Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1380414 )

0 članova i 6 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Alicia Florrick

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 148
  • Spol: Ženski
    • my blog
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6900 : 21.02.2013. 12:25:05 »
Hajde da se priključim temi :) Rješila sam da pogledam što više Oscarovskih filmova prije dodjele, da konačno sama donesem sud. Nažalost, uspjela sam samo tri zasad.

Prvo, ono što očekujem otkad je najavljeno jer obožavam Keiru Knightley je Ana Karenjina. Kako je radio Joe Wright koji nam je donio Ponos i predrasude i Okajanje, nadobudno sam unaprijed mislila da će film oduvat sve verzije do sada. I onda vidim nema nominacija (bar ne bitnih, ove jadne 4 ne računam). Ajde rekoh da pogledam, kad ono  :dash :dash U životu mi se nije dogodilo da razvlačim film 3 dana koliko je DOSADAN! Iako su kostimi toliko lijepi i dobri, dinamika filma, radnja, emocije... nula bodova! Snimano na principu kazališne predstave što je dodatno ubilo moj dojam o filmu  :dash, toliko teško gledljivo, da kad sam došla do kraja sam odmah obrisala to sa diska što inače nikad ne radim. Od glumaca Jude Law najuvjerljiviji, Keira nije loša, ali brate, izgleda da joj nisu dali puno da se uživi, valjda u strahu da ne umre od anoreksije ako progovori malo više  rofl Iako je ovo jedini koji baš baš prati knjigu, od mene je dobio ocjenu 2/10

Onda sam pogledala Lincolna s dečkom , na njegovo inzistiranje da pogledamo povijesni film. E tu se zeznuh odma'  ;D jer od povijesnog ni p, nego je to bila drama o čovjeku. Daniel Day Lewis je toliko uvjerljiv da mu zaista skidam kapu  :naklon: i uvjerena sam da će dobit Oscara. Film kao film isto nije na mene ostavio dojam kakav svi vi ovdje pišete, jer kao da se želio dotaknuti samo političkog aspekta, a nimalo samog rata. Tako su mi u nepovrat otišla još 2,5 sata života. Vjerujem da Ameri pu** jako film, očekujem Oscara. Ja bi mu dala skrominih 6/10

I na kraju... Silver Linings Playbook! E ovo je oduvalo sva moja očekivanja. Pogrešno najavljen kao romantična komedija, pa ja očekujem skoro pa ništa ( A Jennifer Lawrence taman zavolih jer prethodno pogledah Igre gladi), em što mi je Bradley djelovao kao "mali iz Hangovera" i da će tako ostat. Kad ono - briljantan film, uvrnute priče, fantastično razrađenih likova, odličnih dinamičnih scena. ovdje su svi napravili svoje - od redatelja, kamermana, scenarista, pa do glumaca. Spomenut ću i sjajnog Denira  :naklon: A Bradley je konačno dobio, usudim se reći, ulogu života. 10/10 i moja topla preporuka  dobar-poso

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6901 : 21.02.2013. 14:38:17 »


Luda filmska noc.Prvi film ulazi u moju listu 100 najboljih filmoma,nevjerovatan film,traje 3 sata i 50 minuta ali vrijeme prosto leti prilikom gledanja.De Niro odlican poslije Dobrih Momaka i Taxi Drivera vjerovatno njegova najbolja uloga.ocjena 10/10 Nakon njega pregledao sam i ovaj animirani film Batmana koji me je bas iznenadio,pozitivno pa cu se ovih dana zavisno od obaveza natjerati da i ove ostale pregledam,lijepo stvarno urađen crtani.7/10 ocjena i treci film apsolutno smece,doduse ja ga nisam niti namjeravao pregledati nego sam igrom slucaja zadesio se u lose vrijeme na losem mjestu pa sam sa drustvom pregledao ovaj "film" ako se moze ovo smatrati filmom,ono sto je plus u filmu tj i jedini to je sto traje samo 1 sat i 20 minuta pa patnja ne traje toliko dugo.Ah da,da ne zaboravim ima ocjenu 2.6 na imdb rekao bih prevelika  ;D ocjena 1/10

Kakva su iskustva sa ovim animiranim filmom Final Fantasy da li se isplati gledati  :ne-zna

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Miss Salt

  • Gđica Slana
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 480
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6902 : 21.02.2013. 16:44:40 »
Hajde da se priključim temi :) Rješila sam da pogledam što više Oscarovskih filmova prije dodjele, da konačno sama donesem sud. Nažalost, uspjela sam samo tri zasad.

Prvo, ono što očekujem otkad je najavljeno jer obožavam Keiru Knightley je Ana Karenjina. Kako je radio Joe Wright koji nam je donio Ponos i predrasude i Okajanje, nadobudno sam unaprijed mislila da će film oduvat sve verzije do sada. I onda vidim nema nominacija (bar ne bitnih, ove jadne 4 ne računam). Ajde rekoh da pogledam, kad ono  :dash :dash U životu mi se nije dogodilo da razvlačim film 3 dana koliko je DOSADAN! Iako su kostimi toliko lijepi i dobri, dinamika filma, radnja, emocije... nula bodova! Snimano na principu kazališne predstave što je dodatno ubilo moj dojam o filmu  :dash, toliko teško gledljivo, da kad sam došla do kraja sam odmah obrisala to sa diska što inače nikad ne radim. Od glumaca Jude Law najuvjerljiviji, Keira nije loša, ali brate, izgleda da joj nisu dali puno da se uživi, valjda u strahu da ne umre od anoreksije ako progovori malo više  rofl Iako je ovo jedini koji baš baš prati knjigu, od mene je dobio ocjenu 2/10

Onda sam pogledala Lincolna s dečkom , na njegovo inzistiranje da pogledamo povijesni film. E tu se zeznuh odma'  ;D jer od povijesnog ni p, nego je to bila drama o čovjeku. Daniel Day Lewis je toliko uvjerljiv da mu zaista skidam kapu  :naklon: i uvjerena sam da će dobit Oscara. Film kao film isto nije na mene ostavio dojam kakav svi vi ovdje pišete, jer kao da se želio dotaknuti samo političkog aspekta, a nimalo samog rata. Tako su mi u nepovrat otišla još 2,5 sata života. Vjerujem da Ameri pu** jako film, očekujem Oscara. Ja bi mu dala skrominih 6/10

I na kraju... Silver Linings Playbook! E ovo je oduvalo sva moja očekivanja. Pogrešno najavljen kao romantična komedija, pa ja očekujem skoro pa ništa ( A Jennifer Lawrence taman zavolih jer prethodno pogledah Igre gladi), em što mi je Bradley djelovao kao "mali iz Hangovera" i da će tako ostat. Kad ono - briljantan film, uvrnute priče, fantastično razrađenih likova, odličnih dinamičnih scena. ovdje su svi napravili svoje - od redatelja, kamermana, scenarista, pa do glumaca. Spomenut ću i sjajnog Denira  :naklon: A Bradley je konačno dobio, usudim se reći, ulogu života. 10/10 i moja topla preporuka  dobar-poso

I ja sam pokušala nešto slično, mada si za jedan film bolja od mene, jer sam stala na 2.  :pevusi:
Slažem se sa svakom napisanom rečju vezano za Silver Linings Playbook. Fantastičan film, gluma više nego odlična. Ocena 9/10  :naklon: :naklon:
Pogledala sam i Argo. Sasvim dobar film, proletelo mi je 2 sata, ali nije ostavio neki preterano jak utisak. 8/10
A ako sve bude po planu, večeras se gleda Lincoln.  drinks

Offline Alicia Florrick

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 148
  • Spol: Ženski
    • my blog
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6903 : 21.02.2013. 22:30:19 »
Hahaha MissSalt, kod mene ako bude po planu, tj. ako ne zaspem ide ili Argo ili Jadnici :))))

Šta misliš, tko će dobit Oscara, igram neke igre na netu pogađanja pa me zanimaju mišljenja?

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6904 : 21.02.2013. 23:20:25 »
Gledajte Life of Pi, sinoć sam odgledao po drugi put, fantastično nešto, dao bi mu Oskara odma, al mislim da ga neće dobiti.  :(


Od ovog ostalog materijala odgledah: Argo 8/10, Silver Linings Playbook 7/10, Zero Dark Thirty 8/10, Lincoln 6/10. Večeras možda The Impossibile ili Django.

Mislim da Argo ili Lincoln osvajaju nagradu.

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6905 : 21.02.2013. 23:24:44 »
kad su dodele ?
Cycling 4 life

Offline Miss Salt

  • Gđica Slana
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 480
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6906 : 21.02.2013. 23:28:16 »
Sad između nedelje i ponedeljka, ja mislim.
A što se pobednika tiče, videla sam kakva su predviđanja, a svoje neko mišljenje nemam, zato što nisam ni pogledala sve filmove. Life of Pi mi deluje jako dobro, propustila sam priliku da ga odgledam u bioskopu, ali naći ću vremena ovih dana.  :)

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6907 : 21.02.2013. 23:28:42 »
Mislim da Argo ili Lincoln osvajaju nagradu.

Najvjerojatnije da će biti tako.

Od ovih sam pogledao samo Argo i The Impossibile... Oba filma su jako dobra... No meni je ovaj drugi bolji, jer Argo je dobar ali baš kao kod gđice Slane i na mene nije ostavio poseban utisak...

A Life of Pie dugo čekam, i od njega najviše očekujem... Naravno čeka se hd, kao i kod ostalih filmova.

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6908 : 21.02.2013. 23:38:37 »
Life of the Pi je vrhunski  :aha:
Upravo odgledah Red dawn, verovatno bih se oduševio filmom '94 kad sam imao osam godina  :facepalm

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6909 : 22.02.2013. 08:01:31 »
Slažem se za Pijev život, ja sam se jako iznenadila kad sam ga pogledala. Definitivno preporuka od mene. Inače mislim da je već izasao hd.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6910 : 22.02.2013. 09:48:48 »
Pre par dana se pojavio neki webrip Life of Pi, a blu ray bi trebalo da bude pušten u prodaju oko 10.03., pa se ovih dana očekuje i curenje prvih materijala.  ;D
Nažalost, taj sam film propustio gledati u bioskopu, a jedan je od retkih filmova koje sam zaista hteo tamo i gledati.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6911 : 22.02.2013. 10:58:21 »
Skinula sam taj webrip, meni izgleda sasvim dobro. I ja bih volela da sam ga pogledala u bioskopu.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6912 : 22.02.2013. 13:35:24 »

The Perks of Being a Wallflower (2012)

Dugo sam cekao da izađe HD verzija ovog filma pa da ga pregledam.Vrijedilo je cekati jer se radi o sjajnom filmu koji ima odlicnu pricu,radnju kao i izvrsnu glumu vrlo mladih glumaca..Film je dosta usporen i vizuelno nije nesto jak tako da ce nekima biti vjerovatno naporan i dosadan ali meni je bas legao.Kraj filma me je posebno dojmio.Vjerovatno ga vise nikad necu gledati ali ce me pojava ovih glumaca u nekim drugim filmovima vjerovatno posjetiti.
ocjena 9/10  kokicekola
« Zadnja izmjena: 22.02.2013. 13:37:02 aux »

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6913 : 22.02.2013. 13:46:09 »
Argo


Ben Aflek definitivno zna da napravi dobar film. Izuzetan film; priča, radnja, likovi, glumci fantastični pogotovo Brajan Kranston. Atmosfera u filmu odlična.
Čista desetka od mene, najozbiljniji kandidat za Oskara.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6914 : 22.02.2013. 13:49:51 »
Nabacio sam ga na skidanje cim si ga toliko nahvalio,drzi se dobro ako ne bude kako si opisao  ;D

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6915 : 22.02.2013. 17:24:38 »
Argo



Poslije silnih pohvala , puno sam vise ocekivao od filma . Daleko da je los , ali nije mi ni poseban . Poprilicno je predvidljiv i sabloniziran .
Spoiler for Hiden:
Nisam bas puno upoznat sa ovim dogadjajem sto se tice istorijske istine niti znam koliko je film vjerno istorijski prenesen , pa cu suditi samo na osnovu filma . Pocetak je jako los . Dremonstracije na vrhuncu , a ambasada hladno prima stranke i izdaje vize . Ne znam kako su to prije radili Ameri , ali znam kako u skorijoj proslosti . Radnici pale iz ambasade i na najmanju sumnju da ce se desiti pizdarije . Pa onda da iranski revolucionari znaju da se krije 6 Amera i da su najvjerovatnije povezani sa kanadskom ambasadom , i da bas u tom trenutku dolazi 6 Kanadjana da snima film u Iran - prenaivno . Kraj je za Holivud , iznenadjujuce odlican . Nije bilo pretjeranih preseravanja na aerodromu (mucenja , presjecanja aviona , pa bjezanja ) a nije izgubio na napetosti , nego cak sta vise , samo je povecao . Odlicno odradjeno .


Ako se dobro sjecam , film je kandidovan za najbolji film , a ne za reziju . Sto se mene tice trebalo je biti obrnuto , ako vec nije za oboje , sto samo pom sebi predstavlja jednu vrstu presedana . I ne znam zasto ljudi stalno kmece da je Aflek jako los glumac , a dobar reziser .Meni je on daleko od loseg glumca . Na kraju neka ocjena je 6,5/10
P.S. A kad se sjetim da je ono dno od filma Kraljev govor , dobilo oskara , onda Argo zasluzuje najmanje 10 .
« Zadnja izmjena: 22.02.2013. 17:26:41 dark horse »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6916 : 22.02.2013. 17:34:52 »
Za mene je Affleck jako loš glumac. U svakom filmu je ostavio takav trag. Ne može odglumiti karakterno jakog lika. Imao je dosta prilika za to i dosad nije uspio. Ali je zato kvalitetan redatelj koji zna snimiti dobar film. Pogledao sam Argo dvaput. Razlog je bila prva polovica filma. Na prvo gledanje mi se činilo previše razbacano. Na drugo gledanje ista stvar. Tako da se slažem s tvojmo ocjenom. Film nije loš, ali moglo je to puno bolje.

A za Oscare. Vjerojatno će osvojiti Lincoln iako mu ja ne bih dao. Rekao sam već prije, nagrade na Cannes festivalu se danas puno više cijene nego Oscari. Oscari su prije bili najvažniji, ali u zadnjih 15-ak godina sve se to okrenulo. I nadam se kako će Phoenix osvojiti za glavnog glumca. DDL je odličan glumac. Već sad bih ga stavio u top 10 i stvarno je raznovrstan, ali ne mogu se otet dojmu da je nekad previše teatralan, kazalištan. S druge strane imamo Phoenixa kao nekakvo iznenđanje ako osvoji, a odglumio mi je bolje i upečatljivije nego DDL iako je on glumio Lincolna.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6917 : 22.02.2013. 18:03:08 »
Ma Oskara u zadnje vrijeme daju za vrstu , a ne kvalitet price . Bitno je da je prica drugacija sa nekog aspekta . Dali su prosle godine Oskara za Umjetnika , samo zato sto je crno bijeli i njemi film , prije toga zabog mucavca , pa Hurt Locker zbog politike i PTSP-ja , pa The Departed da isprave nepravdu Skorseziju . A za Povratak kralja nemam rijeci . Inace obozavam Gospodara prstenova , ali oskar za ono je presmijesno . Ono nisu filmovi za Oskara . Zbog toga ne volim ocjenjivati filmove . Citava trilologija mi je za 10 , jer je sama po sebi odlicna , zabavna , vizuelno perfektna , ali sto se tice za Oskara dao bih joj 6/10 . Oskar u zadnje vrijeme stalno pokusava da ispravi neke nepravde pa ispada presmijesan . To je kao u fudbalu , kad sudija napravi gresku protiv neke elipe i pocne da kompezuje . Onda to ode u cirkus i katastrofu .

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6918 : 22.02.2013. 18:15:01 »
Filmovi koji dobijaju Oskare su oduvek bili drugačiji po nečemu. U zadnje vreme je i to politivizirano. Linkolna još uvek nisam odgledao ali od ovogodišnjih kandidata za mene je Argo najbolji.

Ben Aflek nije loš glumac, The Town, Gone Baby Gone i sada Argo su odlični. Uporedite šta snimaju mnogo stariji vukovi tog posla, pa šta snima mlađani Aflek.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6919 : 22.02.2013. 18:16:01 »
Ja ne pratim Oscare od kada su Denzel Washington i Halle Berry dobili Oscare. Danzel za glumu u Tranning Dayu, a Halle za Monster Ball, strašno. Čini mi se da je tada u konkurenciji za glavnu mušku ulogu bio nominiran  Russell Crowe za Beautiful Mind gdje jeodglumio savršeno...

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6920 : 22.02.2013. 18:35:39 »
100 ljudi 100 cudi . Gledao sam sva 3 filma i dok je Halii dobila politicki , Deznel je u potpunosti zasluzio . Em je film vrh , em je on bas odglumio , a eto npr. nisam znao da je on za tu ulogu dobio Oskar .

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6921 : 22.02.2013. 19:04:12 »
probaću pogledat bar 3-4 filma od ovih nominiranih za vikend. gledo sam samo onaj sa Zvijerima...

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6922 : 22.02.2013. 19:19:34 »
Oskar je jedna ogromna nepravda na racun ljudi koji su zivot posvetili ovoj umjetnosti.Dovoljno je reci Alfred Hitckok i moj pas haski koji sad zavaljen u fotelji dize glavu ocigledno mi zeleci reci da i on zna iako nema pojma o filmu da se ni prema kome nisu ponijeli kao prema tom debeljuskastom malom covjecujku.Ne da mi se nabrajati sve nepravde ali evo nasao sam super obljasnjeno na jednom sajtu sve nepravde između ostalog i Al Pacina koji je morao dobiti oskara za film The Godfather ali ocigledno ti znalci nisu prepoznali dobru glumu pa su ga patili 10-tak godina i da su mu nagradu urucili za film Miris zene.Pa sad nesto razmisljam da nije bilo tog filma jedan od najvecih glumaca nikada Oskara ne bi vidio ocima.

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6923 : 22.02.2013. 20:14:03 »
Ma Oskara u zadnje vrijeme daju za vrstu , a ne kvalitet price . Bitno je da je prica drugacija sa nekog aspekta . Dali su prosle godine Oskara za Umjetnika , samo zato sto je crno bijeli i njemi film , prije toga zabog mucavca , pa Hurt Locker zbog politike i PTSP-ja , pa The Departed da isprave nepravdu Skorseziju . A za Povratak kralja nemam rijeci . Inace obozavam Gospodara prstenova , ali oskar za ono je presmijesno . Ono nisu filmovi za Oskara . Zbog toga ne volim ocjenjivati filmove . Citava trilologija mi je za 10 , jer je sama po sebi odlicna , zabavna , vizuelno perfektna , ali sto se tice za Oskara dao bih joj 6/10 . Oskar u zadnje vrijeme stalno pokusava da ispravi neke nepravde pa ispada presmijesan . To je kao u fudbalu , kad sudija napravi gresku protiv neke elipe i pocne da kompezuje . Onda to ode u cirkus i katastrofu .

Po meni je The Departed sasvim zasluženo odnio Oscara. Nije da nema zasluženih, ali većina odabira su sami marketing. Iako se može reći kako su dali Scorseseu sa sve što je napravio, ali gledajući The Departed koji je sjajan film, sasvim zasluženo. Meni jedan od boljih njegovih filmova.

Al da se vratim na Afflecka. To što je glumio u svojim filmovima koji jesu kvalitetni, ne znači da je odglumio dobro. On pokušava biti dramski glumac, a to jednostavno ne može. Nema on emocija, ne može pokazati nikakve osjećaje i jak karakter. Daleko je on od najlošijih, ali nije nikakav kapacitet za dobrog glumca. Zato i ne dolazi toliko do izražaja jer zna dobro režirati.

@aux

Ne samo Hitch koji je najveći redatelj svih vremena gledajući sami utjecaj i sve što je napravio, koje nam je filmove podario. Tu je i Fellini, isto jedan od najboljih redatelja. Ima mnogo redatelja/glumaca koji nisu dobili, a zaslužili su ili su bolji od onih glumaca koji imaju jedan/dva Oscara.

Pacino nikako nije trebao dobiti Oscara za Kuma. U prvom Kumu je ostao u sjeni Branda koji je odglumio jednu od najboljih uloga svih vremena, a ne da ima samo jednu takvu ulogu već ih ima na bacanje. Brando je bio i ostao prvi method glumac koji je izmislio sve što je došlo kasnije. A za Kuma 2, tu je Nicholson trebao dobiti za Chinatown. Odglumio isto jednu od najboljih uloga, vjerojatno i najkompleksniji lik u povijesti filma, J.J. Gittes.

No, Pacino je morao dobiti za Scarface. Nije ni nominiran, a nije nominiran zato što je tada film naišao na podijeljene kritike. Pacino je jednom rekao da mu je Scarface najbolji film/uloga u karijeri, a on ti Kuma baš i ne voli  ;D

Ili za Serpico, tam je bio genijalan. Miris Žene je smijeh od filma. Film je neviđena patetika.

Da se osvrnem još malo na Oscare. Ne samo da se srozali u tih zadnjih 15-ak godina već i konkurencija je dosta slabija. Pogledate li konkurenciju u 70-ima od filmova do glumaca, to je nebo i zemlja razlika. Baš me zanima kako bi današnji glumci prošli koji su osvojili Oscara sa tadašnjom konkurencijom. Bili bi u sjeni. Samo treba pogledati kakva je jaka konkurencija bila. Recimo, za godinu 1975. nominirani filmovi su: Barry Lyndon, Dog Day Afternoon, Jaws, Nashville i One Flew Over the Cuckoo's Nest. A da ne pričam o ostalim godinama. Jedan Washington ima dva Oscara, a Pacino jedan. Stavi Washingtona u bilo koju tu godinu, ništa od njegovih Oscara. On nema tako jak lik kao svi ti glumci u 70-ima. Evo, baš kao što je tejmoviti rekao, njegov lik iz Dana Obuke, Alonzo Harris. Dosta dobra je to uloga i stvarno je dobar film, ali u usporedbi s ovima, ispada stvarno jako slab. A Washington je nedavno bio među boljim glumcima.

Jedini glumac koji bi mogao konkurirati tada je DDL jer je čisti dramski glumac, a drame su drame. Tu su najbolji likovi, tu se glumi s osjećajem gdje moraš dati širok raspon emocija.

Najbolji lisac zna kako se to radi u modernim filmovima. Znao je i tada, zna i danas.


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6924 : 22.02.2013. 20:28:53 »
Ma kad su dva gej kauboja dobila Oskara, onda svaki "curta" može da dobije tog Oskara. To je postalo smešno gledati i pričati o tome. Nema više kvaliteta.
iShare, noProfit


Offline wlaky86

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6925 : 22.02.2013. 20:39:12 »
Flight(2012),Skyfall (2012) ,Argo (2012),...a čekam HD za Life of pi i Django Unchained... :) ;D

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6926 : 22.02.2013. 21:17:32 »
Sad se vratio iz kina gdje sam gledao Umri muški 128. dio:
www.imdb.com/title/tt1606378
dugo se nisam ovako ismijao gledajući "akcioni" film...

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6927 : 22.02.2013. 22:03:32 »
Beasts of the Southern Wild



Nikako mi se nije svidio . Jednostavno nije po mom ukusu . Mada je gluma fenomenalna .

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6928 : 22.02.2013. 22:05:46 »
Vidiš, meni je baš dobro sjeo. Jako mi se svidjela ona fantasy metafora. A mala je pun pogodak. Hushpuppy  ;D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6929 : 22.02.2013. 22:14:36 »
Mislim da mi je zadnji bio  The Bounty (1984). Nisam ga gledao 10-15 godina. Preporuka onima koji vole pustolovne filmove i lijepe krajolike. Dosta dobrih glumaca. Liam Neesson odličan.
Napokon sam saznao kako izgleda Daniel Day-Lewis  ;D , non-stop negdje čitam o njemu da je glumio tu i tu, ali mu nisam znao lik.

Mrzim lopatare i limune

Tags: