Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1380264 )

0 članova i 6 gostiju pregledava ovu temu.

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6570 : 30.12.2012. 19:41:43 »
Muzi v nadeji (2011)



http://www.imdb.com/title/tt2051941/?ref_=fn_al_tt_1

Dobar, puno bolji od većine ovog holivudskog sranja  smileyNO1

8/10

Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6571 : 30.12.2012. 19:45:21 »


Ma onako,srednja zalost niti sam pretjerano odusevljen niti mi je los

ocjena 6/10

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6572 : 30.12.2012. 20:41:51 »

Film me je oduševio, iako nisam baš ljubitelj turske kinematografije, ali ova tema me je baš interesovala i ranije, tako da mi je film legao kao kec na jedanaest. Priča se o opsadi i osvajanju Konstantinopolja.
Glumci meni nisu poznati, međutim izgleda da su oni najbolje što Turska ima da ponudi. Po samom filmu se vidi da je dosta uloženo u njega, te da je baš zbog film je istorijski precizan, i preporučio bih ga svima baš zbog tog edukativnog aspekta. 9,5/10 od mene.

« Zadnja izmjena: 30.12.2012. 20:47:34 DJOXXXA »

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6573 : 30.12.2012. 21:27:18 »
Fetih 1453 je strasan film i bas mi se svidio.bolje da su ga turci uradili da su ameri vjerovatno bi bio zesci odron

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6574 : 31.12.2012. 01:07:38 »

Kakva filmčina! Nisam imao neka preterana očekivanja od ovog filma španske produkcije, ali je ovo stvarno dobar film. Nije mi jasno kako nisam ranije čuo za ovaj film, mada mi je sa druge strane nekako i logično, sa obzirom da nam se serviraju samo Holivudska sr**a. Jako dobra akcija, ne bih vam otkrivao previše, od mene dobija 10/10 i svaku preporuku da ga pogledate, ako već niste.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6575 : 31.12.2012. 01:18:40 »
Da, hollywoodska sranja. Kako ih nije sram, ti zli ameri koji su i takvi jači od svih. Pa što vi gledate od njih? One trend filmove kada toliko pljujete po njima. Pljuju oni koji ne istražuju i gledaju malo filmova izvan amerike pa onda uvijek isti komentari kako ameri snimaju samo smeća i onda oni koji par godišnje pogledaju ne američke filmove se osjećaju super jer su otkrili nešto novo i onda bi bio red da se pljuje po tim zlim amerima koji snimaju samo sranja.  :majstore

Godinu dana prije Celde, ameri su snimili ovaj film http://www.imdb.com/title/tt1117385/ koji dere na svim poljima Celdu. Kilmer koji je inače uvijek bio solidan glumac je ovdje pokazao ulogu karijere. Puno mirniji film od Celde koji često ide s pretjerivanjem u nekim situacijama, a glumci previše glumataju.  :majstore

Ili ove godine ovaj film http://www.imdb.com/title/tt2125435/ gdje su ameri opet pokazali kad žele da su jači od svih. No, trend je trend. Pa je i trend pljuvati po zlim amerima.  :majstore

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6576 : 31.12.2012. 01:32:20 »
Niko vas ne tera da gledate ta holivudska sranja, nekako je postao trend da čim se pogleda neki neamerički film odma je to vrh vrhova, a koliko je izašlo loših, npr. evropskih, da bismo videli par dobrih? Generalizacije su glupa stvar, možemo mi da volimo i ne volimo amere (ja) ali kad su u pitanju filmovi nema im premca, ne ide džaba svaki bolji glumac iz evrope u Ameriku da pravi karijeru  smileyNO1

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6577 : 31.12.2012. 01:33:54 »
1408
Ovo je nesto u fazonu Dan mrmota samo u horor fazonu.Prvi deo filma i nije los.Drzi paznju i na trenutke je da se "uplasis".Kasnije krece nebuloza.
Sa nebuloznom zavrsnicom.



Sent from my iPad using Tapatalk HD

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6578 : 31.12.2012. 01:34:06 »
Svuda ima izuzetaka, pa tako i u Holivudskim produkcijama. Ne kažem da su svi filmovi iz Amerike loši, nego da je generalno Evropska produkcija vrlo malo zastupljena na našim prostorima. Možda sam se loše izrazio, izvinjavam se zbog toga. Inače  :majstore :majstore :majstore za Felon.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6579 : 31.12.2012. 01:50:01 »
Niko vas ne tera da gledate ta holivudska sranja, nekako je postao trend da čim se pogleda neki neamerički film odma je to vrh vrhova, a koliko je izašlo loših, npr. evropskih, da bismo videli par dobrih? Generalizacije su glupa stvar, možemo mi da volimo i ne volimo amere (ja) ali kad su u pitanju filmovi nema im premca, ne ide džaba svaki bolji glumac iz evrope u Ameriku da pravi karijeru  smileyNO1
Pa da, većina pažljivo bira europske ili azijske filmove pa ne vide koliko i oni imaju sranja. Naravno da ameri imaju loših filmova, ali je i toliko kvalitetnih. Da ljudi gledaju sve europske ili azijske, ne bi tako komentirali amere već bi vidjeli kako i oni imaju loših filmova. I trend tu igra ulogu. Sasvim stoji ono kako je popularno pljuvati po amerima.  :)

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6580 : 31.12.2012. 12:10:54 »


Soba u Rimu. Videh ovo kao preporuku na prethodnim stranama, ali meni je ovo loš film: jako površno i neuverljivo, šuplji dijalozi, užasna gluma. Ako su dve zgodne žene koje se šetkaju gole 90% trajanja filma trebale da budu dovoljne da se ovo proglasi dobrim ostvarenjem — nisu. Jedva 4/10.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6581 : 31.12.2012. 12:50:11 »


Gledao pola sata i ugasio razocaran.Toliko sam ocekivao od ovog filma ali mi jednostavno filmovi ovakvi ne leze nikako tako da sam izdrzao pola sata i sekunde vise nisam mogao.

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6582 : 31.12.2012. 13:02:52 »
Ja sam IZDRŽAO do kraja, sve iščekujući neko potku koja bi povezala svih šest priča, kad ono  bleh. Svaka priča ima poneki lep citat i poruku i to je to. Film je grandiozno zamišljen, ali sve imam osećaj kao da je ostao nedorečen. Umesto omnibusa od 3 sata, bolje da su snimili 6 filmova od po pola sata. Ne znam ni šta da mislim o ovom filmu, a kamoli koju ocenu da mu dam.  :ne-zna
Priča koja se dešava u sadašnjem vremenu je totalno suvišna i napravljena kao da živimo u totalno bezazlenom vremenu, da ne kažem blagostanju, u poređenju sa ostalim pričama, pa ako već ne mogu da kažem da me takav stav iziritirao, ono bar ću reći izgleda debilno u poređenju sa ostalim.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6583 : 31.12.2012. 15:44:03 »


Skyfall (2012)

L&M, Bonda, Bonda, Pall Mall, devize, maraka..
Pogledah ga. Volim Bonda, i uvek te filmove mogu gledati i vraćati se njima. Ovog su malo, pa da se izrazim, malo "prizemljili". Nije više lik Bonda bio kao iz Marvelovog stripa, da je čovek svemoguć i da je u mogućnosti da uradi sve. Što mi je nekako i dobro a i nije. Bond je Bond, trebalo je ostaviti to i nastaviti. No dobro, kao film meni odličan, osvežena je ekipa, M, Miss Moneypenny, Q.. Lepo što su mislili na to, i što su osvežili to. Šta reći za kraj.. čeka se drugi  :)
iShare, noProfit


Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6584 : 31.12.2012. 17:55:22 »


Gledao pola sata i ugasio razocaran.Toliko sam ocekivao od ovog filma ali mi jednostavno filmovi ovakvi ne leze nikako tako da sam izdrzao pola sata i sekunde vise nisam mogao.

Ja sam zaspao posle 45 minuta gledanja  :facepalm Inače slažem se sa ovim što je napisano.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6585 : 01.01.2013. 01:34:10 »


Gledao pola sata i ugasio razocaran.Toliko sam ocekivao od ovog filma ali mi jednostavno filmovi ovakvi ne leze nikako tako da sam izdrzao pola sata i sekunde vise nisam mogao.

Ja sam zaspao posle 45 minuta gledanja  :facepalm Inače slažem se sa ovim što je napisano.

I ja sam odustao nakon 20 min...

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6586 : 01.01.2013. 01:55:39 »
Dredd



http://www.imdb.com/title/tt1343727/

ok akcijski film...

ocjena 6/10


Red Lights



http://www.imdb.com/title/tt1748179/

Zabavan film, svidjela mi se radnja...

ocjena 7/10


The Cold Light of Day



http://www.imdb.com/title/tt1366365/

solidna ideja, loša realizacija...

ocjena 5/10

Hvala za prijevod drazene  :majstore


Fetih 1453



http://www.imdb.com/title/tt1783232/

dobar povijesni film...

ocjena 7/10


Sanctum



http://www.imdb.com/title/tt0881320/

 :facepalm

premotao pola filma, gluma očaj...

ocjena 2/10


Trespass



http://www.imdb.com/title/tt1674784/

da je film trajao 60 minuta bio bi dobar, a ovako je ispod prosjeka...

ocjena 4/10


Contagion



http://www.imdb.com/title/tt1598778/

Svidio mi se film iako je već na tu temu snimljeno dosta filmova...

ocjena 8/10

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6587 : 01.01.2013. 13:32:46 »
Sto se tejma nagledao filmova za novogodisnju noc  :majstore  ja sam pogledao samo jedan,slucajno sam nabasao na njega i lijepo mi je legao.Film sam od sebe je dosta predvidljiv ali posto nisam nista ni ocekivao bolje od njega svidio mi se film.Glavni negativac je ipak najbolji dio filma i ono sto mi se posebno svidjelo to je kraj.



ocjena 6.5/10

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6588 : 01.01.2013. 14:39:45 »
Sto se tejma nagledao filmova za novogodisnju noc  :majstore  ja sam pogledao samo jedan,slucajno sam nabasao na njega i lijepo mi je legao.Film sam od sebe je dosta predvidljiv ali posto nisam nista ni ocekivao bolje od njega svidio mi se film.Glavni negativac je ipak najbolji dio filma i ono sto mi se posebno svidjelo to je kraj.



ocjena 6.5/10

Te filmove sam pogledao u dva dana, a i to je puno  ;D

Offline bagzi94

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 392
  • Spol: Muški
  • Preobratitelj
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6589 : 01.01.2013. 16:49:51 »
Taken



Taken 2



Ljubitelji akcionih filmova ne treba da propuste ove. Veoma su dobri.
Imaju nekoliko većih grešaka. Drugi deo je za nijansu lošiji od prvog, ali je i on vrlo dobar.

Ocena: 8/10.

Hachi: A Dog's Tale



Prvi film koji sam odgledao u ovoj godini. Mnogo je lep i tužan. Dok sam ga gledao, doživeo sam duševni mir. Muzika u filmu je divna. Ne preporučujem ovaj film osobama koje su površne.

Ocena: 10/10.
« Zadnja izmjena: 02.01.2013. 16:01:17 bagzi94 »

Offline bagzi94

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 392
  • Spol: Muški
  • Preobratitelj
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6590 : 01.01.2013. 22:30:24 »
Home Alone: The Holiday Heist



Trebalo je da stanu posle prva dva dela, mada su treći i četvrti dobri, bez obzira na to što su potpuno nepotrebni. U petom delu je gluma loša, humor je vrlo siromašan i ceo film deluje kao delo amatera. Ovaj film treba da odgledaju samo oni kojima je baš dosadno, zato što ništa nećete propustiti.

Ocena: 5/10.

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6591 : 01.01.2013. 23:19:59 »
After the wedding

http://www.imdb.com/title/tt0457655/?ref_=sr_1

Odličan film. Zaplet vrlo čudan, ali se sve kockice odlično složile. Baš mi je prijao film, ali kao da je nešto falilo.
8,5/10

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6592 : 02.01.2013. 00:55:09 »


Lusija i seks. Ovaj mi se film već dopao, dobar je. Zanimljivo su isprepletane priče, svideo mi se i način pripovedanja. Drži pažnju i treba pratiti da bi se povezala radnja. Dobrih 7/10.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6593 : 02.01.2013. 13:31:32 »


Kakav film.Ne sjecam se kad mi je neki film ovako drzao paznju,potpuno sam se iskljucio i uzivio u film da mi je sat i po proletilo da nisam osjetio.Inace u zadnje vrijeme kad okupim obitelj i kad pustim film pretezno nikad ne docekamo kraj filma svi zajedno,jedni jednostavno ispare,drugi namjerno zijevaju,spavanje i drijemanje se naravno podrazumjeva sa ovim filmom to nije bio slucaj,kuca je licila na nogometni teren jos su samo trebale zastave i transparenti sa likom Denzela Vasingtona i događaj bi bio potpun koliko smo se svi uzivjeli u film.Ja sam licno impresioniran kako je sa tako jednostavnom radnjom smiljen ovako genijalan film.Ako moze jos preporuka za film koji sa malo glumaca i jednostavnom radnjom drzi paznju.

ocjena 10/10
« Zadnja izmjena: 02.01.2013. 13:33:14 aux »

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6594 : 02.01.2013. 14:14:08 »
Juče Hobita u 3d. Extra mi je. Ogromna preporuka za gledanje.
iShare, noProfit


Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6595 : 02.01.2013. 14:30:56 »
Shattered Glass - snimljeno po istinitom događaju, zanimljiva priča o novinaru
Spoiler for Hiden:
za kog se ispostavilo da je više od pola svojih senzacionalističkih priča sasvim izmislio
od mene 7/10, velik plus je bio što film nije bespotrebno razvučen

12 - sto prvi nepotrebni rimejk odličnog filma 8) da je snimljen po nekoj originalnoj ideji, mislim da mu ne bih dala više od 6,5-7. Ovako bolje da ga ne ocenjujem uopšte

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6596 : 02.01.2013. 14:32:12 »


Kakav film.Ne sjecam se kad mi je neki film ovako drzao paznju,potpuno sam se iskljucio i uzivio u film da mi je sat i po proletilo da nisam osjetio.Inace u zadnje vrijeme kad okupim obitelj i kad pustim film pretezno nikad ne docekamo kraj filma svi zajedno,jedni jednostavno ispare,drugi namjerno zijevaju,spavanje i drijemanje se naravno podrazumjeva sa ovim filmom to nije bio slucaj,kuca je licila na nogometni teren jos su samo trebale zastave i transparenti sa likom Denzela Vasingtona i događaj bi bio potpun koliko smo se svi uzivjeli u film.Ja sam licno impresioniran kako je sa tako jednostavnom radnjom smiljen ovako genijalan film.Ako moze jos preporuka za film koji sa malo glumaca i jednostavnom radnjom drzi paznju.

ocjena 10/10

Ja baš nisam bio nešto pretjerano oduševljen sa ovim filmom...

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6597 : 02.01.2013. 15:56:48 »
Juče Hobita u 3d. Extra mi je. Ogromna preporuka za gledanje.

Ova priča iz prvog filma se završava tačno na polovini knjige, ja stvarno ne znam kako će napraviti od ovih preostalih 200 str. dva filma od po skoro tri sata...
Mislim da bi dva filma bila sasvim dovoljna, možda bi moglo sve i u jedan da se ugura, ali tri filma?! Ajde da vidim i to, nadam se da neće zastrati.
Inače, ovaj film mi je dobar, dajem mu 8,5/10.
De gustibus non est disputandum.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6598 : 02.01.2013. 16:01:24 »
Zivotopisne avanture sa gomilu lepih predela, dozivljaja, gde ti docarava svaki njihov korak na pravi i istinski nacin, boljeg upoznavanja karaktera itd.

Offline bagzi94

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 392
  • Spol: Muški
  • Preobratitelj
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6599 : 02.01.2013. 16:07:38 »
Billy Elliot



Dobar film. Gluma je odlična, priču su sjajno prikazali, ali najviše mi se sviđa to što je život prikazan onako kakav jeste. Nisu ga ukrašavali.

Ocena: 7/10.
« Zadnja izmjena: 02.01.2013. 16:10:59 bagzi94 »

Tags: