Autor Tema: The Flash (2014)  (Posjeta: 114515 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #150 : 13.12.2014. 10:53:21 »
Mark Hamill

Najbolji Joker inače. Dao mu glas u http://www.imdb.com/title/tt0103359/ i onaj njegov smijeh  ti_si_Bog

Oni koji nisu gledali taj legendarni crtani, bit će vam poznat kao Luke Skywalker iz originalne trilogije SW-a, a oni koji nisu gledali SW, bit će vam poznat kao...  rofl rofl
rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #151 : 13.12.2014. 15:55:21 »
Evo, preveli i postavili titl za zadnju ovogodišnju epizodu. dobar-poso
Pozdrav! ;D

Hvala na prevodu  :)

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #152 : 14.12.2014. 16:40:39 »
U onim vestima iz buducnosti koje Vels proverava pise "WAYNE TECH/QUEEN INC MERGER COMPLETE". A sada Queen Inc ne postoji, tj., postoji ali pod imenom Palmer Technologies. Izgleda da ce Oli da povrati svoju kompaniju.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #153 : 14.12.2014. 18:06:20 »
to je samo nevažan easter egg jer DC nikada neće odobriti CW-ju korištenje Brucea Waynea

Offline zvucnjak

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
    • ABOUT.ME
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #154 : 15.12.2014. 00:34:01 »
Mozda bude nešto na tu temu u nekom narednom Batman filmu (ili Justice League) :)
Carpe noctem

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5750
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #155 : 06.01.2015. 14:19:54 »

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #156 : 11.01.2015. 19:39:35 »
Serija dobila drugu sezonu  drinks

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #157 : 11.01.2015. 19:40:28 »
Serija dobila drugu sezonu  drinks

 drinks

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #158 : 11.01.2015. 19:41:52 »
Evo i trailer za nastavak sezone:

http://www.youtube.com/watch?v=ykw3ZsfGNGE

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #159 : 11.01.2015. 22:19:42 »
Šokantno :D HAHA šalim se :D to se i očekivalo. :D Mogu je komotno produžiti za 3 a ne 1 sezonu odmah. :) Kao što to rade i sa TBBT pa produže više sezona od jedne. :)

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #160 : 19.01.2015. 15:23:45 »
Jos malo pa ce uvesti i time-travel u seriju clapp http://screenrant.com/flash-time-travel-season-1-episode-15/

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5750
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #161 : 22.01.2015. 00:10:11 »
Evo novog titla. Tko voli, nek izvoli. kokicekola

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #162 : 23.01.2015. 00:19:37 »
Pogledana nova  :)

Solidan povratak. Ipak sam očekivao više od ove epizode. Ove će ionako vraćat svako malo, a ne vjerujem da s njima može gore od ove epizode. Al dobro, nije bila epizoda oko koje će se stvarati teorije oko nekih stvari.


Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #163 : 25.01.2015. 02:23:35 »
zakon epizoda kao i Arrow, samo s odličnim negativcima, ipak su Rouges odmah do Reverse Flash(ev)a, drago mi je zbog time travela i interesira me kako će to izvesti, cijelu epizodu čekam da ova dvojica završe u zatvoru i da nabace neko spominjanje PB kad ono
Spoiler for Hiden:
oni ni ne stignu do zatvora, ali mi najjače kad Cold kaže sve ide po planu :D

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #164 : 25.01.2015. 08:17:46 »
Malkice su mozda Captain Cold i Heat Wave bili over the top ali dobra epizoda.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #165 : 25.01.2015. 14:38:57 »
Citam komentare i svi se uglavnom fokusirate na flesa i njegove protivnike. I ok sto se te strane tice, prica ide sasvim solidno. :D Ali ove druge ljubavne strane price sa kojom dave dodje mi da povracam, pogotovo ova poslednja ep, izmedju njega i ove crnkinje... Toliko bolesno poremecena atmosfera izmedju njih. Da mi doslo da premotam te scene... :D

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #166 : 25.01.2015. 16:00:28 »
Ne znam, meni je nekako bila mlaka epizoda, i malo su mi bili smesni zlikovci. Ali dobro, sta je tu je. Jedino sto je novo, je da sada
Spoiler for Hiden:
svi znaju da postoji Flash. Sada ce se ljudi, pogotovo panduri, verovatno dosta oslanjati na njega, sto ce Barryju mozda malo teze pasti. Videcemo sta ce od toga biti. I da, stigla je i The Golden Glider, iliti Snartova sestra Lisa. Zanima me kako ce nju prikazati u seriji.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #167 : 29.01.2015. 06:57:51 »
Upravo pogledao 11. epizodu  :)

Ho ho ho



Spoiler for Hiden:
Prvo što morate znati da Flash u stripovima isto može putovati kroz vrijeme, ali ne smije promijeniti puno toga. Jednom kad je promijenio nešto veliko i zbog toga je stvorio potpuno drugi svijet. Čista distopija. Zato on ne smije promijeniti puno toga. Sa Reverse Flashom je drugačija priča. On može mijenjati koliko god želi i neće biti posljedica. To je ta jedna vrsta paradoxa. To jest kod Flasha se dešava tkz. butterfly effect.

Sad si i ja pokušavam složiti u glavi kako da vam ispričam da pratite sad ovo. Idemo od Wellsa.

Reverse Flash? Moguće, pogotovo radi zadnje scene i još s onim glasom kaže Sretan Božić. To bi bilo prelagano, zar ne? Nekad je jednostavno bolje, i s tim se slažem, ali ovdje sad kad su se dotakli tako kompleksne teme ne vjerujem. Wells može biti Zoom u ovoj sadašnjosti u kojoj se seriji događa jer je sad očito kako postoji više speedstera. Kao i u stripovima, imamo više Reverse Flashova. Pisao sam nedavno o tome.

Dakle, govorim o Hunteru Zolomonu aka Zoom. On izgleda kao Reverse Flash samo što to on nije. Jako sličan, ali jači. Idemo opet redom i opet ću se ponoviti. Hunter Zolomon je bio neprijatelj trećem Flashu, Wally Westu, a prezime Wells je jako slično Wally Westu. Sad što više rzmišljam, ovo je jeben easter egg i sve više i više sam uvjeren da je Wells - Hunter Zolomon. Sad slijedi mali time travel.

Idemo do Eddiea. Eddie je kao što sam rekao već stoput, u stripovima Reverse Flash samo što se tamo zove Eobard Thawne. Dakle, Eddie samo dijeli isto prezime i slično ime. Hunter Zolomon je nasljednik Revesre Flasha. Znači, nasljednik Thawnea. Eddie očito još nije postao RF, ali siguran sam da bude kao što sam prilično siguran da je ovaj RF kojeg smo vidjeli Eddie iz budučnosti. Postaje zanimljivije, da, znam.

Najveći hint je bio kad ga nije ubio. To ne bi bilo ništa čudno da Eddie kasnije Joeu nije rekao "zašto me nije ubio" što je očito nepotrebno prikazano i samim time logički se da zaključiti da su to scenaristi namjerno ubacili.

I sad ide nastavak na Iris i Barrya. Pogledajte opet što sam prvo napisao oko toga što je Barry njoj priznao sve to. To mi samo govori da će u budućnosti Iris ostaviti Eddiea i vjerojatno biti sa Barryem, a takva priča MORA biti da bi Eddie postao RF u ovoj sadašnjosti. Poznato je da je on ovisan o Flashu u stripovima, a Eddie je zadnjih par epizoda sve više želi znati o Flashu. Kap koja će preliti čašu će možda, a možda i ne biti što će ga Iris ostaviti.


Spoiler for Hiden:
I dalje mislim kako je on Hunter Zolomon/Zoom, a Eddie Profesor Zoom što ih oboje čini Reverse Flashom. Sad, Wells gubi brzinu. Mislim da ovaj sadašnji Wells očito želi vratiti brzinu da se vrati u prošlost i spasi svoju ženu. Uglavnom, onaj Reverse Flash iz budućnosti je ili Wells što bi objasnilo zašto se sadašnji Wells nije bojao ući s njim u onu kutiju. Ili Eddie što bi objasnilo zašto Eddiea nije tad ubio. I kad je Wells tračo, vidjelo smo crvenu munju što je još jedan čvrsti dokaz.

Prva referenca na Speed Force  clapp

Što se tiče novog negativca, bio mi je jako dobar i puno zanimljiviji nego Captain Cold kojeg su nekako upropastili. Vidi se razlika u kvaliteti između ove i prošle epizode.

Scenaristi su rekli da obratimo pažnju na 13. i 15. epizodu, pogotovo 15. koja će biti dosta povezana s Eddiem.




Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #168 : 30.01.2015. 22:34:35 »
Definitivno bolja 11. epizoda od prethodne. I negativac i sve veca zavrzlama oko Wells-a. Napreduju samo tako smileyNO1

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #169 : 01.02.2015. 18:12:00 »
https://www.youtube.com/watch?v=B3lqlgFNTu0


Jao neće nas valjda previše gnjaviti s Barryevim ljubavnim životom ili ičijim...

Offline Iron Man

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #170 : 05.02.2015. 14:36:04 »
Pogledana i 12. epizoda, onako malo osrednja ali...

Spoiler for Hiden:
kraj jako dobar i napokon vidimo pojavljivanje "Gorille Grodda"...

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #171 : 05.02.2015. 14:42:36 »
Sasvim pristojni efekti za jednu seriju. Mislim na Grodd-a.
Videcemo kako ce sve to izgledati na svetlosti dana.

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #172 : 05.02.2015. 21:57:17 »
Ok 12. epizoda, ali nista specijalno. Neka filler epizoda. Zanimljiv kraj ali nista vise. Ipak se gleda dalje, jer znamo sta nas uskoro ocekuje clapp

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #173 : 06.02.2015. 15:16:56 »
hvala na prijevodu

svaka im čast na efektima na kraju
Spoiler for Hiden:
Grodd izgleda perverzno, očekivano je Piper pobjegao, malo mi ona scena s Ronniejem i Steinom izgledala glupo, mislim ona Faca Robbieja Amella mi je koma, najjači vrh mi je dr. Snow, ona scena u kojoj ona i Barry pjevaju haha i sljedeće jutro haha

Offline sean

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #174 : 06.02.2015. 17:09:37 »
Bas mi se svidja kako napreduju..Iz epizode u epizodu serija bolja i bolja...

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #175 : 06.02.2015. 19:26:37 »
Meni je ova poslednja epizoda baš zabavna bila. A efekti su i više nego dobri za CW seriju. :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #176 : 08.02.2015. 00:30:11 »
Najzabavnija epizoda sezone. Barry i Caitlin imaju jako dobru kemiju. Puno bolju nego što je ima s Iris.

Glup potez od Cisca i to mi je odmah bilo predvidljivo da će se ovaj osloboditi. No, odlična referenca na Wally Westa (drugi Flash). Linda Clark koju su sad uveli je njegova žena u stripovima, a ovdje se upucavala Barryu  ;D

Baš idu komplicirat, ali nema veze, neka. Bit će kasnije zanimljivo. Samo što to može biti dvosjekli mač ako će previše zapetljat, ali ako neće, bit će na velikom dobitku. Riješit će dosta stvari za buduće sezone, a i filmove ako će se DC odlučiti za neke zanimljive poteze koje priželjkujem, ali neću još ništa govoriti o tome.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #177 : 12.02.2015. 12:25:49 »
hvala na prijevodu

Odlični efekti prije svega, iako se
Spoiler for Hiden:
činilo da će fokus biti na Firestormu najvažnija je istraga Cisca i Joea i praktički potvrda da postoji još jedan Reverse-Flash(što smo nekako znali) i veliki uvod u time-travel, samo se nadam da to neće pokvariti jer je vrlo nezgodna stvar, uvijek će biti nezadovoljnih oko izvođenja putovanja kroz vrijeme, samo da ne razljute pa mene za vas ostale me nije briga ako vam se ne sviđa  bleh

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #178 : 12.02.2015. 17:33:50 »
Kao što sam pisao prije  :)

Spoiler for Hiden:
iz budućnosti. Vrlo je vjerojatno kako je i Barry iz budućnosti. Ili Wally, nebitno. Još jedan Flash. I u pravu si po tom pitanju. To nije ni teorija, to je već nekako sama logika.

Napisao sam gore u vezi tih posljedica da kad Flash promijeni prošlost, da su posljedice grozne. Kad RF promijeni prošlost, posljedica praktički i nema. Sad zamislimo realnu situaciju koju ti spominješ da su RF i Barry iz budućnosti došli tad kod njegove majke, ali Flash iz budućnosti NE SMIJE zaštiti svoju majku i dopustit će da pogine. Dopustit će jer da ju zaštiti, Barry nikad ne bi postao Flash. Posljedice bi bile užasne.

Samim time "ubio" je svoju majku samo da spasi na stotine i stotine ljudi koje će spasiti u budućnosti (gledajuči iz perspektive mladog Barry kad je bio klinac).

I to je jednostvno odabit koji s kojim mora živjeti. Živjet će kad sadašnji Barry sazna za to. Da, vrlo je komplicirano, ali to čini Flash puno dubljim i komplesknim likom što je on uvijek bio bez obzira na njegov porepoznatljivi humor.

Znači, da rezimiramo: RF i Flash (Barry, Wally) su se borili i Flash je dopustio RF-u da mu ubije majku tako da bi klinac Barry kasnije postao Flash. I sve je to povezano. Jednostavno sudbina. Njegova majka nema nikakve veze sa gromom koji ga udari, ali to je uzročno-posljedična veza i budućnost za Barrya bi izgleda sasvim drugačija. I zato se povijest ponavlja.

Sad tu dolazimo do Wellsa koji ima ono računalo koje mu pokazuje vijesti. To znači da se on mora pobrinuti za ovu sadašnjost da sve ide po zadanom planu što je još više dokaz da je on Hunter Zolomon. Na prijašnjim stranicama sam spomenuo gorilu Grodda. U stripovima Zolomon ima povijest sa Groddom jer je on zaslužan za njegovu nesreću.

Bila je jedna teorija da je Wells ustvari Barry iz budućnosti. Nakon prve epizode i ja sam to odmah pomislio i baš spomenuo tu zadnju scenu i njegov pogled kad čita tu vijest. Ali nakon druge epizode i ubojstva i još niz loših stvari koje je učinio odbijam vjerovati da je on Barry iz budućnosti. I sad tu dolazi Grodd. Ako naprave da je on Barry, jedino mogu iskoristiti Grodda jer on ima telepatske moći i može upravljati s drugim osobama. To mi je jedino sad logično, ali to je zadnja teorija s kojom bi se trenutno trebali pozabaviti.

Trenutno Wells/Zolomon i Eddie/RF te naravno Barry iz budućnosti koji ne smije zaštitit svoju majku. I još jedna bitna stvar. Iris je ubijena od RF-a u stripovima
što sve kasnije vodi do izvrsnog strip serijala Crisis on Infinite Earths kojeg sam spomenuo, ali ništ ne škodi opet spomenuti jer vam se stvarno isplati pročitati.
Dakle, to je to.
Spoiler for Hiden:
Samo što Wells nije taj iz budućnosti RF već Eddie. Siguran sam da je Eddie. I ono što sam gore pisao da će on postati RF nakon što Barry bude s Iris.

Jedino Wells sad opet predstavlja probleme. Opet se pojavljuju teorije kako je on Barry iz budućnosti koji je pratio RF-a (Eddie) i da je zbog slabosti (a trenutno je slab) zaglavio u prošlosti (sadašnjost serije) sa mladim Barryom (on) i sad ga podučava. Da, sve je to lijepo, divno i krasno, ali Wells je ubojica. Odbijam vjerovati da bi Barry takav bio. Nadam se da stvarno nije on. Još su i kreatori/scenaristi potvrdili da je Wells Reverse Flash. Dakle, ne može biti Barry. Nadam se da neće pokopato svoju riječ.

Jedino za takvo objašnjene imaju je alternativni timeline. To bi moglo biti dobro, ali još bi više stvari zakomplicirali. Pisao na početku teme negdje da time travel filmovi/serije uvijek budu pogrešni. Uvijek će biti rupa u time travel priči, ali to mogu smanjiti. Ovoj seriji trenutno ide dobro po tom pitanju.

Dakle, alternativni timeline bi dosta toga objasnio i na kraju
Spoiler for Hiden:
Wells može biti Barry iz budućnosti, ali kažem, ne bih to previše volio.

Što se tiče krvi, uzeli su priču iz Flashpointa. Trenutno samo jedan dio. Vidjet ćemo hoće li nastaviti. Linda me isto zanima, pogotovo zato što je žena drugom The Flashu. Firestorm mi se nije svidio.

Inače,

Offline Iron Man

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
Odg: The Flash (2014)
« Odgovor #179 : 12.02.2015. 19:07:10 »
Hvala na brzom prijevodu :)

Spoiler for Hiden:
O novoj epizodi... sad nisam baš toliko čitao stripove o Flashu niti je li se toliko drže priče ali uvijek sam mislio da će ipak to biti Barry koji se vratio u prošlost one noći kad su mu majku ubili iako znam da bi napravio paradoks kad bi je spasio. Ali možda sam se potajno nadao da će ubaciti možda još jednog Flasha (možda Wallyja Westa) iako je to možda i nemoguće. Ali više bih volio neko iznenađenje. Ali možda i bude dobro na kraju.