotov.
Ako je prva epizoda bila dobra ova je odlična. Uživajte.

Hvala na prevodu  drinks sad si me bacio u dilemu   rofl :facepalm taman sam krenuo da gledam 3. epizodu Strike Back-a (1. sezone) i dodjem slucajno da vidim jel ima sta novo od titlova kad ono i Spooks je tu  ;D
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Odg: Spooks
« Odgovor #192 : 30.09.2011. 01:33:26 »
Svaka cast!  clapp clapp clapp


Nego - da li je neko mozda imao slucaj da mu kasni titl u 04x01 sto je veceras izasla, za oko 0.5-0.8s?
Na mom releasu je bilo tako, ali druga epizoda je sasvim ok, sto je malo cudno. Podesio sam, pa ako nekom mozda treba, neka javi da posaljem Djuki pa neka ga izbaci pod svojim nickom.
Acta, non verba!

Offline d.j.uka

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
Odg: Spooks
« Odgovor #193 : 30.09.2011. 02:16:08 »
Svaka cast!  clapp clapp clapp

Nego - da li je neko mozda imao slucaj da mu kasni titl u 04x01 sto je veceras izasla, za oko 0.5-0.8s?
Na mom releasu je bilo tako, ali druga epizoda je sasvim ok, sto je malo cudno. Podesio sam, pa ako nekom mozda treba, neka javi da posaljem Djuki pa neka ga izbaci pod svojim nickom.

Izbaci ga ti Bule, nema potrebe da bude mojim nickom, nekome će sigurno zatrebati. Pohvale za obzirnost.  clapp clapp clapp
Problem je što za Spooks ne pišu release, na mom je samo pisalo da je DVDRip i imao sam engleske titlove koji unutar.  :) Zato i ne pišem ništa u komentaru.

Hvala na prevodu  drinks sad si me bacio u dilemu   rofl :facepalm taman sam krenuo da gledam 3. epizodu Strike Back-a (1. sezone) i dodjem slucajno da vidim jel ima sta novo od titlova kad ono i Spooks je tu  ;D

Stvarno velika dilema  ;D mislim da nisi imao problema da je rešiš pomoću  kokicekola kokicekola kokicekola
"Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti."

Offline aurena77

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: Spooks
« Odgovor #194 : 30.09.2011. 11:31:19 »
Hvala puno na prevodima!!! odlicni su!!!

Serija je sve bolja i bolja, odgledao sam prve tri sezone i sve su bolji!!!

Pozdrav!

Offline morpheus86

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 272
  • Spol: Muški
  • free your mind
    • Rulet srca i druge misterije
Odg: Spooks
« Odgovor #195 : 30.09.2011. 15:58:14 »
hvala za nastavak prevoda cetvrte sezone,odlicni prevodi uz odlicnu seriju su idealan spoj,samo ovako nastavi! smileyNO1
KK Partizan sampion evrolige za sezonu 09/10

Offline nisa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Spooks
« Odgovor #196 : 30.09.2011. 17:31:42 »
hvala što ste počeli četvrtu!

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Spooks
« Odgovor #197 : 30.09.2011. 22:16:26 »
Pravo su odradili prve dvije epizode ove zadnje sezone  ;D milina ih gledat  smileyNO1 steta samo sto je ovo poslednja sezona ... dj. uka jos jednom svaka cast za titl  clapp sve sto vise gledam britanske serije shvatam kako su britanke seksipilne dame  8) imaju nesto yebozovno u u sebi  rofl i taj britanski naglasak  ;D
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline d.j.uka

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
Odg: Spooks
« Odgovor #198 : 01.10.2011. 02:26:58 »
Hvala za pohvale. Nadam se da će sledeći prevodi biti i bolji.

Serija je sve bolja i bolja, odgledao sam prve tri sezone i sve su bolji!!!
Pozdrav!

Baš tako. Ovo je jedna od retkih serija koja je kroz sezone postajala sve bolja i bolja.
"Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti."

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Odg: Spooks
« Odgovor #199 : 01.10.2011. 20:12:39 »
>>Djuka
Ok, mada mi stvarno nije problem da ti saljem i na mail kad ispravim, kad smo vec u kontaktu, osim ako ti ne komplikujem time.
Ne znam ni ja koji je release, isto imam samo naslov i eng titl, mozda je cak i isto, ko zna - mozda je samo do mog playera ili tako nesto, ali bice korisno ako nekom zatreba a ne zna da podesi
Acta, non verba!

Offline d.j.uka

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
Odg: Spooks
« Odgovor #200 : 01.10.2011. 20:58:35 »
Ne komplikuješ ništa, nikakav problem.  :)
Šalji na mejl, pa ću ga postaviti.   smileyNO1

Mislim da sam ja pogrešio sad sam ponovo pogledao, pošto krenuo da skidam dva release, imam i dvdrip (taj sa engleskim titlovima) i PDTV. Pa sam izgleda malo umiksovao, kada sam radio prevode. Pošto sam bio pametan pa sam sve spakovao u isti folder.   :facepalm
Sad sam razvrstao, pa ću da napomenem da će za S04E03 takođe biti PDTV, pošto sam već krenuo da ga radim, a ostale će biti DVDRip.

Tako da moram da zamolim nekog od moderatora da za drugu epizodu četvrte sezone promeni DVDRip u PDTV.
"Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti."

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Odg: Spooks
« Odgovor #201 : 03.10.2011. 02:14:58 »
Ovaj sam vec postavio, s molbom da rinejmuju uploadera ako je moguce.
Ubuduce cu slati direktno tebi sve eventualne ispravke i bez komentarisanja ovde, da ne duzimo pricu.  ;)
Acta, non verba!

Offline d.j.uka

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
Odg: Spooks
« Odgovor #202 : 06.10.2011. 22:39:14 »
Postavljen prevod za S10E03.

Za S04E03 bi trebalo da bude početkom sledeće nedelje.
"Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti."

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Odg: Spooks
« Odgovor #203 : 07.10.2011. 15:31:53 »
 clapp clapp clapp clapp clapp
Acta, non verba!

Offline y999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 443
Odg: Spooks
« Odgovor #204 : 10.10.2011. 11:47:32 »
Postaje da bude zayebano  ;D
Vodite ljubav, a ne rat ...

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Spooks
« Odgovor #205 : 10.10.2011. 16:06:05 »
Odavno nismo imali umesanost CIA agenciji, ovo je dosta dobra sezona ;D

Offline d.j.uka

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
Odg: Spooks
« Odgovor #206 : 13.10.2011. 00:16:06 »
Prevod za S04E03 postavljen, PDTV verzija.

U nekoj gužvi sam trenutno, tako da S10E04 ne znam kada ću stići, nadam se do sledeće epizode, ali male su šanse.

"Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti."

Offline Bulebusko

  • Sve što je dobro ili je nemoralno ili ilegalno ili deblja
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 334
  • Spol: Muški
  • ...to boldly go where no one has gone before.
Odg: Spooks
« Odgovor #207 : 13.10.2011. 22:58:43 »
Samo polako. Pravis ritam prevodjenja po tome kako tebi odgovara, a ne drugima.
Uostalom, tako cinis i sebi i njima - duze ces izdrzati!  ;D ;)
Acta, non verba!

Offline ninopfc

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Spooks
« Odgovor #208 : 16.10.2011. 16:47:55 »
Nadam se da ne pravim nikakav problem ali stvarno mi trebaju prevodi za 4,5,6 sezonu i ubih se trazeci vamo kada odem ne mogu da skinem da li bi mi neko mogao poslati molim vas na mail molim vas te prevode puno hvala.d.j.uka da li bi ti mogao poslati molim te na mail ? :) P.s hvala :)

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Spooks
« Odgovor #209 : 16.10.2011. 16:53:19 »
zasto se ubijas, pa lako je, to sto je prevedeno imas ovde: http://www.prijevodi-online.org/serije/view/344/spooks :facepalm

Tags: