Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1380627 )

0 članova i 8 gostiju pregledava ovu temu.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5940 : 09.09.2012. 22:38:27 »
@derek +1
Willow
http://www.imdb.com/title/tt0096446/
ovaj mališa ima posebno mjesto u mom srcu. prvi film koji sam gledao na VHS-u kao klinjo. sigurno sam ga odgledao 30-ak puta. i opet sinoć.
osjećaj je ostao isti  :) roditelji, ako želite djecu upoznati sa žanrom fantasyja, preporučujem od srca.
subjektivna ocjena 10/10 savršeno!

Mislim da smo ga odgledali isti broj puta...  smileyNO1

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5941 : 09.09.2012. 23:21:32 »
Old Boy





http://www.imdb.com/title/tt0364569/


Odličan i predobar film reditelja Chan Wook Parka i maestralna uloga Min Sik Choia.

U poslednje vreme gledam mnogo filmova južnokorejske produkcije i imam samo reči hvale za njih.Takođe gledam i južnoameričke filmove,filmove iz evropske produkcije.
Smorili su me a i ne gledaju mi se više holivudski filmovi.Sve je postalo komercijalizovano i sve na isti fazon.
Pogledaj i ova dva http://www.imdb.com/title/tt0310775/ - http://www.imdb.com/title/tt0451094/

Ta dva filma i Odlboy čine trilogiju osvete. Različiti filmovi, glumci, ali zajedničko im je tema osvete.

@outside

 smileyNO1


Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5942 : 10.09.2012. 22:53:15 »
Prometheus (2012)

Konačno sam dočekala da izađe dvdrip. Inače sam planirala da sutra odem u bioskop da ga pogledam, ali sam srećom na vreme uočila da se pojavio dobar snimak. Dugo sam se načekala, puna velikih očekivanja od filma. Kažem "sa srećom", jer mi je neopisivo drago što nisam otišla u bioskop! Žali bože para koje bih bacila na ovo. Očigledno, prilično sam razočarana...

Film je počeo dobro, čak i odlično. Izgledalo je kao da će biti sasvim dobro, ali je kako je radnja išla dalje počelo da gubi smisao. Sve je bilo nekako zbrda-zdola, puno nepovezanih scena koje nemaju veze s logikom.
Spoiler for Hiden:
Nijedan lik, osim recimo onog androida Dejvida nije razvijen, niti je imao neku poentu. Svi su bili, manje-više nebitni, po mome viđenju. Dr Šo se u početku činila (iako je na samom početku jasno da će biti jedna od važnijih ljudi posade) totalno bezlično i prilično nezanimljivo, a na kraju se ispostavilo da jedino ona ima nagon za preživljavanjem, i jedina koja imalo shvata o čemu se radi, šta se dešava na brodu, i šta će se dogoditi. Sve je ovo uslovno rečeno, pošto nakon što je "rodila" ogavnu ljigavu sipu, nije joj palo na pamet da to ikome spomene, čak iako je vladao pravi haos na brodu nakon pojave nekog zombificiranog lika koji je bio zaražen pojma nemam čime (onim crnim uljem ili šta li to beše). A da ne govorim o onome što je tome prethodilo, kad ona dvojica (nisam im upamtila ime - kakvog li čuda!) koja su ostala na vanzemaljskom brodu naiđu na hrpu divovskih mrtvaca, kapetan broda na to nimalo ne reaguje, sem što ih obavesti sasvim ležerno da je sonda detektovala živo stvorenje koje se ne miče na brodu. Eeeeej. To nije vredno pomena, 'ajmo mi na spavanje.  ??? Posle toga nađu telo onog drugog tipa kojem je onaj ljigavac nabio pipak u grlo, usput onom drugom važnom doktoru pozli pa odmah zaborave na unakaženo telo koje su našli, trk natrag na brod, i toliko o tome, nećemo to više spominjati...

I tako, svašta se nešto nadešavalo, pa se onda pojavio neki metuzalem koji ih je tamo i poslao, a ispostavilo se da je celo vreme bio na brodu a da to niko nije imao pojma... Pa dobro, i to se desilo, niko ništa na to ne kaže... Njegov cilj - da živi večno (valjda). Kako to postići? 'Ajmo pitati jedinog preživelog diva o kojem ništa ne znamo. Probude diva, div im prebije guzice i zavrne vratove (čak i androidu). Svi pocrkali sem doktorice, koja uspeva da pobegne. OK. Pri kraju je film, a ja još uvek razmišljam o tome šta se tu ustvari bitno dogodilo. Nijedan lik mi maltene nije stvarno zanimljiv, svi pomrli osim jedne, a mene nije briga ni za koga, pa taman da su svi umrli. Da bude još gore, svi su završili na glup, besmislen način, njihove smrti nisu vodile ničemu, nikakvom stvarnom razvoju događaja... Glupost likova je neverovatna. Mislim, rađaju se lignje, pojavljuju se zombiji, dr Šo dolazi sva u krvi sa ogromnim rezom na trbuhu... :neverovatno: No na to niko ne obraća pažnju. Idemo dalje... Daj molim te! Važno je da matori gazda hoće da vidi nekog tamo uspavanog tipa... I onu paranoičnu plavušu na kraju zgnječi brod, i gotovo. Koja je bila njena svrha, pojma nemam. Zato da bi uz u jednoj sceni pokazali da joj je čiča otac i da ga baš zabole za nju.  :dash I tako, dešava se svašta nešto, a zapravo ništa.

Kraj je šlag na tortu. Raščerečeni android je ipak preživeo, kaže doktorici da postoji još brodova, ona ga spakuje i odleti s planete. THE END. Dobroooo. :facepalm

Jedino što vredi videti na filmu su efekti i interesantna ideja o postanku ljudi. I sad šta, to je to? Meni to nije dovoljno... ovo mi je bilo k'o šamar u lice, uvreda za inteligenciju. Možda sam ovoliko razočarana jer sam previše očekivala od filma, ali ovo... ovo je totalno smeće. Razočarenje godine.

P.S.
Spoiler for Hiden:
Šta je uopšte ona početna scena kad sivi tip popije neku tečnost (rekla bih, onu crnu tvar), i padne u vodu? Kakve to veze ima sa ostalim? Tako je počela zaraza ili šta već?

“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5943 : 10.09.2012. 23:29:04 »

P.S.
Spoiler for Hiden:
Šta je uopšte ona početna scena kad sivi tip popije neku tečnost (rekla bih, onu crnu tvar), i padne u vodu? Kakve to veze ima sa ostalim? Tako je počela zaraza ili šta već?


Spoiler for Hiden:
Kako sam ja shvatio onaj je bio nekakav pokusni kunić, jer ako si pratila put te tvari kroz tijelo on je uništio DNK, a oni imaju isti DNK kao i ljudi. Međutim, kad je pao u vodu počela se stvarati nova DNK, što bi trebalo značiti nastanak nove vrste, vjerojatno onih liganja, tj. tako im je sve krenulo krivo

Meni je film dobar...  :)

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5944 : 10.09.2012. 23:36:11 »
Aha. Nije da su se previše trudili da to objasne. :P Gledala sam mnogo gore filmove od ovog. Ne mogu da kažem da mi je bio dosadan, jer nije. Ali bez obzira na to, ovo je izgledalo kao da su samo pokušavali da nabace što više kul nepovezanih scena. Sama ideja filma je dobra, ali nedovoljno razrađena i loše realizovana. Gde je ovo od Aliena, te atmosfere u filmu... A uzmimo u obzir i da je sniman pre preko 30 godina, kada nije bilo mogućnosti za svakojakim efektima, pa su se više fokusirali na priču.

« Zadnja izmjena: 10.09.2012. 23:43:02 spico »
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5945 : 10.09.2012. 23:39:07 »
Slažem se u potpunosti, puno novca malo ideja... To ti je današnji Hollywood...  ;D

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5946 : 10.09.2012. 23:42:35 »
E, moraću da naučim da ubuduće smanjim očekivanja na minimum, pa se neću toliko razočarati. ;D
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5947 : 10.09.2012. 23:44:03 »
Aha. Nije da su se previše trudili da to objasne. :P Gledala sam mnogo gore filmove od ovog. Ne mogu da kažem da mi je bio dosadan, jer nije. Ali bez obzira na to, ovo je izgledalo kao da su samo pokušavali da nabace što više kul nepovezanih scena. Sama ideja filma je dobra, ali nedovoljno razrađena i loše realizovana. Gde je ovo od Aliena, te atmosfere u filmu... A uzmimo i u obzir da je sniman pre preko 30 godina, kada nije bilo mogućnosti za svakojakim efektima, pa su se više fokusirali na priču.

Ma Alien šiša većinu horora i sve slične filmove. Meni današnji efekti nisu bolji od starih old school maski, nikako. CGI danas svi koriste, jeftiniji je, lakše se radi s time i brže, ali to ne znači da je bolji od starih efekata. Kada vidim kako izgleda psina iz ralja i onda pogledam sve današnje kopije animal attack filmova, lijepo se nasmijem.

Ili recimo kada vidim najbolju transformaciju ikada napravljenu, Američki vukodlak u Londonu  ti_si_Bog to su pravi efekti gdje se dobije osjećaj realnosti, a danas, danas kada vidim cgi čudovište, ma da je i najbolji današnji cgi, opet se vidi koliko je to kompjuterski. Zato, živjeli dobri stari efekti i maske  drinks

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5948 : 10.09.2012. 23:50:15 »
To definitivno. Sad sam se setila i novog The thing-a. Toliko se jasno vidi da je cgi, po pokretima, boji... svemu. Ne izgleda "realno", odmah se javlja utisak kao da je reč o kompjuterskoj animaciji, umesto nečemu opipljivom.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5949 : 10.09.2012. 23:50:42 »
Maske koje su radili vrhunski majstori, a sa CGI-om može raditi svaki računalno nadareniji klinac.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5950 : 11.09.2012. 00:04:05 »
Al ne samo to. Prije su to ljudi radili sa srcem i dušom. Sam Spielberg je rekao za ralje kako je to najteži film u njegovoj karijeri. Rekao je kao "volim ralje, ali nikad ne bih ponovio to iskustvo". Zamisli da ralje nikad nisu snimljeni i da Spielberg ide danas snimati. Bilo bi totalno drugačije. Cgi efekte bi sto posto koristio.

I dobro je špico spomenula the thing. U Carpenterovoj verziji maske su fenomenalne i on je bio oduvijek poznat kao redatelj koji je uvijek težio old school maskama. A zadnji film, The Ward koji je po meni bio promašaj i jedino što je ostalo od legende Carpentera je njegova poznata atmosfera. Efeketi ne trebam pričati, su cgi.

Stan Winston, Rick Baker, Tom Savini i Rob Bottin. Za mene najbolji ljudi u tom poslu.


« Zadnja izmjena: 11.09.2012. 00:06:26 Mulder »

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5951 : 11.09.2012. 00:07:29 »
P.S.
Spoiler for Hiden:
Šta je uopšte ona početna scena kad sivi tip popije neku tečnost (rekla bih, onu crnu tvar), i padne u vodu? Kakve to veze ima sa ostalim? Tako je počela zaraza ili šta već?
[/quote]

Spoiler for Hiden:
Tako je valjda zacet zivot na Zemlji
Imas na prethodnim stranicama post sa nekim linkom koji objasnjava svaku scenu na filmu. Ali je predugacko i meni nezanimljivo. Meni je najbitniji dojam koji sam steknem , bez suflera i nekih detaljnih bolesnih objasnjenja. Kad film posmatras kao ti ispada jako lose. Ali u kinu sa 3D projekcijom to bude cistokrvna zabava. Nista dubokoumno , ali da je zabavno to i jeste (za sta meni u vecini slucajeva i sluze filmovi). Vise sam za ozbiljniju knjigu , nego film. I u moru holivudskog smeca to je jedan od boljih filmova ove godine. Serije su zakon  :majstore

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5952 : 11.09.2012. 00:14:59 »
Pa, ovo je moj prvi utisak. Odmah sam ga zapisala nakon što sam pogledala film, bez previše razmišljanja. I verujem da bi bilo drugačije da sam zaista otišla do bioskopa i tamo odgledala. Ni nisam očekivala bog zna šta dubokoumno od filma, ali sam barem smatrala da će imati malo logike. Jer kad zaista razmisliš na momenat o tome što se dešava, primetiš da dosta toga nema smisla. Meni je to odmah zasmetalo, i stvorilo loš utisak... i tako je i ostalo do kraja filma. Kao što sam već rekla, daleko od toga da mi je bio dosadan. Ali kad se završio, i kad sam jedno pet minuta razmislila o tome što sam videla, iznervirala sam se. ;D Pogotovo što je tako dobro počeo. Dopadao mi se sve do one oluje. Posle toga je većinom sve krenulo nizbrdo.

Film sigurno ima mnogo dobrih strana, ali sam ih ja zbog svega ostalog odlučila da zanemarim. bleh
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5953 : 11.09.2012. 00:26:42 »
Spoiler for Hiden:
Jest, izgleda da je ono bilo rađanje ljudskog roda...  Malo me je zbunilo ono uništavanje DNK-a. A razlog zašto sivi žele uništiti ljudski rod je vjerojatno taj što im se nije svidjelo u što se on pretvorio.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5954 : 11.09.2012. 02:26:04 »
Meni se svideo Prometej a i gledao sam ga u bioskopu tako da je to uvek bar za +1 ocenu vise. Ima nedostataka i te kako ali sam zamerio to i pogledao kroz prste jer sam bas bio zeljan nekog novog SF-a sa dobrim efektima i nekom takvom radnjom filma koja je ovde zastupljena.
Malo sam vise bio citao posle gledanja film na netu o nekim nedoumicama koje je ostavio reziser svima da nagadjaju pa sam izmedju ostalog procitao jedan njegov kratak interviju gde je objasnio razlog zasto su hteli da uniste Zemlju. Nisam 100% siguran da je Ridlijev jer sada vec brkam sta sam sve procitao ali ovo sam zapamtio.
Spoiler for Hiden:
Ono sto ste primetili kod vanzemaljskih bica, kako ih najcesce predstavljaju, je da su religiozni i uvek imaju neke vrste rituala. Ovde je slicna situacija. Oni, kao tvorci zivota na Zemlji, bili su nezadovoljni onim u sta se pretvorio inteligenti zivot. Odlucivsi da promene stvari poslali su 'sina Bozijeg' - Isusa Hrista. Nacinom na koji je docekan i kako je zavrsio resili su da istrebe ceo zivot na planeti Zemlji. Njihovim oruzijem za masovno unistenje koji su proizvodili i skladistili na posebnoj planeti sto ste mogli i da zakljucite da je to u stvari vojna fabrika-planeta. Zasto nije dosao novi tim inzinjera, posle onog sto smo mogli da vidimo ste se odigralo na planeti, da zavrsi zapoceti posao isto je nedoumica. 

Film je zbrzan. Mogli su komotno da idu bar na 3h trajanje filma. A tih 1h + su mogli da razrade ostale likove, pojasne pricu, uspore uvod filma, malo bolje nas upoznaju sa inzinjerima jer svi volima da vidimo neku odlicnu i dobro razradjenu ideju o vanzemaljskom zivotu, daju dinamiku na mnoge scene gde je na kraju publika bila nezadovoljna kao sto je navela spico itd.
« Zadnja izmjena: 11.09.2012. 02:28:06 Perkone »

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5955 : 11.09.2012. 08:38:31 »
   Hatchet (2006)

Iako naročito u početku ostavlja utisak amaterskog dela, ovo je u stvari neočekivano zabavna horor komedija.
 smileyNO1


Za bolji utisak predlažem gledanje bez prevoda jer, nažalost, u ovom postojećem mnogo toga uopšte nije prevedeno.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5956 : 11.09.2012. 09:11:55 »
Spoiler for Hiden:
I onu paranoičnu plavušu na kraju zgnječi brod, i gotovo. Koja je bila njena svrha, pojma nemam.

Spoiler for Hiden:
Hahaha upravo sam i ja to pomislio kada sam izašao iz bioskopa. Njen lik nema nikakvu svrhu osim što su je ubacili u film da bi videli kako je Šarliz Teron dobra riba.  ;D
A scena njene pogibije je smehotres.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5957 : 11.09.2012. 09:27:03 »
Film je zbrzan. Mogli su komotno da idu bar na 3h trajanje filma. A tih 1h + su mogli da razrade ostale likove, pojasne pricu, uspore uvod filma, malo bolje nas upoznaju sa inzinjerima jer svi volima da vidimo neku odlicnu i dobro razradjenu ideju o vanzemaljskom zivotu, daju dinamiku na mnoge scene gde je na kraju publika bila nezadovoljna kao sto je navela spico itd.
Jeste. Da je film trajao duže, vrlo verovatno bi se likovi bolje razvili, ideja detaljnije razradila i bolje realizovala. Ali nažalost nije tako ispalo. Previše stvari su pokušali ubaciti u premalo vremena, i time se izgubio smisao i dinamika. Početak filma mi je bio odličan, posebno mi se dopalo što su posvetili vreme prikazivanju androidovog života na brodu dok ostali spavaju. To me je pomalo podsetilo na Moon, iz nekog razloga. Ali negde od sredine filma, počeli su se gomilati događaji koji nisu niti objašnjeni kako treba niti su imali neku poentu ili važnost i vezu sa dešavanjima koja su usledila. Kao što rekoh, gomila nepovezanih scena.

U svakom slučaju, film je vizuelno savršen, i u bioskopu to sigurno mnogo bolje izgleda nego na malim ekranima. Recimo, mislim da bi mi se Avengersi manje dopali da sam ih gledala kod kuće.

Spoiler for Hiden:
Hahaha upravo sam i ja to pomislio kada sam izašao iz bioskopa. Njen lik nema nikakvu svrhu osim što su je ubacili u film da bi videli kako je Šarliz Teron dobra riba.  ;D
A scena njene pogibije je smehotres.

Spoiler for Hiden:
Ona i onaj matori su najbesmisleniji likovi u filmu... iako su navodno bili važni. Zašto - nemam blage. A da sam bila u bioskopu, verovatno bih se smejala na toj sceni kad umire. U jednom sam momentu pomislila da će brod spljoštiti i onu drugu, što je sve preživela uprkos činjenici da su joj pre pola sata rasekli trbuh i zaheftali ga. :dash
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Derek Trotter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5958 : 11.09.2012. 12:01:20 »
Old Boy





http://www.imdb.com/title/tt0364569/


Odličan i predobar film reditelja Chan Wook Parka i maestralna uloga Min Sik Choia.

U poslednje vreme gledam mnogo filmova južnokorejske produkcije i imam samo reči hvale za njih.Takođe gledam i južnoameričke filmove,filmove iz evropske produkcije.
Smorili su me a i ne gledaju mi se više holivudski filmovi.Sve je postalo komercijalizovano i sve na isti fazon.
Pogledaj i ova dva http://www.imdb.com/title/tt0310775/ - http://www.imdb.com/title/tt0451094/

Ta dva filma i Odlboy čine trilogiju osvete. Različiti filmovi, glumci, ali zajedničko im je tema osvete.

Pa naravno da sam ih gledao.Podosta filmova južnokorejske kinematografije sam u poslednje vreme pogledao.Većina njima je tematika osveta.
"This time next year , we'll be millionaires!"

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5959 : 14.09.2012. 13:11:43 »


Gotova najbolja triologija.Prvi dio mi je bio dosta tezak za svarit,drugi vrlo dobar ali ovaj treci me je potpuno izludio koliko je dobar.4 duga sata je trajao ali osjecaj gledanja u full hd-u za ovaj film je neprocjeniv.Na kraju filma nisam mogao vjerovati da sam pregledao sva 3 dijela i najvjerovatnije da cu za vrlo kratko vrijeme ponovo pregledati,jedina zamjerka mi je sto je film dosta predvidljiv jer sam ocekivao da ce dosta glumaca nastradati ali eto to se bas i nije desilo ali sve u svemu film koji nije bez razloga nahvaljen i provikan. :zbogom

ocjena 10/10


...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5960 : 14.09.2012. 16:08:07 »
Brother Bear
 


Zaista prelep crtani, ne znam zasto ima samo 6 na IMDB.

9/10

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5961 : 14.09.2012. 16:35:51 »
Spoiler for Hiden:
Zato treba knjigu procitati. Ima jos jedan dio o povratku hobita u selo. I nije bas hepi end.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5962 : 14.09.2012. 23:09:47 »
Spoiler for Hiden:
Zato treba knjigu procitati. Ima jos jedan dio o povratku hobita u selo. I nije bas hepi end.

Da li ce ovaj film o hobitima ustvari biti nastavak Lotra jer gledajuci oficialni triler vidio sam onog patuljka,carobnjaka i jos dvojicu poznatih hobita ali Froda nema

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5963 : 14.09.2012. 23:24:10 »
Ne, to će biti prequel. Bilbo Baggins  :)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5964 : 15.09.2012. 21:56:30 »


Green Zone (2010)


Dobar film. Upravo pogledano na HBO-u.
iShare, noProfit


Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5965 : 16.09.2012. 03:42:39 »
Moneyball



6.5/10
Sasvim dobar film. Mada sam negde na polovini počeo da očekujem mnogo više. Ipak sam mislio da će kraj biti efektniji, ali nisam nezadovoljan. Verovatno sam jedan od retkih na ovim prostorima koji je ovaj film gledao sa predznanjem iz bejzbola :)



50/50



3.5/10
Ili ja ne kapiram ili je film žešće dosadan i neinteresantan. Mislim, ok ima rak i bori se protiv njega, ali ono... Ako mi se to gleda uzeću neki dokumentarac. Baš sam se razočarao filmom, a i ovu ocenu je dobio samo zbog predivne Ane Kendrik. Da nema nje, realno nula.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5966 : 16.09.2012. 10:46:39 »
The Illusionist



http://www.imdb.com/title/tt0443543/

film je ok, dosta predvidljiv...

ocjena 6/10

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5967 : 16.09.2012. 10:47:51 »
50/50

3.5/10
Ili ja ne kapiram ili je film žešće dosadan i neinteresantan. Mislim, ok ima rak i bori se protiv njega, ali ono... Ako mi se to gleda uzeću neki dokumentarac. Baš sam se razočarao filmom, a i ovu ocenu je dobio samo zbog predivne Ane Kendrik. Da nema nje, realno nula.

Meni je to jedan od najboljih filmova iz 2011. Fenomenalan film...

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5968 : 16.09.2012. 12:36:34 »
Moguće, moguće, ne kažem. Ali je meni pored nezanimljivosti i jako predvidljiv i nerealan film.
Spoiler for Hiden:
Mislim, da prostiš, ali kao u porniću dobija ženskog psihijatra od 24 godine i svi znamo da će završiti zajedno na kraju filma. Odnos sa roditeljima takođe nerealan i nedovoljno objašnjen. Dečko od 27 godina prolazi kroz ovakvu bolest a ima onakav odnos sa kevom... Uredu ali malo mi to bolje objasni, a ne - Keva me smara.

Offline CSInvestigator

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5969 : 16.09.2012. 18:30:09 »
50/50

3.5/10
Ili ja ne kapiram ili je film žešće dosadan i neinteresantan. Mislim, ok ima rak i bori se protiv njega, ali ono... Ako mi se to gleda uzeću neki dokumentarac. Baš sam se razočarao filmom, a i ovu ocenu je dobio samo zbog predivne Ane Kendrik. Da nema nje, realno nula.

Meni je to jedan od najboljih filmova iz 2011. Fenomenalan film...

Slažem se, odličan film  smileyNO1
Citat:
(20:41:49) King_Eric: ja sam tvrdoglava budaletina B)

Tags: