Autor Tema: Fringe  (Posjeta: 530862 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Fringe
« Odgovor #3090 : 29.01.2013. 00:21:11 »


 ;D
Cycling 4 life

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #3091 : 29.01.2013. 00:24:30 »

Cini mi se da niko nije ostavio ovaj yt. Ako jeste... pa ovom prilikom mi nije zao.
Zaista ce mi faliti ova serija.  cry1  Ko zna, mozda naprave i neki film kao sto su radili sa The X-Files. 

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #3092 : 29.01.2013. 00:40:44 »
Ko zna, mozda naprave i neki film kao sto su radili sa The X-Files.

Neeeeeee! Bolje neka ostane ovako, priča je lepo zaokružena.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Zeusplus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 129
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3093 : 29.01.2013. 15:01:50 »
Jeste zaokružena ali svi smo znali da će se ovako završiti, i onda mi ostaje gorak ukus kao da sam očekivao nešto više ali u svakom slučaju serija koja če se pamtiti.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3094 : 29.01.2013. 19:33:27 »
Pogledao sam sad posljednje dvije epizode. Nisam nešto bio nestrpljiv. :)


Sve u svemu, dobra je serija, prve četiri sezone sam sa uživanjem gledao svaku epizodu. U toku pete sezone sam drijemao ali dobro. Drago mi je što sam pogledao seriju.


Hvala svima koji su prevodili tokom godina.  drinks




Pročitao sam sad posljednje 3-4 stranice teme pa da malo prokomentarišem:
Spoiler for Hiden:
Vidim da vam nije bilo jasno ono prvo Majklovo ućutkivanje Olivije. Meni je bilo sasvim jasno da on njoj poručuje: Pssst, ćuti da bi mogla da čuješ ovo što će Aphid reći, odličnu ideju.
Što se tiče ubijanja Vindmarka, jasno je da je Olivija "usisala" energiju iz okoline pa se desilo ono zamračenje (nije prvi put) i tako pomaknula automobil. Well done! Dodatnu snagu za to dao joj je lančić sa metkom, tj. pomisao na ćerku.
Drugo ućutkivanje je veće nagađanje. Imam nekoliko pretpostavki...

Offline Dragan.P

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
Odg: Fringe
« Odgovor #3095 : 01.02.2013. 23:11:39 »
Evo dosao sam do ove epizode 02x11 - Unearthed i sada mi nije jasno odkud onaj njen kolega Carli ponovo medju zivima kada ga je u pre nekoliko epizoda ubio onaj sto uzima tudje oblike, jer znam da nisu prelazili u drugi svet pa da je odatle dosao ili ce u nekoj od narednih epizoda da bude objasnjeno odkud on tu i kako se Danamova ponasa kao da Carli nije bio ubijen ili mozda kod mene nevalja redesled epizoda. I jos bih voleo da mi neko objasni znacenje onih slika sto se pojavlju u vidu zabe, lista, glave itd.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #3096 : 01.02.2013. 23:27:48 »
Rečeno je ranije, ali ko će čitati 120 strana. Ta epizoda je naknadno prikazana, ne kad je trebalo, u kom slučaju bi i sled događaja bio odgovarajuć. Zanemari to, zamisli da si tu epizodu gledao nekoliko epizoda ranije i nastavi dalje. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Dragan.P

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
Odg: Fringe
« Odgovor #3097 : 01.02.2013. 23:48:40 »
Rečeno je ranije, ali ko će čitati 120 strana. Ta epizoda je naknadno prikazana, ne kad je trebalo, u kom slučaju bi i sled događaja bio odgovarajuć. Zanemari to, zamisli da si tu epizodu gledao nekoliko epizoda ranije i nastavi dalje. :)

ok, tnx

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Fringe
« Odgovor #3098 : 01.02.2013. 23:58:12 »
A za one znakove pogledaj ovo i onda googlaj dalje

http://fringepedia.net/wiki/Glyphs_code
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline jopps

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 58
Odg: Fringe
« Odgovor #3099 : 05.02.2013. 15:23:27 »
Čitao sam malo komentare, i jako mi je drago da ljudima ova serija je u srcu koliko i meni, drago mi je što ima i vjerujem uvjerljivo najveći broj stranica komentara na ovom pod forumu, što znači da je serija bila odlična i da će nam svima nedostajati jako.

Tim više što ovakvog tipa serija više nema, nema čak ni dobrog SF-a kamoli ovakve dobre priče i hibrida kao što je bio fringe, mislim da će mi najviše nedostajat Walter.

Genijalno odglumljen lik sa toliko humora, genijalnosti, uvijek sam se njemu smijao iskreno, najdraže ime za astrid mi je ASTRO kad bi je tako nazvao pukao bi od smjeha, a zamisli kravu kao kućnog ljubimca u labartoriju hahah, genijalni um isprepleten sa djetetovom nevinošću i iskrenošću, a da o drogama ne pričam hahah, stvarno je bio legenda na LSD-iju i canabisu hahha.

Sad samo još malo o samom kraju unutar spojlera:

Spoiler for Hiden:
nekima je kraj možda ostao ne dorečen, ali tako treba biti, da svatko razmišlja šta je bilo, kako je bilo, da se i dalje priča o seriji, a opet je closure bio, onaj najbitniji.

Mali observer mi je bio presladak, toliko dobro biće, da su mu nešto napravili u seriji osobno bi JJ Abramsa pridavio haha, i sva priča i misterija oko njega, gdje su ga krili u paralelnoj stvarnosti, pa onda na onom otoku, kodirana poruka koja se odašilje na samo jednoj frekf, genijalno.

Što se tiče njegovog ušutkavanja olivije više puta, to je meni jasno da se radi o tome da je mali observer vidio budućnost i znao je sve šta će se dogoditi i time je samo govorio, pusti, sve će se odigrati kako treba, nemoj ići u pogrešnom smjeru just let it go i sve će biti dobro, u svim slučajevima kad je to napravio je to i mislio.

A to potvrđuje scena kad je namjerno izašao iz vlaka i mirno se predao da ga uhite, samo da spasi fringe tim u vlaku jer su agenti dolazili i sigurno bi ih pohvatali, a nakon što ga olivija spasila, ona je sam njemu rekla, ti si znao da ću te ja doći spasiti pa se kao nisi ni brinuo i zato si se i predao njima.

Scena kad auto pregazi winmarka, sam ja bio uvjeren da je mali observer to napravio, ali vidim svi govore i tvrde da je to olivija napravila, ali ja sam tada pomislio da je mali, iako bilo bi logično da je olivija jer je ona uvijek djelovala samo pod velikim emocijama i prijetnjama i ona ima tu moć, samo sam ja uvjeren da je ona istrošila svoje zalihe lijeka C kad je prelazila iz svijeta u svijet tako da mislim da to nije mogla napravit.

Budućnost je resetirana nakon 2015 to je i sam Walter rekao, tako da tu nema mjesta nikakvim upitnicima i petljanjima, zato je Peter živ, a ako je on živ onda je i Etta...

Kad je Peter dobio tulipan uvjeran sam da se sjetio šta mu je walter pričao tj. otišao je i napravio sve ono šta je walter snimio na kaseti.

U 5 sezoni su me smetale samo neke nelogičnosti, a najviše zašto Peter kad se pretvarao u observera i imao plan da ubije windmarka nije ga ubio u stanu od Ette kad su ga prvi put našli, on je tamo imao ploču s timelinom i planom i oni su je tamo čitali bar 10 minuta i šta je priječilo Petera da ih digne u zrak kao što je digao u zrak one observere koje je spojio na sastanak, jer je Peter znao da oni dolaze u stan i to je na ploči pisalo. Nikakvog logičnog razloga nije bilo da ga tada ne smakne, nego onda ona patetična scena njega i olivije na trgu gdje ga je kao mamio da ga tamo ubije pa odustane, nije mi jasno zašto ga i tada na trgu nije ubio kad su znali da ga moraju smaknut kako god okreneš i nakon što ga ubije izvadi implantat i to je to, nastavljaju sa planom.

Na kraju ispada da se o ovoj seriji ne može kratko pisati ;D

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3100 : 05.02.2013. 15:34:34 »
Mislim da najviše komentara ipak ima Lost    :)

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Fringe
« Odgovor #3101 : 05.02.2013. 16:09:52 »
Takodje i meni jedna od boljih serija koje sam gledao.Nedostajace...
Jedino sam malo bio nezadivoljan 5-tom sezonom.Ali sve u svemu zadovoljavajuci kraj.
Kroz neko vreme pogledace se opet.
Hvala Bajone na prevodima.Kao i ostalim clanovima koji su doprineli seriji.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3102 : 05.02.2013. 20:58:18 »
Rekoh ja vama, odmah posle s05e01, da će Džej-Džej da sve završi pametnim resetom. Ne potpunim. Slušajte starca kad vam govori.  ;D

A sada, kad se zna da će Džej-Džej voditi projekt restarta Ratova zvezda, očekujte i tu pametni reset.

Lično, najviše se brinem zbog Annoraxa. Opet će morati da menja avatar, jer će Obi Kenobi - nakon Džej-restarta - verovatno biti pripadnik neke od manjina, a skoro sigurno i ženskog pola.
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #3103 : 05.02.2013. 21:03:26 »
rofl
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3104 : 05.02.2013. 21:05:31 »
 rofl rofl rofl rofl
De gustibus non est disputandum.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3105 : 05.02.2013. 21:06:00 »
rofl
Veliko izvinjenje, bajone! Zaboravio sam da ti čestitam na ogromnom trudu i završenom poslu.  :volim
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #3106 : 05.02.2013. 21:15:13 »
Taman posla. pionir

Sinoć sam pogledao petu sezonu u cugu, dobro mi je sela. :) Pisah već da smo otprilike bili sigurni kako će se završiti, ali kad se pogleda u komadu, dobra je peta sezona.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #3107 : 06.02.2013. 15:59:53 »
Spoiler for Hiden:
Kad malo razmislim, a i naslanjajući se na ponešto što su drugi pisali, sad mi je jasnije zašto je Majkl išetao iz voza i pokazao Oliviji prstom da ćuti. Izašao je verovatno da odanici ne bi pretresli voz i pronašli sve njih, a pokazao joj je da ćuti jer je znao da će se sve završiti kako su zamislili. Takođe mislim da je Olivija ubila Vindmarka, jer, kako neko reče, njene moći se uključuju samo pod velikim pritiskom, tj. strah za druge je okidač. Zato su se gasila svetla u pretposlednjoj epizodi kad je prešla preko da spase Majkla, a zatim i u poslednjoj kad je usmrtila Vindmarka. To smo videli i u 14. epizodi četvrte sezone, kada ju je oteo Džouns: nakon što je ugledala Pitera kako je dospeo u njihove šake, uplašila se pa je spržila strujom onog Lilanda Spajvija, a Nina i Džouns su zatim pobegli (jer im je bio cilj samo da je aktiviraju).

Par sitnica koje su mi zasmetale: kad su rukovali onim biološki opasnim materijama u petoj sezoni, nisu nosili zaštitu za ruke, a, koliko se sećam, barem je onaj otrov koji hiperaktivira belančevinu odgovornu za stvaranje ožiljačnog tkiva (zbog koga se svima koji dođu u dodir s njim zatvore sve rupe i pore na telu) prenošen putem dodira — setite se da je u početnim sezonama prvo ispitana na onom uličnom prodavcu novina koji je preko novčanice poprskane otrovom nastradao, a kasnije i onaj agent koji je pokušao da smota neku svotu u džep.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Vladimir

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 68
    • • It's just a ride! •
Odg: Fringe
« Odgovor #3108 : 11.02.2013. 08:08:39 »
Serija je fantastična, i ako su je u neki delovima razvodnili malo ...
i ako je kraj serije, meni malo ... nezadovoljavajuć ...
voleo bih da vidim i sledeću sezonu ... :)

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Cycling 4 life

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #3110 : 11.02.2013. 22:23:20 »
Jbt, isekli su ključnu scenu za radnju... :o
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3111 : 12.02.2013. 23:44:20 »
Evo Ane Torv kod Konana O'Brajena, 18.12. prošle godine. Između ostalog, priča i kako ona prilazi tipu koji joj se svidi.



Stvarno izvrsno izgleda.  :aha: :aha:
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Fringe
« Odgovor #3112 : 13.02.2013. 23:04:54 »
Meni je ona mnogo lepa, mada kada sam počeo da gledam seriju nisam tako mislio. Vremenom sam se valjda navikao ili ne znam, ali mi je sada baš lepa, pogotovo u opuštenoj varijanti, a ne u ulozi detektivke.

Što se izbačene scene tiče, meni i nije toliko žao. Izgleda da Oslo nikada neću prežaliti. rofl

Offline Adriano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 117
Odg: Fringe
« Odgovor #3113 : 15.02.2013. 17:12:11 »
Dosao sam do 7. epizode jer nisam mogao gledati ranije..
moze jedno pitanje:
Spoiler for Hiden:
ako su usli u portal u 6. epizodi  gdje vrijeme leti.. kako su onda bili citavu epizodu unutra i nije se nista promijenilo vani

inace do kraja neocekujem nista osim ono sto sam najavljivao na proslim stranicama.. ipak zao mi je sto zavrsava jedna od rijetkih serija gdje nije akcenat sa seksu i sadizmu

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #3114 : 15.02.2013. 18:07:59 »
Spoiler for Hiden:
Možda i nisu tako dugo bili unutra. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Adriano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 117
Odg: Fringe
« Odgovor #3115 : 15.02.2013. 23:43:46 »
Genijalno, genijalno, genijalno! najgenijalnija idiotarija sto sam gledao u zivotu.
Covjek se inace sjeca samo lijepih stvari tako da ce mi ova serija zauvijek ostati u lijepom sjecanju. Uz Lost (i star trek naravno) nesto najbolje sto sam u zivotu gledao. 5 godina sam je pratio i pogledao dva puta, ako izuzmemo ogromnu kolicnu gluposti u nekim trenucima (koju masa ljudi ne moze da svari) sve u svemu je odlicno. od pocetka do kraja.

iscrpljen sam od malog maratona gledanja fringe-a i mogu vam reci da mi je drago sto nisam nastavio gledati epizodu po epizodu.. sigurno bi bilo 20+ postova ovdje kako kritikujem seriju.

kraj je genijalan
Spoiler for Hiden:
Walter je usao u mali svijet gledatelja kroz kapiju sa djetetom i na kraju nas napustio na isti nacin. ta scena me je kupila kao malo koja do sada. svaka cast  :naklon:


hvala bajone.rs na najbrzim prevodima u ovom i svim paralelnim univerzumima. svaka cast  :naklon: :naklon:

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Fringe
« Odgovor #3116 : 15.02.2013. 23:59:10 »
Ja više ne znam šta si izrekao sarkastično, a šta ozbiljno. Šta je sad tebi genijalno a šta „genijalno“? ;D

Brži sam i od addic7eda. ;D Nema na čemu. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Fringe
« Odgovor #3117 : 16.02.2013. 11:43:17 »
Nakon FRINGE-a Ingress mi je savršeno legao.
Istina, čekao sam kod za ulaz skoro mesec dana
ali isplatilo se. U Šapcu sam trenutno jedini u
otporu ali ne dam se. Priča je vrlo slična onoj u
Fringe-u, a opet totalno različita. Izvinjavam se
svima što pravim ovaj Off topic ali sudbina
čovečanstva je u pitanju.
Naravno, javno je
rečeno da je u pitanju igra. Neki od vas će je i
prihvatiti kao takvu ali bez obzira da li verujete
ili ne, pristupite ozbiljno. Nema neozbiljnih igara
samo neozbiljnih igrača. "Prosvetljeni" trenutno
dominiraju ali ni mi se ne damo. Da li ćete dozvo-
liti da lojalisti dozvole porobljenje našeg sveta?
Sve je na Vama. Pridružite nam se.

______________________________________
NAPOMENA: Ovo je naravno igra, i ja je kao
takvu doživljavam ali sam želeo da Vam malo
približim atmosferu i da Vam produžim osećaj koji
nam je donosio FRINGE. Igra zahteva intenzivno
šetanje zahvaljujući čemu sam skinuo već nekoliko
kilograma zbog čega se dobro osećam. ;)
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Cydonia

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Ženski
Odg: Fringe
« Odgovor #3118 : 17.02.2013. 04:07:08 »
Upravo odgledala pilot od Covert affairs i ne mogu vise da cijenim i volim to sto je Olivia bila u ravnim cizmama, ponekad jednolicna i naizgled dosadna.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Fringe
« Odgovor #3119 : 24.02.2013. 14:37:09 »
Titl Fringe.S04E21.HDTV.X264-LOL paše na Fringe.S04E21.HDTV.XviD-TRiC

Upisano.
« Zadnja izmjena: 24.02.2013. 14:40:56 faks86 »
iShare, noProfit