Autor Tema: Win 7 - problem  (Posjeta: 2177 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Win 7 - problem
« : 21.07.2011. 11:06:04 »
Urocili smo win 7 izgleda. Posle godinu i po prvi veci problem se pojavio. Od jutros W7 je odlucio da stavi basic solid color temu i ne mogu nikako da vratim neku normalnu temu koja podrzava aero jer je nekako ta opcija zakljucana  ??? jos sinoc je sve super radilo  cry1
Evo slika problema

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Win 7 - problem
« Odgovor #1 : 21.07.2011. 11:27:18 »
Da nisi instalirao nešto od sinoć, neki program ili promenio drajvere za grafiku? Najbanalnije rešenje jeste da restartuješ računar nekoliko puta, možda upali. Bila je ranije jedna greška na Visti, ne znam da li su je ispravili na Sedmici, gde ako imaš neki program koji ne podržava Aero pa vraća temu na tu osnovnu i to uradi određen broj puta, sistem jednostavno nadalje odbija da se vrati na Aero (ovo je bilo svojstveno samo 64-bitnim sistemima ako se dobro sećam). Možda kod tebe neki program uzrokuje konflikte s Aerom.

P. S. Da nisi petljao nešto po sistemskim servisima ili podešavanjima? Pogledaj da li se pokrenuo servis Desktop Window Manager (Start → kucaj services.msc i lupi Enter) i pokušaj da ga pokreneš ručno ako je ugašen. Ili obično par restartovanja reši problem.

Nađoh nešto na Majkrosoftovom sajtu: http://support.microsoft.com/mats/aero_effects_not_working/en-us.
« Zadnja izmjena: 21.07.2011. 11:34:04 bajone.rs »
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Win 7 - problem
« Odgovor #2 : 21.07.2011. 11:31:31 »
Nisam juce instalirao nista ali sam pre 2 dana instalirao novi drajver za graficku. Komp se skroz cudno ponasa, kad kliknem na desni klik treba mu 2 minuta da otvori padajuci meni  :o

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Win 7 - problem
« Odgovor #3 : 21.07.2011. 11:37:58 »
Onda su 99% drajveri za grafiku uzrok problema. Ili nisi lepo uklonio stare, ili se ti novi nisu lepo instalirali, a možda si i ti greškom instlirao neke druge. Skini program Driver Sweeper, besplatan je, pa njime počisti stare drajvere, zatim restartuj i instaliraj nove.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Win 7 - problem
« Odgovor #4 : 21.07.2011. 11:43:17 »
Windows update je sam odradio update, mozda je nastala neka greska. Probacu ovo gore pa javljam.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Win 7 - problem
« Odgovor #5 : 21.07.2011. 12:04:45 »
Ma ti si lud kad dopuštaš da ti Windows Update ažurira drajvere!! Mogao sam da pretpostavim. Jer tada on ne obriše stare drajvere već samo nabaca (ovo je prikladniji izraz od instalira) nove, pa nije ni čudo da se sistem koči, pošto ne zna koje drajvere da poziva, tj. ubacuju se i jedan i drugi sami u procesor (budući da su oba prisutna). Ja sam jednom mahinalno kliknuo da mi instalira nove drajvere za LAN, pa sam to jedva očistio i instalirao normalne, jer mi se s tima kretenskima javljao plavi ekran.

Kad ručno instaliraš drajvere za grafiku, prvo ti instalator ponudi da ukloni stare drajvere, zatim moraš da restartuješ sistem, pa onda ponovo pokrećeš instalaciju drajvera. WU samo raspali nove preko starih, pa tek onda ponudi restartovanje. Tamo pod postavkama Windows Updatea odaberi da ne instalira sam sve zakrpe, već da ti biraš koje ćeš instalirati (pretposlednja postavka u padajućem meniju u podešavanjima), a sve drajvere koje ti ponudi — odbijaj.
« Zadnja izmjena: 21.07.2011. 12:08:12 bajone.rs »
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Win 7 - problem
« Odgovor #6 : 21.07.2011. 12:16:17 »
Citat:
Desktop Window Manager (Start → kucaj services.msc i lupi Enter)

Ovo je resilo problem, opcija je bila ukljucena ali sam je restartovao, resnuo komp i sve je ponovo super.
Hvala, bajone!  smileyNO1

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Win 7 - problem
« Odgovor #7 : 21.07.2011. 12:37:06 »
Dobro, ako tako kažeš. I nema na čemu. :)

Ali opet ti preporučujem da preinstaliraš grafičke drajvere (skini lepo poslednje Atijeve/nVidijine sa zvaničnog sajta, ukloni stare programom Driver Sweeper, restartuj računar, instaliraj drajvere, ponovo restartuj računar kad ti ponudi i na konju si). I dalje sam ubeđen da je WU zaj***o stvar sa samostalnim ažuriranjem drajvera.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Win 7 - problem
« Odgovor #8 : 21.07.2011. 12:48:57 »
Uradiću to.

Offline the kid

  • malo lud
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 212
  • Spol: Muški
  • EM
Odg: Win 7 - problem
« Odgovor #9 : 21.07.2011. 22:11:51 »
Bajone je potpuno u pravu, vezano za windows update. Treba potpuno odbaciti te njihove update (ovo barem važi za one koji
nisu kupili, već maznuli instalaciju win 7). Ne znam kako ide sa standardno plaćenim instalacijama.

Ako prihvatiš update, microsoft će uraditi sve da ti zahebe operativni sistem. Ne u smislu da sistem obori, već da te
konstantno bombarduje stvarima koje niko ne želi. Od momenta kad ti ubaci "klicu", ne pomaže ni restore point, te sam poželiš
da reinstaliraš sistem. Tako da, ovo što se Lazi dogodilo, još i nije veliki problem.

zkarlov voli Evu sardinu, a ja volim Evu Mendez.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Win 7 - problem
« Odgovor #10 : 21.07.2011. 22:27:09 »
Ja rekoh da treba izbegavati instalaciju drajvera odatle. Imam jednu legalnu Sedmicu Pro (došla uz laptop), a na stonom računaru je Ultimate sa lekićem. Oba sistema redovno ažuriram, na obama je i SP1 instaliran, jedino izbegavam drajvere kad mi ih WU ponudi. Njih skidam ručno od proizvođača i instaliram nove ako su potrebni. Zasad nisam primetio smetnje u radu ni kod jednog sistema, a oba su stara preko godinu i po dana.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline the kid

  • malo lud
  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 212
  • Spol: Muški
  • EM
Odg: Win 7 - problem
« Odgovor #11 : 22.07.2011. 18:27:23 »
ja više ne apdejtujem ništa. Što mi treba, tražim sam. Kad god sam apdejtovao, nešto je krenulo loše.
zkarlov voli Evu sardinu, a ja volim Evu Mendez.

Tags: