Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1380599 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8070 : 07.09.2014. 03:57:39 »
Guardians of the Galaxy

Fenomenalan film, bas mi se svidio. Mozda stvarno i jeste najbolji Marvelov.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8071 : 07.09.2014. 10:27:43 »
Umjesto spremanja ispita, ja mrtav hladan odgledao triologiju Star Warsa sinoć :dash.

Ali,vrijedilo je  ti_si_Bog
I want to belive

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8072 : 07.09.2014. 10:39:40 »
Dallas Buyers Club http://www.imdb.com/title/tt0790636/?ref_=nv_sr_1
Metju je vrhunski glumac i stvarno zasluzeno osvojio oskara za ovu ulogu... Film je zivotna prica po istinitom dogadjaju...Drama sta drugo reci...

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8073 : 07.09.2014. 12:25:38 »
@Gladiator
Ima smisla to što ste pisali, da ne citiram sada pojedinačno. Biće da su velika očekivanja i to što nije moj tip filma. Ali jeste epski spektakl za gledati u bioskopu  :)


Naterah se da pogledam konačno Cinema Paradiso, prethodni filmovi Tornatorea su me oduševili, i ovaj je vrhunski. Divan i tužan film o sećanju na detinjstvo i tinejdžersko doba.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8074 : 08.09.2014. 18:39:37 »
Nema smisla jer su to šupljikavi argumenti. Najlakše reći da ga se treblao gledati kad je izašao. Dobar film je dobar film. Ostaje takav. Gladijator po tebi, tako i po meni je apsolutno precijenjen film koji na svakom kutku vrvi od patetike. Ona over the top patetika iako je naravno film glumački odličan, borbe su isto jako kvalitetno napravljene.

S druge strane, velikan poput Ben-Hura je nenadmašan. Jesi gledao film? Ona utrka i do dan danas je nedostižna. Pazi, to je snimljeno u 50-ima, a izgleda nevjerojatno realistično.
« Zadnja izmjena: 08.09.2014. 18:51:40 Mulder »

Offline Ulloa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8075 : 08.09.2014. 19:08:02 »
La historia oficial, 1985
http://www.imdb.com/title/tt0089276/

Buenos Aires nakon vojne hunte. Profesorica povijesti, slijepo uvjerena u zvanično proklamirane istine pokušat će doći do istine u vezi svoje posvojene kćeri, a to su stvari u koje je bolje ne dirati..

Legendarni film Luisa Puenza, gledala prije 100 godina i ponovo sinoć. Jedan od filmova kojima vrijeme ništa ne može.

Moj prvi post, yep   :pametnjakovic

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8076 : 08.09.2014. 19:11:14 »
Čestitke  drinks

Samo, nemoj dalje ići sa Puenzom. To mu je jedini film koji baš vrijedi. Ostali izuzev Old Gringa su jadni pokušaji drame. Old Gringo s druge strane ima Jimmy Smitsa sa brkovima  ;D

Offline Ulloa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8077 : 08.09.2014. 19:16:31 »
Hvala!   :)

Jest najbolji, ali za nas ljubitelje vrijedan je i La puta y la ballena, 2004 http://www.imdb.com/title/tt0342913.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8078 : 08.09.2014. 19:22:23 »
To je njegov zadnji film. Gledao sam kronološki, a taj sam samo pogledao radi Aitane Sanchez. Prije toga La peste me ubio sa dužinom, a glumačka postava mljac. Šteta.

Offline Ulloa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8079 : 08.09.2014. 19:40:47 »
Za sve drugo se slažemo, šteta dobrog autora..

Jel gledao tko 7500 do kraja (ja sam zaspala)?  :facepalm

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8080 : 08.09.2014. 19:49:28 »
E nisam još  ;D

Čeka se bolja verzija. Horor u avionu uvijek može iako ima jako malo kvalitetnih. Pa i nema baš  rofl rofl

Langolieri su ipak guilty pleasure od nekoliko sati.

Offline Ulloa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8081 : 08.09.2014. 20:24:22 »
Drugo je King   ;)

Ali ovo sam uzela tu skraćenu verziju, gledala jedan dio, malo mi vuče na The Grudge...i zaspala.
Moram bacit oko na integralnu verziju iako ne očekujem puno..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8082 : 08.09.2014. 20:32:53 »
Ma da, ali knjiga je odlična (ta priča iz četiri iza ponoći) i nije dugačka dok je ovo mini serija. Ipak, ima neku svoju draž  :)

Offline Ulloa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8083 : 08.09.2014. 20:58:23 »
Uvijek su knjige bolje. Ni Under the dome nije nalik na ono šta gledamo u seriji...

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8084 : 08.09.2014. 22:51:24 »
Nema smisla jer su to šupljikavi argumenti. Najlakše reći da ga se treblao gledati kad je izašao. Dobar film je dobar film. Ostaje takav. Gladijator po tebi, tako i po meni je apsolutno precijenjen film koji na svakom kutku vrvi od patetike. Ona over the top patetika iako je naravno film glumački odličan, borbe su isto jako kvalitetno napravljene.

S druge strane, velikan poput Ben-Hura je nenadmašan. Jesi gledao film? Ona utrka i do dan danas je nedostižna. Pazi, to je snimljeno u 50-ima, a izgleda nevjerojatno realistično.

Odnosilo na to da bi možda ostavio bolji utisak u drugačijim okolnostima. Ne bih ga smatrao boljim filmom, možda bih samo više uživao, ovako nisam uopšte.

Nisam gledao Ben Hura, podrudiću se da to bude uskoro  :)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8085 : 08.09.2014. 23:25:14 »
Limun nije gledao Let ti nisi Ben Hura.. šta je ovo.. ne mislim ništa loše, nego mi nije jasno, zar je moguće da se tako neke stvari nisu pogledale..
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8086 : 08.09.2014. 23:37:56 »
Nema smisla jer su to šupljikavi argumenti. Najlakše reći da ga se treblao gledati kad je izašao. Dobar film je dobar film. Ostaje takav. Gladijator po tebi, tako i po meni je apsolutno precijenjen film koji na svakom kutku vrvi od patetike. Ona over the top patetika iako je naravno film glumački odličan, borbe su isto jako kvalitetno napravljene.

S druge strane, velikan poput Ben-Hura je nenadmašan. Jesi gledao film? Ona utrka i do dan danas je nedostižna. Pazi, to je snimljeno u 50-ima, a izgleda nevjerojatno realistično.

Odnosilo na to da bi možda ostavio bolji utisak u drugačijim okolnostima. Ne bih ga smatrao boljim filmom, možda bih samo više uživao, ovako nisam uopšte.

Nisam gledao Ben Hura, podrudiću se da to bude uskoro  :)
Pogledaj Ben-Hura pa javi. Traje ti dosta dugo, ali je snažan film jer nema samo jednu priču. Ima naravno tu glavnu, ali i dosta više sporednih/pozadinskih priča.

Al ova scena, što uopće reći. Danas bi takva scena bila prepuna CGI efekata, a ovo je toliko realno, a snimljeno 1959. godine. I svaki put se iznova oduševim. E da, zapiši si odmah Wylera kao jedan od redatelja koje trebaš istražit. Čak mislim da sam ti ga jednom spominjao. Ima jako puno izvrsnih filmova iza sebe. Baš svi žanrovi od westerna (The Big Country), drame (The Best Years of Our Lives, Wuthering Heights) pa sve do izvrsnih noir filmova (The Letter, The Desperate Hours). Nije imao slab period. E da, Roman Holiday isto. Od njega ćeš dobit baš sve. Kompletan redatelj.


Offline Ulloa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8087 : 08.09.2014. 23:43:46 »
Carrie, The letter, The collector, The Little  foxes, nema slabog mjesta. Iako mu se The letter najbolje drži, kao da je jučer snimljen.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8088 : 08.09.2014. 23:45:43 »
Zbog Bette Davis, kažeš  ;D

Da nema nje u tom filmu, kao i spomenuti The Little Foxes, film ne bi bio tako dojmljiv. Ona je uvijek znala najbolje nositi film, zato ju je i Wyler dosta puta uzeo. Njegova muza.

Offline Ulloa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8089 : 08.09.2014. 23:49:55 »
Naravno, to je takozvani film jednog glumca. Dobra je i s njim i bez njega (Dead Ringer).

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8090 : 08.09.2014. 23:53:31 »
Ah, Dead Ringer je potpuno druga Davis. Zato ju i volim tako. Možda i najveća glumica ne samo klasičnog hollywooda već općenito. Al da, uloga u Dead Ringer uvijek uspoređujem s onim ulogama iz What Ever Happened to Baby Jane i Hush...Hush, Sweet Charlotte. To je njezina kasnija faza gdje je uglavnom glumila villain likove. U ova tri filma tri zle babe, i svaka drugačije.

Offline Ulloa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8091 : 09.09.2014. 00:09:06 »
Meni je najdraži Hush...Hush, Sweet Charlotte, to je njezin vrh.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8092 : 09.09.2014. 00:35:46 »
Limun nije gledao Let ti nisi Ben Hura.. šta je ovo.. ne mislim ništa loše, nego mi nije jasno, zar je moguće da se tako neke stvari nisu pogledale..
Ja nemam neki dugačak staž u aktivnom gledanju filmova, mnogo klasika imam propuštenih pa nadoknađujem polako. Plus što većinu vremena gledam serije i ne teram sebe da gledam nešto na silu, volim da sačekam pravo raspoloženje, makar potrajalo malo duže.


A ovaj Mulder me zakopava  :P
Još nisam stigao ni Langa da istražim, čeka zajedno sa ostalih 16 hiljada preporuka. Sve će se to pogledati vremenom, ne brinem se  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8093 : 09.09.2014. 00:48:06 »
Kad volim tebi preporučivat jer znam da nisi izbirljiv i pogledat ćeš  ;D

Lang je za jesen/zimu. Svi oni njegovi mračni/vizionarski filmovi. Njam.

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8094 : 10.09.2014. 21:58:14 »
X-Men: Days of Future Past (2014) 9/10
fantasticno, Bryan Singer opet odradio odlican film..
i scena u avionu je odlicna, i Quicksilver je
odlican isto i ako nisam tako mislio da ce biti...
jedva cekam Apocalypse

Neighbors (2014) 4,5/10
moglo se gledati i par nekim fora al ocekivah bolje

A Haunted House 2 (2014) 2/10
sta ovo bi, nikakve fore.. smejes se debilizmu..

Godzilla (2014) 5,6/10
smori me s non stop prekidanjem borbe, ni nevidis borbe.. osim zadnje (koja je odlicna!)
slazem se sa Honest Trailerom... let them fight!

Ride Along (2014) 8/10
ispejao sam se ko budala.. Ice Cube je rasturio ovde..

The International (2009) 8/10
dobro odradjen, al manje-vise se zna ste ce se desiti..

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8095 : 12.09.2014. 23:31:58 »
Requiem for a Dream
Svideo mi se od prvog minuta, način snimanja i muziku bih posebno izdvojio. Nisam znao odakle je ova pesma do sada, odlično mi se uklopila. Prve 2/3 sam stvarno uživao, u nastavku je sve teži da bi me na kraju pošteno prodrmao i uznemirio. Možda me je poneo subjektivni utisak ali ovo je obavezna lektira.
8/10


The Machinist
Sve što sam znao o ovom filmu bilo je da ima twist i da je Bejl bolesno mršav. Utisak je više nego pozitivan, bez zamerke sam. Atmosferičan sa korektno odrađenim zapletom i nije mi bio predvidljiv. Posle Empire of the Sun, Bejl mi je ovde najbolji (mada ga i nisam puno gledao).
7/10

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8096 : 13.09.2014. 01:26:38 »
Proyecto Dos
Sjajna ideja, dobar zaplet, loš rasplet i katastrofalna realizacija. Priča puna rupa k'o švajcarski sir. Ocena: 4/10

La hora cero
Teatar apsurda. Nikakve logike u postupcima glavnih likova nema. Golo nasilje i akcija u veoma neosmišljenom filmu. Ocena: 4/10
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8097 : 13.09.2014. 10:19:49 »
Terminator 2  5/5
Klasik  ;D
I want to belive

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8098 : 13.09.2014. 17:25:49 »
The Collector


Fin horor, na momente me prilicno "okinuo" sto bi rekli, ali kad bi jednom napravili horor sa finim/dobrim krajem bilo bi super.
Naravno ovaj je dosta nerealan, negativac kao da je od metala dok su ostali plasticni.  ;D

6.5/10
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #8099 : 15.09.2014. 11:35:28 »
Ispod kože
dosadan, gledao napreskokce. nisam siguran ima li kakvu radnju 1/10

Satnik Amer'ka - Zimogrozni vojnik
dobar politički akcijski triler su napravili. puno bolji od prvog Amerike, bolji od Thora 2, malo slabiji od Iron Mana 3. i dalje mi Amerika nije zanimljiv kao superjunak 8/10


Koherencija

opet dobar primjer da jeftino može bit jako dobro i zanimljivo. doduše, treba preživit prvih 15 minuta, ali onda počne ono glavno. tko voli prostorno-vremenske anomalije, svidjet će mu se ovo.
jedino mi je slab  kraj
Spoiler for Hiden:
zašto se plavuša jednostavno nije riješila svoje dvojnice? tj., koknula je i skrila tijelo.
8/10

Lucija
mogo bi oduševit one koji nisu gledali puno filmova/serija ovakve tematike. meni je bio prosječan, nije izazvao nikakvu reakciju. tema je superzanimljiva za raspravu, ali film kao da je trebao bit snimljen prije 10-ak godina kad je taj mit o 10% kapaciteta mozga bio aktualan. imam nekih primjedbi na tvrdnje iznesene u filmu. najblesavija mi je ta
Spoiler for Hiden:
da je vrijeme glavna (ili jedina prava/istinita) mjerna jedinica. dobro, i ta glupost o deset posto.
kraj sam očekivao takav, jer je 'logičan'. ak ne razbijate glavu time, možete i uživat u filmu 6/10

Tags: