Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1380402 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6060 : 30.09.2012. 23:51:30 »
Taj film je već postao klasik, jer ovako puno prašine odavno nijedan drugi film nije digao.
Meni se isto sviđa, jer se bavi temom koja je meni osobno zanimljiva i koja u zadnje vrijeme ima sve više pobornika. Da je mogao biti bolji, mogao je, ali smiješno mi je što sve ljudi traže i gledaju u filmu. Više se koncentriraju na neke glupe pogreške nego na samu poruku filma... Valjda ljudi više ne uživaju u filmovima kao prije.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6061 : 01.10.2012. 00:10:59 »
Meni je također bio dobar, jedino što ja za razliku od krbe nisan ima belgijskih piva pri ruci  :naklon: već jeftino Konig sa K+ radlerom u omjeru 1:1  ;)
a sub nije pomogao da mi bolja polovica utone u carstvo snova  :zzz

... i stvarno se nadam nastavku... onako iz čiste radoznalosti  :P

9.5/10
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6062 : 01.10.2012. 00:16:52 »
We Need to Talk About Kevin (2011)



Konačno da ubodem dobar film. Poprilično uznemirujuća i potresna priča. Glavna glumica je sjajno odigrala ulogu te slomljene žene, njeno razočarenje, bes i osećaj krivice...
Ocena: 8/10

No Country for Old Men (2007)




Dobar film, mada sam očekivala malo više s obzirom na to koliko je nahvaljen.
Ocena: 7.5/10
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6063 : 01.10.2012. 00:21:17 »
Još nije klasik, ali je kult. Ima već lijepu bazu fanova. Tako da bi kasnije mogao postati kultni klasik. Naravno, ima filmova koji postaju instant klasik  ;D

Jer da gledamo o kojem se filmu puno piše, onda i Twilight saga je klasik.

I ne vidim problem zašto ne bi ljudi tražili pogreške u filmu. Film je pun scenaristiških rupa, a scenarij je jedan od najvažnijih stvari u filmovima. I siguran sam da ste i vi imali neke filmove u kojima ste pokušali uživati, ali niste mogli. Tako ja s ovim. Najveći problem su mi bili sami likovi.

Svaki je lik u najmanju ruku tragikomičan u svom ponašanju i postupcima, priglup, nezanimljiv i blago rečeno jednodimenzionalan. Vizualno je vrlo efektan, određene scene vrlo dobro izvedene, ali ponašanje tih znanstvenika u situaciji kada otkrivaju najveće tajne ljudskog roda i susreću sa vanzemaljskim vrstama po prvi put nalikuje na ponašanje djece na izletu u dosadni zabavni park. Toliko nerealno da nadilazi sitničave zamjerke o tehnikalijama u filmu. 6/10

A i ovo s porukom u filmovima. Ima poučnih filmova koji su preloše izvedeni, ali poruka je tu pa i sami utjecaj. Prometheus nije loš, ali kad se sjetim samog marketinga za cijeli film i onda očekivanja i na kraju razočaranje.  kokicekola

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6064 : 01.10.2012. 00:34:52 »
Stari, reći ću ti samo jedno... Internet je uništio film i to je činjenica. Puno love se ulaže u bombastične najave filmova samo da bi se ljudi privukli u kino, izdvoji se nekoliko super scena iz filma, a onda su ljudi kao razočarani...
Rupe u scenariju, da, nelogičnosti, da... ali za mene ovaj film ima dosta jasnu poruku, a to je da se ljudska vrsta pomalo približava svom kraju ako ovako nastavi, jer ni Bogu, a ni svemircima više nije draga. Meni dovoljno...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6065 : 01.10.2012. 00:46:54 »
Da, istina je to. Marketing je danas brutalan i siluju nas sa svih strana. Gdje god se okreneš, vidiš razne reklame za taj i taj film ili nešto drugo, nije bitno. Pa kad vidiš koliko se para ulaže u neki projekt. I ta promjena se dogodila nevjerojatno brzo. Samo treba pogledati zadnjih 15-ak godina i koliko se toga promijenilo. Bilo je i prije toga, ali kako stil života postaje znatno brži tako i marketing postaje sve brutalniji.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6066 : 01.10.2012. 02:19:24 »
Citat:
Svaki je lik u najmanju ruku tragikomičan u svom ponašanju i postupcima, priglup, nezanimljiv i blago rečeno jednodimenzionalan. Vizualno je vrlo efektan, određene scene vrlo dobro izvedene, ali ponašanje tih znanstvenika u situaciji kada otkrivaju najveće tajne ljudskog roda i susreću sa vanzemaljskim vrstama po prvi put nalikuje na ponašanje djece na izletu u dosadni zabavni park.
Upravo tako. Holivud je stvorio, mada vise rekao izbacio, pobudu emocija kod gledalaca kroz razne scene gde bi trebalo neko osecanje da se dozivi. Vecina rezisera i scenarista, je iz godine u godinu, sterilisalo bilo kakvo dugo zadrzavanje i pokusaj da se nesto dozivi na sto prirodniji nacin. Cak i u dramskim ostvarenjima se ne moze videti nesto specijalno. Danas je dovoljno da se glumac/glumica isplacu, jer su preziveli neku frapatnu scenu, sto prirodnije i dobice oskara.


Citat:
Valjda ljudi više ne uživaju u filmovima kao prije.
Sve nam je na tacni a i previse ima filmova i serija pa se covek lako prezasiti. A i vecina ih je lose ekranizovana pa su dobre ideje i price propale tj. iskoriscene u pogresnim rukama ili u pravim rukama ali sa malo budzeta, los odabir glumaca... Tako da danas sta god da vidimo tesko je neprimetiti slicnosti sa drugim materijalima pa nas i ne mogu nesto previse fascinirati tako cesto kao nekada. Takodje, sto smo stariji povecavaju se kriterijumi za sve pa tako i za filmove i serije. Danas akcione filmove zovemo - "mozak na pasu" a nekada nam je to bilo uzbudjenje sa gomilu caura, eksplozija, jurnjava, tucnjava, herojskih scena itd ravne sexu. A sada smo impotetni na te filmove i mljitavimo uz njih  ;D

Offline DanZealand

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 136
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6067 : 01.10.2012. 10:50:01 »

Svaki je lik u najmanju ruku tragikomičan u svom ponašanju i postupcima, priglup, nezanimljiv i blago rečeno jednodimenzionalan. Vizualno je vrlo efektan, određene scene vrlo dobro izvedene, ali ponašanje tih znanstvenika u situaciji kada otkrivaju najveće tajne ljudskog roda i susreću sa vanzemaljskim vrstama po prvi put nalikuje na ponašanje djece na izletu u dosadni zabavni park. Toliko nerealno da nadilazi sitničave zamjerke o tehnikalijama u filmu. 6/10

     
Totalno se slazem sa tobom. Najvece otkrice u ljudskoj povijesti, trilijuni dolara ulozeni itd, a likovi neozbiljne budale koje nebi prosle ni najobicniji psihotest. Pa zar je covjek sa irokezom i tetoviranom glavom najbolji izbor za susret sa stvoriteljem. I naravno prvo sto naprave je da skinu kacige, jer zasto bi na nepoznatom planetu bilo nepoznatih plinova. A drugo otvore tisucljecima zatvorena vrata i onda se cude sto su sredili atmosferu unutra. Ocekivao sam ozbiljniji film, za sada sam stigao do pola, nadam se da ce se popraviti do kraja.
         
I require a window seat and an in-flight Happy Meal…and no pickles. GOD HELP YOU IF I FIND PICKLES!

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6068 : 01.10.2012. 10:56:55 »


Arthur (2011)



L'arnacoeur aka Heartbreaker (2010)

Oba pogledali na HBO danas. Prvi onako, šta znam, moglo je i bolje. Helen Miren kao i uvek sjajna. Drugi mi je dosta bolji.
Preporuka za gledanje jednog i drugog, sa lepšom polovinom, ako imate priliku.

i ja jučer uhvatio na HBO sami kraj Arthura, ali sam pogledao Srcolomca, solidan film...


Into the Wild



http://www.imdb.com/title/tt0758758/

mislio sam da ima sretan kraj :facepalm

ocjena 6,5/10

Easy A



http://www.imdb.com/title/tt1282140/

ocjena 6,5/10
« Zadnja izmjena: 01.10.2012. 11:02:28 tejma »

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6069 : 01.10.2012. 12:01:55 »


The Prestige http://www.imdb.com/title/tt0482571/ ocjena 9/10

Sjajan film sa predobrim glumcima koji su odlicno odradili svoj posao.Christopher Nolan je majstor svog zanata.Kraj filma potpuno neocekivan i mislim da je rijetko ko ocekivao onakav zavrsetak filma.Sve u svemu vrhunski film.

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline DanZealand

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 136
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6070 : 01.10.2012. 12:14:04 »
Rupe u scenariju, da, nelogičnosti, da... ali za mene ovaj film ima dosta jasnu poruku
I to je to. U odnosu na Aliene ovaj film ti samo jos ubaci informaciju da je ta rasa koja je stvorila aliene stvorila i nas , te da nas sada zele unistiti. Zar je za to trebalo preko dva sata? Radnja se ne krece nigdje. Stovise ista je kao prvi alien (pronadji brod pun aliena na planetu i pogini). Ostaje samo ta tvoja "poruka". Ocekivao sam vise objasnjenja te cijele price, i neki zavrsetak koji taj ciklus zasluzuje. Ovako se samo mogu tome nadati u nastavku.
         
I require a window seat and an in-flight Happy Meal…and no pickles. GOD HELP YOU IF I FIND PICKLES!

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6071 : 01.10.2012. 16:45:42 »
Klass (2007)
Odlična priča (bar u "filmskom" smislu, tragično je što je snimljen po istinitom događaju), odlična gluma...od mene 10/10 ali sa malom rezervom, jer sam od zvučnih efekata imala samo sinhronizaciju na ruski :-\

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6072 : 01.10.2012. 19:38:41 »
Rupe u scenariju, da, nelogičnosti, da... ali za mene ovaj film ima dosta jasnu poruku
I to je to. U odnosu na Aliene ovaj film ti samo jos ubaci informaciju da je ta rasa koja je stvorila aliene stvorila i nas , te da nas sada zele unistiti. Zar je za to trebalo preko dva sata? Radnja se ne krece nigdje. Stovise ista je kao prvi alien (pronadji brod pun aliena na planetu i pogini). Ostaje samo ta tvoja "poruka". Ocekivao sam vise objasnjenja te cijele price, i neki zavrsetak koji taj ciklus zasluzuje. Ovako se samo mogu tome nadati u nastavku.

Mislim da je nastavak u planu...  ;)

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6073 : 03.10.2012. 00:53:34 »


Thor (2011)

Pogledah sad na HBO-u. Nije loše. Sviđa mi se. Volim MARVEL i ekranizacije. Treba ga "sašit" u HD-u.
iShare, noProfit


Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6074 : 03.10.2012. 07:30:40 »


Ljubav. Pa šta znam… Dobar je film, ali ništa više od toga. Da ga nisam gledao u bioskopu verovatno bih ustajao od televizora ili ga čak ne bih ni završio. Na mišiće 7/10.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6075 : 06.10.2012. 00:37:17 »
Jurassic Park



Odlican film. Razvalili su sa efektima, cak u nekim situacijama mnogo su bolji efekti nego u 90 posto danasnjih filmova. A film ima sve sto mu je potrebno, napetu atmosferu, dobru muziku, efekte i dinosaurse  ;D

9/10

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6076 : 06.10.2012. 00:47:20 »
JP ima najbolje CGI efekte. Spielberg ih je popularizirao i još su ostali nenadmašeni. S tim da je T-Rex CGI + maska tako da izgleda još realnije.

Baš smo nedavno ovdje razgovarali kako su stariji efekti najbolji i izgledaju puno realnije nego današnja CGI sranja. Čast iznimkama poput JP-a.

Drugi je dobar, a treći je trash samo takav  ;D

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6077 : 06.10.2012. 00:54:36 »
Odgledacu i drugi i treci u narednih par dana. A onda za dve godine, nadam se, i cetvrti  ;D

Veceras se bacam i na Prometeja + Alien serijal. Doduse verovatno cu veceras odgledati samo Prometeja, jer ustajem rano.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6078 : 06.10.2012. 01:09:27 »
Lijepo  smileyNO1

Alien serijal gledaj navečer, sam u sobi. Totalni mrak, pojačaj zvuk i klaustrofobija može početi  angeldemon

To za prvi dio. Baš sad razmišljam koji mi je prvi hororac kojeg sam pogledao i uvijek mi se motao po glavi prvi Alien. Možda nije prvi, ali kao takvog ga se sjećam  :D

I Princ Tame od Carpentera.

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6079 : 06.10.2012. 14:22:19 »


I Am Legend (2007) 7/10

Svidio mi se film..Dobar je! Atmosfera mi je u filmu, odlična... clapp Vidio sam da film ima 2 kraja, ja sam gledao onaj originalni i taj mi je super... Naknadno sam pogledao alternativni kraj, taj mi je loš...Film ne ide duboku u priču, ne odugovlači i bio mi je onako taman..


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6080 : 06.10.2012. 14:23:48 »
jedan od rijetkih filmova gdje mi je Will Smith dobar.
Mrzim lopatare i limune

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6081 : 08.10.2012. 01:02:07 »


WALL·E (2008) 9/10

Odličan crtić! Baš sam uživao... Jako lijepa i zanimljiva radnja...  smileyNO1 Wall-e je najjakiji robot.. :jak: Wall-e i Eva.  srcesmajli

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6082 : 08.10.2012. 11:56:57 »
The Expendables 2



http://www.imdb.com/title/tt1764651/

zabavno i smiješno ...

ocjena 7/10

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6083 : 08.10.2012. 20:05:11 »
Neon City (1991) - IMDb

http://www.abload.de/img/4415fekid.jpg
Ovakav SF volim, bez puno kakenja sa seksi ljepoticama i nerealnim animacijama.  Preporuka smileyNO1


Star Trek: First Contact (1996)   http://www.imdb.com/title/tt0117731/
http://www.abload.de/img/firstcontacttuuft.jpg


Mislio san da se u ovom filmu Picard pretvori u Borga, ali to je ocito bilo samo u seriji, dok sam nasao pravi nastavak pogledao sam ih jedno 4 dosad u_jeeeeeeeeee . U svakom slucaju nakbolji je od svih filmova. smileyNO1



The Omega Man (1971) - IMDb

http://www.abload.de/img/51ci7m1odmlfejex.jpg


Ima puno gluposti u filmu, nisu uvijek pazili na logiku. A i bez toga ocjena mu je od mene 6/10.  thumb-down
Ima dosta slicnosti sa filmom I am legend (2007).
Mrzim lopatare i limune

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6084 : 08.10.2012. 21:14:32 »
Pa po istoj knjizi je radjen, ako se ne varam

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6085 : 08.10.2012. 21:23:04 »
Nisam znao podatak. I djeluje kao da je radjen po knjizi, al' nisam istrazivao.
Mrzim lopatare i limune

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6086 : 08.10.2012. 21:31:12 »
I Am Legend (1954) filmed as The Last Man on Earth, The Omega Man, I Am Omega and I Am Legend

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6087 : 08.10.2012. 21:44:14 »
Baš san slucajno sad bio u jednoj temi na jednoj stranici za ovaj film The Last Man on Earth, a nije bilo vezano za filmove po toj knjizi ;D . Mogao bih ga nabaviti. A ovaj I am Omega (2007) mi djeluje kao rad one grupe sto snimaju nekvalitetne slicne filmove blockbustera (Terminator 4 -> Terminators i slicno)
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6088 : 08.10.2012. 21:54:25 »
The Last Man on Earth je najbolji po toj knjizi i jedan od boljih horora 60-ih. Mathesonu sve treba zahvaliti  ti_si_Bog horor institucija.

I u filmu glumi Vincent Price  :)

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6089 : 10.10.2012. 12:45:03 »
Looper
http://www.imdb.com/title/tt1276104/

išo sam ga gledat isključivo zbog sjajnih kritika. malo dosadan, malo genijalan. sveukupna atmosfera u filmu vrlo dobra (glazba, scenarij, gluma, efekti). priča nije naročito komplicirana. dajem ocjenu više zbog završetka, koji je po mom ukusu. ne vjerujem da ću ga opet gledati. 7/10

ovo mi je puno bolji film o putovanju korz vrijeme, njega preporučujem http://www.imdb.com/title/tt0480669/

Tags: