Autor Tema: Under the Dome  (Posjeta: 80250 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #150 : 27.07.2013. 10:29:45 »
Ja juče pogledala svih pet epizoda zaredom. ;D

Jedino mi u prvoj epizodi nije bilo jasno kako je olupina aviona završila ispod kupole? Meni se čini da je avion udario u spoljnu ivicu kupole, barem iz ugla koji su prikazali.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Under the Dome
« Odgovor #151 : 27.07.2013. 11:10:55 »
Koliko se ja sećam avion je proleteo iznad Barbia i onda udario u kupolu sa unutrašnje strane... Ali davno sam gledao  :)

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #152 : 27.07.2013. 11:19:45 »
Da, sad sam pogledala, ali opet u sledećem kadru prikazuju momenat sudara aviona sa kupolom koji izgleda kao da je avion zaista od spolja naleteo, barem koliko ja mogu da procenim.

“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Under the Dome
« Odgovor #153 : 27.07.2013. 12:03:56 »
Ma nije toliko ni bitno na kraju krajeva  :)

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #154 : 27.07.2013. 12:21:50 »
kad je kupola "pala" avion je bio u zračnom prostoru iznad grada, znači ispod kupole. par sekundi ranije je prikazano kako su i vrane polomile vratove udarivši u kupolu.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #155 : 27.07.2013. 14:41:40 »
Jasno je to meni, samo sudar aviona sa kupolom izgleda pogrešno. :) Pogledajte oblik kupole pri sudaru.
Kao što je DJOXXXA rekao, nije ni bitno, ali mi je onako zapelo za oko. ;D
« Zadnja izmjena: 27.07.2013. 17:13:04 spico »
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline kobra

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 96
    • tvveb.com
Odg: Under the Dome
« Odgovor #156 : 28.07.2013. 09:18:54 »
Spoiler for Hiden:
Upravo citam knjigu kako bi video koliko se serija razlikuje od knjige. Prva stvar koja mi jako smeta je ta sto je u knjizi barbi lokalac i nije nikoga ubio, a u seriji je bounty hunter i ondmah na startu je ubio coveka i pritom sve vreme laze djuliju. To mi jako smeta jer se u knjizi sve zasniva na poverenju izmedju djulije i Barbija, sto je i u seriji donekle tako ali u seriji vec sada imaju jako veliku prepreku.

Takodje u knjizi kupola najnormalnije propusta zvuk, tako da ne znam zasto su u seriji stavili da je ona zvucno nepropusna. I dzunior u seriji je negativan lik kao i u knjizi, ali je u knjizi mnogo gori psihopata i ubica nego sto ga u seriji trenutno prikazuju. Vidim da od njegove bolesti u seriji nema nista, sto je takodje malo glupavo.

Sve u svemu mogli su da naprave recimo dve sezone serije i da lepo odrade knjigu do detalja i da je zavrse. Ovako ce se verovatno svim ljubiteljima knjige serija smuciti kada radnju budu razvukli na 88 serzona. Zbog svega toga trenutno najbolja serija je american horror story gde se svaka prica zavrsava u okviru jedne sezone i nema nikakvog odugovlacenja i razvlacenja.
« Zadnja izmjena: 28.07.2013. 20:55:29 kobra »

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Under the Dome
« Odgovor #157 : 29.07.2013. 22:09:17 »
Under the Dome Renewed for Season 2

Počinjem sa gledanjem.  :)

Offline AryMan

  • Grumpy
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #158 : 30.07.2013. 00:02:43 »
Ja odustajem! :P (doduše, već jesam)

Offline kobra

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 96
    • tvveb.com
Odg: Under the Dome
« Odgovor #159 : 30.07.2013. 01:17:53 »
Zavrsio sam sa citanjem knjige, bas me zivo zanima kako ce tu pricu razvuci na vise sezona. Definitivno ima prostora za sirenje price, ali plasim se da serija ne krene u nekom totalnom drugom smeru.

U svakom slucaju letnja serija koju cu pratiti.

Edit: http://www.stephenking.com/promo/utd_on_tv/letter.html Evo sta pisac kaze o adaptaciji.

Spoiler for Hiden:
Rekao je kako je njemu njegov izvor kupole glupav, pa ce u seriji izvor kupole biti totalno drugaciji. Takodje je rekao i da su zivoti likova donekle drugaciji nego u knjizi.
« Zadnja izmjena: 30.07.2013. 01:35:15 kobra »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #160 : 30.07.2013. 01:43:50 »
Pa cijela serija zasad je skroz drugačija. Sa svakom epizodom se udaljuju od knjige jer su na samom početku dosta toga promijenili i samim time postupci likova su logično drugačiji.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #161 : 30.07.2013. 11:49:39 »
Postavljen prijevod za:
Under the Dome - 01x06 - The Endless Thirst.HDTV.XviD-AFG_HDTV.x264-LOL_720p.HDTV.X264-DIMENSION

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1195
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #162 : 30.07.2013. 12:38:12 »
Serija je dobila i drugu sezonu sa još 13 epizoda.  clapp

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #163 : 30.07.2013. 15:35:03 »
Da, definitivno zapada za oko to sa avionom. Veoma glupo odrađeno.  thumb-down

Onako, interesantna je serija, volim ovakve serije tako da ću nastavljati gledati. :)

Offline virke

  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Odg: Under the Dome
« Odgovor #164 : 30.07.2013. 18:23:21 »
Dobra prica, do sad nisam gledao slicnu seriju ali zato je sve ostalo lose u stvari ocajno. Ova gluma i scenario mogu da prodju kod dece do 15 max. Odgledao 3 epizode i odustao. Sto se mene tice ovu seriju treba izbegavati u sirokom luku!

Offline dragandza

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 107
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #165 : 30.07.2013. 20:56:03 »
Nije loša serije. Može da prođe tokom ovih letnjih dana kad nema ničeg pametnijeg za gledanje. Inače, interesuje me odakle vetar i to prilično jak u Čester Milu? Jasno mi je da neće umreti zbog nedostatka vazduha jer ima protok od nekuda, ali vetar...

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Under the Dome
« Odgovor #166 : 30.07.2013. 21:16:11 »
mozda se sad pootruju kad im prodje vazduh izvana di je sve opustoseno

Offline albatros78

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #167 : 30.07.2013. 23:14:41 »
nista posebno serija ali u nedostatku boljih moze da prodje  :mafija

Offline Bobo_NS

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #168 : 30.07.2013. 23:15:55 »
Posto vecinu serija gledam u polu snu posle posla, dobro mi leze ove lake serije, sto ne znaci da je losa, sta vise svidja mi se.  smileyNO1 Zanima me i knjiga, ali nisam uspeo naci samo ovu.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #169 : 31.07.2013. 00:30:30 »
Def krecem citat knjigu.
I want to belive

Offline secret_samadhi

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: Under the Dome
« Odgovor #170 : 31.07.2013. 01:49:15 »
Dobra prica, do sad nisam gledao slicnu seriju ali zato je sve ostalo lose u stvari ocajno. Ova gluma i scenario mogu da prodju kod dece do 15 max. Odgledao 3 epizode i odustao. Sto se mene tice ovu seriju treba izbegavati u sirokom luku!

Jao kad mi krenu samoproglaseni kriticari prosipati suplje o glumi i scenariju. Sta bolan ti znas o glumi i scenariju?

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Under the Dome
« Odgovor #171 : 31.07.2013. 02:23:41 »
Dobra prica, do sad nisam gledao slicnu seriju ali zato je sve ostalo lose u stvari ocajno. Ova gluma i scenario mogu da prodju kod dece do 15 max. Odgledao 3 epizode i odustao. Sto se mene tice ovu seriju treba izbegavati u sirokom luku!

Jao kad mi krenu samoproglaseni kriticari prosipati suplje o glumi i scenariju. Sta bolan ti znas o glumi i scenariju?

Otkud ti znaš ko se krije iza tog nicka, možda je to neki visoko cenjeni član Srpske Akademije nauka i umetnosti  ;D ;D ;D

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1195
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #172 : 31.07.2013. 09:59:49 »
Otkud ti znaš ko se krije iza tog nicka, možda je to neki visoko cenjeni član Srpske Akademije nauka i umetnosti  ;D ;D ;D

 rofl

Na osnovu ove obilne recenzije, pogotovo na deo: " treba izbegavati u sirokom luku!", i ja bih rekao da se ovde krije neko iz SANU  ;D

Offline cocrcici

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 153
  • Summer Is Coming...
Odg: Under the Dome
« Odgovor #173 : 31.07.2013. 11:13:52 »
Samo kosa Rachelle Lefevre je dovoljna za gledanje serije :o i Britt Robertson je ovde najbolje odglumila barem ono što sam je gledao u nekoliko serija.
Summer Is Coming...

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #174 : 31.07.2013. 12:44:33 »
Jes narandžasta privlačna. Nije neka lepotica, al mi se baš sviđa. A ovu malu Britt mi se smučilo više da gledam kako kuka i beži. Kanonizovaće je na kraju crkva kao mučenicu.  rofl

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #175 : 31.07.2013. 14:53:21 »
Može malo spojlera meni? Od čega je kupola i šta je pokreće i kako će je uništiti? :D

Offline secret_samadhi

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: Under the Dome
« Odgovor #176 : 31.07.2013. 15:07:48 »
Faka, moze li neko ko je citao knjigu da spojlira :) sta je kupola i kakva joj je svrha u knjizi (posto nece biti ista stvar kao u seriji). Vidio sam da knjiga ima vise o 1000 stranica, ne pada mi na pamet da krenem citati.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #177 : 31.07.2013. 15:12:10 »
Kupola je reklama za Gorilla Glass. King maznuo dobru lovu od Corninga.  rofl





Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Under the Dome
« Odgovor #178 : 31.07.2013. 15:32:52 »
Može malo spojlera meni? Od čega je kupola i šta je pokreće i kako će je uništiti? :D
Debeli spojler u vezi knjige, a sigurno i sa dešavanjima u nastavku serije. Čitaj samo ako si previše radoznao/la.
Spoiler for Hiden:
U knjizi nije dat konkretan odgovor od čega je kupola (od kojeg je materijala), pa sumnjam da će i u seriji da odgovore. Mada, kako je serija krenula da odskače od knjige, i uz Stivenovu izjavu da mu se ne dopada "izvor kupole", ne bi me začudilo da u nastavku serije, dobijemo i po tom pitanju, neko drugačije rešenje. U knjizi, kupolu su postavili vanzemLjaci, i to deca, koja su se, bukvalno zabavljala. Stiven je to uporedio sa dečjom igrom, koja lupom peku mrave u mravinjaku. Ovog puta su tuđini - "deca sa kožnim licima", uz njima poznatu tehnologiju, postavila kupolu, i sladila se "mukama mrava (tj. ljudi)", baš kao što bi to i "naša" deca, koja se igraju lupom. U knjizi je King, svesno ili nesvesno (moje mišljenje), istakao, kako su sva bića u svemiru podložna istim uticajima odnosno sugestijama, bila ona pozitivnog karaktera ili ne. Da malo pojasnim. U knjizi je detaljno (po čemu je S.K i poznat) opisan način dečje igre mučenja mrava, ali i nerazjašnjeno ponašanje jedne devojčice (nerazjašnjenima motivima ponašanja), koja je pružila pomoć onda kada se to najmanje očekivalo. U knjizi se to ispostavilo kao ključna radnja, vezana za sam rasplet pod kupolom. Deca-vanzemaljci su se igrala "lupom" - postavila kupolu i sladila se mukama ljudi. Ali, baš tako se i jedna od vanzemaljskih devojčica (kao i ova naša zemaljska) sažalila i magično uklonila kupolu. Ovo je veliki spojler koji sam napisao. Ipak sam se potrudio da ne budem previše (detaljno) konkretan, kako bih ovim tekstom samo privukao pažnju da ljudi nastave da prate seriju, i da nestrpljivo očekuju kako će se taj rasplet u seriji odvijati. Kada bih i sam naišao na ovakav spojler, ne bih odoleo da ne pročitam, zato se nadam da "radoznalci" nisu razočarani, tj. da će ovaj tekst da ih privoli da gledaju i ostatak serije. Po najavama tj. nekim izjavama, serija možda dobije drugačiji rasplet (izvor nastanka kupole), pa će meni lično biti još veće zadovoljstvo da odgledam kako je to ovog puta S. K. zamislio  smileyNO1
« Zadnja izmjena: 31.07.2013. 15:39:46 dejaspo »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Under the Dome
« Odgovor #179 : 31.07.2013. 17:33:44 »
Dajte argumente zašto vam je gluma loša. Meni je sasvim korektna.
Mrzim lopatare i limune