Autor Tema: Under the Dome  (Posjeta: 80247 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Under the Dome
« Odgovor #120 : 14.07.2013. 13:49:35 »
Odgledao sam 1x3. I dalje kvalitet na visokoj razini. Mislim da ce u sljedecim epizodama stanovnici sve vise podivljati.
 
Spoiler for Hiden:
bilo bi dobro za radnju da prikazu ljude koji su ostali van kupole. Clanovi obitelji, politicari/demagozi koji traze rjesenje... Itd.
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #121 : 15.07.2013. 00:16:27 »
Dobra treća i sad se vide posljedice u usporedbi s knjigom što je i logično. Likovi imaju ista imena, ali njihove osobine su dosta drugačije i automatski će sa svakom epizodom sve scene biti drugačije. Sa onih 50-ak % se smanjilo na 20-ak % ekranizacije. Bit će još manje do kraja.

Da su išli ekranizirati detaljno, ne bi bilo druge sezone, a išli su na to da dobiju novu sezonu što je u redu. Samo ostaje žal za pravom ekranizacijom. No, što je tu je. Ovako je zasad dobro.


Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #122 : 15.07.2013. 17:41:08 »
Prijevod za S01E04 neće biti gotov sutra nego tek u srijedu navečer (ako netko želi čekati).

Offline darra

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
    • Flappy Birds
Odg: Under the Dome
« Odgovor #123 : 15.07.2013. 23:22:29 »
Svaka čast onom tko ovo može nastavljati gledati, meni su dvije epizode bile i previše.  :dash

Offline ag_orange

  • Prevoditelj početnik
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #124 : 16.07.2013. 20:41:48 »
Nema nam druge, čekat ćemo  :cupam-kosu

Offline mica357

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #125 : 17.07.2013. 13:12:04 »
Drazene hvala na prevodu  :naklon: :naklon: :naklon: :naklon:

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #126 : 17.07.2013. 13:45:45 »
Kad prije, tek sam ga sad postavio:
Under the Dome - 01x04 - Outbreak.HDTV.XviD-AFG_HDTV.x264-LOL_720p.HDTV.X264-DIMENSION


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Under the Dome
« Odgovor #127 : 17.07.2013. 18:32:46 »
Hvala drinks
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Under the Dome
« Odgovor #128 : 20.07.2013. 22:29:00 »
Dobra i 4. epizoda. Počelo se klupko razmotavati. Bit će kasnije još i zanimljivije.
Mrzim lopatare i limune

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Under the Dome
« Odgovor #129 : 21.07.2013. 02:50:23 »
Sem prve epizode, nisam odgledao ni jednu, ali sam u četvrtoj epizodi (onako na preskakanje) čini mi se video da je Šef Buši - crnac. Grešim ili ne? Nemam ništa protiv, ali u knjizi, koliko znam nije bio.

Offline nikolica

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: Under the Dome
« Odgovor #130 : 23.07.2013. 13:30:42 »
Sem prve epizode, nisam odgledao ni jednu, ali sam u četvrtoj epizodi (onako na preskakanje) čini mi se video da je Šef Buši - crnac. Grešim ili ne? Nemam ništa protiv, ali u knjizi, koliko znam nije bio.

Koliko ja vidim, knjiga i serija osim imena likova i kupole i nemaju bas neke preterane veze.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Under the Dome
« Odgovor #131 : 23.07.2013. 15:47:18 »
Sem prve epizode, nisam odgledao ni jednu, ali sam u četvrtoj epizodi (onako na preskakanje) čini mi se video da je Šef Buši - crnac. Grešim ili ne? Nemam ništa protiv, ali u knjizi, koliko znam nije bio.

Koliko ja vidim, knjiga i serija osim imena likova i kupole i nemaju bas neke preterane veze.
U pravu si. Iznenadio sam se kad je Rendolf stradao. U knjizi je on zamenio Djuka na mestu šerifa. I Fredi Denton je stradao u seriji... Da ne spojlam, ovde stadoh  :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #132 : 23.07.2013. 15:56:30 »
Meni je najviše žao zbog Rustya.

4. epizoda kao i prve tri. Čisto dobro, ali nadam se kad je već znatno drugačije od knjige, da će sad napraviti neki preokret u radnji.

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Under the Dome
« Odgovor #133 : 23.07.2013. 20:10:03 »
Jeli ovo isti drazen ili neki drugi?
Hvala  svejedno clapp clapp clapp

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #134 : 23.07.2013. 21:07:22 »
Nije isti, moj prijevod će biti tek sutra poslijepodne, ne može nikako ranije, pa ako netko želi čekati...

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Under the Dome
« Odgovor #135 : 23.07.2013. 22:11:03 »
Čekat ćemo.Zato sam i pitao.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Under the Dome
« Odgovor #136 : 24.07.2013. 02:29:39 »
Meni je najviše žao zbog Rustya.

4. epizoda kao i prve tri. Čisto dobro, ali nadam se kad je već znatno drugačije od knjige, da će sad napraviti neki preokret u radnji.
Rasti je odgirao značajnu ulogu u knjizi. Prosto se pitam, koji će lik da ga zameni u određenim delovima kada Lindi, Barbiju, (u knjizi - Džuliji i ostalim bitnim likovima) bude zatrebala pomoć oko glavnog raspleta, a najbitnije, oko kupole i spašavanja... Ne bih da spojlam, zato i govorim uopšteno. Mulderu (tj. oni koji su čitali knjigu) - razumeš o čemu govorim...
Kada se već ne prati u potpunosti radnja iz knjige, rad bih bio da i sam rasplet, tj. kraj ne bude kao po knjizi. Jednostavno, meni nije "leglo" to kako je stvar razešena. Mislim da postoji mnogo boljih načina da se objasni misterija oko kupole. Nadam se, ako ne drugačijem raspletu, onda makar, malo više posvećenog vremena tome, nego što je to slučaj u knjizi. To mi je delovalo nekako zbrzano. Mislim da je prevelika pažnja posvećena, po meni, nekim sporednim radnjama, i da je Stiven, nepotrebno, detaljno opisivao mnogo toga, a da je glavni rasplet došao, tako na jednom... Stekao sam utisak da u odnosu na glavnu radnju, sam taj "zaključak", zaslužuje nešto "spektakularnije", i nadam se da ćemo to u seriji i videti.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #137 : 24.07.2013. 03:15:12 »
Ma on je poznat da mu je jedina mana kako završiti knjigu. Nije da loše završi, ali uvijek nešto fali. Ima knjiga gdje je odlično završio, ali ima dosta gdje je sve na brzinu završeno. Under the Dome je jedna od njih.

Što se tiče opisa. Tu je on meni bolji od svakog pisca. Jedan od njegovih posebnih trademarkova i svaki put se oduševim kad vidim kako vrhunski zna opisati cijelu scenu, ljude u različitim situacijama i sva ta duboka psihološka karakterizacija. Ima oko za detalje.

Nadam se da su u petoj pomakli radnju na neke druge stvari.

Offline nikolica

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: Under the Dome
« Odgovor #138 : 24.07.2013. 14:59:01 »
Meni je najviše žao zbog Rustya.

4. epizoda kao i prve tri. Čisto dobro, ali nadam se kad je već znatno drugačije od knjige, da će sad napraviti neki preokret u radnji.
Rasti je odgirao značajnu ulogu u knjizi. Prosto se pitam, koji će lik da ga zameni u određenim delovima kada Lindi, Barbiju, (u knjizi - Džuliji i ostalim bitnim likovima) bude zatrebala pomoć oko glavnog raspleta, a najbitnije, oko kupole i spašavanja... Ne bih da spojlam, zato i govorim uopšteno. Mulderu (tj. oni koji su čitali knjigu) - razumeš o čemu govorim...
Kada se već ne prati u potpunosti radnja iz knjige, rad bih bio da i sam rasplet, tj. kraj ne bude kao po knjizi. Jednostavno, meni nije "leglo" to kako je stvar razešena. Mislim da postoji mnogo boljih načina da se objasni misterija oko kupole. Nadam se, ako ne drugačijem raspletu, onda makar, malo više posvećenog vremena tome, nego što je to slučaj u knjizi. To mi je delovalo nekako zbrzano. Mislim da je prevelika pažnja posvećena, po meni, nekim sporednim radnjama, i da je Stiven, nepotrebno, detaljno opisivao mnogo toga, a da je glavni rasplet došao, tako na jednom... Stekao sam utisak da u odnosu na glavnu radnju, sam taj "zaključak", zaslužuje nešto "spektakularnije", i nadam se da ćemo to u seriji i videti.

Spoiler for Hiden:
Ni meni nije jasno zasto su se odlucili na tolike izmene. U seriji je Rasti sa druge strane kupole tako da najverovatnije nece da ima nikakve veze sa radnjom, nema ga pukovnik Koks koji je takodje bitan kasnije a i Big Dzim je emotivac a Barbi negativac :). U knjizi mogu da razgovaraju kroz kupolu, Barbi je bio obavesten o bombardovanju...   

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Under the Dome
« Odgovor #139 : 24.07.2013. 15:14:24 »
Nisam citao knjigu.Pogledao prve 3 epizode.Ova treca malo lošija od predhodnih.
Svidja mi se serija.Jer volim nebulozice tog tipa, a i volim Kinga.
Interesantna glumačka ekipa, prica ...
Barbika je super lik, mala Dzeni koju smo imali prilike da gledamo u svim serijama od pamtiveka pa na ovamo...
Nastavlja se sa gledanjem.
Hvala Drazenu na super prevodima.
« Zadnja izmjena: 24.07.2013. 15:22:59 markoni981 »

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #140 : 24.07.2013. 21:37:50 »
Nije moglo ranije, postavljen prijevod za:
Under the Dome - 01x05 - Blue on Blue.HDTV.XviD-AFG_HDTV.x264-LOL_720p.HDTV.X264-DIMENSION

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #141 : 24.07.2013. 22:14:34 »
Čitam postove redom i vidim sve same pohvale, i onda dođem do 3. strane gde kreću negativni komentari. Volim naučnu fantastiku, tako da ću dati šansu i ovoj seriji. :)

Javim utiske kad skinem i odgledam. :)

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Under the Dome
« Odgovor #142 : 25.07.2013. 03:13:52 »
u prosloj mi je jebenica bilo

Spoiler for Hiden:
ono s leptirima na kupoli i kasnije izgled svega van kupole uf :)


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Under the Dome
« Odgovor #143 : 25.07.2013. 14:42:18 »
Spoiler for Hiden:
Konačno malo akcije i izvan kupole. Onaj Junior je najiritantniji lik.


Što se tiče bombardiranja, znao sam da im ništa ne mogu.
Mrzim lopatare i limune

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #144 : 26.07.2013. 01:17:33 »
Spoiler for Hiden:
I meni se svidja bombardovanje,i izgled van kupole.
Knjigu sam kupio,ali je citam nakon serije,msm da ce me tako vise odusevit
I want to belive

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Under the Dome
« Odgovor #145 : 26.07.2013. 03:49:51 »
Spoiler for Hiden:
I meni se svidja bombardovanje,i izgled van kupole.
Knjigu sam kupio,ali je citam nakon serije,msm da ce me tako vise odusevit
Meni veće zadovoljstvo predstavlja da najpre pročitam knjigu, i da sam stvorim sliku o likovima, njihovom izgledu, kao i o karakateru. Doživljaj mi je potpuniji. Kada je knjiga izvor serije, uvek se prvo latim "originala". U ovom slučaju, moram da priznam da sam neke likove potpuno drugačije zamišljao. Lindu, pogotovo...

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Under the Dome
« Odgovor #146 : 26.07.2013. 09:47:12 »
Spoiler for Hiden:
I meni se svidja bombardovanje,i izgled van kupole.
Knjigu sam kupio,ali je citam nakon serije,msm da ce me tako vise odusevit
Meni veće zadovoljstvo predstavlja da najpre pročitam knjigu, i da sam stvorim sliku o likovima, njihovom izgledu, kao i o karakateru. Doživljaj mi je potpuniji. Kada je knjiga izvor serije, uvek se prvo latim "originala". U ovom slučaju, moram da priznam da sam neke likove potpuno drugačije zamišljao. Lindu, pogotovo...
Također,ali potrefilo se,od svih knjiga koji su prevedeni,da jedino "Pod kupolom" nemam, tj da je nisam procitao.
I want to belive

Offline pljoska

  • 1. Dinamo, 2. Celtic, 3. Liverpool
  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški
  • Ne muljaj muljatora...
Odg: Under the Dome
« Odgovor #147 : 26.07.2013. 09:55:20 »
Konačno solidna epizoda (5.) Nadam se da će od sad ići na bolje.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Under the Dome
« Odgovor #148 : 26.07.2013. 12:45:48 »
Spoiler for Hiden:
I meni se svidja bombardovanje,i izgled van kupole.
Knjigu sam kupio,ali je citam nakon serije,msm da ce me tako vise odusevit
Meni veće zadovoljstvo predstavlja da najpre pročitam knjigu, i da sam stvorim sliku o likovima, njihovom izgledu, kao i o karakateru. Doživljaj mi je potpuniji. Kada je knjiga izvor serije, uvek se prvo latim "originala". U ovom slučaju, moram da priznam da sam neke likove potpuno drugačije zamišljao. Lindu, pogotovo...
Većinom je tako. Koji god pisac opisuje svoje likove, njihov izgled, svatko će drugačije vizualizirati. Neki slično, ali drugačije.

Pogledana peta.

Najbolja dosad.
Spoiler for Hiden:
Eto, došlo je i bombardiranje.

Offline panda bear

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 107
Odg: Under the Dome
« Odgovor #149 : 26.07.2013. 12:53:42 »
Peta epizoda me kupila da ispratim do kraja, a taman sam hteo da odustanem.

Definitivno, najbolja do sada.