Autor Tema: The Flash (2014)  (Posjeta: 114518 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #450 : 24.04.2016. 20:49:07 »
Meni je epizoda bila skroz dobra do zadnjih 10 minuta kad se sve urušava sa iznimno glupim i neuvjerljivim rješenjima. Jednostavno se ovo ne radi. I evo, sad već nakon skoro dvije sezone scenaristi su bez nekih kvalitetnih ideja. Šteta, ali sve u svemu nisam razočaran sa sezonom. Je lošija od prve, ali mi je i dalje solidna zabava.

Hvala na prevodima :)

Spoiler for Hiden:
Da li je Flesh zaista bio ovako glup i u stripu ili je to samo u seriji (nisam citao strip  :( ) Pitanje se odnosi na 18 epizodu, mislim da goru epizodu nisu mogli da snime.
Svi superjunaci ispadaju glupi u stripovima. U stripovima to prolazi jer se drugačije doživljava i jednostavno se može više uživati nego u seriji.

Offline NaticaJucika-(funclub)

  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #451 : 24.04.2016. 21:00:08 »
Hvala Mulder na odgovoru:)

Spoiler for Hiden:
Ali ovo oduzimanje moci i to na ovaj nacin je bas previse naivno:) Da li je fles gubio moci u stripu? Generalno me zanima da li serija u vecoj meri prati strip ili samo delimicno?

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #452 : 24.04.2016. 21:23:27 »
Spoiler for Hiden:
Gubio je moći. Gubio je i Superman, Hulk, dosta njih. Serija je u prvoj sezoni dosta vjerno pratila, ali je uzimala više stripova i spajala u jednu priču tako da i mi koji smo čitali Flasha nismo znali što će biti osim po nekakvim teorijama.

U drugoj sezoni su nas potpuno izgubili. Šteta.

Offline NaticaJucika-(funclub)

  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #453 : 24.04.2016. 22:19:47 »
E hvala Mulder na odgovoru:)

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #454 : 26.04.2016. 14:37:02 »
Bas jadan kraj epizode.

Spoiler for Hiden:
Stvarno bi mu tek tako dao moci kada je Zoom vec pustio Volija. Sta kao, hoce da odrzi rec koju je dao najgorem monstrumu koji postoji. Ma daj...
I sad Kejtlin oteta...  rofl

Nazalost, i Flash je krenuo sa glupostima kao Arrow.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #455 : 26.04.2016. 15:28:51 »
Izgleda da je svima prisjeo ovakav kraj epizode i ono što je Mulder rekao, baš se čini da nemaju više ideja pa je druga sezona lošija od prva. Valjalo bi pogledati ovo do kraja sezone i pozdraviti se s Flashom, kao i sa Arrowom odmah nakon prve sezone.  Šteta.. :-\
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #456 : 28.04.2016. 00:39:31 »
Jebote, ovo sve losije i losije.  :(

Jedino me je poslednja scena zaintrigirala.

Offline iluzionista84

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 99
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #457 : 28.04.2016. 09:08:34 »
posle 19 epizode pocinjem da nazirem koji zele pravac i zasto je 18 morala onako ,i da kazem nije to problem, vec je problem kako se doslo do toga , reko bih amaterski , mislim da nikakvo znanje ne treba da se 18 epizoda onako zavrsi.
Ja nisam cito stripove i nemam pojma sta treba da se desi...
Ali mi je palo ovo na pamet
Spoiler for Hiden:
Posto planiraju da na isti nacin da bariju vrate brzinu a pretpostavljam da zastite ostatak grada (kao logika , mada ovde se ne pouzdam u logiku) ono sto mi je palo na pamet posle ovog pocesa palo mi na pamet da ce mozda i Voli postati fles

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #458 : 28.04.2016. 13:16:59 »
ali edna jedina i nenadjebiva iris:
Spoiler for Hiden:
kad su se u labu upoznavali sa novim negativcem, i uporedjuju slike, i kapiraju da je masu stariji nego prije mjesec dana, veli: pa kako je to moguce!? ahahahahahahahaha!  :facepalm u svijetu meta ljudi dje joj je i sam najbolji drug meta coek ona izvali ovo, dakle... no dobro nije do nje do pisaca je...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #459 : 28.04.2016. 13:27:08 »
Ma da ni moj stariji sin vise ovo negleda... kaze cale koja glupost odoh ja na kosarku a ti gledaj.... hahahhha... tako da ja juce odgledah 19tu sam hhahahah...gledam jedino jer me jedino zanima ko je
Spoiler for Hiden:
lik u kavezu sa gvozdenom maskom hahahahha ali osecam da ce i to da uprskaju na kraju
« Zadnja izmjena: 28.04.2016. 13:34:00 groznim84 »

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #460 : 28.04.2016. 14:41:37 »
Odavno nisam video ovako nagli pad u kvalitetu jedne serije kao kod Flesa. Ili je to moj subjektivan osecaj? Mozda sam je od pocetka preuvelicao, ne znam, ali ranije mi je bilo mnogo zabavno a sada je zabava prerasla u zacarani krug dosadnih scena koje se ponavljaju.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #461 : 28.04.2016. 15:27:24 »
ma dje grijesis. taman, sve jedne te iste, srceparajuce-valjda se tako kaze.
Spoiler for Hiden:
jos samo fali da zoom totalno izgubi vugla za onom iz lab-a i pocne da place i toeto, sve je poslo u k.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline iluzionista84

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 99
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #462 : 04.05.2016. 13:31:50 »
Imam jedno pitanje , za one koji poznaju materiju
Spoiler for Hiden:
posto sam predvideo, bez poznavanja stripa, sta ce biti sa Volijem , imam pitanje zanima me sta ce biti sa cerkom Velsa, kakve ce ona moci dobiti i ako je realno po meni da dobiju iste moci

Offline VIZANTIJAC

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #463 : 04.05.2016. 13:35:12 »


Imam jedno pitanje , za one koji poznaju materiju
Spoiler for Hiden:
posto sam predvideo, bez poznavanja stripa, sta ce biti sa Volijem , imam pitanje zanima me sta ce biti sa cerkom Velsa, kakve ce ona moci dobiti i ako je realno po meni da dobiju iste moci

Spoiler for Hiden:
Ona je u stripu speedster,prijatelj sa Flashom.A u ovoj epizodi ona i Voli su upravo dobili moći tj pogodjena sa talasom crne materije iz eksplozije

Sent from my SM-J500F using Tapatalk


Offline iluzionista84

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 99
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #464 : 04.05.2016. 14:25:07 »
hvala na odgovoru
Spoiler for Hiden:
pretpostavio sam to , ali moram da priznam nigde posto ne poznajem materiju nisam cuo za nju, dok sam znao za ostojanje jos jednog flesa pozitivca, hvala jos jednom

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #465 : 04.05.2016. 21:59:22 »
Pogledana 19.  :)

Bezvezna epizoda sa lošim villainom. Nema se tu više što reći osim nade da će 20. biti bolja.

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #466 : 06.05.2016. 19:34:34 »
S02E20

Spoiler for Hiden:
Dakle, moglo bi se desiti da je covek sa gvozdenom maskom Henry Allen/Garrick sa Earth2 ili pravi Jay Garrick.  ;D

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #467 : 08.05.2016. 02:19:53 »
Jedina zanimljiva stvar u 20-toj epizodi je sam kraj. Nadam se da ce sada postati napeto do samog kraja i da ce popraviti utisak sezone.
Najvaznija pitanja su:
Spoiler for Hiden:
Ko je covek ispod maske?
Da li dobijamo jos dva speedstera? Konacno.
I najvaznije, gde je i sta se desilo sa Berijem?
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #468 : 09.05.2016. 21:37:01 »
Pogledana 20.  :)

Napokon dobra epizoda osim tipičnih dramatičnih trenutaka s Iris. Sad sam da ne zaseru jer im je ovakav kraj dobro došao.

Offline Asselta

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #469 : 10.05.2016. 01:42:44 »
Spoiler for Hiden:
Ma verujem da je ono Fles za Zemlje 2 pod maskom u kavezu.

Ima i ona scena gde Berijev cale kaze da je devojacke prezime njegove mame Gerik

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #470 : 11.05.2016. 23:55:46 »
Zapravo dosta dobra poslednja epizoda.  drinks
Inace, Kevin Smit ju je rezirao.

Offline NaticaJucika-(funclub)

  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #471 : 12.05.2016. 16:42:06 »
Ova epizoda je malo iscupala stvari. solidna:)

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #472 : 14.05.2016. 15:47:22 »
kakav odron od epizode. povracalo mi se na scenu:
Spoiler for Hiden:
kad mu ogavna iris veli: vrati mi se i pruza mu ruku... koliko patetitke Bozemioprosti. ajd' da je spanska sapunica pa i da razumijem, ali koliko se isplakase, koliko izlizanih frazetina istrosise, pa ono po ko zna okji put vracanje na njegovu majku, pa zombi negativac, pa... haahahahhahaahahahaha!  :facepalm uzas.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #473 : 17.05.2016. 23:03:47 »
Ovo sa speedforceom nije bilo loše, ali to ništa ne pomaže kad imaš ovako loš scenarij iz turskih i inih sapunica. Jedva čekam da završi ova sezona.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #474 : 18.05.2016. 21:52:10 »
Pogledane 21 i 22 epizoda.

21 epizoda jako konfuzna.
Spoiler for Hiden:
Sila brzine i Univerzum. To je kompleksna stvar da bi se ovako prikazala. Jos ako na to dodamo ljubavnu tematiku, potpuno upropasceno.
Sto se tice danasnje, 22 epizode:
Spoiler for Hiden:
Konacno jedna epizoda u kojoj Beri ne kuka kako ne zna da li ce moci da zaustavi ovoga ili onoga, ali onda su ga prikazali previse samopouzdanog. Potrebna je ravnoteza.

Ono sto je slabo je to sto u gradu imamo 100-tinak meta ljudi, a Beri i ekipa ih sada zaustavljaju kao od sale, a do sada im je za jednog bilo potrebno vreme. I od svih stvari koje su mogli da iskoriste, oni uzimaju Lorel sa Zemlje 2 za glavnog negativca u epizodi. Tanko. Druga stvar je nacin na koji su sredili meta ljude. U buducnosti ne vidim drugi nacin borbe sa njima, sem da Beri trci oko grada i proizvodi zvuk koji ce ih onesvestiti. Ultimativno oruzje.

Jedina dobra stvar u epizodi je sam kraj. Voli vidi ko je Fles zapravo, a Zum ubija Berijevog caleta. Bespotreban lik ali imace znacaj u razvoju Berijevog karaktera.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #475 : 18.05.2016. 23:02:06 »
vjerovatno ste primjetili kad su svi u lab, i onda prica npr. beri, i tacno vidis/znas ko ce sljedeci nesto da progovori, pa iskoraci, kad zavrsi povuce se nazad, onda sljedeci iskoraci, i tako, kao da recituju, show. i u ovu ep. se siti napricase. tacno se zna kako ce ic epizoda.
Spoiler for Hiden:
policajac ima problem sa sinom koji je, eto osjetio, da duguje nesto flashu i tek tako odluci momak da se oproba sa meta-ljudima. super. onda policajac kaze flesu da poprica sa njim. isto tako kad je usljedila navalica samopouzdanja kod berija, odma sam vidjeo seriju dubokoumnih razgovora sa njim, 'e vidji beri, da ti recem nesto...' i naravno, odma tu uleti iris, jer jelte, ona vazda ima nesto pametno da kaze. kraj totalno predvidljiv. sreca, ljubav, harmonija, vecera, naravno da ce neko/nesto to pokvarit. i naravno da ce to bit berijev otac. par puta su bas istakli kako je super sto je konacno tu, bla bla, i ocekivan epilog. ma genijalno.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #476 : 18.05.2016. 23:06:38 »
Uh, dobro si to napisao. Ti dajalozi i razgovori medju likovima, a narocito u Star labsu, su najodvratnija stvar u seriji. I najgluplje je to sto sve vec unapred znas i pretpostavljas sta ce da izgovore.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #477 : 18.05.2016. 23:50:31 »
Po mom misljenju, Iris je nepotrebnija od Henrija. Ona je uzasno naporan lik. Bukvalno je ubacuju u svaku epizodu samo da bi tu bila. Svaka druga rec joj je "us", "together" ili tako neka glupost. Vec znas sta ce da kaze u svakoj sceni.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #478 : 19.05.2016. 00:00:16 »
Naravno da je nepotrebnija, samo sto svaki superheroj mora da ima nekoga koga voli i koga spasava citavo vreme. To je podloga suoerheroja. Zapeli smo sa Ajris, i nema druge. Njihova romansa nas tek ocekuje u trecoj sezoni.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #479 : 19.05.2016. 18:04:21 »
Sad kad je Supegirl prešla na CW, u pripremi je crossover u kojem će biti Supergirl, The Flash, Arrow i Legends of Tomorrow. Emitovanje se očekuje krajem godine.