Autor Tema: Arrow  (Posjeta: 334893 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Arrow
« Odgovor #540 : 11.10.2013. 22:07:48 »
Da, i rekli su da neće odmah dobiti moći niti onaj njegov kostim.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Arrow
« Odgovor #541 : 11.10.2013. 22:16:07 »
Mnogo je nekako Justin Biberast da bi bio Flash  ;D



Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Arrow
« Odgovor #542 : 11.10.2013. 22:22:32 »
Kažem, DC je danas postao previše dječji i daleko je od svojeg zlatnog razdoblja i još dodaš da je ova serija na CW-u pa ti sve bude jasno  ;D




Offline Fica990

  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Arrow
« Odgovor #543 : 11.10.2013. 23:42:46 »
Kažem, DC je danas postao previše dječji i daleko je od svojeg zlatnog razdoblja i još dodaš da je ova serija na CW-u pa ti sve bude jasno  ;D

a marvel nije deciji?  :)
ovo mi je barem bolje nego agents of shield

uvek sam voleo vise koliko toliko ozbiljnije price, pa tako i u stripovima...
Up the irons ! ! !

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Arrow
« Odgovor #544 : 11.10.2013. 23:53:22 »
djetinjast? djetanjaste su super moći i te stvari, Arrow pristupa stvarima realistično i zato mi se dopada, a ako jedna radnja zapne, ona druga je zanimljiva i naravno zahvala na prijevodu


btw. neće biti supermoći

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Arrow
« Odgovor #545 : 12.10.2013. 00:06:16 »
Pa kakav će to fleš da bude ako neće biti supermoći? Trčaće na 100 metara kao Usein Bolt? To je maksimum brzine koji je moguće izvući iz čoveka bez supermoći.  ;D 


Nema Fleša koji nije brz ko munja!  pravilaf

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Arrow
« Odgovor #546 : 12.10.2013. 00:09:45 »
djetinjast? djetanjaste su super moći i te stvari, Arrow pristupa stvarima realistično i zato mi se dopada, a ako jedna radnja zapne, ona druga je zanimljiva i naravno zahvala na prijevodu


btw. neće biti supermoći
A to znas iz pouzdanih izvora?  ;D
Prvobitna zamisao serije je bila da nam prikazu realisticnu verziju Green Arrow-a, seriju koja se oslanja na tehnologiju a ne na super moci.
Prateci Marvel-ovu strategiju, zele da spoje dva sveta, televiziju i film, i tako stvore konzistentni svet u kom svaka prica zavisi od neke druge.
Ne znam za kada je planiran Justice League film, ali vec u prvoj epizodi ove sezone se vidi da je radnja ubrzana, bas zbog toga jer zele da u narednih 20-30-40 epizoda dobiju Oliver Queen-a koji moze da se bori rame uz rame sa Batman-om i ostalom ekipom sa Watchtower-a.

Recimo, banalan primer;
Oliver odlazi iz Starling City-a da bi se borio sa Justice League, i nema ga par epizoda a za to vreme Speedy/Red Arrow/Arsenal/Black Canary/ko god stupa na scenu i odrzava mir u gradu dok se ovaj nevrati. Na velikom platnu Green Arrow ucestvuje u prvom formiranju superherojskog tima u DC univerzumu nakon cega se vraca i u seriji Arrow, pod uticajem dogadjaja koje je doziveo.

Opet se vracamo na Marvel, jer su oni to vec uradili, i to prilicno uspesno, ali kao sto je par clanova foruma vec naglasilo, i meni vise odgovara mracniji i ozbiljniji ton DC univerzuma, naspram lighthearted tona koji Marvel gura napred. Svakom svoje I guess...

P.S.: Kada bolje razmislim, ovime se otvaraju vrata za jos jednog heroja koga mnogi prizeljkuju...Nightwing.
Ako je verovati Man Of Steel 2 informacijama koje imamo do sada, Bruce Wayne ce u ovom univerzumu vec na pocetku biti star i izmoren, baveci se borbom protiv kriminala vec godinama. Moguce je da je Dick vec kod njega. Zasto da ne, ostaje nam da cekamo i nadamo se najboljem...

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Arrow
« Odgovor #547 : 12.10.2013. 00:13:56 »
Ja se sada neću bavit analizom jel' DC djetinjast ili nije. Ali satram da im je bilo nepotrebno ubacivanje moći. Naročito posle prve sezone gdje je Merlin bio jedini pravi nemesis. Uz moći mislim di bio prejak. Jedino ako ne ubace još nekog veoma jakog nemesisa. Ali ne vidim baš ko bi mogao... vjerovatno ih ima.
Sledeća stvar, DC može da bude ili bolji ili gori od MC, u ovom do sada rekao bih, da je MC bolji od DC... Mada mi je svakako arrow draži od Agenata.

Što se tiče prve epizode, zanimljiva, zadnja scena jako
Spoiler for Hiden:
fino su odradili ono za ime, pokažu strijelu koju drži u ruci. Vjerujem da će ona cura, što je predstavnik druge koorporacije da bude u nekoj ljubavnoj vezi sa Oliverom, 92% - to je CW...
Nisam baš priželjkivao početak sezone kao početak serije i prvih par epizoda. Da se razumijemo, ni početak nije bio neka sad bomba ili hit, ali je svakako bio zarazan.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Arrow
« Odgovor #548 : 12.10.2013. 00:45:01 »
Postoje određena razdoblja gdje je netko bio bolji. Nitko nikad nije cijelo vrijeme na vrhu. Trenutno su Marvelovci. Pogotovo što se tiče stripova jer tu ubijaju u zadnjih 15-ak godina. DC je na tom polju strašno oslabio. 90-ih sam uvijek za DC jer su tad bili najjači. To je bila ludnica od originalnosti i pisaca.

Moderni stripovi su počeli od sredine 80-ih pa sve do danas. Ustvari, moderni s dijele na one Barok/Iron/Dark doba i od prošlog desetljeća čisto moderno doba. A 70-e i do sredine 80-e je bilo brončano razdoblje stripova. Tu su opet Marvelovci ubijali. Početak brončanog razdoblja je zapčeo sa jednim od najvažnijih i najboljih stripova ikada napravljenih. The Night Gwen Stacy Died. S tim stripom se završilo srebrno doba i počelo brončano, a brončano je označavalo nešto mračnije stripove koji će rušiti tabue.

Zlatno doba stripova, a to je od 30-ih pa do 50-ih, tu se izjmjenjivali. To su sami počeci i dosta je zabavno čitati te stripove. Po važnosti uvijek izdvajam Captain America Comics #1, a znate kakav vam je cover bio? Captain America udara Hitlera  ;D

Srebrno razdoblje je od sredine 50-ih i do 70-ih i kad je došao strip The Night Gwen Stacy Died. Tu su se isto izmjenjivali. U tom razdoblju je Batman bio najslabiji. Baš blesavo s previše humora.

Uglavnom, treba se pročitati nešto iz svakoga razdoblja čisto da vidite kako se tada disalo i da vidite originalnost koja je i dan danas svježa. Dakle, ovisi do razdoblja. Nekad je DC, a nekad Marvel. Za mene je danas Marvel broj 1, a dokad će ostati, vidjet ćemo. Mislim, doći će vrijeme kad će se DC opet vratiti. Na kraju mi je važno da volim i jedne i druge, a kritike uvijek treba biti kao i pohvale.

Recimo, Galactus je predstavljen u srebrnom dobu, a još više populariziran u brončanom gdje je bio jedan od boljih likova to jest kosmičkih entiteta, a u 90-ima je imao odlične story arcove, a o prošlom i ovom desetljeću da ne pričam. Jedan od onih koji imaju konstantnu.

No, okrenimo se sa malo vijestima za seriju.

Ok, evo objašnjenja za BC

"And as for Laurel's journey to becoming the Black Canary, Kreisberg wants fans to be patient. "Everyone knows that Laurel Lance is the Black Canary. That's the way it is in the comic books, but how we get from A to B is the story of our show," Kreisberg said. "In the same way that Oliver, when we meet him, is the vigilante, but this season he's going to becoming the Arrow, that's the step of his journey to eventually becoming the Green Arrow. Laurel Lance right now is a lawyer with a lot of heart and a lot of humanity and courage. But it takes more than that to put on the mask and go out and fight crime. Our series is the evolution of that. People will see how Caity Lotz fits into Laurel's journey along the way. For us, it's very emotional and surprising and exciting. I would say to everybody, we haven't let you down so far. Keep going on this ride with us."

Caity Lotz će glumiti BC i ona je po meni odličan izbor. BC mi je jedan od omiljenih likova iz DC univerzuma.

Mislim...



BC iz stripova.



Ne bi imao ništa protiv ni druge verzije BC, a to je Laurel. Pva je njezina majka, Dinah Drake. Dok će BC iz serije biti Caity, a njezin lik će se zvati Sara Lance.

E sad, ona ima samo jednu supermoć, a to je sonic vrisak. Baš me zanima hoće li to prikazati ako će Flashu dati njegove supermoći.

Sad još nešto zanimljivije. U idućoj se pojavljuje Bronze Tiger, a on je povezan sa League of Assassins. To će sigurno biti uvod za petu epizodu, a i baš me zanima kako će njega predstaviti jer je baš ima upičatljiv izgled.

I pojavit će se Brother Blood, a on mi nikad nije bio previše zanimljiv.

Producnti su rekli da će uvesti i Suicide Squad. Oni i League of Assassins.
« Zadnja izmjena: 12.10.2013. 00:46:47 Mulder »

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Arrow
« Odgovor #549 : 12.10.2013. 09:38:58 »
Ja nigde u epizodi nisam video neku super moć što je neko spomenuo na prethodnoj stranici ako se ne varam? Može li mi reći u kojoj je to sceni? :D

Offline Miss Salt

  • Gđica Slana
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 480
  • Spol: Ženski
Odg: Arrow
« Odgovor #550 : 12.10.2013. 10:25:59 »
Sve to lepo i zanimljivo zvuči, ali piše li gde kako oni misle da ubace supermoći u seriju kao što je Arrow, bazirajući se na ono što smo videli u prvoj sezoni? Ili da smisle jedno veoma, veoma dobro rešenje i objašnjenje, ili će serija postati naivna i glupa do bola...

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Arrow
« Odgovor #551 : 12.10.2013. 14:24:00 »
Ja nigde u epizodi nisam video neku super moć što je neko spomenuo na prethodnoj stranici ako se ne varam? Može li mi reći u kojoj je to sceni? :D

Super-moći možda nema u seriji, ali to ne smeta super-forumašima da nam ovde kao super-katihete stalno drže
super-dosadna super-predavanja o super-razlikama dve crtačke kuće. Jedna je kuća, naime, super, a druga ga duva.
Bah!  :zzz



Ovo je jedini super-junak vredan pažnje!
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Arrow
« Odgovor #552 : 12.10.2013. 15:02:42 »
A ti me prestani stalno indirektno prozivati. Već se odavno vidi koliko si zlonamjerna osoba.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Arrow
« Odgovor #553 : 12.10.2013. 16:43:58 »
sad samo alo ot, ali Marvel ima planski odrađeno koji filmovi izlaze i svi su u istom svemiru, dok DC se našao između realzima koji paše većini gledatelja, ali nedostatak supermoći će fali fanovima, zato se sada počinju izvlačiti s man of Steel i prpremaju teren za Justice League film, a nadam se da neće dirati Arrowa koji mi paše jer je u rađen na način The Dark Knight Trilogije(naravno samo u korjenu) i to je dobar pristup jer se više ljudi može poistovjetiti s junakomi zato je TDK trilogija doživjela veliki uspjeh zbog čestog spominjanja
Spoiler for Hiden:
problem s Arrowom je što on ne može postojati u globalnom DC svemiru jer je prerealno napravljen, može postojati eventualno u tom Nolanovom svijetu, što se BC tiče ja bi volio da je
« Zadnja izmjena: 16.10.2013. 17:17:09 MilanRS »

Offline Darj-DaNte

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 282
Odg: Arrow
« Odgovor #554 : 16.10.2013. 11:13:35 »
Sutra nova epizoda. Evo par slika iz S02E02:




Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Arrow
« Odgovor #555 : 16.10.2013. 11:22:40 »
Ovaj crnac je Bronze Tiger. Još da ima masku  ;D

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Arrow
« Odgovor #556 : 16.10.2013. 16:54:01 »

Offline NemanjaGranger

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 182
Odg: Arrow
« Odgovor #557 : 17.10.2013. 16:14:56 »
Ova ciganstura Laurel je sve gora i gora. Odvratna je.

Dobra epizoda inace. Odlicno su krenuli sa drugom sezonom. Nadam se da ce nastaviti ovako.

Spoiler for Hiden:
Inace, jako mi je drago sto su konacno poceli sa odnosom Roja i Olivera/Green Arrow-a. Mozda uskoro dobijemo i Red Arrow-a.  ;D

Offline Spartacus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 210
  • Spol: Muški
Odg: Arrow
« Odgovor #558 : 17.10.2013. 19:53:20 »
Uh kakva guzu ima Caity Lotz ovo nije dobro za srce  :dash

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: Arrow
« Odgovor #559 : 18.10.2013. 18:49:16 »
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Arrow
« Odgovor #560 : 19.10.2013. 00:30:12 »
hvala na prijevodu, druga epizoda isto super, a kraj je napet ako ne volite takve krajeve nemojte ni gledati drugu prije nego izađe treća

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Arrow
« Odgovor #561 : 19.10.2013. 02:36:09 »
Pogledana druga Green "ozbiljan sam" Arrowa  smajliklackalica

Bronze Tiger  navijacica ajd, dobar je bio.
Spoiler for Hiden:
Drago mi je da nije mrtav.

Felicity u onoj prvoj haljini izgleda  ti_si_Bog

Priča oko Red Arrowa se produbila tako da ne vjerujem kako će njega ostaviti za finale već negdje oko sredine bi mogao raditi kao Red Arrow.

Blood u stripovima nije loš villain i takav jedan je potreban ovakvoj seriji jer se u stripovima radi o izvrsnom manipulatoru koji ima svoje fanatike. Nešto kao Ra's al Ghul koji će se nadam pojaviti kao pripadnik League of Shadows.

Kraj ima dvije opcije. Prva je
Spoiler for Hiden:
da ga zbilja ulove pa da se otkrije. Al to mi je nekako prerano.

Druga je
Spoiler for Hiden:
da ga BC spasi i da vidimo tu lijepi guzu od nje još jednom.

Ne vjerujem u prvu baš zbog toga što je još početak. Želim BC  :najbolja:

U trećoj će se pojaviti Dollmaker, a glumit će ga Michael Eklund koji inače ima ludu facu.



I pojavit će se novi Dark Archer koji je vjerojatno povezan sa League of Shadows.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Arrow
« Odgovor #562 : 19.10.2013. 11:11:46 »
Spoiler for Hiden:
Ja mislim da će ga Laurelin tata spasiti

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Arrow
« Odgovor #563 : 19.10.2013. 12:15:20 »
Spoiler for Hiden:
Ja mislim da će ga Laurelin tata spasiti

Nije mi to palo na pamet, ali sada kada sam pročitao tvoj spojler, kontam da će tako i biti. :) Baš je onako napeta poslednja scena 2x2. :D

Offline Darj-DaNte

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 282
Odg: Arrow
« Odgovor #564 : 19.10.2013. 20:27:24 »
Po meni odlicna druga. Serija postaje sve bolja i bolja, nadajmo se da ce nastaviti istim tempom. Bitno je samo da ne smori, a uvodjenje dosta poznatih zlikovaca je pravo resenje! :) smileyNO1

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Arrow
« Odgovor #565 : 21.10.2013. 01:57:41 »
Napravio sam titl za onaj Arrow S02E00 (rekapitulaciju 1. sezone).

OK su oni to prepričali, ali goru režiju nisam vidio. Kako narator i glumci pričaju maltene jedni preko drugih - ružno, a za raditi titl užas.
Kao da gledaš reklamu za film, ali tko bi imao živaca gledati reklamni spot od 41 minute?
Tako da nije bilo teško prevesti, ali je bila živa muka spojiti linije teksta u titlove. Skrpao sam nešto, ima puno titlova ispod 1.8 (što rijetko radim), pa čak i ispod 1.5 sekundi (što praktički nikada ne radim). Sad bih trebao napisati "uživajte" ... ali ovo nije titl u kojem ćete uživati. Bože moj, bolje išta nego ništa, a trudio sam se kako sam znao i umio.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Arrow
« Odgovor #566 : 21.10.2013. 02:05:28 »
hvala na prijevodu

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Arrow
« Odgovor #567 : 24.10.2013. 23:16:33 »
Sta je sa prevodom? Slova sa kvacicom=hjegrolifi

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Arrow
« Odgovor #568 : 24.10.2013. 23:54:40 »
Da nije u UTF-8? Probaj prebaciti u ANSI.
Mrzim lopatare i limune

Offline zolee

  • Član
  • ***
  • Postova: 537
    • GTA-Balkan.net
Odg: Arrow
« Odgovor #569 : 25.10.2013. 00:14:25 »
hvala na , opet jako dobra epizoda, počinje povezivanje s
Spoiler for Hiden:
League of Assassins i sada vidimo zašto je Slade postao Deathstroke, ako LoA ubace dobro ovo će biti super serija