Autor Tema: True Blood  (Posjeta: 140221 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: True Blood
« Odgovor #750 : 30.08.2012. 13:03:55 »
Dobro finale, dobra sezona, bolja od prethodnih dve sigurno.

Spoiler for Hiden:
Bil je postao Bilit, tu će biti Vorlov, građanski rat, trebalo bi da bude zanimljivo u sledećoj sezoni. Erik i Rasel su ulepšali ovu sezonu. Šteta što nam ode Rasel, no dobro.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Blood
« Odgovor #751 : 30.08.2012. 13:06:15 »
Sad kad gledam, nekako mi je žao
Spoiler for Hiden:
što su se tako brzo riješili Russella. Mislim, on je bio kroz čitavu ovu sezonu, ali nisam očekivao da će ga tako naglo ubiti. Valjda su tako jedino i mogli. A baš am a želio vidjeti u idućoj sezoni  ;D

Offline Dark_Princess

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 347
  • Spol: Ženski
Odg: True Blood
« Odgovor #752 : 01.09.2012. 12:27:34 »
Spoiler for Hiden:
Tek sam sad pogledala kraj sezone i imam samo reci hvale. clapp
Bas mi se svideo kraj, kao i citava sezona. Bice interesantno gledati Bill-a kao zlikovca.  ;D
Nikad necu da zaboravim onu ep. kada su prvi put popili Lilith-inu krv...vristala sam od smeha zbog nekih scena. rofl

Offline Winchester01

  • Član
  • ***
  • Postova: 507
  • Spol: Muški
Odg: True Blood
« Odgovor #753 : 01.09.2012. 19:09:33 »
Ne znam kako vama ali meni je onaj Andy urnebesan, smijem se ko blesav kad njega vidin kako glumi blesavu seljačinu. Ona scena u kafiću u ovoj zadnjoj epizodi je presmiješna. rofl

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Blood
« Odgovor #754 : 01.09.2012. 19:17:41 »
Da, lik je dosta smiješan. Ono, uvijek kao ozbiljan, ali kad progovori s onim glasom  rofl rofl

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: True Blood
« Odgovor #755 : 02.09.2012. 21:29:25 »
Ovo je možda i najbolja sezona.


Spoiler for Hiden:
Rekao sam već da je Bil totalno sjeban lik, i da mislim da ne planira ništa sa Erikom i ostalima protiv Vlasti. Ali ipak sam se iznenadio na kraju, začudilo me da su odlučili da ovako krenu sa njim. Malo mi je to i glupo, da tako naglo promjene nekog lika koji je totalno na drugi način građen četiri sezone. Ali dobro, vjerovatno nešto slično knjige pišu.
Ova sezona mi je bolja od ostalih jer mi nijedna sporedna radnja nije bila dosadna osim onoga dima, ali nije ga ni bilo baš puno.
Erik vazda dobar.
Rasel legenda nad legendama. Žao mi ga je ali morao je ovako završiti. 
U ovoj sezoni ni Suki nije bila dosadna, vjerovatno jer je nije ni bilo nešto puno.
A Tara je mnogo zanimljivija kao vampir, prije je previše dosadna bila.
Sve u svemu, vrlo dobro.
« Zadnja izmjena: 02.09.2012. 21:34:04 Hajzenberg »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Blood
« Odgovor #756 : 02.09.2012. 21:55:14 »
Meni su ipak prve dvije najbolje pa onda ove zadnja. Ali da se serija nakon dvije loše sezone poboljšala i to dosta, je.

Prva sezona: 7.5/10
Druga sezona: 7.5/10
Treća sezona: 4/10
Četvrta sezona: 4.5/10
Peta sezona: 7/10

To su moje ocjene za sve sezone. U prvoj mi je bilo super sva ona misterija, nitko ne zna ko je ubojica, a u drugoj sezoni Jason je bio lik koji je tada nosio cijelu seriju.  :)

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: True Blood
« Odgovor #757 : 02.09.2012. 21:57:32 »
Lepo finale sezone, valjda ne zabrljaju dalje odlaskom Balla iz serije.
Sledeća sezona verovatno startuje 09.06.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: True Blood
« Odgovor #758 : 02.09.2012. 23:37:54 »
Vredi li ovo gledati? Mrzi me da citam 30+ stranica

I najbitnije, je l' nije neki teen shit, ljubavni vampiri i to?

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Blood
« Odgovor #759 : 02.09.2012. 23:41:43 »
Krv, sise, crni humor, jako dobri likovi. Skoro svaka scena smiješna. Teen shit sigurno nije. Probaj pogledat pilot epizodu pa vidi  smileyNO1


Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: True Blood
« Odgovor #760 : 03.09.2012. 01:06:44 »
Kupio si me vec kod druge reci :D Salim se, ma samo da ne budu kao Vampirske dijareje, od onoga mi se bljuje. Ono sranje Gaylight ni da ne pominjem  u_jeeeeeeeeee

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: True Blood
« Odgovor #761 : 03.09.2012. 01:11:53 »
Krv, sise, crni humor, jako dobri likovi. Skoro svaka scena smiješna. Teen shit sigurno nije. Probaj pogledat pilot epizodu pa vidi  smileyNO1

Ne sviđaju se ovakve serije svakom. Teen nije sigurno. Ipak je ovo HBO, glimci, gluma, sve je na nivou. Jedino se lazivr ne sviđa ovo, kaže da mu izgleda kao očajan američki film.  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Blood
« Odgovor #762 : 03.09.2012. 03:22:53 »
Kupio si me vec kod druge reci :D Salim se, ma samo da ne budu kao Vampirske dijareje, od onoga mi se bljuje. Ono sranje Gaylight ni da ne pominjem  u_jeeeeeeeeee
Ma daleko je od vampirskih dnevnika. Jedina sličnost su im vampiri  ;D

U True Bloodu nema teenegera. Pa ti vampirski dnevnici su preozbiljni, furaju se kao na neku ozbiljnost. A ovdje su svi glumci stariji i glume baš svoje godište. A scene su prepune crnog humora s puno golotinje, krvi. Njam. I još sve kvalitetno odrađeno, barem što se tiče prve dvije sezone i ove zadnje.

Koji su vam najbolji likovi po sezonama? Ajmo se sad malo zaigrati  kokicekola

Prva sezona: Jason, Sam i Pam.
Druga sezona: Jason i Sarah.
Treća sezona: Russell i Pam.
Četvrta sezona: Eric, Pam i Marnie (meni je bila cool villain).
Peta sezona: Russell, Jason i Pam.

A Andy je poseban slučaj  rofl rofl



I Amy mi je bila super lik  srcesmajli



 rofl rofl rofl rofl rofl


Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: True Blood
« Odgovor #763 : 03.09.2012. 13:26:32 »
Jedino zbog cega sam poceo gledati seriju (jer nisam baš ljubitelj peder vampira koji se pojavljuju u seriji - odvratna mi je uopšte ta ideja) je Sookie, a za ovu sezonu odlično su je počeli i mada ne mogu ništa određeno zamjeriti nisam baš zadovoljan kako su je završili. Što se tiče Rasola :) morao je tako završiti jer onda serija ne bi imala smisla ipak je bio najjači i najstariji vampir i da je ostao svi bi probelmi buducih sezona bili besmisleni sa obzirom kakav je bio lik.
U stvari, jedina prava stvar koju ozbiljno zamjeram je da imam neki osjećaj kako su podosta u ovoj sezoni zapostavili sookie :)da ne napominjem kako je sa kim i šta sve radila po seriji :)
:murija:

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: True Blood
« Odgovor #764 : 03.09.2012. 16:53:00 »
Zato je i bolja sezona – što su zapostavili Suki.  :) Dosadilo je ono sa vilama, koje dođoše glave Raselu.
Kako je poludeo u predzadnjoj epizodi sezone za vilama: "Where are they?!" Pa onda ono plače od sreće: "Oh, heaven, thy name is farie!" Koja legenda sa onom retardiranom facom što reče Mulder.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: True Blood
« Odgovor #765 : 03.09.2012. 17:21:05 »
Šesta sezona će imati 10 epizoda. Delom zbog porođaja jedne od glumica, a delom i zbog ekonomske isplativosti.


Izvor

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: True Blood
« Odgovor #766 : 29.03.2013. 02:05:13 »
Citao sam malo o ovoj seriji na raznim mjestima . I posto ne gledam serije u tom fazonu ( sladunjave vampirsko-vukodlacke tin limunade ) , shvatio sam , iz procitanog , da bi ovo trebalo biti kvalitetno i ozbiljno odradjeno . Upravo sam pogledao pilot i procitao par prvih stranica ovog topika ( iz kojih se nista ne saznaje ) i uopste mi se nije svidjelo . Posto imam puno serija na cekanju , ne bih da gubim vrijeme na nesto sto ce me smoriti . Pa ako neko ima da mi malo bolje objasni sta me ocekuje u seriji i da li bi se to meni svidjelo ( na osnovu moga potpisa i nekih mojih ranijih aktivnosti na forumu , ako je uopste neko zapazio ) .

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Blood
« Odgovor #767 : 29.03.2013. 12:05:24 »
Šta ti se nije svidelo? Posle pogledanog pilota i pročitanih postova na prvim stranicama ove teme, ne možeš nastaviti gledati seriju? TB nije sladunjava vampirska teen limunada, serija je rađena po knjigama, nema teen sapunice. Nema doktora koji rešava dijagnozu u zadnjim minutama života pacijenta, nema humora kao u prijatelja ili kako sam upoznao vašu mamu..
Likovi su super, humor je na nekom drugom nivo, priče/sezone variaraju od sjajne pa do prosečne(meni je od prvog dana super i kao SN su mi, da traju što je duže moguće), iako cela priča drži sve, jer kroz sezone prolaze koje kakve karakondžule ali sama priča ima svoj put koji se gura najviše. Sad, ovakvu materiju il voliš ili ne voliš. Ne može da smori to.
iShare, noProfit


Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: True Blood
« Odgovor #768 : 29.03.2013. 13:21:38 »
Ti si se uhvatio Prijatelja i Mame iz mog potpisa . Bas suprotno , na potpis sam mislio sto se tice dramskih i kriminalistickih serija . Nikad ranije nisam gledao nijednu seriju ovakve ili slicne tematike , izuzev Hodajucih mrtvaca ( koji imaju par vrhunskih momenata i vecinu ispodprosjecnih epizoda )  , ako je uopste slicno . A nisi me ni razumio sto se tice mojih ocekivanja . Ocekivanja su mi velika , em zbog HBO  , em zbog "relevantnih" pozitivnih kritika , a na prve postove sam mislio kako skoro nista ne odaju sto se tice kvaliteta i tipa serije . Mislim , kakva je serija i kojoj je najbliza po kvalitetu i nacinu radnje ( naravno da ne mislim na neku vampirsku , nego uopsteno ) ?

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: True Blood
« Odgovor #769 : 29.03.2013. 20:06:14 »
Šesta sezona počinje 16. 6. 2013.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: True Blood
« Odgovor #770 : 30.03.2013. 18:50:30 »
Ova serija nema ničega sladunjavog... naprotiv... meni je jedino odvratna ideja gej vampira..... a što se tiče ostalog kao i svukuda ima uspona i padova nečeg što mi se sviđa i nečeg što mi se ne sviđa....
:murija:

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: True Blood
« Odgovor #771 : 31.03.2013. 15:09:02 »
To sa gej, jbg, lobi je veliki, gura se to raji u svakom obliku gde se god može. Naravno, niko to ne radi za dž. cena je tolika, ljudi plate, mi odradimo reklamu i svi zadovoljni. E sad od tržišta do tržišta, kod nas je to još uvek, što ne prolazi. Dok kod mnogo bogatijih zemalja, to prolazi, nemaju problem sa tim. Verovatno će i kod nas biti tako čim dođemo do tog stadijuma ekonomskog kao oni.
iShare, noProfit


Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 760
  • Spol: Muški
Odg: True Blood
« Odgovor #772 : 31.03.2013. 21:59:44 »
Verovatno će i kod nas biti tako čim dođemo do tog stadijuma ekonomskog kao oni.

Sad mi je lakše kad znam da onda kod nas tako neće nikada da bude :)
:murija:

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: True Blood
« Odgovor #773 : 31.03.2013. 23:00:21 »
@Nenad:
Jeste, to je kod njih ušlo u sve sfere života, a neki do debelo iskorištavaju/zloupotrebljavaju.
Na zapadu, prvo o čemu će političar trubiti su prava žena i homoseksualaca jer zna da tako dobija poene i kod žena i kod liberala, naprednih i koga još sve ne. A da tragedija bude veća, možda u sebi mrzi i žene i homoseksualce.  ;D

On topic:
Meni je ovo dobra serija, za razliku od onih Vampirskih dnevnika koje sam batalio prije dvije-tri godine i to nakon odgledane dvije-tri epizode.  ;D Jedino nikako da uhvatim vremena da pogledam petu sezonu. Valjda stignem prije početka šeste.

Hvala prevodiocima za prevode.  smileyNO1
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: True Blood
« Odgovor #774 : 31.03.2013. 23:36:43 »

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: True Blood
« Odgovor #775 : 01.04.2013. 00:21:54 »
@nenad
pa sam reziser je gay, njegov prethodni projekat six feet under glavni lik gay i u banshee sto je on bio producer isto ima gay delova.


Offline Muflon25

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
Odg: True Blood
« Odgovor #776 : 05.04.2013. 16:54:03 »
evo došlo vrijeme da i ja odgledam 5. sezonu. dosta sam se nećkao pošto mi je 4. sezona bila tolko dosadna da sam se bio malo ohladio od TB-a i reko ajde vrijeme je da više počnem gledati 5. sezonu, jer sam ionako odgledao sve što gledam pa mi ostalo još ovo  ;D
i kako sam se iznenadio, ova 5. sezona mi je prejebena, stvarno su se vratili na stare tračnice, odlično, odgledao sam je u jednom danu, ide u bok sa drugom sezonom  clapp :)

e da, vidim da je bilo pitanja u vezi Salome i njezinog lika u povijesti. ona se spominje u bibliji i na njen zahtjev je Herod dao odrubiti glavu Ivanu krstitelju i isporučio joj ga na srebrnom pladnju

jedva se čeka 6. sezona :)

i hvala na prijevodima, samo nastavite  drinks

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: True Blood
« Odgovor #777 : 05.04.2013. 17:09:40 »
Meni je isto peta sezona najbolja uz prvu i drugu sezonu. Prva je još najozbiljnija iako ima presmiješnih trenutaka, ali ona misterija oko ubojice. Taj dio su posvetili Twin Peaksu. A druga je najluđa sezona. Oni fanatični vjernici i mitologija
Spoiler for Hiden:
s onim čudovištem.

Treća i četvrta su mi loše, ali pošto je ovo uvijek bila zabavna serija, mogao sam uživati u svim tim ludostima  angeldemon

Godric  ti_si_Bog
Spoiler for Hiden:
jako malo se pojavljivao, ali ostavio je jak utjecaj na seriju i likove.


I Russell: King of Mississippi, sveukupno možda i najbolji lik. Jason i Pam isto visoko kotiraju.

Offline Muflon25

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
Odg: True Blood
« Odgovor #778 : 05.04.2013. 17:37:11 »
Meni je isto peta sezona najbolja uz prvu i drugu sezonu. Prva je još najozbiljnija iako ima presmiješnih trenutaka, ali ona misterija oko ubojice. Taj dio su posvetili Twin Peaksu. A druga je najluđa sezona. Oni fanatični vjernici i mitologija
Spoiler for Hiden:
s onim čudovištem.

Treća i četvrta su mi loše, ali pošto je ovo uvijek bila zabavna serija, mogao sam uživati u svim tim ludostima  angeldemon

Godric  ti_si_Bog
Spoiler for Hiden:
jako malo se pojavljivao, ali ostavio je jak utjecaj na seriju i likove.


I Russell: King of Mississippi, sveukupno možda i najbolji lik. Jason i Pam isto visoko kotiraju.


x za russella, on ovoj seriji dođe ko kramer seinfeldu, barny kako sam upoznao vašu majku, sheldon teoriji velikog praska....  ;D

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: True Blood
« Odgovor #779 : 16.04.2013. 23:43:26 »
Ako nista drugo , zbog ovog je vrijedilo poceti sa gledanjem ove serije
Spoiler for Hiden:
Heeee heheehehehh  rofl rofl

Tags: