Autor Tema: Lost  (Posjeta: 747706 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3630 : 06.06.2010. 14:19:10 »
Ne bi to bilo lose pogledati samo kad bi jos mogao da nadjem linkove pa da skinem rofl

Imaš poruku.

Offline Stulic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3631 : 06.06.2010. 14:29:39 »
Ne bi to bilo lose pogledati samo kad bi jos mogao da nadjem linkove pa da skinem rofl

Imaš poruku.

Hvala puno  smileyNO1

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Re: Lost
« Odgovor #3632 : 06.06.2010. 15:39:08 »
Evo, da napišem i ja svoje skromno mišljenje. Neću komentarisati sam završetak, koji me je razočarao, već samu koncepciju serije.
Serija je napravljena tako da samo fanatici mogu da je prate i da na kraju budu zadovoljni onim što su videli. Druga grupa ljudi koji mogu da budu zadovoljni su oni koji je do sada nisu gledali, pa za kratko vreme mogu sve da pogledaju. Ako ste prosečan gledalac i gledate jednu epizodu nedeljno i to se otegne godinama, bolje da niste ni počinjali. Ja nisam spreman da obnavljam gradivo ni za jednu seriju, tj. da gledam epizode po tri puta. Serije gledam pre svega da se zabavim i da se opustim. Naravno, volim serije u kojima treba koristiti mozak, ali kod Losta pre svega treba koristiti memoriju. Ko može da pamti sve te detalje koji su se provlačili kroz 121 epizodu tokom šest godina? Možda i mogu, ali ne želim. To je ipak samo serija. Ne želim da se se ovo sad pretvori u neku diskusiju između mene i nekog Lost fana, jer sam i sam nekada to bio i gledao epizodu za epizodom. Tako je bilo do treće sezone. Posle toga mi se čini da su se scenaristi i sami izgubili. I šta smo dobili na kraju? Završetak oko koga sada možemo opet da raspravljamo šta znači?
« Zadnja izmjena: 06.06.2010. 17:37:53 igniss »
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Re: Lost
« Odgovor #3633 : 06.06.2010. 16:45:16 »
Evo, da napišem i ja svoje skromno mišljenje. Neću komentarisati sam završetak, koji me je razočarao, već samu koncepciju serije.
Serija je napravljena tako da samo fanatici mogu da je prate i da na kraju budu zadovoljni onim što su videli. Drupa ljudi koji mogu da budu zadovoljni su oni koji je do sada nisu gledali, pa za kratko vreme mogu sve da pogledaju. Ako ste prosečan gledalac i gledate jednu epizodu nedeljno i to se otegne godinama, bolje da niste ni počinjali. Ja nisam spreman da obnavljam gradivo ni za jednu seriju, tj. da gledam epizode po tri puta. Serije gledam pre svega da se zabavim i da se opustim. Naravno, volim serije u kojima treba koristiti mozak, ali kod Losta pre svega treba koristiti memoriju. Ko može da pamti sve te detalje koji su se provlačili kroz 121 epizodu tokom šet godina? Možda i mogu, ali ne želim. To je ipak samo serija. Ne želim da se se ovo sad pretvori u neku diskusiju između mene i nekog Lost fana, jer sam i sam nekada to bio i gledao epizodu za epizodom. Tako je bilo do treće sezone. Posle toga mi se čini da su se scenaristi i sami izgubili. I šta smo dobili na kraju? Završetak oko koga sada možemo opet da raspravljamo šta znači?

potpuno se slažem sa ovim,istog sam mišljenja.. smileyNO1

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: Lost
« Odgovor #3634 : 06.06.2010. 16:58:50 »
Igniss, tvoje mišljenje i moje mišljenje se podudaraju smileyNO1
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3635 : 06.06.2010. 17:15:10 »
Igniss, tvoje mišljenje i moje mišljenje se podudaraju smileyNO1

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Re: Lost
« Odgovor #3636 : 06.06.2010. 17:25:52 »
Igniss, tvoje mišljenje i moje mišljenje se podudaraju smileyNO1
+1

Offline Lord Foul

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Re: Lost
« Odgovor #3637 : 07.06.2010. 13:51:29 »
Duh sa sekirom je zborio mudro, Voah!

Offline piter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • dipl.mag.inz.dr.nauka
Re: Lost
« Odgovor #3638 : 08.06.2010. 01:52:11 »
Evo, da napišem i ja svoje skromno mišljenje. Neću komentarisati sam završetak, koji me je razočarao, već samu koncepciju serije.
Serija je napravljena tako da samo fanatici mogu da je prate i da na kraju budu zadovoljni onim što su videli. Druga grupa ljudi koji mogu da budu zadovoljni su oni koji je do sada nisu gledali, pa za kratko vreme mogu sve da pogledaju. Ako ste prosečan gledalac i gledate jednu epizodu nedeljno i to se otegne godinama, bolje da niste ni počinjali. Ja nisam spreman da obnavljam gradivo ni za jednu seriju, tj. da gledam epizode po tri puta. Serije gledam pre svega da se zabavim i da se opustim. Naravno, volim serije u kojima treba koristiti mozak, ali kod Losta pre svega treba koristiti memoriju. Ko može da pamti sve te detalje koji su se provlačili kroz 121 epizodu tokom šest godina? Možda i mogu, ali ne želim. To je ipak samo serija. Ne želim da se se ovo sad pretvori u neku diskusiju između mene i nekog Lost fana, jer sam i sam nekada to bio i gledao epizodu za epizodom. Tako je bilo do treće sezone. Posle toga mi se čini da su se scenaristi i sami izgubili. I šta smo dobili na kraju? Završetak oko koga sada možemo opet da raspravljamo šta znači?

i vidis sada..ja ako kazem svoje misljenje odmah cu da izazovem buru negodovanja ovde pa cak i mogucnost da me kazne :( :( :( :( :(
...so say we all...

Offline dreambett

  • Old staff
  • Član
  • *****
  • Postova: 654
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3639 : 08.06.2010. 02:07:54 »
Daj nemoj se gubit opet.

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Re: Lost
« Odgovor #3640 : 08.06.2010. 15:24:12 »
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Re: Lost
« Odgovor #3641 : 08.06.2010. 16:12:38 »

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: Lost
« Odgovor #3642 : 08.06.2010. 17:42:37 »
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3643 : 08.06.2010. 17:59:44 »
Odlično je ovo, bravo Coa.

Offline oswajac

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
Re: Lost
« Odgovor #3644 : 13.06.2010. 13:29:24 »
Ajd da malo i ja napisem nesto za ovu seriju posto je pratim od pocetka emitovanja.
Prvo bih se zahvalio prevodiocima super odradjen posao, ne znam ciji je to bio prevod ali u onoj jednoj epizodi kada Dzek kaze nezto za Lokovu kicmu a u prevodu ide Nemam pojma sta ovo znaci pitacu lika koji prevodi Hausa umro sam od smeha.

E sad malo o seriji. Bilo je vremena tamo nekada kod prvih sezona kada sam jedva cekao da izadje epizoda i da je odgledam nekada sa prevodima nekada bez ali mi to nije prestavljalo problem. E ali vise nije to slucaj sada sam cekao da se zavrsi zezona i seo za 3 noci odgledao sve. Mogu reci da se uglavnom slazem sa Ignissem, prosla sezona mi je bila dosta zanimljivija nego ova, izgubili su se scenaristi odavno tamo negde kod cini mi se 4. sezone. Kraj i nije neki bolje da su napravili nesto sa vanzemaljcima ili da sva desavanja na ostrvu neko sanja pa se na kraju probudi, ovakav kraj a i cela ova sezona i nije nesto ali Ameri su  Ameri ko zna mozda za koju godinu odluce da nastave seriju sa njima se nikad ne zna, prosle nedelje citam u novinama da se ABC(valjda je ta stanica) rasmislja da obnovi Alias, sto onda ne bi za koju godinu obnovili i Lost, ali ova serija je napravljena za one zagrizene fanatike da gledaju svaku epizodu po nekoliko puta da hvataju detalje i sve analiziraju mene to mrzi pogotovo sa ovom serijom pre bih Smallvill odgledao pojedine epizode i sezone nego LOST. Moje misljenje je da su preterali sa fokusiranjem na desavanja oko Crnog  dima i nekako sa celim konceptom na kome je zasnovana cela serija to oko ravnoteze izmedju dobra i zla, tama i svetlost bla, bla bla
cista komercijala i na kraju gde svi zavrse mislim ajd da ne uvredim nekog bas zagrizenog fana serije ali moglo je mnogo bolje...

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Re: Lost
« Odgovor #3645 : 13.06.2010. 13:36:48 »
ali u onoj jednoj epizodi kada Dzek kaze nezto za Lokovu kicmu a u prevodu ide Nemam pojma sta ovo znaci pitacu lika koji prevodi Hausa umro sam od smeha

 rofl rofl rofl rofl

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Re: Lost
« Odgovor #3646 : 13.06.2010. 15:38:51 »
ali u onoj jednoj epizodi kada Dzek kaze nezto za Lokovu kicmu a u prevodu ide Nemam pojma sta ovo znaci pitacu lika koji prevodi Hausa umro sam od smeha

 rofl rofl rofl rofl
rofl rofl rofl rofl nisam gledao s tim prijevodom jer bi se sigurno toga sjetio, umro bi od smijeha, kakav car  rofl

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: Lost
« Odgovor #3647 : 13.06.2010. 16:14:37 »
Ne znam gdje je osvajač našao ovaj prijevod ali je do jaja ;D
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg:
« Odgovor #3648 : 13.06.2010. 19:51:10 »
To je prevodio urosevic.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline ivanhoe_genius

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Re: Lost
« Odgovor #3649 : 14.06.2010. 01:49:23 »
Spoiler for Hiden:
Jako sam nezadovoljan načinom na koji se serija završila.

Većina pitanja je i dalje ostala neodgovorena, i sve što mi je ostalo nakon svih ovih godina praćenja ove serije i iščekivanja svake epizode je jedno veliko RAZOČARANJE.

Toliko se vidi da su improvizovali u poslednjim sezonama (naročito u šestoj) da sam nakon gledanja poslednje epizode zažalio što sam uopšte gubio vreme na ovaj improvizovani amaterizam koji oni nazivaju "serijom"

Jedino što donekle (možda - kako za koga) vadi fleke iz cele priče je to što svako može da napravi neku teoriju o tome šta je smisao cele serije. Dakle, ako im je cilj bio da svako pusti mašti na volju i da sam za sebe da neki značaj događajima, onda im je to i uspelo. Ali ako tvorcima serije to nije bila namera, LOST nije ništa drugo do epik fejla od serije...
EDIT:
E da, umalo da zaboravim, svaka čast svim prevodiocima, naročito Alminu i Coi! Vrlo kvalitetni prevodi, posebno od dvojice pomenutih! Odličan posao!  clapp
« Zadnja izmjena: 14.06.2010. 02:13:11 ivanhoe_genius »

Offline bojan92

  • Član
  • ***
  • Postova: 637
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3650 : 20.06.2010. 01:13:58 »
Jel moze da mi neko posalje link sa sve sezone preko poruke?
They should name a hurricane after her
A typhoon, a mountain in africa
A monsoon, I'm a junkie just after her
She'll leave but I'll run right back after her

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3651 : 20.06.2010. 02:50:36 »
Pozdrav svima.
Nov sam na forumu, pa mi oprostite ako negdje pogrijesim.Uglavnom, interesuje me koja se zadnja sezona LOST-a prikazivala na NOVOJ-TV prije par godina. Ja sam gledao zadnju epizodu u kojoj su se oni kao vratili kuci i onaj glavni lik se opet propio i stalno putuje avionima , ne bi li se opet srusio na ostrvo. I kraj sezone i te serije zavrsava (koliko se sjecam) da taj glavni lik zove onu curu sa ostrva da dodje na aerodrom da je vidi i ona dolazi i nesto se ljuti.I poslije toga se opet vracaju na ostrvo i to je kraj sezone.
E sad oprostite ako sam bio konfuzan i nisam naveo imena likova, ali iskreno zaboravio sam kako se zovu jer je od mog gledanja te epizode i sezone proslo dosta vremena. :)

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3652 : 20.06.2010. 03:29:59 »
To što si opisao je kraj treće sezone (Through The Looking Glass (2)).

Kate Austen: This is not gonna change.
Jack Shephard: No, I'm sick of lying. We made a mistake.
Kate Austen: I have to go. He's gonna be wondering where I am...
Jack Shephard: We were not supposed to leave.
Kate Austen: Yes, we were.
[pause]
Kate Austen: Goodbye Jack.
Jack Shephard: We have to go back, Kate.
[Kate turns and walks away]
Jack Shephard: We have to go back!


Ne bi bilo loše da opet kreneš od početka serije, da se podsjetiš likova i događaja. Biće ti lakše pratiti dalje.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Re: Lost
« Odgovor #3653 : 20.06.2010. 03:39:36 »
Hvala ti puno  clapp.
« Zadnja izmjena: 20.06.2010. 03:53:34 MilanRS »

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Re: Lost
« Odgovor #3654 : 20.06.2010. 20:12:23 »
Spoiler for Hiden:
Odgledah i ja seriju do kraja i mogu vam reci da me je kraj razocarao, ali ne toliko kao pojedine clanove sa foruma. Realno, ja sam Lost odgledao za neka 2-3 meseca i nisam toliko ni mozgao sta moze da se desi u sledecoj epizodi, jednostavno je upalim i vidim... Serija mi se dopala, tokom trece i cetvrte me odusevila, pocetak pete mi je mnogo obecavao, a onda se pretvorilo ajd cisto da vidim sta ce biti na kraju i kako ce se izvuci iz govana. I po meni bi trebalo da postoje bar jos jedno dve sezone i da nam bar ukazu na neke stvari jer i dalje postoji toliko nerazjascenih stvari. Prvo, ako su svi umrli i ono na kraju bili u cistilistu, otkud Aaron tu, kad je bio kod babe? Otkud Kejt i Sojer tu jer je ocigledno da nisu umrli, a sa druge strane gde su Majls, Lapidus i Richard? Kako je Sun mogla da zatrudni kad je Jin bio neplodan pre nego  su se srusili, a beba je zaceta na ostrvu? Kako su Juliet i Jack zajedno i imaju dete koje ujedno ima nekih 15 godina, ako je on pre pada aviona bio sa onom nesrecnicom koju je spasao? Gde je jebeni Waaaaaalt? Sta se sa njim desilo? Otkud Penny u cistilistu? Sta se desilo sa Hugom i Benom na ostrvu? Kako to da ako su aktivirali bombu na ostrvu, kako se nisu lepo svi izvrnuli kao i svi ostali nego nastavili da nas jebu? Boze koliko pitanja a nigde odgovora... Toliko pitanja vezanih za Ostrvo, Jacoba... Elem, zaista shvatam razocarenje svih ljudi koji su utucali 6 godina, a pritom im treba bar jos toliko da shvate sta se zapravo desilo... Ja cu jednostavno narezati seriju na par dvd-a i sto se Losta tice, sa njim sam zavrsio, jer i ako je imao potencijal da mi bude u vrhu odgledanih serija, jednostavno nije ispunio neke moje kriterijume i gotovo...

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Re: Lost
« Odgovor #3655 : 20.06.2010. 20:57:15 »
Spoiler for Hiden:
Kako je Sun mogla da zatrudni kad je Jin bio neplodan pre nego  su se srusili, a beba je zaceta na ostrvu? Kako su Juliet i Jack zajedno i imaju dete koje ujedno ima nekih 15 godina, ako je on pre pada aviona bio sa onom nesrecnicom koju je spasao?

Spoiler for Hiden:
Nisi dobro shvatio, sve to se dešava posle njihove smrti. Christian je rekao: "Ovo je mesto koje ste vi napravili da bi ste se sreli, jer je vreme koje ste proveli zajedno najvažnije u vašem životu, i ovde ne postoji "sad" jer ni samo vreme ne postoji". Flashsideway univerzum se verovatno odigrao za svakog lika momentalno posle njegove smrti, jer je Juliet dok je umiralai rekla Sawyeru "Uspelo je". Kasnije se ispostavilo da se to odnosilo na čokoladicu u flashsideway univerzumu.

E sad, teorija... Mislim da je FS svet napravljen da bi svi oni koji su se do svoje smrti pitali "Šta bi bilo da nismo bili na tom Ostrvu?" dobili odgovor na svoje pitanje. Ali i u tom "životu", sreća im je zavisila od toga koliko su veliku žrtvu podneli u svom pravom životu, da li su se iskupili i na koji način su to uradili.

Za Faradejevu majku FS univerzum je nagrada, prilika da živi normalan život sa svojim sinom. Za Faradeja, da živi onako kako on želi, bez uplitanja sa strane. Za Bena, prilika da se dodatno iskupi Alex i Danieli. Za Loka, da shvati da njegova smrt nije bila uzaludna. Možda nekome taj "međuživot" nije bio potreban, pa su Frank, Richard i Miles diretkno otišli "dalje", a šta je to tamo dalje je ostavljeno svakom gledaocu da u skladu sa svojom verom i uverenjima shvati, kao što se vidi na prozoru crkve.

Offline oswajac

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
Re: Lost
« Odgovor #3656 : 21.06.2010. 02:34:17 »
Spoiler for Hiden:
Kako je Sun mogla da zatrudni kad je Jin bio neplodan pre nego  su se srusili, a beba je zaceta na ostrvu? Kako su Juliet i Jack zajedno i imaju dete koje ujedno ima nekih 15 godina, ako je on pre pada aviona bio sa onom nesrecnicom koju je spasao?

Spoiler for Hiden:
Nisi dobro shvatio, sve to se dešava posle njihove smrti. Christian je rekao: "Ovo je mesto koje ste vi napravili da bi ste se sreli, jer je vreme koje ste proveli zajedno najvažnije u vašem životu, i ovde ne postoji "sad" jer ni samo vreme ne postoji". Flashsideway univerzum se verovatno odigrao za svakog lika momentalno posle njegove smrti, jer je Juliet dok je umiralai rekla Sawyeru "Uspelo je". Kasnije se ispostavilo da se to odnosilo na čokoladicu u flashsideway univerzumu.

E sad, teorija... Mislim da je FS svet napravljen da bi svi oni koji su se do svoje smrti pitali "Šta bi bilo da nismo bili na tom Ostrvu?" dobili odgovor na svoje pitanje. Ali i u tom "životu", sreća im je zavisila od toga koliko su veliku žrtvu podneli u svom pravom životu, da li su se iskupili i na koji način su to uradili.

Za Faradejevu majku FS univerzum je nagrada, prilika da živi normalan život sa svojim sinom. Za Faradeja, da živi onako kako on želi, bez uplitanja sa strane. Za Bena, prilika da se dodatno iskupi Alex i Danieli. Za Loka, da shvati da njegova smrt nije bila uzaludna. Možda nekome taj "međuživot" nije bio potreban, pa su Frank, Richard i Miles diretkno otišli "dalje", a šta je to tamo dalje je ostavljeno svakom gledaocu da u skladu sa svojom verom i uverenjima shvati, kao što se vidi na prozoru crkve.

kada se ovako procita i ima neke logike ali serija nije pravljena za siroke narodne mase, npr kada je serija krenula pre nekoliko godina na  ruzicastoj televiziji krenula samnom da gleda i moja majka da je nastavila da gleda seriju sada ne bi razumela kraj u to sam 100% siguran, skoro sam pricao sa drugom i samo mi je reko meni nista nije jasan kraj treba malo pustiti mastu prilikom gledanja serije.

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Re: Lost
« Odgovor #3657 : 21.06.2010. 11:40:52 »
Spoiler for Hiden:
Kako je Sun mogla da zatrudni kad je Jin bio neplodan pre nego  su se srusili, a beba je zaceta na ostrvu? Kako su Juliet i Jack zajedno i imaju dete koje ujedno ima nekih 15 godina, ako je on pre pada aviona bio sa onom nesrecnicom koju je spasao?

Spoiler for Hiden:
Nisi dobro shvatio, sve to se dešava posle njihove smrti. Christian je rekao: "Ovo je mesto koje ste vi napravili da bi ste se sreli, jer je vreme koje ste proveli zajedno najvažnije u vašem životu, i ovde ne postoji "sad" jer ni samo vreme ne postoji". Flashsideway univerzum se verovatno odigrao za svakog lika momentalno posle njegove smrti, jer je Juliet dok je umiralai rekla Sawyeru "Uspelo je". Kasnije se ispostavilo da se to odnosilo na čokoladicu u flashsideway univerzumu.

E sad, teorija... Mislim da je FS svet napravljen da bi svi oni koji su se do svoje smrti pitali "Šta bi bilo da nismo bili na tom Ostrvu?" dobili odgovor na svoje pitanje. Ali i u tom "životu", sreća im je zavisila od toga koliko su veliku žrtvu podneli u svom pravom životu, da li su se iskupili i na koji način su to uradili.

Za Faradejevu majku FS univerzum je nagrada, prilika da živi normalan život sa svojim sinom. Za Faradeja, da živi onako kako on želi, bez uplitanja sa strane. Za Bena, prilika da se dodatno iskupi Alex i Danieli. Za Loka, da shvati da njegova smrt nije bila uzaludna. Možda nekome taj "međuživot" nije bio potreban, pa su Frank, Richard i Miles diretkno otišli "dalje", a šta je to tamo dalje je ostavljeno svakom gledaocu da u skladu sa svojom verom i uverenjima shvati, kao što se vidi na prozoru crkve.

kada se ovako procita i ima neke logike ali serija nije pravljena za siroke narodne mase, npr kada je serija krenula pre nekoliko godina na  ruzicastoj televiziji krenula samnom da gleda i moja majka da je nastavila da gleda seriju sada ne bi razumela kraj u to sam 100% siguran, skoro sam pricao sa drugom i samo mi je reko meni nista nije jasan kraj treba malo pustiti mastu prilikom gledanja serije.

Spoiler for Hiden:
Za neku opštu sliku kraja (kraja za likove) treba pogledati ponovo celu 6. sezonu, i to pažljivo, gledajući na detalje. A za nerešene stvari kao što je Izvor nikada ni nećemo dobiti jasan odgovor, već ćemo sami i sa drugim ljudima doći do odgovora koji nam najviše odgovaraju. U tome je i lepota svega, svako će na svoj način da shvati i uvek ćeš moći na celu stvar da pogledaš iz novog ugla.

Evo i ovo oko Izvora, sad sam se setio da ona voda uopšte ne izvire tamo, nego se sa celog Ostrva skuplja i spušta ka Izvoru, što znači da se ime ne odnosi na vodu već na.. Lavu ispod čepa? Svetlost?

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Re: Lost
« Odgovor #3658 : 21.06.2010. 16:53:38 »
Spoiler for Hiden:

 rofl

Offline ivanhoe_genius

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Re: Lost
« Odgovor #3659 : 21.06.2010. 23:22:17 »

Tags: