Autor Tema: The X-Files  (Posjeta: 318201 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline valkanela

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1500 : 18.01.2018. 18:58:18 »
Dopizdilo mi prevođenje, eto ako ima neka naivčina da nastavi... Iskreno, živjeli.
Hejteri će da hejtuju... ;-)

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1501 : 19.01.2018. 01:56:09 »
Fina epizoda, imala je taj stari x files horror šmek, a i glazba je bila odlična, fino ukomponirano, posebno u sceni di Mulder i Scully pričaju sa doktoricom.
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline Nneemmaanjnjaa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1502 : 20.01.2018. 02:09:28 »
Jedan komentar sa B92: "Posle Kalifornikacije povratak Duhovnija u ulozi Moldera mi je malo trula. Sve ocekujem da opali nekog vanzemaljca."
 ;D

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1503 : 20.01.2018. 08:54:53 »
Dopizdilo mi prevođenje, eto ako ima neka naivčina da nastavi... Iskreno, živjeli.

šta je tol'ko loše??? :o :o :o
sad ne smijem ni počet gledat!!!!

Offline pklat

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 227
  • Spol: Muški
  • Boljeg nemamo, goreg nećemo naći.
Odg: The X-Files
« Odgovor #1504 : 21.01.2018. 18:41:16 »
Negativci i prica povadili trecu epizodu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1505 : 23.01.2018. 02:01:16 »
Podcast sa Karin Konoval http://directory.libsyn.com/episode/index/id/6171898/tdest_id/588622 inače to su fanovi koji rade podcast sa glumcima iz 11. sezone. I još je dala odličan intervju za fandomski site http://www.xfiles.news/index.php/news/latest-news/1544-karin-konoval-answers-your-questions

I Karin dolazi na konvenciju.


Ova konvencija će biti jebena. Toliko legendarnih gostiju koji su prošli kroz seriju.

I slike iz epizode 6 koja će biti o Skinneru. Izgleda stvarno dobro http://xfiles.news/index.php/news/latest-news/1548-kitten-promo-photos-revealed
Spoiler for Hiden:

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1506 : 24.01.2018. 00:37:30 »
Mulder doživljava mandelu efect i ne može naći jednu epizodu Zone Sumraka koje se sjeća. Zove se Lost Martians. Uvjeren je da ta epizoda postoji.


Zona Sumraka ispred svog vremena  :clapp


Inače, ko nije upoznat sa mandelom efectom, upoznajte se. Stvarno zanimljiva zavjera ako se to uopće može nazvati zavjerom. Dakle, imate dvije vrste ljudi.

1. kategorija                        2. kategorija
  Berenstein Bears                            Berenstain Bears
  Sex In The City                              Sex And The City
  Looney Toons                                  Looney Tunes
Interview with a vampire              Interview with the vampire

"Beam me up, Scotty" se nikada nije dogodio. Ja se recimo sjećam te rečenice, ali danas se ne može naći. https://www.youtube.com/watch?v=3qMyg1s6G-E samo u ovoj pjesmi ali u seriji nikada.
https://i.imgur.com/xj2o6e9.png

"Kit-Kat" je postao "KitKat"

Nicholas Cage je postao Nicolas Cage

Steven Segal je postao Steven Seagal

"Captain Crunch" je postao "Cap'n Crunch"

"Warriors, come out and play." je postao "Warriors, come out to play"



Ma ima toga previše. Znači, ovo iz prve kategorije je kao postalo ovo iz druge kategorije. Mišljenja su još uvijek pola pola. Mandela Efect je stvaran što ne znači da je netko prčkao po ovoj realnosti, nekakav alternativni svijet ali sigurno postoji razlog zašto se još uvijek vode rasprave oko toga.

Pokušavao sam se sjetiti čega sam se ja sjećao a to danas nije tako. Evo, video o nosorogu. https://www.youtube.com/watch?v=TQ7e05uY7sw ja se stvarno sjećam jednog roga. Vidjet ćete i u komentarima da se neki sjećaju jednog, neki dva. Ima zanimljivh stvari oko mandele efekta.

Recimo, kakti dokaz za Sex in the City https://www.youtube.com/watch?v=QjkHkKjjqx4 a danas je Sex and the City. Ja se sjećam Sex and the City, ali eto neki se sjećaju ovo prvo. Evo nešto novo https://www.youtube.com/watch?v=hw-45N42uck i na ovim stranicama ima zanimljivh stvari http://mandelaeffect.com/looney-tunes-or-looney-toons/ i https://www.alternatememories.com/index

Kenedy. Šest ljudi, a mnogi tvrde da je bilo četiri.


Eto, malo zagrijavanja za novu Darinovu epizodu

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1507 : 24.01.2018. 20:35:58 »
Ovo je jedan od najboljih x-files trailera ikada. Izgleda brutalno dobro. Dobit ćemo koliko vidim i neko jebeno čudovište.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1508 : 25.01.2018. 05:17:34 »
Upravo pogledao Darinovu epizodu. Neću sad recenzirati, ali ću samo reći da se radi još o jednom remek djelu o zaboravljenim sjećanjima, objektivnosti/subvjektivnosti, fake news i ostalim bitnim temama. Sve je rečeno na jedan satiričan i komičan način. Jedna scena je jedna od najsmješnijih stvari ikad u filesima. Smiješno, istinito, tužno i na kraju nekako gorko slatko. Ne mogu sad trenutno pisat. Pogledat će se još jednom kasnije jer ovo je bio doživljaj. Neki već nazivaju jednom od najboljih x-files epizoda.

Sculls hahahaha.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1509 : 25.01.2018. 07:46:00 »
It's not parallel universes  rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl
PREJAKA epizoda  rofl rofl rofl rofl rofl rofl
I want to belive

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1510 : 25.01.2018. 11:54:19 »
Bravo. Bravo. Bravo. Bravo. Bravo.

Spoiler for Hiden:
Još uvijek sam pod dojmom. Savršena epizoda. Smiješna. Zabavna. Satira pogođena bolno dobro. Glumci fantastični. Rješenja nekih situacija odlična, i što se tiče priče i tehnički. Uživao sam. Sve je presmiješno, a opet prestvarno. Genijalno, uistinu genijalno. Aaaaa ovoga ću se sjećati. Nevjerojatno zanimljiv mi je bio glumac za Dr. Theya, baš ono ful pogođen lik, i ono crveno oko očiju nemam pojma što je točno, ali je bilo... ma super.

Izvanzemaljci inspirirani dizajnom iz The Twilight Zonea, epizoda "To Serve Man." Kako prigodno, tu sam epizodu baš jučer pogledao.

Mulderova glava dok je bio mali... i citat "Guys, if this turns out to be killer cats, I'm gonna be very disappointed." Urlam.

Svaka čast svima, ovo je bilo fantastično.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1511 : 25.01.2018. 13:49:24 »
Upravo opet pogledao. Dosad triput. Sad ide malo dublja analiza epizode pa kome se čita, neka čita. Kao što je Timelord napisao osim humora, satire Darinove epizode uvijek govore istinu na metaforičan način. Epizode su mu uvijek duboke. Epizoda je prepuna sjajnih rečenica i one linera. I ovo je epizode koja je non-spoiler pošto je non-canon.

Početna scena
Najbolja Darinova početna scena nakon Jose Chunga. Restoran je i referenca na restoran iz Jose Chunga kad Mulde dođe ispitivati konobara. I naravno, sa lijepim malim twistom na kraju jer je svaka epizoda Zone Sumraka uvijek imala preokret. I na kraju konobar kad skida kapu, posvceta epizodi The Howling s onim vragom.

Mulder i Scully susreću Reggie i sjećanje na prvu epizodu Zone Sumraka
Prvo Mulder obučen kao Bigfoot ide tražiti Bigfoota. "I was out 'squatchin"  ;D

Susreće Reggiea naravno u podzemnoj garaži gdje drugdje. Reggie mu govori tko je i da se znaju od prije, ali Mulder mu ne vjeruje iako ga je potakao na razmišljanje kad mu spomene epizodu iz Zone Smraka. Sad Mulder postaje lud tražeći tu epizodu koje se sjeća da ju je gledao, ali ne može naći. Scully mu govori da se nje možda zabunio i pomješaao Zonu Sumraku sa The Outer Limits. "DO YOU EVEN KNOW ME?"  rofl

I onda gledanje mladog Muldera sa glavom odraslog Muldera hahahahaha. Nakon toga Scully susreće Reggiea govoreći joj da ga netko prati i daje joj ABC žele kojeg se ona sjeća dok se svi drugi sjećaju 1-2-3 želea. I da, zove ju Sculls haha.

Reggie Something
Mulder i Scully zajedno susreću Reggie gdje drugdje nego u podzemnoj garaži. Klikne mi u glavi, Reggie na jedan način predstavlja Mr. X-a, drugog Mulderovog informera s kojim se uvijek nalazio na taj način. I nemojmo zaboraviti mali x na prozoru što je uvijek značio znak da se nađu. E sad, Reggie ih mora uvjeriti da ga znaju i da su radili zajedno. Od ovog trenutka sve kreće ludilo, a zanimljivo je da se čitava epizoda uglavnom događa na istom mjestu kroz sjećanja kako je bilo i zašto misli da mu brišu sjećanja. Tu dolazi teorija o Mandeli Efektu o kojoj sam pisao gore. Mandela efekt je stvarno stvaran. Svatko od nas ga je doživio. Sjetite se samo koliko ste puta mislili da se nečeg sjećate jako dobro, a onda ispadne totalno drugo ili slično ali opet drugačije. E sad, globalni Mandela efekt je ogroman gdje imamo milijune ljude koji se sjećaju da se pislao Looney Toons dok drugi milijuni ljudi se sjećaju da je bilo Looney Tunes što ne znači da je to dokaz nekakvog paralelnog svijeta ili da su prčkali tamo u Cernu što je glavna teorija. To je samo dokaz da naša sjećanja nas nekad zavaravaju.

Reggie nastavlja objašnjavati i prejaka scena je kad se prepiru pa Reggie kaže "Ah, see, you're having a Mengele Effect about the Mandela Effect.". Ne znam jeste li primijetili onaj plakat sa Nixonom  rofl rofl Ozzie's razor haha. Ozzy's ax  rofl rofl

Reggie nastavlja govoriti o They. Tko je They? Naravno, on govori o NJEMU kao jednoj osobi, ali Mulder i Scully misle o njima kao nekog grupi ljudi. Ovdje su otišli u čisti meta fiction. Napokon saznajemo tko je They. "Hundreds of millions" haha.

No, prije Theya osvrnimo se na izvrsna flashbackove. Najbolji dio je intro i kako je Morgan stavio Reggiea u slavne x-files epizode poput Toomsa, Clyde Bruckmana ili Home. Ili onaj flashback kad vidi aliena i kad alien telepatski progovori hahaha baš glas kakav su alieni imali u 50-ima i svim tim sf filmovima.

Dr. They
"Who's hiding? I'm in the phone book. But nobody knows what's a phone book anymore." – Dr. They

Dr. They sam ja shvatio kao metaforu za medije. On nam je predstavljen kao ludi znanstvenik, ali sa razlogom ga je Morgan nazvao They jer Oni su mediji. Mediji su ti koji odlučuju o fake news, što je stvarno, a što nije. Danas kada imamo internet, imamo toliko alternativnih vijesti, toliko drugačijih istina zbog kojih nam se percepcija o nekim stvarima mijenja i to je dobro. No, They su metafora za medije i kako prate svaki korak i odlučuju kako da masa razmišlja pomoću reklama, etiketa, false flagova, fake newsa i sličnih stvari. I Dr. They je prikazan kao villain epizode što i mediji jesu. Ustvari, ako idemo još dublje They može biti i loše  korporacije, elita, bankari i sve ostalo. Lijepo je Morgan osmislio lika koji prdstavlja toliko loših stvari. I naravno, They pokušava ili pokušavaju uvjeriti sve one koji se pobune da to nije istina. Da su u krivu što je i još jedan razlog zašto se toliko ljudi krivo sjećanju nekih stvari dok drugi potpuno drugačije.

Reggien pravi identitet i zadnji zadatak sa Mulderom i Scully
Scully saznaje njegov pravi identitet, ali on ga i nema. Sve ono da je radio za CIA, NSA i slične organizacije naravno nije istina. Radi se o nekakvom luđaku koji to ustvari nije ali u ludom svijetu on to postaje. Najjača scena u garaži je kad dolazi onaj auto iz Ghostbustersa ahahahahaha  rofl rofl i lijepa posveta Carterovoj desnoj ruci, Franku Spotnitzu. Spotnitz sanitarium. Reggie počne pričati o njihovom zadnjem slučaju kojeg se samo on sjeća. I tu ide dolazi najbolji i najsmješniji dio epizode.

Martian Alien aka Donald Trump
Ovo je najviše očito od svega. Martian Alien je Donald Trump.

"We are building a wall. … We can't allow your kind to infiltrate the rest of the cosmos. You're not sending us your best people. You're bringing drugs, you're bringing crime, you're rapists. And some, I assume, are good people. But we have no choice, believe me. For although the rest of the galaxies all have their share of these problems, we fear you could infect the rest with the one trait that is unique to earthlings: You lie."

Donald Trump sa plaštom Elvisa, ali kad silazi sa svemirskog broda i uzima električni romobil i dolazi prema Reggieu, Mulderu i Scully, a zvuk trtrtrtrtrtrtr. Jedna od najsmješnijih stvari ikad u Filesima  rofl rofl rofl rofl rofl rofl rofl kako je Timelord napisao. Alien je isto tako posveta svim tim prikazima aliena iz 50-ih sf filmova i ponajviše Zoni Sumraka. Na kraju Reggie odlazi ostavljajući sjećanja Mulderu i Scully. Dolazi Skinner i Morgan ostavlja završni twist tako što Skinner prepoznaje Reggiea. WATAFAK  rofl rofl što je sad istina, a što ne. Tko će ga znati.

"I want to remember how it was. I want to remember how it all was."
Najljepši trenutak dolazi na kraju kad se Scully pokušava sjetiti kakav okus ima taj njezin omiljeni žele. Uzima žlicu sa želeom, ali ipak na kraju ostavlja žlicu govoreći "I want to remember how it was. I want to remember how it all was." što se može shvatiti na mali milijun načina. Netko to može primijenit za neki film koji je gledao u djetinjstvu i ne želi ga pogledati u odrasloj dobi da si možda ne pokvari doživljaja filma to jest želi se sjećati tog filma na jedan lijep način. A netko poput Morgana nam govori da je ovo njegova posveta cijeloj seriji. On se želi sjećati najboljih trenutaka X-Filesa. Svih onih pogleda Muldera i Scully, svega što su prošli zajedno tijekom svih ovih godina. Svih onih slučajeva, monstera, aliena, sporednih likova, istine i svega ostaloga jer na kraju dragi moji zemljani ipak ćemo mi svi pamtiti lijepe trenutke bez obzira na sve što smo loše prošli, sve što smo loše napravili svi ćemo na našoj samrti pamtiti ono lijepo jer tako želimo ostati zapamnćeni, tako želimo mi pamtiti druge.

ZAKLJUČAK
Ovo je još jedna Darinova epizoda u kojoj koristi time kao što su subjektivnost, objektivnost, što je i što nije istina, potisnuta sjećanja. Ovo je bila najsličnija epizoda Jose Chungu gdje smo vidjeli na sličan način kako neke osobe imaju svoje viđenje istine jer što je na kraju istina? Tvoj vlastiti doživljaj ma koliko god netko pokušavaju biti objektivan sa svim svojim dokazima duboko u sebi ćeš uvijek imati svoje vlastito mišljenje o nečemu bez obzira jel ti bio u pravi ili u krivu. I to se zove imati karakter, osobnost, identitet. To je nešto što fali danas.

Kao i sve Darinove epizode, apsurdni humor, satira, tuga, i relevantnost/istina koja tjera na razmišljanje. Zato se Darinove epizode moraju gledati više puta jer ispod sve te zajebancije leži prava istina koju ćemo mi subjektivno/objektivno istražiti.

Savršena epizoda. Rekao sam kad je izašla Were Monster epizoda iz 10. sezone da mi je jedna od najboljih epizoda unazad 7, 8 godina, a ova tu mi je još bolja epizoda. Ne znam gdje bih ju stavio na koje mjesto najboljih Darinovih epizoda, ali ovo ide u top 5 epizoda 21. stoljeća.

Skupio sam malo twiter komentara pa uživajte.
Spoiler for Hiden:


















https://twitter.com/GillianA/status/956344697982726144


Gilliev twiter tijekom epizode https://twitter.com/GillianA  ;D



Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: The X-Files
« Odgovor #1512 : 25.01.2018. 22:55:06 »
Meni je 11x04 najbolja epizoda otkad su se Fajlsi vratili na ekrane.
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1513 : 26.01.2018. 04:55:11 »
Odlicna epizoda, umro sam na Dr.They, one flashbackove, zid i Skinnera na kraju
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline Gwynbleidd

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
    • /
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The X-Files
« Odgovor #1514 : 28.01.2018. 01:10:09 »
Čista desetka za epizodu.  clapp

Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1515 : 28.01.2018. 07:49:38 »
Prva epizoda iz 11. sezone mi se nije nesto svidela, dok su mi druga, treca i cetvrta odlicne, i ova cetvrta je do sada najbolja. Konacno malo da vrate onaj stari smek x filesa

Offline Winchester01

  • Član
  • ***
  • Postova: 507
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1516 : 28.01.2018. 12:04:02 »
Besmislena epizoda. :facepalm

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1517 : 01.02.2018. 09:53:06 »
Evo nam napokon i Williama. Odlična 5. epizoda. Sviđa mi se šta su uradili sa Williamom, njegove "moći" su također veoma fino urađene, i kraj je veoma emotivan.

Me gusta smileyNO1
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1518 : 01.02.2018. 10:00:20 »
Pogledana peta  :)

Petu je napisao i režirao X-Files veteran James Wong i epizoda je najugodnije iznenađenje dosad jer nisam očekivao ovoliko sitnih preokreta i stvarno tužnih i emocionalnih trenutaka. Kao i svaka epizoda dosad početak je vrhunski. Ovo je bio najviše horor atmosferični početak. Ghouli je jebeno čudovište i lijepo ga je Wong držao u mraku. Čak ima i svoju stranicu https://ghouli.net/ i neke odlične slike.

Naravno, ovo je totalna zamka od epizode jer je mix mitologije i motw i to na jedan pametan način. Uvijek sam se bojao kako će nam predstaviti Williama, ali Wong je uspio. Dao je odlične emocionalne trenutke Gillian Anderson koja je odglumila vanserijski pogotovo scenu u mrtvačnici. Glumac koji glumi Williama je sin od Susan Sarandon
Spoiler for Hiden:
i točno se vidi da je Mulderovo dijete (Sorry Smokey)  ;D pogotovo soba i sve one stvari o svemiru. Na kraju ugodno iznenađenje kad azijac ispadne William i Mulder i Scully ga vide na kameri da je to on.

Promo za iduću epizodu koja će biti o Skinneru. I pogledajte ko se vraća.


Radujem se svim epizodama u drugoj polovici. Trenutno najviše šestoj, sedmoj i osmoj. Šesta jer je o Skinneru a te epizode o njemu su uvijek bile dobre i zanimljive. Sedma jer je skoro bez dijaloga. Osma jer je posljednji oproštaj od Glena Morgana i Jamesa Wonga od serije. Originalni pisci još od prve sezone. Uvijek su bili poznati kao duo, ali su sad na zadnje dvije sezone pisali odvojeno. Glen je u 10. sezoni napisao četvrtu epizodu, a u ovoj sezoni drugu. Wong je u 10. sezoni napisao drugu, a u ovoj petu epizodu. Dakle, zadnji put kad su zajedno napisali epizodu to je još bila serija Millennium. Prije 20 godina. A uvijek su zajedno davali klasike (Ice, Home, Beyond the Sea, Tooms, Die Hand Die Verletzt). Rekli su da će po brutalnosti biti na razini Home.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1519 : 01.02.2018. 10:18:24 »
 ;D




 clapp
Citat:
The difference between this Mulder and his younger self is that though he still turns the table on Scully to play Skeptic to her Believer when he wants to protect her, he does it with so much more sensitivity and openness than he used to. He used to come off as outright dismissive whenever she voiced a belief in an extreme possibility. Now he tries to prepare her for disappointment, but still backs her up by pursuing the evidence to support her theory.

The difference between this Scully and her younger self is that she is no longer afraid to Believe and is no longer afraid to share her innermost thoughts with Mulder. The younger Scully wouldn’t have told Mulder about her dreams until he forced her into a corner, but this Scully tells him straight away in hopes of getting his perspective. She trusts him not to dismiss her or hurt her and she knows that needing support isn’t a sign of weakness.

This is mature partnership.

Evo zanimljiv intervju sa Wongom oko epizode http://www.tvguide.com/news/the-x-files-william-return-season-11-episode-5/?ftag=TVG_Twitter

Zanimljivo je da je ovo vrlo osobno za njega jer je i sam bio udomljen.

Citat:
My favorite part of the episode is Scully's monologue that she delivers to William's body when she believes that he's dead. Can you talk about writing and directing that scene and what you wanted us to see in Scully in that moment?
Wong: Gillian and I talked a lot about that scene. She was really interested in how to portray that as a mother who felt like she did the right thing but at this moment feels that it was maybe completely wrong, and that failure is something that she was interested in exploring for herself and for Scully's character. So when we started working on it, part of it is that she felt this dichotomy between knowing whether this was William or not and not knowing, and whether she was apologizing to a corpse that is not her son. But in the end, she had to just kind of open her heart and say what she really felt about what she had to do. And that way, it was obviously how she felt the entire time. But the other thing that was interesting, I thought, was that Gillian really wanted to have that moment when William's body disappears, that Mulder and Scully have a different idea of what's happening there. Whereas Mulder is thinking all these reasons why the body disappeared, she actually has a glimmer of hope in that moment. She was really interested in playing that and dealing with that.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1520 : 01.02.2018. 17:08:21 »
Ugodno, ugodno iznenađenje.

Super je kada ulazite u epizode znajući samo to da je Gillian live-tweetala o njoj prije par sati. MotW odrađen vrhunski, s dovoljnom dozom urota od vlade, lijepi "cameo" CGB-ja. William jako, jako dobro uveden u priču. Nije nam bio predstavljen prenaglo, nego postepeno kroz epizodu, imali su strpljenja i to se isplatilo. Istu analogiju možemo primijeniti na sezoni, bilo je tragova Williama u prvoj epizodi i drago mi je da nisu čekali do finala da ga vrate, tranzicija je puno prirodnija. Naravno, očekujem povratak iako ne znam bih li trebao s obzirom na poetičan završetak epizode.

Onda opet, doduše, sumnjam da mogu završiti trenutnu mitologiju koja se okreće oko Williama bez njega, što nam preostaje da se nadamo da Carteru onih četrdeset i tri minute bude dovoljno za dobar završetak (no o tome ćemo za pet tjedana). Jako mi se sviđa što su napravili sa sezonom za sad, nema loše niti dosadne epizode. Uživam.

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1521 : 02.02.2018. 04:28:53 »
Odlična epizoda, kraj je sve.
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline secret_samadhi

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: The X-Files
« Odgovor #1522 : 04.02.2018. 20:59:12 »
Koliko epizoda ima ova 11 sezona? Vidim neki spominju7 i 8 epzodu a vamo stoji 6 epizoda, od kojih su 5 prevedene. Bas sam zbunjen sad.

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1523 : 04.02.2018. 21:31:18 »
10 epizoda.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1524 : 08.02.2018. 09:34:06 »
Ahh, onaj zadnji Skinnerov govor  cry1
Dobra je ova sezona, meni se i ova epizoda dopala i kvalitetno su tu negdje na istom nivou.

Što se tiče 7. epizode skoro bez dijaloga, pa da se naslutit i zašto:

Mene ovo nekako podsjeća na neki hajmo reći nastavak epizode Ghost in the machine iz prve sezone. Tamo, čim je Scully progovorila u liftu, počeli su problemi. Bit će zanimljvo
I want to belive

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1525 : 08.02.2018. 22:58:50 »
Fora epizodica iako mi malo smeta zadnja scena, činila mi se bespotrebnom, ne znam. Najbolji dio epizode su odnos Scully, Muldera i Skinnera. Oni su tim, koliko god blizu ili odvojeni bili, i ova epizoda je to svakako potvrdila Skinnerovim dirljivim dijalogom.

Priča okej, premisa slična Black Mirrorovu "Men Against Fire." Ovo sa zubima je intrigantno bilo, ali kad je Skinneru ispao na kraju... zašto nam to radite? Dinamika između scena iz rata i sadašnjosti nije mi pogođena, bilo bi mi bolje da je bio bar još jedan flashback, pogotovo zbog toga što mi se svidio njihov stil, ali ovako barem nisu pretjerali. 42 minute zna biti premalo, što se može. Nekako mi se cijela dinamika epizode činila čudnom, tj. off. Dijelovi generic plota, prejednostavan rasplet...

Nije najbolja epizoda, ali onda opet, Skinner je zaslužio imati neku dodatnu svrhu i neki cilj u životu. Također, barem je malo produbila odnos između naše glavne trojke, stoga nije bila bezveze.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1526 : 09.02.2018. 01:45:39 »
Još jedna kvalitetna epizoda. Skinman je uvijek bio dio tima. Mulder i Scully se mogu promatrati kao najbolji duo, ali uz Skinmana dobijemo najbolji trio televizije  ;D

U seriji smo imali nekoliko stvarno kvalitetnih viet epizoda. Sleepless iz druge sezone gdje je gostovao Tony Todd, ali bila i jako važna epizoda jer nam je predstavljen Alex Krycek. I epizoda Unrequited iz četvrte sezone o nevidljivom ubojici.

Haley Joel Osment je pun pogodak. Žao mi je što je nestao nakon Šestog Čula, ali možda će mu sad X-Files opet dignuti karijeru kao što je mnogim drugim glumcima u 90-ima. Reakcija Muldera kad je čuo riječ čudovište  ;D lijepa atmosfera u šumi. Scully kaže da je medicinska doctorica (vrijeme je za drinking game). Voze se u autu ko u stara vremena (popio već osmu čašicu drenovca). I opet izvrsni Mark Snow. Kako prelijepo gradi scenu i atmosferu u epizodi. Ovo je najbolji Mark Snow u ovoj sezoni poslije treće epizode Plus One. Jedva čekam da izađe njegova muzika za ovu sezonu.

I točno se vidi koliko su Filesi utjecali na većinu serija hoćeš Homeland, Breaking Bad, 24 ili Supernatural, Buffy i ostale srodne serije. Pa Bones i Castle i u zadnje vrijeme Black Mirror koji je i u trećoj sezoni posvetio Filesima onu epizodu o pčelama. No, najbitnije je što ova sezona izgleda jebeno spojeno. Gradi tu jednu veću priču. Skinman nam je u prvoj epizodi upao u probleme. Opet su se na to referirali u prošloj epizodi koja je bila mix mitologije i motw da bi u ovoj to riješili a to je ono staro pitanje jel mu Mulder i Scully mogu vjerovati. Drago mi je da se to riješilo prije finalne epizode. Dakle, iako su u sredini motw epizode opet se dobije dojam da je tu puno više. Da tu ima jedna veća priča. Pametno spajaju puzle.

I druga stvar koja je vrlo bitna. Relevantni su kao što su bili u 90-ima i to je falilo. I treća stvar. Hrabri su, vjerojatno najhrabrija serija današnjice. Jebeno je žalosno da nema serija pa ni taj prosječni Black Mirror koja će govoriti istinu. I evo, u Filesima komotno se spomenu Chemtrailovi i kako vlada zaprašuje. Al pazite, Chemtrailovi su još uvijek teorija. Nije službeno dokazano. No, znate što je? Ono što je Mulder rekao.

Project BLUEBIRD, MKUltra, MKDELTA. Zavjere su se događale i događat će se. Nema tu ništa neistinito. Pa jel vi znate što je MKUltra, a već sam mnogo puta spominjao tu zavjeru. Koliko je to veliko i suludo. Meni je nejasno da još ima ljudi koji ne vjeruju u zavjere. zavjere su to od pamtivijeka. Pustite one fantastične zavjere. To su TEORIJE. Ovo nisu teorije. Ovo su političko orijetirane zavjere i one su najčešće.

MKUltra je bio mind control program od CIA gdje su otimali ljude (u principu djeca) i eksperimentirali na njima sa razno raznim kemikalijama, drogama, hipnozama, mučenjem i sličnome. Stanite sad na trenutak i malo razmislite o tome. CIA, mind control, otimanje djece. Sad zamislite da to nikad nije službeno dokazano. I da se o tome danas govori. Naravno, skeptici bi se po običaju smijali i govorili ma što bi to bilo istina, ali koliko su samo puta bili u krivu. Eto, to je službeno dokazano 70-ih iako svi znaju da to i danas traje.

A da ne spominjem o drugim dokazanim zavjerama u drugoj polovici 20. stoljeća. Bez problema ih nabrojim 30-ak koje su dokazane. 30-ak bez ikakvog beda. Sve službeno dokazano. Tako će i ove današnje u budućnosti velik dio njih biti službeno dokazane jer se vrši prevelik pritisak iako elitica pokušava zagušiti svaku raspravu.

Al evo, o tome sad pišem na X-Files temi. A zašto? Zato što je jedina serija koja se ne boji govoriti istinu kada je potrebno. I to danas uz ovu PC/SJW kulturu gdje ne smiješ zinuti da ne bi uvrijedio nekoga. Ma joj, baš mi je drago zbog toga. I zato kraj ove epizode je potreban jer kraj ustvari govori PROBUDITE SE! I recite I'm as mad as hell, and I'm not going to take this anymore! kao što je rekao Peter Finch u filmu Network https://www.youtube.com/watch?v=WINDtlPXmmE i ovo je još govorio 70-ih. Poslušajte govor. Znao je čovjek, naravno fikcijski, ali onaj koji je pisao scenarij. A danas ooo moraš pazit. Nemoj slučajno prikazati ovog ili onog tako jer ćeš ostat bez posla, mediji će učiniti svoje da te naprave ludim kao mnoge druge. Jel tako, Dave Chappelle? Naravno da je.


Što se tiče 7. epizode skoro bez dijaloga, pa da se naslutit i zašto:

Mene ovo nekako podsjeća na neki hajmo reći nastavak epizode Ghost in the machine iz prve sezone. Tamo, čim je Scully progovorila u liftu, počeli su problemi. Bit će zanimljvo
Znači još jedna relevantna epizoda. Neka, pokazat će Black Mirror kak se to radi. Neka se poseru po dronovima i AI.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1527 : 15.02.2018. 00:52:27 »
Evo nekih novosti oko epizoda. Izašle radnje za svaku preostalu epizodu.

Citat:
Rm9sbG93ZXJz,” airing Wednesday, Feb. 28 (8:00 PM-9:00 PM ET/PT)

Plot: In a world of ever-increasing automation and artificial intelligence, Mulder (David Duchovny) and Scully (Gillian Anderson) find themselves targets in a deadly game of cat and mouse. Episode written by Shannon Hamblin & Kristen Cloke; Directed by Glen Morgan. #XFRm9

Familiar,” airing Wednesday, March 7 (8:00 PM-9:00 PM ET/PT)

Plot: Mulder and Scully investigate the brutal animal attack of a little boy in Connecticut while suspecting darker forces are at play. Episode written by Benjamin Van Allen; Directed by Holly Dale. #XFFamiliar

Nothing Lasts Forever,” airing Wednesday, March 14 (8:00 PM-9:00 PM ET/PT)

Plot: While investigating human organ theft, Mulder and Scully uncover a mysterious cult consumed with macabre rituals. Episode written by Karen Nielsen; Directed by Jim Wong. #XFNothing

My Struggle IV,” airing Wednesday, March 21 (8:00PM-9:00 PM ET/PT) — Season Finale

Plot: Mulder and Scully rush to find an on-the-run William (guest star Miles Robbins) while the Cigarette Smoking Man (guest star William B. Davis) pushes forward with his ultimate plan. Mitch Pileggi also stars. Annabeth Gish, Joel McHale and Barbara Hershey guest star. #XFMyStruggle4

Ipak nisu zajedno Morgan - Wong napisali epizodu, ali će režirati osmu to jest devetu epizodu i ova epizoda Nothing Lasts Forever je bila osma, ali sad je deveta. Tako će biti puštena. To je ona epizoda o kojoj se priča da je jako brutalna.

Sedma (iduća) mi se čini jako zanimljivom, originalnom i unikatnom. Evo novog videa. Izgleda stvarno nešto neviđeno dosad u Filesima.


Pošto tek za dva tjedna izlazi nova epizoda moramo malo držati temu živom  ;D pa počnimo od prve sezone.

Evo TV spotova za prvu sezonu. Lijepo je vidjeti sve ove promoe za stare epizode.


Dokumentarac o prvoj sezoni.


SEZONA 1 - moj redoslijed od najbolje do "najgore".
Episode 3: Squeeze
Episode 8: Ice
Episode 24: The Erlenmayer Flask
Episode 20: Darkness Falls
Episode 13: Beyond the Sea
Episode 17: E.B.E.
Episode 1: Pilot
Episode 21: Tooms
Episode 2: Deep Throat
Episode 11: Eve
Episode 4: Conduit
Episode 10: Fallen Angel
Episode 12: Fire
Episode 19: Shapes
Episode 5: The Jersey Devil
Episode 18: Miracle Man
Episode 15: Lazarus
Episode 22: Born Again
Episode 23: Roland
Episode 14: Genderbender
Episode 16: Young at Heart
Episode 7: Ghost in the Machine
Episode 6: Shadows
Episode 9: Space


NAJBOLJI MONSTERI IZ PRVE SEZONE (ne monster of the week epizode već monsteri iako ne bi bilo prevelike razlike):
1. Eugene Victor Tooms iz epizoda Squeeze/Tooms.
2. Crvi iz epizode Ice.
3. Luther Lee Boggs iz epizode Beyond the Sea.
4. Bube iz epizode Darkness Falls.
5. Blizanke iz epizode Eve.

Počasno mjesto dajem Vukodlaku iz epizode Shapes.

Ko želi krenit sa skraćenom sezonom ovako gledajte. Imat ćete sve mitološke epizode jer su bitne dakle tu ništa ne izbacujem, ali monster of the week samo najbolje.
101 - Pilot
102 - Deep Throat
103 - Squeeze
104 - Conduit
108 - Ice
110 - Fallen Angel
111 - Eve
112 - Fire
113 - Beyond the Sea
117 - E.B.E.
119 - Shapes
120 - Darkness Falls
121 - Tooms
124 - The Erlenmeyer Flask






Offline dexter87

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1528 : 16.02.2018. 15:11:10 »
@Mulder
Hvala na ovom skracenom spisku iz prve sezone epizoda koje su najbolje 😊
Ako ti nije tesko i kad imas vremena ispisi i za ostale sezone tu skracenu listu, ima nas koji bi ponovo obrnuli celu seriju al nam puno da gledamo bas sve epizode.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1529 : 17.02.2018. 04:52:57 »
Budem. Tako sam i mislio svaki dan do nove epizode. Skraćena verzija sezona je odlično za one koji nikad nisu gledali seriju. Naravno, mitološke tu sve moraju biti, ali motw neke treba izbacit pa da se dobije recimo 13-18 epizoda ovisi od sezone do sezone. Makar opet sve je to do subjektivnog dojma pa vidiš da sam recimo za prvu sezonu stavio epizodu Shapes iako ta epizoda nije dobro prihvaćena među fanovima/kritikom, ali meni osobno kao fanu werewolf tematike ta epizoda je dosta podcijenjena. Vrlo atmosferična i stvarno dobra. Pokušat ću biti što objektivniji uz dodatak naravno subjektivnog dojma. U prvoj sezoni su uglavnom istraživali folklore i tada vrlo popularne teorije.

Prva sezona su samo Mulder i Scully te njihovi slučajevi točnije Mulderova borba za istinu jer Scully mu u početku ne vjeruje kao partneru, ali cijela sezona je o povjerenju između njih dvoje. Kad Scully odluči da je to to, onda u jednoj od zadnjih epizoda kaže "Mulder, I wouldn't put myself on the line for anybody but you." I to je ne samo važna epizoda radi toga već zato što se prvi put pojavljuje Skinner koji donosi novu dinamiku u seriju kao i neki drugi važni likovi predstavljeni u drugoj sezoni.

A sad na drugu sezonu. Druga sezona je najvažnija za mitologiju. Nema važnije sezone od te. Ujedno je po atmosferi najmračnija. Može se mjeriti sa prvom sezonom Millenniuma po mračnoj atmosferi, a Millennium prva sezona je nešto najmračnije što se pojavilo na televiziji. Važna je zato je glavna mitologija rođena i to na koji način. Gillian Anderson je u to vrijeme bila trudna, još kad su snimali prvu seznu pred kraj. Zato su morali nešto smisliti i koje li simbolike praktički Gillianova trudnoća je rodila tu mitologiju
Spoiler for Hiden:
Spoiler for Hiden:
jer i u toj sezoni ona bude oteta i trudna.

Toliko mnogo važnih likova predstavljeno. Alien Bounty Hunter, Krychek, Duane Berry i Mr. X te naravno plejada izvrsnih monster of the week epizoda. Druga sezona je imala izvrstan balans atmosfere, strave i užasa, odlične priče i zato je prvo pravo remek djelo od sezone. Često se vraćam ovoj sezoni jer sa tom sezonom je sve baš ono eksplodiralo. Iz kultne serije postala je ogromna mainstream serija i globalni hit. Ova sezona je osvojila zlatni globus za najbolju serije te godine. Fandom se povećao ogromnom brzinom i počeli smo izmišljati termine koji će mnogi drugi pa praktički svi današnji fandomi koristiti. Prvo online fandom, legendarni razno razni forumi nastajali. Počelo se sa pisanjem fan fictiona i slično. Strašno doba. Od druge sezone baš kreće utjecaj na televiziju koji nikada prije nije viđen. Druga sezona je to započela i pokazala da takva vrsta serije može preživjeti.

U razdoblju od 1995. do 1999. godine snimaju se: Dark Skies, Nowhere Man, Strange Luck, Kindred: The Embraced, The Burning Zone, American Gothic, Psi-Factor, Prey, Sleepwalkers, Strange World i Poltergeist: The Legacy i još nekolicina drugih. Sve pod direktnim utjecajem Filesa. Samo da se pridoči kakav je to bio blitzkrieg. Zamisli da današnja serija izvrši takav utjecaj i to tijekom prikazivanja. A da ne pričam o svim serijama kad su Filesi završili i to nisu samo srodne serije kao ove nabrojane znači slična tematika već i serije koje nemaju veze sa Filesima, a izvršen je utjecaj. I to je sve krenulo od druge sezone. Zato će uvijek imati posebno mjesto u povijesti.

Sezona je još važna zato što je dala dva nova pisca. Vince Gilligan koji je napisao svoju prvu epizodu i Darin Morgan koji je napisao svoju prvu epizodu i promijenio čitave Filese sa tom epizodom jer je pokazao da mogu biti sve. Redatelji isto. U drugoj sezoni je došao Kim Manners i brzo postao fan favorite. Režirao je najviše x-files epizoda, preko 50 i uz Roba Bowmana je bio najbolji redatelj u Filesima. Nažalost, umro je prije prije 9 godina pa ne može režirati nove Filese niti ih gledati ali stalno budu neke posvete kao prošle sezone onaj nadgrobni spomenik. Od redatelja se još izdvajaju spomenuti Bowman koji je režirao preko 30 epizoda + prvi film te R. W. Goodwin i David Nutter.

SEZONA 2 - moj redoslijed od najbolje do "najgore".
Episode 25: Anasazi (prvi dio three partera)
Episode 5: Duane Barry (prvi dio two partera)
Episode 20: Humbug (prva humoristična epizoda)
Episode 6: Ascension (drugi dio two partera)
Episode 2: The Host (Flukeman!)
Episode 17: End Game (drugi dio two partera)
Episode 16: Colony (prvi dio two partera i prvo pojavljivanje Alien Bounty Huntera)
Episode 14: Die Hand Die Verletzt (vještica)
Episode 1: Little Green Men (najveća minimalistička mitološka epizoda sa sjajnom atmosferom)
Episode 8: One Breath (najveća drama sezona)
Episode 13: Irresistible (Donnie)
Episode 24: Our Town (kanibalizam)
Episode 22: F. Emasculata (kantina)
Episode 21: The Calusari (opsjednutost)
Episode 23: Soft Light (prva Vinceova epizoda)
Episode 19: Død Kalm (starenje)
Episode 4: Sleeples (Tony Todd)
Episode 10: Red Museum
Episode 3: Blood
Episode 12: Aubrey
Episode 18: Fearful Symmetry
Episode 7: 3
Episode 11: Excelsis Dei
Episode 15: Fresh Bones
Episode 9: Firewalker



NAJBOLJI MONSTERI IZ PRVE SEZONE (ne monster of the week epizode već monsteri iako ne bi bilo prevelike razlike):
1. Flukeman iz epizode The Host
2. Phyllis Paddock iz epizode Die Hand Die Verletzt
3. Donald Pfaster iz epizode Irresistible
4.
Spoiler for Hiden:
"Fiji Mermaid"
iz epizode Humbug
5. Kanibali iz epizode Our Town

Počasno mjesto dajem Ray Bantonu iz epizode Soft Light.

Ko želi krenit sa skraćenom sezonom ovako gledajte. Imat ćete sve mitološke epizode jer su bitne dakle tu ništa ne izbacujem, ali monster of the week samo najbolje.
201 - Little Green Men
202 - The Host
204 - Sleepless
205 - Duane Barry
206 - Ascension
208 - One Breath
210 - Red Museum
213 - Irresistible
214 - Die Hand Die Verletzt
216 - Colony
217 - End Game
218 - Humbug
219 - Død Kalm
221 - The Calusari
222 - F. Emasculata
223 - Soft Light
224 - Our Town
225 - Anasazi

To je 18 epizoda za drugu sezonu. 7 ih je izbačeno.

Evo i dokumentarca o drugoj sezoni.


I tv spotovi.


Trailer