Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1381083 )

0 članova i 4 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6480 : 21.12.2012. 19:33:58 »

Pusher 2012) - bzvz akcija o dileru koji treba da skupi određene pare za kratko vreme... rimejk nekog filma koji nisam gledala, pa sam "preživela", 'ajd kao nije loše za ubiti sat i po vremena kad se nema koncentracije za nešto pametnije, 4/10
Jaooo, pogledaj originalnu trilogiju  ;D Pusher, Pusher 2 Pusher 3
Stavljam na download, javljam utiske kad pogledam ;)
« Zadnja izmjena: 21.12.2012. 19:37:59 Cakana »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6481 : 21.12.2012. 20:25:31 »
Alex Cross
gledao samo zbog Matthewa Foxa, sviđa mi se u ulozi luđaka ubojice. ne volim/ne da mi se više gledat ovake filmove, pa ne mogu ni ocijenit jer zapravo uopće nisam pažljivo gledo i ne znam o čem se radi.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6482 : 21.12.2012. 20:53:12 »


Mašinista. Iskreno, očekivao sam više. Ne baš dubokouman film, radnja je poprilično površna. Zbog atmosfere i glume 7/10.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Rea

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6483 : 21.12.2012. 20:58:24 »


Mašinista. Iskreno, očekivao sam više. Ne baš dubokouman film, radnja je poprilično površna. Zbog atmosfere i glume 7/10.

Koliki si ti grijeh upravo napravio  >:(

( rofl)

Opraštam  ;D Meni je ovo jedan od najdražih filmova IKAD, pa mi je nevjerovatno da neko može ostati ravnodušan poslije gledanja.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6484 : 21.12.2012. 21:00:32 »
Mašinista. Iskreno, očekivao sam više. Ne baš dubokouman film, radnja je poprilično površna. Zbog atmosfere i glume 7/10.

imam poptuno suprotno mišljenje  ;D

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6485 : 21.12.2012. 23:01:28 »
Friday



Next Friday



Friday After Next



Ne znam zasto , ali volim ove tres crnacke komedije. Pogotovo za vikend. Odmah bi isao u grad kad ovo gledam  ;D . Mozda ma podsjecaju na moje preve izlaske jer su se tad najvise i snimale.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6486 : 22.12.2012. 02:55:49 »
Koji glumci po vama imaju neku odlicnu, super dobru ulogu u nekom filmu.. I nakon tog filma (samo jednog) kao da ih nigdje nema..

E sad nebitno da li ih je uzela droga ili neki porok, ili se samo nisu imali srece probiti medju ostalima. Jednostavno isparili sa filmskog platna :)

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6487 : 22.12.2012. 03:53:27 »
Cloud Atlas



Iako ne volim ovakve filmove ocjenjivati ipak 10/10

Kakav film  :o Odavno se nije pojavilo nesto ovako dobro. Bas mi je legao. A bio sam skeptican prije samog gledanja , jer sam pomalo procitao o njemu i skroz me demantovao i pobio moje predrasude. Mislio sam da su "bato i seka" opet napravili neko pretenciozno sranje poput Matriksa (po meni spada u top 3 promasaja ili najizvikanija filma svih vremena).
Spoiler for Hiden:
Kao prvo Hali beri je avion koga god da glumi  ;D iako je prije nisam nesto pretjerano simpatisao.
Po meni jedini manji nedostatak je futuristicka prica Novog Seula i djelimicno prica postapokalipticnog svijeta. I to po meni iz sledecih razloga. Ja , a pretpostavljam i vecina , ne mogu dozivjeti tu ljudsku dramu i emociju u okruzenju futuristickog haj-tek svijeta. Jednostavno u tom dijelu filma se gube neke emocije. Tako mi je bilo i sa Blejd Ranerom (nikako mi nije legao). Lako se pronalazim u daljoj proslosti , a i to je zbog moje ogranicenosti , da li duha ili razmisljanja, jer mi je proslost koliko toliko poznata , a buducnost ne. A to sto sam naglasio, i vecina da se ne pronalazimo ,(odmah da se ogradim , nisam bas neki poznavalac istorije Oskara) objasnjavam cinjenicom da ni Akademija nema bas puno razumjevanja za ovakve teme , niti se puno kvalitetnih filmova na takav nacin uopste snimilo.
Dok je prica (opet naglasavam ,meni) postapokalipticnog svijeta puno bolja (u odnosu na Novi Seul) upravo zbog manje prisutnosti haj-tek okruzenja (opet gubim emociju i zainteresovanost tacno u trenutku kad vidim onaj brod na vodi i kada Hali Beri cacka po uredjajima na vrhu planine).
« Zadnja izmjena: 22.12.2012. 03:57:48 dark horse »

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6488 : 22.12.2012. 14:50:12 »
City of god - moguće da su moja očekivanja bila prevelika jer je film više nego nahvaljen (ne mogu da se setim da sam pročitala neki negativan komentar o njemu), ali meni baš i nije "legao", očekivala sam mnogo više...verovatno ću ga pogledati ponovo za nekoliko meseci, za sad 5/10 (i to na iglene uši)

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6489 : 22.12.2012. 15:07:18 »
City of god - moguće da su moja očekivanja bila prevelika jer je film više nego nahvaljen (ne mogu da se setim da sam pročitala neki negativan komentar o njemu), ali meni baš i nije "legao", očekivala sam mnogo više...verovatno ću ga pogledati ponovo za nekoliko meseci, za sad 5/10 (i to na iglene uši)

Za ovakvu vrstu filma moraš biti raspoložen, isto se meni dogodilo sa hrpom filmova koji mi nisu legli na prvu iz kojekakvih razloga, a kada sam ih drugi puta pogledao bili su dobri, a neki čak i odlični...

Meni je ovaj film fenomenalan....  ;)

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6490 : 22.12.2012. 15:21:08 »
City of god - moguće da su moja očekivanja bila prevelika jer je film više nego nahvaljen (ne mogu da se setim da sam pročitala neki negativan komentar o njemu), ali meni baš i nije "legao", očekivala sam mnogo više...verovatno ću ga pogledati ponovo za nekoliko meseci, za sad 5/10 (i to na iglene uši)

Za ovakvu vrstu filma moraš biti raspoložen, isto se meni dogodilo sa hrpom filmova koji mi nisu legli na prvu iz kojekakvih razloga, a kada sam ih drugi puta pogledao bili su dobri, a neki čak i odlični...

Meni je ovaj film fenomenalan....  ;)
Yup, kod mene važi i ovo i obrnuto - neki film mi se na prvu loptu super svidi, a kad ga ponovo pogledam vidim da nije bog zna šta...ovaj mi je na momente bio prespor, na momente prebrz, više mi je delovao kao neki dokumentarac o ratovima bandi po gradu

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6491 : 22.12.2012. 17:01:30 »


Kakvo vizuelno iskustvo.Pregledao sam tonu HD filmova ali niti jedan nije bio priblizno ovako vizuelno mocan.Rame uz rame sa serijom Band of Brothers,sto se tice filma nista ne zaostaje.Radnja usporena ali vrlo zanimljiva,Kruz na svom nivo.Traje tacno 2 sata ali nenormalno brzo proleti vrijeme.Jedino je kraj ocekivan ali nista ne umanjuje dozivljaj filma.

ocjena 9/10


...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6492 : 22.12.2012. 23:28:38 »
96 sati: Istanbul (2012)



http://www.imdb.com/title/tt1397280/

Zabavan akcijski film...

ocjena 7,5/10

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6493 : 23.12.2012. 00:01:42 »
Weekend at Bernie's



3/10

Koja me budala na ovo nagovori??? Da ne bi onih scena sa gliserom na kraju bila bi kecina kao vrata. Jedan od razloga sto sam ga gledao je i to sto ga je Elejn iz Sajnfelda u jednoj epizodi ismijavala.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6494 : 23.12.2012. 00:17:08 »
Life after people



Ovo je dokumentarac, koji prikazuje kakav bi svet bio kad na njemu vise ne bi bilo ljudi. Prikazani su dogadjaji nakon jedne godine bez ljudi pa sve do 1000 godina posle toga.

U principu, zanimljiv dokumentarac, jer prikazuje koliko je priroda, ustvari, jaka i da sta god mi uradili, jednostavno protiv nje ne mozemo.


8/10

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6495 : 23.12.2012. 00:33:15 »
Life after people



Ovo je dokumentarac, koji prikazuje kakav bi svet bio kad na njemu vise ne bi bilo ljudi. Prikazani su dogadjaji nakon jedne godine bez ljudi pa sve do 1000 godina posle toga.

U principu, zanimljiv dokumentarac, jer prikazuje koliko je priroda, ustvari, jaka i da sta god mi uradili, jednostavno protiv nje ne mozemo.


8/10


Oho volim takvu tematiku , skida se  smileyNO1

btw  mozes da pogledas ovo , ako nisi :)

http://www.imdb.com/title/tt1300563/?ref_=fn_al_tt_1



Cycling 4 life

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6496 : 23.12.2012. 04:11:38 »
Mientras Duermes



clapp Opet su me odusevili fenomenalni Spanci. Rea i Mulderu, hvala na predlogu.  drinks Stajao mi je dugo na hardu u stanu, a tamo imam bas slabo vremena za filmove, i zato je tek veceras dosao na red.

U filmu pratimo Cezara, koji radi kao portir u jednoj stambenoj zgradi (hotelu, jebem li ga). Cezar ujedno i otklanja sitne kvarove stanarima, otpusava im cevi, rani kerove i ostale pizdarije. Medjutim, on nocu radi nesto sto bas i ne odgovara opisu njegovog posla.


Zbog fenomenalne gluma Tosara, dobre price i jezive i napete atmosfere, dajem ovom filmu

9/10






Offline Rea

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6497 : 23.12.2012. 10:15:50 »
Sjajan je film  ;D

Jest da mi je najdraža azijska kinematografija ali redovno me i Španjolci oduševe  smileyNO1

Pogledaj i ovaj sa Tosarom http://www.imdb.com/title/tt0319769/. Glumi i Bardem  srcesmajli

Joj morat ću se i ja podsjetiti, davno sam ovo gledala, još u srednjoj  ;D

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6498 : 23.12.2012. 14:54:54 »
   The Day

Niskobudžetna kanadska SF drama.
Grupica preživelih pokušava da u postapokaliptičnom okruženju nađe bezbedno mesto.

 smileyNO1 smileyNO1





I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Sheenter

  • Član
  • ***
  • Postova: 502
  • Spol: Muški
  • Hodajuća reklama za D.I.N.-Duvansku industriju Niš
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6499 : 23.12.2012. 16:20:03 »
STAR WARS
Spoiler for Hiden:
Prva tiologija mi se više sviđa kao i ostalima predpostavljam.
Episode 1-Sam početak svega,priča onako,efekti kao da gledam crtani film. Ocena:5/10
Episode 2-Isti slučaj kao i sa epizodom 1. Ista ocena:5/10
Episode 3-Ovde se situacija menja malo je bolje zbog toga što ovde prikazuju kako je sve počelo.S toga ocena:7/10
Episode 4-Sjajni efekti,priča,ma sve,ali ipak nije najbolji deo. Ocena:9,5/10
Episode 5-Najbolja epizoda,zbog onog tvista sigurno. Ocena:10/10
Episode 6-Isto dobra deo ali ne kao prošla dva.Ocena:8/10
Zaključak celog serijala je taj da se je Darth Vader žešće zajebao u svemu i onako je Padme umrela,a decu(Luke i Leia)koju je hteo da spase su ga na kraju pobedila.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6500 : 23.12.2012. 17:58:17 »
STAR WARS
Spoiler for Hiden:
Prva tiologija mi se više sviđa kao i ostalima predpostavljam.
Episode 1-Sam početak svega,priča onako,efekti kao da gledam crtani film. Ocena:5/10
Episode 2-Isti slučaj kao i sa epizodom 1. Ista ocena:5/10
Episode 3-Ovde se situacija menja malo je bolje zbog toga što ovde prikazuju kako je sve počelo.S toga ocena:7/10
Episode 4-Sjajni efekti,priča,ma sve,ali ipak nije najbolji deo. Ocena:9,5/10
Episode 5-Najbolja epizoda,zbog onog tvista sigurno. Ocena:10/10
Episode 6-Isto dobra deo ali ne kao prošla dva.Ocena:8/10
Zaključak celog serijala je taj da se je Darth Vader žešće zajebao u svemu i onako je Padme umrela,a decu(Luke i Leia)koju je hteo da spase su ga na kraju pobedila.
Totalno si nerealan, al ajd.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6501 : 23.12.2012. 21:04:06 »


Kakav film.Zivot i smrt slavnog kompozitora Mozarta do najsitnijeg detalja.3 duga sata sam uzivao u ovom filmu,maestralno filmsko djelo sa muzikom koja se samo jednom komponuje.Radnja,atmosfera,prica,gluma kao i do detalja odlicno prikazano vrijeme kao i zivot slavnog kompozitora su nesto sto se samo jednom snima.

ocjena 10/10

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Rea

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6502 : 23.12.2012. 21:15:37 »




Eee, to je Forman  ;D Svi su mu filmovi sjajni, nema druge. Prvi mi je definitivno One Flew Over the Cuckoo's Nest, pa Amadeus pa Hair  ;D smileyNO1

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6503 : 23.12.2012. 23:15:25 »
One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975) 1080p nabacen na torrent pa ce se gledati a Hair nisam nasao u HD-u pa nista od toga  :'(

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Rea

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6504 : 23.12.2012. 23:22:28 »
Kosa je bila bezbroj puta na TV-u  ;D Gledala sam svaki put  ;D

Imaš na torrentu (ne smijem da napišem gdje al' ako ti treba rado ću ti poslati ;)) 720p ali je 2.44 gb .

Codec ........: 23.976 FPS h.264
Bitrate ......: 2500 kbps VBR
Frame Size ...: 1280x720

Sasvim gledljivo  ;D

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6505 : 23.12.2012. 23:38:51 »
Kosa je bila fenomenalna i na onom jadnom divx-u, tako da ce ti i dvdrip biti vise nego dovoljan  ;)

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6506 : 23.12.2012. 23:55:46 »
Kosa je bila bezbroj puta na TV-u  ;D Gledala sam svaki put  ;D

Imaš na torrentu (ne smijem da napišem gdje al' ako ti treba rado ću ti poslati ;)) 720p ali je 2.44 gb .

Codec ........: 23.976 FPS h.264
Bitrate ......: 2500 kbps VBR
Frame Size ...: 1280x720

Sasvim gledljivo  ;D

posalji mi link na pm pa da i nju pregledam  :rose:

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Rea

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6507 : 24.12.2012. 00:02:33 »
Kosa je bila fenomenalna i na onom jadnom divx-u, tako da ce ti i dvdrip biti vise nego dovoljan  ;)

Slažem se  ;D Ali eto čovjek hoće bluray  ;D

Poslala sam ja auxu jedan 720p, ali skoro pa i nema seedera, i jedan dvdrip sa 125 seedera, pa nek sam odluči   kokicekola

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6508 : 24.12.2012. 00:54:04 »
Slobodno pogledaj dvdrip, neces se pokajati. A ako ima malo seedera, kao sto Rea kaze, moze se desiti da ga nikad i ne skines. Tako sam ja Gladiatora 1080p skidao 27 dana  u_jeeeeeeeeee

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6509 : 24.12.2012. 00:54:48 »


Kakav film.Zivot i smrt slavnog kompozitora Mozarta do najsitnijeg detalja.3 duga sata sam uzivao u ovom filmu,maestralno filmsko djelo sa muzikom koja se samo jednom komponuje.Radnja,atmosfera,prica,gluma kao i do detalja odlicno prikazano vrijeme kao i zivot slavnog kompozitora su nesto sto se samo jednom snima.

ocjena 10/10
Film je remek djelo, ali je prepun netočnih informacija tako da ne uzimaj baš kao vjerodostaj život Mozarta. Forman je namjerno tako napravio. A One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975) je za mene osobno najbolji film ikada snimljen. Jedini film kojemu sam dao desetku. Još najbolji glumac glumi. Vjerojatno najbolje odigrana uloga od strane nekoga glumca. Makar je to nezahvalno reći pošto Nicholson ima toliko raznovrsnih i sjajnih uloga od pet lakih komada do bolje ne može. http://dnevnik.hr/showbizz/celebrity/najbolja-uloga-jacka-nicholsona.html

Kosu isto treba pogledati. Jedan od najboljih muzičkih filmova, ali sao odličnom porukom. Lasky jedne plavovlasky je isto divan film sa predivnom Hanom Brejchovom  srcesmajli

Ovo mi je vrh scena  ti_si_Bog



@Maddox

Pogledaj ovaj http://www.imdb.com/title/tt1189073/ a ako ti se svidi, onda istraži detaljno Almodovara  smileyNO1

I mislim da bi ti se mogao ovaj svidjeti http://www.imdb.com/title/tt0480669/ zanimljiv time trivel film.

Tags: