Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1380338 )

0 članova i 4 gostiju pregledava ovu temu.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6720 : 14.01.2013. 12:39:51 »

http://www.imdb.com/title/tt1028528/

Film koji me je u svakom smislu iznenadio.Na momente predosadan,dosta dijaloga i ne svakakvog dijaloga nego glupog,bez imalo smisla no kad malo razmislim zar i mi isto ne valjamo gluposti kad se sretnemo sa nekim pa pricamo o raznim temama,o autima,novcu,globalnim problemima,filmovima o zenskim straznjicama(o ovome najvise) i ostalim zenskim atributima(također puno),pa onda malo o nogometu,tehnologiji, pa onda krenemo da tracamo pa krenemo od prizemlja pa do krova zgrade a zgrada 20 i kusur spratova pa sve naokolo i tako bez ikakve granice,eh tako je isto u ovom filmu samo sto ovaj film za razliku od naseg trabunjanja ima premocan soundtrack,ima glavu i rep i ima momente u kojem dah zastane.Ipak mislim da je ovaj film mogao mnogo mnogo bolje da se uradi,da se ubaci vise likova kad vec imamo onakvog manijaka za volanom pa zasto ne ubaciti malo vise radnje na cesti ali eto Tarantino nije bio istog misljenja kao ja pa je ovakav ispao kakav je.

ocjena 7/10

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6721 : 14.01.2013. 12:41:05 »
Life In a Day
http://www.imdb.com/title/tt1687247/

jako lijepo sklepano, treba ga pogledati

Sinister
http://www.imdb.com/title/tt1922777/

gledao ga kasno sinoć, sam. dugo me nije jedan film tako prepao. 8/10
Spoiler for Hiden:
djeca i klaunovi moja su ahilova peta

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6722 : 14.01.2013. 12:57:44 »
Life in a day sam nabacio na skidanje izgleda zanimljivo a ovaj sinister sam isto mislio skinuti ali necu ni u ludilu zbog glavnog glumca njega organski ne mogu smisliti   :cupam-kosu

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6723 : 14.01.2013. 23:04:32 »
Skønheden og udyret AKA Beauty and the Beast (1983)

http://www.imdb.com/title/tt0086318/



Možda je najbolje da nisam ni ne postavljam review ovog filma.. ali ne zato što ne valja, već zato što ga mnogi neće razumijeti.

Spoiler for Hiden:
Danski film koji govori o odnosu kćerke koja odrasta i njegog veoma emotivnog ali distanciranog oca.. Kćerka Mette počinje da se viđa sa starijim momcima, a otac se osjeća povrijeđen i počinje se miješati u njihovu vezu, jer mu nije pravo. Uobičanja porodična veza na relaciji otac-kćerka prerasta u nešto drugo.. A to drugo svako u svojoj glavi prezentuje drugačije.


Izuzetno snažan film, ocjenu neću dati. Film u stvari neću ni pohvaliti, sem što ću reći da nosi pouku koju će svako dokučiti drugačije.. Skandinavci su jedini imali petlju još tada, a bogami i sada (malo je ovakvih filmova) da se pozabave ovako delikatnim i eksplicitnim, u jednu ruku tabu temama.

Čudno je ovo ljudi..čudno čudno.
« Zadnja izmjena: 14.01.2013. 23:06:33 Šubi »

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6724 : 15.01.2013. 00:30:22 »

http://www.imdb.com/title/tt0119217/

Dobar film iako je mogao da se i snimi bez nepotrebne patetike.Pocetak jako dobar,sredina filma otegnuta i sa krajem vrlo predvidljivim ali sve u svemu zanimljiv film

ocjena 7/10

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6725 : 15.01.2013. 04:16:40 »
srpski film, tocnije sat vremena, nakon onog silovanja  :dash :dash :dash :dash :dash :dash :dash :dash :dash

Offline TrikW7

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6726 : 15.01.2013. 09:21:32 »
The Avengers (Osvetnici)smileyNO1

http://www.imdb.com/title/tt0848228/
« Zadnja izmjena: 26.03.2013. 15:44:34 TrikW7 »

Offline Miss Salt

  • Gđica Slana
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 480
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6727 : 15.01.2013. 10:43:51 »

http://www.imdb.com/title/tt0119217/

Dobar film iako je mogao da se i snimi bez nepotrebne patetike.Pocetak jako dobar,sredina filma otegnuta i sa krajem vrlo predvidljivim ali sve u svemu zanimljiv film

ocjena 7/10
I ja sam ga skoro pogledala, ali dala sam mu veću ocenu 8,5/10. Meni je fantastičan, a Robin Williams  clapp clapp definitivno mi je jedan od omiljenih glumaca.

Offline Valdano

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
  • Let's shake some dust!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6728 : 15.01.2013. 11:04:24 »
I meni je Robin genijalan glumac. Ako nisi gledala obavezno pogledaj Fisher Kings. Dobitna kombinacija Robin Williams, Jeff Bridges i Tery Gilliam. Jedan od mojim omiljenih filmova.

While we're living, the dreams we have as children fade away...

Offline Miss Salt

  • Gđica Slana
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 480
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6729 : 15.01.2013. 11:50:33 »
Nisam gledala... svakako ću ga staviti na listu.  ;)

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6730 : 15.01.2013. 15:27:56 »

http://www.imdb.com/title/tt1988591/

Ne znam da li bih se smijao ili plakao,kad malo razmislim bolje da se smijem barem je zdravije  ;D Film kao film je ogromna 0.Gluma nije losa nego je ocajna,dijalozi su nepovezani,bez ikakvog smisla,negativac vjerovatno najlosiji izabran ikad u filmovima ali ipak ono sto ovaj film izdvaja kao apsolutni promasaj je kraj koji je ipak losiji za nijansu od same radnje filma.Ono sto je dobro u ovom filmu je sto je cijeli film nekakva vrsta jurnjave,pucnjave,eksplozije gdje treba i gdje ne treba pa kao takav dobar akcioni film.Uglavnom film kojeg sam pogledao na silu iako sam slobodno mogao prespavati ogroman dio filma i da se probudim na samom kraju vjerovatno bih sve povezao jer je dosta plitak ali bih propustio dosta golotinje koje ima gdje i treba i ne treba biti.

ocjena 2/10

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6731 : 15.01.2013. 17:43:26 »
Skyfall



Iako je za mene Pirs Brosnan bio najbolji, nekako uspevam da se naviknem na Krejga u ovoj ulozi. Kao akcija sasvim solidan, dosta je ozbiljniji od nekih prethodnika. Medjutim, opet ne mogu da mu dam neku mnogo veliku ocenu, jer nema neku posebnu vrednost.

Za Bond serijal 8.5, a globalno gledajuci 7/10


Django Unchained



Hmmm. Zaista neobican film. Nekako mi je bio i zanimljiv i dosadan u isto vreme.  ;D Muzika u filmu je fenomenalna, svaka pesma je savrseno legla svakoj sceni. Sa druge strane odlicna gluma Di Kaprija, Dzeksona i Volca. Foks je bio dobar, ali po meni je moglo i malo bolje. Ideja za film je jako dobra, medjutim kod nekih scena nisam bio siguran da li su parodija ili je Tarantnino ozbiljno mislio.

7.5/10

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6732 : 15.01.2013. 17:52:08 »
Te ajmo reć scene "parodije" su posveta starim špageti westernima gdje su se upotrebljavali različiti klišeji s puno nasilja, naivnosti, ali koliko god to bilo loše - bilo je i cool. Poznato da je Tarantino fan takvih filmova pa je napravio posvetu njima. I Frank Nero se pojavljuje u manjoj ulozi  :aha:

Legenda, danas ima kultan status. On ti je glumio originalnog Djanga http://www.imdb.com/title/tt0060315/

Waltz je rasturio ulogu. Impresivan glumac koji se nažalost tek probio prije 5, 6 godina.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6733 : 15.01.2013. 18:06:11 »
Ovo sa Nerom je interesantno, nisam znao za to  smileyNO1

A zaboravio sam da kazem za Gogginsa, kad sam ga video u Djangu, odmah sam razvukao kezinu  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6734 : 15.01.2013. 18:13:16 »
Da da, drago mi je zbog njega  ;D i on je sam južnjak pa mu takve uloge odlično leže.

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6735 : 15.01.2013. 19:12:40 »
Caligula - ne znam šta mi je ovo trebalo u životu :facepalm gomila perverzija i klanja bez ikakvog reda, šatro smešteno u nekakvu priču o spletkama na rimskom dvoru... isključila 20 minuta pred kraj, ali ipak dajem ocenu -50/10
« Zadnja izmjena: 15.01.2013. 19:55:59 Cakana »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6736 : 15.01.2013. 21:41:52 »


The Island of Dr. Moreau (1996)

Bolje da sam pogledao jeftini mađarski rnićpo, nego ovo. Majko Isusova, nije mi dobro. Sreća pa kreće sad na TV, Safe (2012).
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6737 : 15.01.2013. 21:50:55 »
Kud baš tu verziju  ;D iako Brando glumi, stvarno je loš film.
 
http://www.imdb.com/title/tt0024188/ Lugosi i Laughton

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6738 : 15.01.2013. 22:14:59 »
A zaboravio sam da kazem za Gogginsa, kad sam ga video u Djangu, odmah sam razvukao kezinu  ;D

Goggins ima prejaku scenu i  u Lincoln :D Strasna faca :) Veceras cu da gledam Djanga :)


Imam jedno pitanje :) Ne znam da li je ovo prava tema,ali cu ipak ovdje pitati jer sam poprilicno siguran da sam pjesmu koju trazim cuo vise puta u filmovima :D

U pitanju je jedna od onih "doo-wop" pjesama iz 50-ih..makar ja mislim da su 50-te u pitanju :) Uglavnom,vecim dijelom ide samo ooo oooooh ooo itd uz lako prepoznatljivu melodiju.Meni melodije iz tih pjesma sve lice :D
Nadam se da ce neko znati,jer ne mogu da je izbacim iz glave :)

 drinks

« Zadnja izmjena: 15.01.2013. 22:20:01 Powerslave »

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6739 : 15.01.2013. 23:38:35 »
Te ajmo reć scene "parodije" su posveta starim špageti westernima gdje su se upotrebljavali različiti klišeji s puno nasilja, naivnosti, ali koliko god to bilo loše - bilo je i cool. Poznato da je Tarantino fan takvih filmova pa je napravio posvetu njima. I Frank Nero se pojavljuje u manjoj ulozi  :aha:

Legenda, danas ima kultan status. On ti je glumio originalnog Djanga http://www.imdb.com/title/tt0060315/

Waltz je rasturio ulogu. Impresivan glumac koji se nažalost tek probio prije 5, 6 godina.
Kad negde vidim da piše Đango, odmah pomislim na Franka Nera kako vuče kovčeg. Nekako mi se ovo ne uklapa. Mogao je Tarantino drugačije da preimenuje film
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6740 : 15.01.2013. 23:48:24 »
I za mene je Nero jedan jedini Django. Ne zaboravimo The Mercenary i Keoma

To su sve špageti westerni koji kod fanova tog podžanra imaju veći status od Leonove trilogije iako će ti svako od njih reći da su Leoneovi filmovi bolji, što i jesu. No, ovi gore, a ima ih još su srž svega što špageti predstavljaju.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6741 : 16.01.2013. 00:57:49 »
Jeste mi ćaća prenio ljubav prema filmu ali prvi žanr koji sam uz njega počeo pratiti, jesu western špageti..
Đanga gledam ko gospodin čovek na velikom platnu, jer westerne sam gledao kao dete tako moram i ovog Đanga..
iShare, noProfit


Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6742 : 16.01.2013. 01:20:41 »
Odlgedah sve napuhane filmove za koje ste govorili da su remek djela, i ostao sam razočaran: The Machinist, There Will Be Blood, No Contry For Old Men.
Ako bih birao između ova 3 rekao bih No Country for old men zbog Šugara i njegovog oružja.

Za mašinistu
Spoiler for Hiden:
od početka sam znao da je nešto zasrao i da je to razlog njegov nespavanja. Inače, svaka čast čovjeku šta je načinio od sebe, u par situacija mi ga je bilo gadno pogledat, podsjetio me je na one iz Aušvica.

TWBB
Spoiler for Hiden:
Cijeli film se vrti u krug, a inače nisam ljubitelj "zlatne groznice". Previše lako manipulisao ljudima, jedina stvar koja mi je držala pažnju, i kako nisam mogao nikako da odgonetnem je njegova veza sa onim dječakom, dal' ga on voli ili ne. Do samog kraja, kad sam ukapirao da onaj ne voli nikoga.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6743 : 16.01.2013. 04:01:05 »
Full Metal Jacket



9/10

Nema sta , vrhunsko ostvarenje.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6744 : 16.01.2013. 04:05:49 »
Kako su ti se svidjele dvije priče? Koja ti je bolja?  :)


Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6745 : 16.01.2013. 04:06:57 »
Odgledah Djanga :)

Tarantino car!Ne moze svako napraviti film sa onoliko precerivanja,proseravanja i otrcanih faza a da ispadne fenomenalno :D Svaka mu cast!

Waltz i DiCaprio objasnili  ti_si_Bog

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6746 : 16.01.2013. 04:42:14 »
Kako su ti se svidjele dvije priče? Koja ti je bolja?  :)

1. Nekako je komleksnija , surovija i strasnija. Uz sve to odradjena na jako rijedak i neobican nacin , plus sto je 1. prica sustina samog zapocinjanja ratova i ljudskih sudbina . 1. prica je i zacetak one dvojnosti , born to kill i pis znaka. Tebi?

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6747 : 16.01.2013. 05:40:21 »
Slažem se da je prva u kompletu bolja. Odlična psihološka drama dok drugi dio je isto odličan, ali ponajviše zbog
Spoiler for Hiden:
snajperista, a dijete. To je ustvari cijeli vijetnam. Čitao sam zapise kad su radili Band of Brothers mini seriju da su snajperisti najgora stvar u ratu i to svi kažu. Tu je najbitnije strpljenje, a to je Kubrick odlično prikazao.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6748 : 16.01.2013. 13:22:20 »

http://www.imdb.com/title/tt0120689/

Film kojeg sam dugo izbjegavao zbog duzine trajanja ali ovih 3 sata mi je proletilo brze nego neki filmovi od 90 minuta.Misonja glavni  smileyNO1

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6749 : 16.01.2013. 21:11:10 »
Spoorloos - The vanishing

Odličan film ispričan iz potpuno drugačijeg ugla. Očekivao sam nešto u stilu "Taken", a dobio ovo. Još jedan odličan švedski film, nisam još uvek naišao na njihov loš.
9/10

Tags: