Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1380288 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6000 : 21.09.2012. 00:10:54 »
Daj link do tog sajta  bejzbol1

ne link, GPS podatke - puštam Tomahawk iz kućne zalihe
May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6001 : 21.09.2012. 00:13:24 »
Nisam gledao nijedan deo iz Alien serijala verovali ili ne... Poskidaću ja sve to sad, hvala. :)

treći pogledaj directors's cut, dosta je bolji
May the Plasma be with you!

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Одг: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6002 : 21.09.2012. 00:47:52 »
Ko ovo cita, a nije pogledao Aliena, Sedam Samuraja, My Life as a dog, Fanny and Alexander..

Neka zna da je ucinio grijeh! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6003 : 21.09.2012. 18:50:58 »
pogledao sam Kolibu u Šumi, koja smijurija od filma. Najgore je to što se o ovom filmu najviše šuškalo prošle godine :facepalm . Nije mi jasno kako idioti koji snimaju ovakve filmove uopće žive od svog posla, jer bih za ovo redatelju platio 3 000$.
Mrzim lopatare i limune

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6004 : 21.09.2012. 18:54:10 »
Citat:
jer bih za ovo redatelju platio 3 000$.


Extra bi prosao!  ;D

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6005 : 21.09.2012. 22:17:36 »


Film kojeg je preporucio nenad.d i iskreno ocekivao sam dosta vise od filma,daleko od toga da je film los i nezanimljiv nego sam ocekivao mnogo vise akcije i pucacine mislio sam da je nesto na fazon pad crnog jastreba ali ipak nije,pocetak izvrstan sredina filma pomalo konfuzna,sa dosta dijaloga i zapleta a kraj filma neocekivan tako da od mene ista ocjena kao na imdb

7/10

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6006 : 21.09.2012. 22:20:43 »
Pogledaj ovaj http://www.imdb.com/title/tt0887912/

Nije toliko nabijen akcijom, ali je puno napetiji od green zone. Atmosfera je dosta slična pa sam se odmah sjetio tog filma  :)

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6007 : 21.09.2012. 22:36:02 »
Pogledaj ovaj http://www.imdb.com/title/tt0887912/

Nije toliko nabijen akcijom, ali je puno napetiji od green zone. Atmosfera je dosta slična pa sam se odmah sjetio tog filma  :)

upravo stavljeno na skidanje  smileyNO1,ovaj sam film totalno smetnuo znam da je osvojio dosta nagrada nadam se da ce mi se svidjeti

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6008 : 22.09.2012. 01:49:03 »
Pogledao sam jedan fenomenalan film, daću 2 citata sa drugog foruma:

The Class (2007)
    http://www.imdb.com/title/tt0988108/

Citat:
Au,teska i bolna istinita prica koja nam dolazi iz male zemlje Estonije.
Film govori o dogadjajima iz jedne srednje skole u Estoniji i sta se zapravo i zbog cega dogodilo.
Ovo je najefektniji prikaz tinejdzerske surovosti i lecenja kompleksa, i osvete kao jedinog pribezista onih koji nisu u "fazonu","in" ili ti "kul".
Nazalost,ovakve stvari se desavaju svuda u svetu,ali ne uvek sa ovakvim ishodom...
Samo zato sto je istinita prica i sto film dolazi iz zemlje koja je u neku ruku "filmski siromasna" [izuzev kratkometraznih filmova koji su daleko poznatiji],od mene dobija cisto 10
Apsolutna preporuka za film

Citat:
Nisam čitao ni jedan spojler, samo za kroz par riječi pohvatao o čemu se radi. Nisam puno očekivao, a dobio sam odlično urađen film. Pun skrivenih emocija, prenaglašene sirovosti i nasilja. Jedan od boljih evropskih filmova koje sam pogledao ove godine, a pogledao sam ih dosta, jer preferiram tu kinematografiju. Režiser je odradio vrlo dobar portret na relaciji nasilnik-žrtva. Hvala za preporuku, ja filmu dajem vrlo dobrih 9/10 i ogromnu preporuku svima da pogledaju ovo ostvarenje.


Apsolutna preporuka svima, nećete se razočarati!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6009 : 22.09.2012. 02:06:14 »
Da da, razred je čisto remek djelo. Scena na plaži je jedna od najuznemirujućih scena unazad 5, 6 godina. Još dodaš odličnu karakterizaciju likova pa su ti pojedini likovi dosta dragi i onda dođe ta scena.



Evo još jedan odličan o školskom nasilju http://www.imdb.com/title/tt0288439/ film napravljen po jednoj kazališnoj predstavi koja je nevjerojatno utjecala na američke srednje škole. I film na koji su mnogi plakali na kraju.

I najbolji film o školskom nasilju ostavljam za kraj. Šubi ga je sigurno gledao pošto dolazi iz Švedske. Tu se radi o privatnoj školi http://www.imdb.com/title/tt0338309/

Snažni filmovi.

« Zadnja izmjena: 22.09.2012. 02:07:50 Mulder »

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6010 : 22.09.2012. 12:00:49 »
Gledao, naravno.

Taj film sam gledao još u kinu, kao klinac, baš me bio potresao.

Offline coask

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6011 : 22.09.2012. 15:49:20 »
Poslednja 2 na tv-u :

A Soldier's Story
http://www.imdb.com/title/tt0088146/

Missing in America
http://www.imdb.com/title/tt0384699/

Oba odlicna!

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6012 : 22.09.2012. 17:57:16 »
Soylent Green.

Zanimljiv uradak, iako sam našao puno rupa u scenariju, ali nema veze.
Mrzim lopatare i limune

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6013 : 22.09.2012. 22:45:27 »
Soylent Green.

Sojčivo. ;D Simpatetično.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6014 : 22.09.2012. 22:57:10 »
Soylent Green.

Zanimljiv uradak, iako sam našao puno rupa u scenariju, ali nema veze.
Film je traljavo napravljen, ali po meni to ovdje nije bitno. Ono što film kritizira je moćno i kao takav će uvijek imati utjecaj na tadašnje, a i današnje društvo. Najjača rečenica u filmu je kad Heston kaže
Spoiler for Hiden:
Det. Thorn: It's people. Soylent Green is made out of people. They're making our food out of people. Next thing they'll be breeding us like cattle for food. You've gotta tell them. You've gotta tell them!
Hatcher: I promise, Tiger. I promise. I'll tell the exchange.
Det. Thorn: You tell everybody. Listen to me, Hatcher. You've gotta tell them! Soylent Green is people! We've gotta stop them somehow!

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6015 : 22.09.2012. 23:22:52 »
Pregledao The Hurt locker na preporuku Muldera i super mi je legao film bas sam se prijatno iznenadio vjerovatno bi mi jos bio bolji da poslije njega nisam pregledao Black Swan pa mi je u poređenju sa njim smijesan,film koji sam dugo vremena imao na hard disku ali uvijek sam umjesto njega gledao filmove koji nisu ni priblizno dobri,veceras je drustvo glasalo da gledamo njega i ostao sam zatecen nakon zavrsetka filma iako ne mogu reci za ostatak drustva...bilo kako bilo ocjena za Hurt locker 8/10 a za Black Swan ogromna 10-tka. :naklon:

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6016 : 22.09.2012. 23:43:07 »
Black Swan si gledao u društvu  ;D svaka čast  clapp

Pogledaj ovaj http://www.imdb.com/title/tt1675192/ meni još bolji od Black Swan.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6017 : 23.09.2012. 00:15:01 »
Black Swan si gledao u društvu  ;D svaka čast  clapp

Pogledaj ovaj http://www.imdb.com/title/tt1675192/ meni još bolji od Black Swan.

da zasto ne kad je drustvo izmjesano...jest da su svi pripadnici jaceg spola nakon 10 minuta pricali između sebe i bacali pogled na sve strane osim na ekran ja sam pregledao svaku sekundu i uzivao sam u filmu...bilo kako bilo ovaj sam Take Shelter nabacio na torrent pa je rezervisan za sutrasnje glasanje mada su mu male sanse pored terminatora 4 i snow white pa cu ga vjerovatno sam gledati...

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6018 : 23.09.2012. 10:39:14 »
The Devil's Double



http://www.imdb.com/title/tt1270262/

meni je ovo bio dobar film...

ocjena 7,5/10

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6019 : 23.09.2012. 10:47:38 »
Heh, još jedan film osmišljen kao opravdanje Američkog, svetskog, terorizma. Pokaži u filmu i postaje istina
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6020 : 23.09.2012. 10:57:10 »
Heh, još jedan film osmišljen kao opravdanje Američkog, svetskog, terorizma. Pokaži u filmu i postaje istina

ovaj film se treba promatrati više kao zabava a ne biografija ( dosta toga povijesno gledano i biografski ne stoji ), Dominic Cooper je odglumio obje uloge u filmu odlično...

Offline DanZealand

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 136
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6021 : 23.09.2012. 14:55:42 »
pogledao sam Kolibu u Šumi, koja smijurija od filma. Najgore je to što se o ovom filmu najviše šuškalo prošle godine :facepalm . Nije mi jasno kako idioti koji snimaju ovakve filmove uopće žive od svog posla, jer bih za ovo redatelju platio 3 000$.
   
Zasto uopce gledas takav film ako nisi ljubitelj zanra. Pa sto si ocekivao??? Nije to film koji ce dostici kultni status i brzo ce se zaboraviti, ali je na neki cudni nacin zabavan i sasvim solidan. Na IMDB ga usporedjuju sa  Trick 'r Treat i Drag Me to Hell, to ti je trebalo reci o kakvom se filmu radi. Ne moras pogledati apsolutno sve sto izadje  ;D 
Danas sam pogledao ovaj film http://www.imdb.com/title/tt1748207/(totalna suprotnost od cabin..)
     smileyNO1
« Zadnja izmjena: 23.09.2012. 15:03:57 DanZealand »
         
I require a window seat and an in-flight Happy Meal…and no pickles. GOD HELP YOU IF I FIND PICKLES!

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6022 : 23.09.2012. 15:02:21 »
'ko kaže da nisam ljubitelj žanra? taj film je nekvalitetno ostvarenje unutar dobrog žanra. To je druga stvar.
Mrzim lopatare i limune

Offline DanZealand

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 136
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6023 : 23.09.2012. 15:11:10 »
Pogledati ga u drustvu, malo se nasmijati i to je sve sto se ocekuje od takvog filma. Takvog zanra. Morat cu poceti ocjenjivati filmove na IMDb, kako je moguce da je cabin bolje ocijenjen od sound of my voice.
         
I require a window seat and an in-flight Happy Meal…and no pickles. GOD HELP YOU IF I FIND PICKLES!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6024 : 23.09.2012. 20:08:46 »
Dobio je veću ocjenu zato što je bolji. I film je daleko od obične zabave. Simbolika pršti u svakoj sceni. Pisao sam o tome na ovoj temi, ali ne da mi se sad tražiti postove. Svaka scena ima svoje značenje kao i svaki lik u filmu. Sve je to napravljeno namjerno i kritizira današnji horor žanr na što je spao. Zato je film namjerno glup, a opet izveden jako pametno jer sve što vidimo u filmu, to sve vidimo u većini današnjih horora. Sve je kao po špagi. Da današnji redatelji horora pokušavaju nešto promijeniti, da samo pokušaju nešto novo, to bi a njih bio kraj svijeta
Spoiler for Hiden:
što se i dogodi na kraju filma.

To je samo ukratko. No, dobro, nekome se to nije svidjelo, nekome je.  http://whatculture.com/film/the-cabin-in-the-woods-analysis-the-most-important-horror-film-in-years.php


Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6025 : 23.09.2012. 20:14:43 »
smileyNO1

Film je odličan! clapp

Offline DanZealand

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 136
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6026 : 24.09.2012. 09:16:44 »
Dobio je veću ocjenu zato što je bolji. I film je daleko od obične zabave. Simbolika pršti u svakoj sceni. Pisao sam o tome na ovoj temi, ali ne da mi se sad tražiti postove. Svaka scena ima svoje značenje kao i svaki lik u filmu. Sve je to napravljeno namjerno i kritizira današnji horor žanr na što je spao. Zato je film namjerno glup, a opet izveden jako pametno jer sve što vidimo u filmu, to sve vidimo u većini današnjih horora. Sve je kao po špagi. Da današnji redatelji horora pokušavaju nešto promijeniti, da samo pokušaju nešto novo, to bi a njih bio kraj svijeta

Meni je film bio dobar (pogledao ga dva puta) , ali malo pretjerujes. Ispada da je Joss Whedon genije. Sve njegovo osim Firefly je obicna komercijala. Cisto sumljam da je pretjerano razmisljao o nekoj simbolici.
         
I require a window seat and an in-flight Happy Meal…and no pickles. GOD HELP YOU IF I FIND PICKLES!

Offline DanZealand

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 136
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6027 : 24.09.2012. 09:45:54 »
« Zadnja izmjena: 24.09.2012. 12:24:25 DanZealand »
         
I require a window seat and an in-flight Happy Meal…and no pickles. GOD HELP YOU IF I FIND PICKLES!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6028 : 24.09.2012. 12:42:57 »

Meni je film bio dobar (pogledao ga dva puta) , ali malo pretjerujes. Ispada da je Joss Whedon genije. Sve njegovo osim Firefly je obicna komercijala. Cisto sumljam da je pretjerano razmisljao o nekoj simbolici.
Ko kaže da sve što je komercijalno loše? Naravno da ima loših komercijalnih filmova, ali isto tako ima i odličnih.

Whedon nije nikakav genije, ali se našao u pravom trenutku. Pogledaj njegov intervju. I od Goddarda isto. Sve su objasnili zašto su tako napravili i s kojim razlogom. Dakle, namjerno (simbolika).

U ovom sleep dealeru Leonor Varela  ;D

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #6029 : 24.09.2012. 13:45:03 »
I Love You, Man



http://www.imdb.com/title/tt1155056/

ocjena 6/10

The Five-Year Engagement



http://www.imdb.com/title/tt1195478/

6,5/10

Tags: