Autor Tema: Boardwalk Empire  (Posjeta: 130526 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #270 : 02.12.2011. 23:15:46 »

hvala za prevod.
ako vec mora da bude petak veche kod kuce,neka bude uz Boardwalk Empire  ;D


ep 2x10
Spoiler for Hiden:

Ne znam sta bih rekao za ovu epizodu...osim da sam primetio da se bas dosta pominje Bog,vera i ostalo.
Prvo onaj crnja u toku strajka sto drzi nekakav govor...pa onda Ilaj kad je posetio nesrecnog bucka,pa mu prica da mora da se zapita sta je radio pre,i kako mu se to vraca...pa onda G-dja Shroder u crkvi...itd.
Ovaj put mi je to ostavilo najjacvi utisak.Drugo sto sam primetio jeste ovaj mali sin Shroderkin...dosta ga prikazuju,bez nekog posebnog razloga,cini mi se...osim sto vidimo da je predstavljen kao nemiran decak...i da lici na oca...i na kraju,da i dalje cuva onu sliku gde su svi zajedno.
Imam utisak da se dosta posvecuje paznje nebitnim likovima i nekim njihovim licnim pricama,koje nemaju mnogo veze sa glavnim desavanjem.
Npr. Nelson mi je i dalje misterija.Toliko su gnjavili sa njim,onim porodjajem,odnosom sa zhenom...itd.Jedino sto mi pada na pamet jeste to da su producenti jednostavno hteli da prikazu zivot iz onog vremena.Kakva su razmisljanja bila...dosta ima sporednih scena gde nam to prikazuju.Kao onda na plazi kad je ona inspektorka htela da pise kaznu onoj ribi sto je previse golisava... ;)



"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #271 : 03.12.2011. 00:09:54 »
Hvala draganče, ja sad imam 2 epizode da pogledam...  kokicekola

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #272 : 03.12.2011. 03:27:10 »
Jako dobra serija, s obzirom na to da sam veliki izbirač. Ali skoro sve što je izašlo iz kuhinje kanala HBO u poslednjih deset-petnaest godina i što sam pogledao, bilo je — veoma dobro.

Hvala Macondu na prevodima prve i Dragan4etu na prevodima druge sezone, odlični su. smileyNO1
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #273 : 04.12.2011. 21:32:45 »
Ja sam upravo odgledala desetu i sad se baš dobro zakuvalo. Jedva čekam sledeću...
Dragane, hvala na sjajnim prevodima. Smajlicvece

I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #274 : 08.12.2011. 19:03:06 »
deseta je odlicna,pogotovo zavrsnica... Sta ce da se desi tek  :ne-zna  Hvala puno za odlicne prevode! clapp

Offline Snake

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 96
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #275 : 09.12.2011. 01:08:05 »
Spoiler for Hiden:
Od svih poremecenih odnosa izmedju majke i sina u serijama ja mislim da ova izmedju Dzimija i njegove keve odnosi prvo mesto sa ovom zadnjom epizodom ;D

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #276 : 11.12.2011. 23:27:53 »
Nego,sta kazete posle epizode 2x11,dobra zikamu bila,a ???  smileyNO1

@Snake
Spoiler for Hiden:
ma to se i ocekivalo...samo sam cekao kad ce to da prikazu.Iskreno,mislio sam da ce se to desiti u nekoj od narednih epizoda,takoreci u sadasnjem vremenu.Medjutim,prikazali su celu pricu oko Dzimijevog koledza,veze sa Andjelom,odlaska u armiju...fino su razjasnili.Na kraju malo jeziva scena,kad odnese onog malog Dzimijevog sina na spavanje,i kaze da ce ostati sa njim gore...  :-[

S' druge strane,zanimljiva prepirka na kraju izmedju Nakija i Shroderke...videcemo kako ce se to dalje odvijati.Hmm.pa je i ona sluzavka koja je imala aferu sa Ircem,cula razgovor izmedju njega i Sroderke...Nekako,imam osecaj da ce taj Irac doci u sukob sa Nakijem  ;) videcemo.

[/s]

"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #277 : 12.12.2011. 01:36:39 »
Dosta dobra 9. epizoda  :)

Spoiler for Hiden:
Munja se ne da  ;D kako mu je samo zabio sataru u glavu. Crnci se pobunili, nadam se da će uspjet u svojoj naumi. Kraj je odličan, Dempsey  clapp

Offline Snake

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 96
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #278 : 12.12.2011. 05:03:18 »
@ Srle
Spoiler for Hiden:
Nisam gledao na tu scenu na kraju tako ali vrlo je moguce da su na to ciljali, msm na ovu sa Dzimijevim sinom, kad je vec uzela red rofl Dobro su smislili taj deo Dzimijevog zivota. A sto se tice Irca kad, propeva sluzavka bice ili on ili Naki. Sa ovim sluzavkama i sinovima osecam se ko da pricam o Kasandri ;D

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #279 : 12.12.2011. 11:05:08 »
Ostala još jedna i kraj sezone.  :(
Još mnogo toga treba da se razjasni u samo jednoj epizodi ili opet čekamo sledeću jesen?
Draganče, hvala na sjajnim prevodima.  smileyNO1
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #280 : 12.12.2011. 11:42:02 »
Hvala Draganče na prevodu. clapp smileyNO1

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #281 : 13.12.2011. 23:45:03 »
Spoiler for Hiden:
Ne mogu da vjerujem da su ovo uradili  :(

Offline Snake

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 96
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #282 : 14.12.2011. 05:20:23 »
@ Captain333

Spoiler for Hiden:
Ubili najinteresantijeg lika, verovatno gledali previse Game of Thrones pa hteli da izvedu isti fazon ali mislim da ova serija nece proci tako dobro, prosto me ne zanima zaplet u trecoj sezoni, glupost...

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #283 : 14.12.2011. 10:06:32 »
odlicna serija

Spoiler for Hiden:
i ja sam isto iznenaden krajem sezone
pas mater

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #284 : 14.12.2011. 13:13:03 »
Spoiler for Hiden:
Pa meni je on bio glavniji lik od Nakija. Sve se vrtilo oko njih dvojice. Koji kurac da gledam u sledećoj sezoni? Kako se Naki nateže sa tamo nekima? Gledaću ja i treću sezonu ali zainteresovanost mi je 0. Ovo je meni sada kao kraj serije.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #285 : 14.12.2011. 14:37:19 »
Spoiler for Hiden:
Takođe sam pomalo razočaran krajem sezone, no nije se desilo ništa toliko neočekivano: predosećali smo da će Naki nekako izbeći zatvor, da će neko nastradati, jer su bezmalo svi pokušali da obmanu poslovne saradnike, ali najviše je Džimi menjao strane, pa nije čudo što su njega ucmekali. :) I malo je glupo i usiljeno bilo ubistvo komodora u prethodnoj epizodi. U trećoj sezoni očekujem da će Naki pokušavati da povrati zemlju koju je Margaret dodelila crkvi i vrteće se sve oko izgradnje autoputa.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #286 : 14.12.2011. 14:38:01 »
Sad se bacam na gledanje,jako ste me zaintrigirali...  :o I naravno,prevodi odlicni kao i uvek,hvala puno!  smileyNO1

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #287 : 14.12.2011. 14:48:27 »
Spoiler for Hiden:
Takođe sam pomalo razočaran krajem sezone, no nije se desilo ništa toliko neočekivano: predosećali smo da će Naki nekako izbeći zatvor, da će neko nastradati, jer su bezmalo svi pokušali da obmanu poslovne saradnike, ali najviše je Džimi menjao strane, pa nije čudo što su njega ucmekali. :) I malo je glupo i usiljeno bilo ubistvo komodora u prethodnoj epizodi. U trećoj sezoni očekujem da će Naki pokušavati da povrati zemlju koju je Margaret dodelila crkvi i vrteće se sve oko izgradnje autoputa.
Spoiler for Hiden:
U pravu si sve ali će meni serija biti mnogo prazna bez Džimija. Sve je počelo sa njim, sa njegovim povratkom iz rata. A da ne pričam o tome da je on po meni najbolje glumio.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #288 : 14.12.2011. 16:39:08 »
Hvala momci za prevode, zaista odlična serija (a prevodi još bolji).

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #289 : 15.12.2011. 17:36:06 »
Spoiler for Hiden:
Ja sam kontao da će ubiti Džimija onog trenutka kada mu je Ilaj rekao da se ne zeza sa Nakijem, kako je on zajeban igrač itd... a ovaj mu odgovorio nešto u fazonu ma ko ga j...

Uglavnom prilično slabo i tanko finale kao i veći deo sezone. Treću sezonu možda i pogledam kad izađu sve epizode.

Srećom postoji opcija fastforward pa smarajuće scene sa gospođom Šroder nisam morao da trpim.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #290 : 15.12.2011. 22:14:28 »
@ Posthuman
Pa te smarajuce scene sa Gdjom Sroder su mozda i najbitnije za dalji razvoj serije.
Derfinitivno mora da se prati svaka recenica.
Spoiler for Hiden:
Sudjenje se pokazalo kao fijasko,iako je to bilo za ocekivati.Al ne verujem da ce Ester tako lako odustati.
Takodje moram da priznam da sam iznenadjen zavrsetkom Druge sezone,mada sam mogao naslutiti tako nesto kad je Naki poceo da se resava svih prepreka i protvnika.

Par dobrih dijaloga u ovoj epizodi.

Sroderka-Ester Randolf
Izvalila je Randolf na keca,posebno je bitna recenica:
"Bespomocna udovica,bestidni zlatoljubac privucena novcem"

Naki-Dzimi(kod Dzimija u kuci)
Gomila izrecenih lazi sa obe strane.Na kraju je Naki iskoristio Dzimija da odradi za njega ubistvo onog svedoka.Ubistvo Komodora da ne spominjem.To samo pokazuje da Dzimi nije dorastao ulozi glavnog coveka u gradu...

Naki-Sroderka
...gde joj navodno izjavljuje ljubav.Prica o veri.Veoma dobro Nakijevo stanoviste.
Jako bitan i drugi dijalog gde Naki kaze da opet mora da prepise imovinu na sebe.Namucice se oko toga sigurno.

Sta znam,pretpostavljam da ce se u sl.sezoni radnja vrteti oko autoputa,Sroderke,droge...mozda Dzimijeva keva bude imala malo znacajniju ulogu.Izgleda mi kao veoma prefrigana osoba,zeljna za vlascu.  :\)
Sto se tice Dzimijeve glume,mislim da je vremenom postajao sve bolji.Na pocetku mi je bio poprilicno slab lik...ali se pred kraj poboljsao.
Dosta dobrih glumaca definirivno...Najbolji utisak na mene su ostavili : Chalki Vajt,pa onaj drugi crnja,Mani Horvic,Ester,Ilaj...
« Zadnja izmjena: 15.12.2011. 22:19:17 Srle »
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #291 : 15.12.2011. 22:47:56 »
Spoiler for Hiden:
Tek u poslednje možda dve epizode scene sa njom imaju neki značaj. Pre toga je samo njeno smaranje u vezi služavke i onog vozača od Nakija sa kojim se kresnula i problemi oko dece... Skroz je iritantna i realno 80% scena sa njom mi je nezanimljivo.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline gemist

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #292 : 15.12.2011. 22:53:07 »
Solidna serija,makar nisam očekivao takav rasplet
Spoiler for Hiden:
Drago mi je što je Jimmy ubijen,cijelu seriju mi je išao na živce,zapravo sve oko njega,izgledao mi je svaku epizodu napušen ili nadrogiran u faci,očima,gluma odlična,ali lik iritantan ko i ona njegova mama,čitam da je nekima glavni lik,meni ne,fala Bogu da ga je Nucky ucmekao  clapp  ,a miss Shroeder pa ne znam kaj bi rekao,izvukao ju je Nucky iz siromaštva itd.,a ona onom popu pokloni zemlju,iskreno ne znam jel bi ju utopio betonom ili nešto mnogo gore,uostalom vidjet ćemo kaj bu Nucky smislio  ;D
« Zadnja izmjena: 15.12.2011. 22:56:00 gemist »

Offline dragan4e

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 378
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #293 : 16.12.2011. 16:27:38 »
Ovime su kompletirani prevodi 2. sezone.

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #294 : 16.12.2011. 16:31:01 »
Hvala Draganče, tvoj prevod sam čekao. clapp smileyNO1

Offline dragan4e

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 378
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #295 : 16.12.2011. 16:36:05 »
Hvala Draganče, tvoj prevod sam čekao. clapp smileyNO1

Nema na čemu.  :)

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #296 : 16.12.2011. 20:26:24 »
Draganče, možemo li dobiti neki tvoj komentar na kraj sezone?  :)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #297 : 16.12.2011. 20:50:23 »
Ovime su kompletirani prevodi 2. sezone.
Hvala najlepše.
Sad da još pokupujem što nisam gledao i da pogledam, i biću pravi.
Biće do kraja godine..
iShare, noProfit


Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #298 : 16.12.2011. 23:01:07 »
Hvala Draganče, čekala sam tvoj prevod pa da komletiram drugu sezonu. Smajlicvece
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline dragan4e

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 378
  • Spol: Muški
Odg: Boardwalk Empire
« Odgovor #299 : 17.12.2011. 02:59:25 »
Draganče, možemo li dobiti neki tvoj komentar na kraj sezone?  :)

Sjajna sezona. Zanimljiva do samog kraja. Videli smo da niko od likova nije cvećka. Svi su dozlaboga pokvareni i to me je zaprepastilo. Bilo je puno obrta i možda je dosta toga ukazivalo na onakav kraj, ali ipak nisam očekivao tako nešto.
Spoiler for Hiden:
npr. ubistvo Džimija
Ostaje nam da budemo strpljivi do 3. sezone za koju verujem da će biti još bolja od prethodne.  :)

Tags: