Razno > Televizija

Pa ima li išta u ovoj BiH legalno?

(1/5) > >>

Almin:
Već nekoliko dana razmišljam hoću li pokrenuti ovu temu ili ne. Prevagnulo je to što sam maloprije pročitao komentar od "ek" da je svojim očima vidio na DVD-u, kojeg je uzeo iz videoteke, u potpisu link na PO. Radi se o seriji Veronica Mars.

Međutim, ja sam vidio nešto možda još gore. Za novu godinu je OBN prikazivao 2 filma, "Mr. & Mrs. Smith" i ovaj novi Rambo 4 "John Rambo". Naravno, filmovi su prikazani poslije ponoći da što više prikriju svoj lopovluk. Kao prvo, kvaliteta snimka oba filma je bila očajna, pogotovo prvog filma, dok je Rambo bio nešto malo bolji. Iz aviona se vidjelo po kockicama i mrljama u pozadinskim slikama da su oba filma u stvari divx, odnosno skinuti DVDRip-ovi sa interneta. U oba filma je upotrijebljen titl od famoznog -- XXL -- koji inače po svim videotekama u BiH plasira piratske DVD-ove. Taj tip je iz Srbije, jer su mu titlovi na ekavici. Trebam li vam spominjati da od CAM i TS snimaka pravi DVD-ove i takve ih prodaje videotekama po BiH. Na tim snimcima su prevodi očajni, a kada izađe DVDRip, on skine tuđi prevod i stavi svoj potpis.

E sa takvim titlovima i kvalitetom su išli filmovi na OBN-u. OBN je televizija koja svoj program, pored kablovske mreže, prikazuje i na čak 3 satelita. Na 16 stepeni istočno i 1 zapadno im je signal kodiran, dok je na Amosu na 4 stepena zapadno FTA (Free To All), dakle nekodirano. Na sva tri satelita im je slika u rezoluciji 704X576, a to je okarakterisano kao DVD/SVCD rezolucija. Ali ni to im nije pomoglo da sakriju divx snimak. Čak su se Ramba usudili prikazati sa engleskim titlovima nalijepljenim na sliku u scenama gdje Burmanci pričaju svojim jezikom. Šlag na tortu je naravno titl na srpskom jeziku na ekavici. I sad vi meni recite je li to normalno? Svaka čast svima na vlasti, svim ministrima i agencijama u BiH koje bi trebale ovo sprečavati, dokle su nas doveli. Ovo je ono ušćuhlo dno dna. Narode, sada javno potvrđujem i objavljujem da je piratizam i lopovluk u BiH postao javan i bez srama se pokazuje svima. Ne samo u BiH, nego i putem satelita cijeloj Evropi. I želim vam svima reći da me je sram i stidim se što u mojoj državi postoji takva TV kuća.

Još žalosnije za sve nas je to što je Rambo 4 taj isti dan prikazan na hrvatskoj Nova TV. Prikazan je u normalnom terminu naveče od 22:00 sati. Ali na Nova se lijepo vidjelo da su ljudi kupili original DVD i prikazali film. Normalno preveden na hrvatski jezik i u DVD kvaliteti slike i AC3 2.1 zvuk. I bez nalijepljenog titla na engleskom kada Burmanci pričaju.

Ovaj post ću završiti stihovima Đorđa Balaševića:

Putuj Evropo i pošalji nam malo peciva.
Nama je dobro - sreća jedna neizreciva.
Putuj planeto, ovde se vrag priziva.
Nama je lepo. Slika jedna neopisiva.
Putuj Evropo, nemoj više čekati na nas.
Ne pitaj mnogo, dospećeš i ti na rđav glas.
Putuj planeto, super smo se družili.
Nama je lepo, taman kako smo zaslužili.

POZDRAV

SuperSerb:
No comment, samo LOL LOL LOL.

simac:
 rofl rofl rofl


--- Citat: Nimla - 04.01.2009. 22:29:10 ---Još žalosnije za sve nas je to što je Rambo 4 taj isti dan prikazan na hrvatskoj Nova TV. Prikazan je u normalnom terminu naveče od 22:00 sati. Ali na Nova se lijepo vidjelo da su ljudi kupili original DVD i prikazali film. Normalno preveden na hrvatski jezik i u DVD kvaliteti slike i AC3 2.1 zvuk. I bez nalijepljenog titla na engleskom kada Burmanci pričaju.

--- Kraj citata ---

E u nas se to nikad nije dogodilo, sve po pravilu ide...

Jablan:
ja baš u zagrebu imam kablovsku i primam obn, i iskreno pitao sam se par puta otkud na nekim filmovima malo mutna slika, ali mislio sam da je do tv-a koji imam, već je malo u godinama.

istina, sramota

mrki:
@Nimla

Sramota :(

Nego, gde ti kupujes serije za koje koristis prevode sa PO i serije koje prevodis?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju