Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1380447 )

0 članova i 5 gostiju pregledava ovu temu.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7080 : 31.03.2013. 12:55:13 »


Uh kakav film.Nenormalno mi je legao.Ne znam koga bih izdvojio po glumi jer su svi predobro odglumili.Ogromna preporuka.Natalia Portman  :rose:

ocjena 9/10  kokicekola

pogledala sinoć! vrhunski! volim kad mi otkrije netko skriveno nekomercijalno blago, koja gluma, hats off svima  dobar-poso Savršeni karakteri, isto 9/10!

I ja sam ovo odgledao prekjuče  ;D Dobar film.
« Zadnja izmjena: 31.03.2013. 12:56:46 slaks »

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7081 : 31.03.2013. 14:13:54 »


Dugo sam cekao HD i isplatilo se toliko vremena cekati jer mi je film maestralan.Na momente je brutalan ali drugacije nisam ni ocekivao od Tarantina.Jedina mana mi je pomalo sto je dug ali ja toliko nisam osjetio koliko su ljudi oko mene jer mi je film od prve legao pa sam se bas uzivio.Uglavnom uzivao sam 2 i 45 koliko film traje.

ocjena 9/10  kokicekola

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7082 : 31.03.2013. 20:57:53 »
Looper (2012)

Sranje.

Skyfall (2012)

Konačno jedan gledljiv Craigov Bond.

The Prestige (2006)

Jednostavno sjajan. Vjerojatno najbolji Nolanov film. I u drugom gledanju držao mi je koncentraciju od početka do kraja. :)

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7083 : 31.03.2013. 21:30:10 »
Brick (2005)

Sjajno. Kao da je sam Dashiell Hammett ustao iz groba i napisao priču smještenu u modernu američku srednju školu. Sjajan prvijenac Riana Johnsona.

Django Unchained (2012)

Basterds su mu puno bolji, ali ni Django nije za odbaciti. Očekivano od Tarantina, film prepun referenci i hommagea brojnim drugim filmovima i autorima što je kod njega, s moje strane, veliki plus  smileyNO1 Waltz, očekivano, na vrhuncu.
« Zadnja izmjena: 31.03.2013. 21:34:15 NamelessOne »

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7084 : 01.04.2013. 00:11:36 »
I ja sam gledao Đanga. Takođe mi su mi Prokletnici bolji. Volc car nad carevima, obožavam ga.
Film nije loš, ali traje predugo. Scene tipične za Tarantina. Dajem mu 8,8,5/10.
De gustibus non est disputandum.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7085 : 02.04.2013. 12:40:18 »
Rope(1948)



http://www.imdb.com/title/tt0040746/


Odlican film.Film star toliko godina,a ima detalja koji bi i danas bili fenomenalni.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7086 : 02.04.2013. 13:40:32 »


Film koji me je pozitivno iznenadio.Nisam ocekivao nista specijalno i prvo sto upada u oko to je dosta dobrih glumaca na jednom mjestu.Vrlo zanimljiva radnja i dosta preokreta sa vise i nego dobrim krajem.Ima Tarantinov stil sa dugom pricom i onda u trenu se sve pokrene i iznenadi.Sve u svemu uzivao sam 2 sata jer mi nimalo nije bio dosadan. kokicekola

ocjena 8/10






...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7087 : 02.04.2013. 13:53:11 »
Rope(1948)



http://www.imdb.com/title/tt0040746/


Odlican film.Film star toliko godina,a ima detalja koji bi i danas bili fenomenalni.
Hitchov prvi film u boji, ali najviše će se pamtit po tome što se čini kao da je film jedan veliki kadar. Tu je eksperimentirao s dugim scenama koje su trajale i do 10 minuta, ali je montiran pa se čini kao jedna scena. Genijalno nešto.

I prvi film s homoseksualnom tematikom. Jesi skužio taj dio? I film se debelo referira na Nietzschea te cijelu njegovu filozofiju.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7088 : 02.04.2013. 14:11:26 »
Slabo sam upoznat sa Nietzsche-om,ali sam upucen u onaj dio o "supercovjeku".A ovo za homoseksualnost..pa meni su ona dva lika od prvog minuta djelovali tako.A posle ona Jenet kaze da je bila sa Brandonom u vezi,a i ona pominje nekakve "gej" djevojke..to nisam bas ukapirao.Je li ona lezbo,ili sta? :D 
Odlicno je prikazana nervoza kod likova.Ti tikovi,Brandon muca..onaj Phillip kako svira klavir kad ga Rupert ispituje..tacno muzika sve govori.

Ne znam kako je funkiconisala kamera u to vrijeme,ali sam primijetio da kad treba te trake da zamijeni ili kako li je vec to islo,ode nekome iza ledja i na trenutak je sve crno :) Isto to se desi i kad Rupert otvori kovceg :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7089 : 02.04.2013. 14:28:45 »
Što se tiče homoseksualnosti u filmu
Spoiler for Hiden:
Philip ima ključ od Brandonova stana i ima samo jedna spavaća soba. Sjeti se kad se kasnije dogovaraju da zajedno idu na praznike. Brandon je bio u vezi s njom, ali to samo znači da je biseksualac.

A i ta dva lika su temeljena na Leopoldu i Loebu.

A što se tiče Nietzschea
Spoiler for Hiden:
da to je to. Superčovjek. Uglavnom, film pokušava nam pokazati da netko može ubiti čovjeka samo da dokaže to. Sebi ili ostalima.

A kadrovi su posebni. One-shot kadar. Kadrovi traju između 5 do 10 minuta te su montirani da izgleda kao jedan, ali kao što si rekao, vidi se crnilo prije nego što dođe jedan kadar, ali jako kratko traje. S time je prikrio sve rezove na filmu. Inače, spremnih filma u kameri je tada bio do 10 minuta.

Nastavljaš s njim ili?  ;D

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7090 : 02.04.2013. 14:40:32 »
Nastavljam :)

Veceras ide Strangers on a Train.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7091 : 02.04.2013. 14:44:03 »
Zanimljiv izbor  :)

Film nadmudrivanja.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7092 : 02.04.2013. 22:11:55 »
@Powerslave: Preporucujem ti od alfija The Lady Vanished 1937 (mislim da je ovo prije nego je otisao u Ameriku) i Frenzy. Filmovi nisu isti po stilu, ali su oba odlicna i nisu toliko izvikani.
Mrzim lopatare i limune

Offline Alicia Florrick

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 148
  • Spol: Ženski
    • my blog
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7093 : 03.04.2013. 12:18:41 »

http://www.imdb.com/title/tt1649419/

Ovaj sam film skinuo prvenstveno zbog Naomi Watts jer svaki film koji sam gledao u kojem je ona glumila svidio mi se.Tako je bilo isto i sa ovim.Odlicna radnja,gluma i vizuelno vrlo jak film.Najvise me zanimalo kako ce uraditi sam udar mislim da od ovog bolje nije moglo biti snimljeno.Uzivao sam u filmu. kokicekola

ocjena 8/10
Pogledala zadnje, i skroz se slažem s aux-om :) Naomi je odlična, glumci odlični, vizualno jako dobar film, na mahove predvidljiv, vrijedan gledanja

7/10

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7094 : 03.04.2013. 19:36:15 »


Debeljuca ko debeljuca,kad pomislis da ne moze bolje on nanovo iznenadi.Nisam puno njegovih filmova pregledao ali ovo sto sam pregledao sve bolje od boljeg.Tako je i sa ovim filmom.Tako jednostavno a tako briljantno.Originalna prica,dugi dijalozi sa smislom,savrsen odabir glumaca,radnja pametno smisljena od debeljuce koji to sve maestralno ukomponuje u jednu cjelinu i na kraju se dobije savrsen film.Dva sata uzivancije iako mi kraj filma nije bas po mom ukusu.

ocjena 7/10  kokicekola
« Zadnja izmjena: 04.04.2013. 15:45:20 aux »

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline domos

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7095 : 03.04.2013. 20:08:52 »
The Croods

http://www.imdb.com/title/tt0481499/
Odličan, čeka se pravi rip  ;D
It takes a lot of courage to say nice things anonymously

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7096 : 04.04.2013. 20:30:21 »


Razocarao sam se u ovaj film jer sam ocigledno prije gledanja postavio visoke zahtjeve.Daleko od toga da je film los i negledljiv nego jednostavno nije toliko dobar koliko sam ocekivao.Ima on i dobrih momenata,dijelova,dobru glumu,zanimljivu radnju ali nije nista revulaciono.Prvi dio filma je mnogo bolji nego drugi sa solidnim krajem.

ocjena 6.5/10

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7097 : 05.04.2013. 10:30:16 »
Prvi dio film je bolji? Sva sreća da sam odustao na prvom djelu filma  smileyNO1

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7098 : 05.04.2013. 18:45:27 »
Daklem konačno je legao i Hobbit.

Nakon 2 tjedna usklađivanja uspio sam naći zajednički termin s ženom kako bi potrošili 2h i 49min buljeći u ekran.

O filmu neću ništa no hoću o onome što sam pogledao: 720p HD 60fps verzija (rusi - hdreactor)

Ako ste i pogledali Hobbita u HD, svakako skinite i ovu verziju i pogledajte. Ostat ćete u najmanju ruku začuđeni.


Slika je drastično, drastično preciznija od standardme, nestvarna (kaže moj kolega "skoro kao 3D"), toliko glatko teče da 23,976 izgleda trzavo do bola, boje zasićene do pucanja. (ima nešto greškica u ripu no opraštam im)

Svakako pogledajte ako imate na čemu. (i ostavite za demonstraciju gostima.)
Jackson tvdi kako bi nam trebalo 10 minuta da se naviknemo na takvu sliku, jednom kritičaru je trebalo cijeli sat.

Nisam očekivao takav efekt, kasnije sam malo virnuo u 23,976 - ajme izgleda loše, morat ću nekoliko dana čistiti oči  :)

 taman kad sam se odlučio odvojiti tih tri ure pročitam post od dr. hd. krbe i ne budi ljen skinem i tu verziju... i nisam pogriješio  :naklon:
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7099 : 05.04.2013. 21:11:07 »
prije dva tjedna sam počeo gledat Hobita (24 fps), skinuo čak i ovu krbinu verziiju, oslobodio 6 sati za gledanje... prekinuo poslije jedne ure. nemožem se natjerati da odgledam.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7100 : 05.04.2013. 22:56:25 »
e,da to ti je.

Baš mi kolega piše kako pogledao malo pa mora skupiti snagu i pogledati Hobbita do kraja jer mu izgleda kao dječija slikovnica.

I pogodio je 100% - to je upravo to - Tolkien pisao za svoju djecu (čak i ilustrirao) - ja bio dijete pa mi se dopalo, a sada sam podjetinjio pa mi super odgovara ta atmosfera.

vama odraslima to neće odgovarati  ;)


May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7101 : 05.04.2013. 22:59:27 »
No zato sam pogledao Cloud Atlas, opet skoro 3 sata. Meni se jako dopala ta vremenski pretapajuća priča, uzroci. posljedice...

Jedan od vrlo rijetkih filmova koje mogu odmah iznova gledati, a to je vrlo visoko kod mene.

Za HR gledatelje apsolutna preporuka za amiSov "dalmoški" prijevod (vidjet ćete što to znači) - izvrstan.



Poslije je slijedo još jedan 3h predstavnik - Django Unchained - žena me počela jako čudno gledati otkud izvlačim redom te trakavice.

Lijepo sam se zabavio, odgovaraju mi Tarantinovi hommagei i citati svega i svačega što mu se svidjelo u životu presječeni vrlo grubim scenama.

Waltz je izvrstan, izvrstan - nosi film.

To su bile 2 vrlo ugodne filmske večeri.
« Zadnja izmjena: 05.04.2013. 23:05:39 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7102 : 05.04.2013. 23:10:06 »
e,da to ti je.

Baš mi kolega piše kako pogledao malo pa mora skupiti snagu i pogledati Hobbita do kraja jer mu izgleda kao dječija slikovnica.

I pogodio je 100% - to je upravo to - Tolkien pisao za svoju djecu (čak i ilustrirao) - ja bio dijete pa mi se dopalo, a sada sam podjetinjio pa mi super odgovara ta atmosfera.

vama odraslima to neće odgovarati  ;)
Hobbit kao knjiga je dobro napisana i moglo se to puno bolje ekranizirati. Silmarillion s druge strane je njegova najbolja i najdublja knjiga. Najteža za čitanje. E tu knjigu je trebalo napraviti kao trilogiju, a ne Hobbit. Gospodari kao knjiga mi je draža, ali Silmarillion toliko bolja knjiga od svih njegovih knjiga da je teško povjerovati kako je to on pisao.  :)

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7103 : 05.04.2013. 23:14:05 »

za 7 dana mi se otvara Cinestar sa 5 dvorana, veselim se operama i baletu , ups greška...


izgleda da ću prvo morati gledati Tomicu u Oblivionu, a čeka se StarTrek za mjesec dana.

Konačno mi žena neće moći vikati "de utišaj to" he he
May the Plasma be with you!

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7104 : 05.04.2013. 23:20:40 »


Tezak film ali dobar.Na momente pocudan ali sa obzirom o kakvoj se radnji radi nista neobicno.Cudan nacin snimanja,nisam bas imao prilike ovo gledati.Gluma na vrlo visokom nivou Ewan McGregor i Naomi Watts dobri a ovdje je Ryan Gosling pokazao veliki potencijal.

ocjena 3/5

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7105 : 05.04.2013. 23:21:21 »
Hobbit kao knjiga je dobro napisana i moglo se to puno bolje ekranizirati. Silmarillion s druge strane je njegova najbolja i najdublja knjiga. Najteža za čitanje. E tu knjigu je trebalo napraviti kao trilogiju, a ne Hobbit. Gospodari kao knjiga mi je draža, ali Silmarillion toliko bolja knjiga od svih njegovih knjiga da je teško povjerovati kako je to on pisao.  :)

Oko Hobbita se slažem kako nije bilo nikakve potrebe osim puste pohlepe razvlačiti ga na 3 dijela.
Ova 3 sata su sasvim dovoljna za početak, vrhunac i rasplet priče u dobrom tempu.

A vidiš Silmarilion nisam još stavi na čitač - nešto što se mora ispraviti.
May the Plasma be with you!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7106 : 05.04.2013. 23:27:57 »
Da, 80-ak stranica na tri sata  ;D

Silmarilion čitaj polako. To je jedna od onih knjiga koja sadrži mnoštvo sitnica/detalja koje moraš povezati.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7107 : 05.04.2013. 23:49:16 »
@Mulder & krbo:
Obojica ste smetnuli s uma da ovo nije samo Hobit. Ima tu svega (mnogo materijala iz Nezavršenih priča); recimo, Azog je bio samo jedna rečenica, a ovdje imamo cijelu nit u radnji posvećenu samo njemu.

Krbo, Silmarilion obavezno. Dobro ti Mulder kaže; ja sam još dok je LotR išao skoro pa plakao što neće biti ekranizacije. To je priča i po.  smileyNO1
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7108 : 06.04.2013. 12:28:12 »
e,da to ti je.

Baš mi kolega piše kako pogledao malo pa mora skupiti snagu i pogledati Hobbita do kraja jer mu izgleda kao dječija slikovnica.

I pogodio je 100% - to je upravo to - Tolkien pisao za svoju djecu (čak i ilustrirao) - ja bio dijete pa mi se dopalo, a sada sam podjetinjio pa mi super odgovara ta atmosfera.

vama odraslima to neće odgovarati  ;)

a, vidiš, gledo sam novog Oza u kinu - to je baš dječji film, i bio mi je odličan.
i Hobit mi je u kinu bio sasvim dobar  :)
i od mene preporuka za Silmarilion

@Mulder & krbo:
Obojica ste smetnuli s uma da ovo nije samo Hobit. Ima tu svega (mnogo materijala iz Nezavršenih priča); recimo, Azog je bio samo jedna rečenica, a ovdje imamo cijelu nit u radnji posvećenu samo njemu.

Krbo, Silmarilion obavezno. Dobro ti Mulder kaže; ja sam još dok je LotR išao skoro pa plakao što neće biti ekranizacije. To je priča i po.  smileyNO1

imaš pravo.  jackson se pomučio da ubaci što više tolkinovog materijala u film i to treba cijenit. sad, dal se to nekom sviđa ili ne, to je drugi par opanaka. u idealnom svijetu, svaka od tih 'sporednih' priča trebala bi dobit vlastitu ekranizaciju.

ja bih Silmarilirlilon volio vidjet kao mini seriju na HBO-u.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #7109 : 06.04.2013. 13:07:48 »
Mislio sam na ovo:

Oko Hobbita se slažem kako nije bilo nikakve potrebe osim puste pohlepe razvlačiti ga na 3 dijela.
Ova 3 sata su sasvim dovoljna za početak, vrhunac i rasplet priče u dobrom tempu.

Da, 80-ak stranica na tri sata

Prvobitno su bila zamišljena dva filma: jedan za većinu radnje, a drugi za sâm rasplet i kraj, ali on bi bio prikazan na samom početku filma, a onda bi slijedio svojevrstan „most“ do Gospodara prstenova.

Očito su se predomislili; sad ćemo imati tri filma u kojima je izmiksano sve i svašta, a Hobit je samo „kostur“ priče. Meni se i više sviđa tako, da budem pošten. Hobit jeste prejednostavna priča za tri filma od po dva i po sata.

A Silmarilion... To je Biblija Tolkinovog svijeta. Serija epizoda, serija filmova - meni je svejedno; samo da ga ekranizuju za mog života.  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Tags: