Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1380394 )

0 članova i 5 gostiju pregledava ovu temu.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5880 : 05.09.2012. 21:43:07 »
Pa ne znam zasto su onda ljuti nahvalili toliko te filmove iako nisu nesto spektakularno mislim da ima previse gluposti poput drveta koje hoda,nekakvih vilenjaka.carobnjaka evo pregledao sam i pola drugog dijela i nije se nesto razlikovao od prvog dijela,ocekivao sam nesto kao Game of Thrones a dobio nesto jedva gledljivo ali eto pregledat cu i ovaj ostatak da vidim kako ce de zavrsiti

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5881 : 05.09.2012. 21:56:48 »
Lord of the Rings mora se doživjeti i osjetiti, a ne gledati.  :)

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5882 : 05.09.2012. 22:26:40 »
Pa ne znam zasto su onda ljuti nahvalili toliko te filmove iako nisu nesto spektakularno mislim da ima previse gluposti poput drveta koje hoda,nekakvih vilenjaka.carobnjaka evo pregledao sam i pola drugog dijela i nije se nesto razlikovao od prvog dijela,ocekivao sam nesto kao Game of Thrones a dobio nesto jedva gledljivo ali eto pregledat cu i ovaj ostatak da vidim kako ce de zavrsiti
To je Fantasy žanr, to se i očekivalo. Tamo imaš razno raznih bića, čarobnjaka. Knjige su bili fenomen u ono vrijeme, a i danas. Osobno, filmovi mi nisu loši, ali isto tako mi nisu nešto extra.  :)

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5883 : 05.09.2012. 22:31:59 »
Nemoj ni upoređivati GoT ili LOTR. LOTR je daleko ispred GoT, kako na ekranu tako i na papiru  ;)

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5884 : 05.09.2012. 23:20:18 »
zato GT ima bolji zvuk
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5885 : 06.09.2012. 01:19:00 »
Pa ne znam zasto su onda ljuti nahvalili toliko te filmove iako nisu nesto spektakularno mislim da ima previse gluposti poput drveta koje hoda,nekakvih vilenjaka.carobnjaka evo pregledao sam i pola drugog dijela i nije se nesto razlikovao od prvog dijela,ocekivao sam nesto kao Game of Thrones a dobio nesto jedva gledljivo ali eto pregledat cu i ovaj ostatak da vidim kako ce de zavrsiti

Prijateljski savjet,odma ugasi film  smileyNO1

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5886 : 06.09.2012. 05:02:12 »
I knige i filmovi su fenomenalni. Problem je gledati filmove neupucen. I ja sam 1. put cuo za LOTR kada se pojavio u kinu i nista mi nije bilo jasno. Ali kad se malo uputis i shvatis u kom kontekstu je pisano i snimano onda se odusevis. I naravno da je film malo konfuzniji i slabiji od knjiga , jer je nemoguce sve ubaciti u filmove iako su snimljena 3 podugacka dijela. Npr. kraj filma , nije kraj u knjigama. Ima jos jedna pustolovina u knjigama. A sam zanr filma ti govori da ga ne mozes gledati i ocekivat npr. No Country for Old Men. A sama slika u filmu je nesto fenomenalno  i ko ne voli fantastiku i ep , vrijedi makar zbog toga pogledati. Procitaj malo o Tolikinu pa ces sve shvatiti. Covjek je bio fenomen u puno stvari. A sa drugom Lisicom se slazem da je 1. dio najbolji , kako knjige tako i filma.
P.S. Koliko je taj film uradio za turizam Novog Zelanda (naravno sve se to debelo naplatilo).   

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5887 : 06.09.2012. 05:19:43 »
Da, mene su drugi i treći dio jako razočarali. Prvi dio mi je jako dobar, film baš djeluje odlično kao cjelina, ali toga u drugom i trećem dijelu nema. Ima odličnih scena, ali cjeline nema.

Možda je ovo objašnjenje bolje  ;D kako se družina "raspala", tako su se raspali drugi i treći dio dok u knjigama iako se družina "raspala" druga i treća knjiga su i dalje dobre.

7.5/10
5/10
5/10

Za filmove, jel  :)
« Zadnja izmjena: 06.09.2012. 05:21:56 Mulder »

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5888 : 06.09.2012. 07:40:07 »
Uuuuuu , ali si skrt na ocjenama.....

10/10
 9/10
 9/10

U ovako  visoke ocjene sve ulazi. I efekti  i prica i slika itd..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5889 : 06.09.2012. 08:10:56 »
Da, dosta sam kritičan u vezi filmova, serija ;D devetke i desetke dobivaju samo najbolji filmovi. Efekti su mi najmanje bitni. Naravno da je plus ako su odlično napravljeni, ali to zadnje gledam, pogotovo kod novijih filmova.

Gledajući neku sveukupnu sliku i što mi je najbitnije, nevezano sad za žanr. Radnja, originalnost/inovativnost, gluma, montažne tehnike, stil kamere (dugački - kratki kadrovi, zumiranje) volim i što je Godard radio, brzi rezovi i kamera iz ruke.

Breathless, jedan od najboljih francuskih filmova. Jedan od začetnika francuskog novog vala. Svršavam na ovakvu kameru, savršenstvo  ;D



Kubrick i Tarkovski su mi majstori za duge i spore kadrove.

Ali najviše poštujem Hitcha. Čovjek je znao od obične radnje stvoriti najnapetije filmove ikada snimljene. Genije. Preciznost kadriranja kod njega je doslovno savršeno. Rope je odličan primjer  :)

Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5890 : 06.09.2012. 12:31:48 »
Drive (2011) http://www.imdb.com/title/tt0780504/  9/10

Odlican film,bas mi je legao. I muzika u filmu je super.

Men in Black 3 (2012) http://www.imdb.com/title/tt1409024/  3/10

Nije mi se svideo,sve fore su vec vidjene cak i Tomi Li Dzons deluje smoreno.
Prvi deo mi je jedino bio dobar.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5891 : 06.09.2012. 12:39:50 »
Citat:
Da, dosta sam kritičan u vezi filmova, serija
Ovo je bas, bas nesto novo sto cujem od tebe a verujem i drugima. Stekao sam utisak da ne moze nista da ti se nesvidi.


Sto se tice Gospodara prstena i samog Tolkina koji je zasluzan sto danas imate mnoge likove iz sveta fantasy zahvaljujuci njemu pa zbog toga Gospodari prstenova mogu biti samo bukvar za sve ostalo sto se pojavljivalo i pisalo posle njega. I ako nisam neki fan fantasy zanra Gospodari prstenova su posebna i originalna prica jer mahom sve je posle bio pokusaj da se indetifikuje sa Gospodarima prstena.


Prvi deo je mnogo dobar. Sam taj uvod, spontano upoznavanje sa likovima, priprema za put i polazak je veoma odlicno docarano.
U drugom delu sam najvise uzivao u odbrani zamka. Sacica ljudi naspram hordi, sabijena u zadnje uporiste i cekaju sudnji trenutak. Ovo mi je pogotovo bilo najuzbudljivi deo kada sam gledao premijeru u bioskopu i taj osecaj da nemaju kud, da samo podjednaka beskonacna hrabrost i jak moral moze da ih odrzi. Oduvek sam navijao za slabije ali organizovane, hrabre, disciplinovane, slozne i spremni jedni drugima da pomognu i daju svoj zivot da bi pokusali da se odbrane, pobede ili poginu kao jedna celina. Ovaj deo je to probudio i docarao u meni.

Treci deo je dobar na svoj nacin. I ako njega smatram ispod ova dva.




Bas sam i ja gledao Drive pre neki dan. Odlicna atmosfera sa odlicnom mracnom muzikom  smileyNO1

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5892 : 06.09.2012. 12:45:56 »
Drive mi je najbolji film iz prošle godine. A muzika kida.   :aha:

All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline DanZealand

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 136
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5893 : 06.09.2012. 13:14:22 »
                          
Super film sa odlicnom glazbom.
« Zadnja izmjena: 06.09.2012. 13:17:48 DanZealand »
         
I require a window seat and an in-flight Happy Meal…and no pickles. GOD HELP YOU IF I FIND PICKLES!

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5894 : 06.09.2012. 13:24:34 »
LOTR iako ima par dosadnih djelova ( treći dio ) mi je i dalje u samom vrhu odgledanih filmova... ;)

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5895 : 06.09.2012. 14:56:10 »
zato GT ima bolji zvuk
hhh,  to je isto kao da uzmes golf 2 (88-92) i golf 4 (07-09) koji ima bolji zvuk?

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5896 : 06.09.2012. 14:59:00 »
zato GT ima bolji zvuk
hhh,  to je isto kao da uzmes golf 2 (88-92) i golf 4 (07-09) koji ima bolji zvuk?

baš ;)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5897 : 06.09.2012. 15:22:51 »
Citat:
Da, dosta sam kritičan u vezi filmova, serija
Ovo je bas, bas nesto novo sto cujem od tebe a verujem i drugima. Stekao sam utisak da ne moze nista da ti se nesvidi.
Ma ne treba te čudit. Druga je stvar što mogu gledat sve ma koliko to loše bilo, ali to ne znači da mi se sviđa  ;D

Postoje loši filmovi koji su toliko loši da je zabavno, a onda postoje filmovi koji su samo loši. To su uglavnom oni ozbiljni filmovi kojima ne uspijeva ta ozbiljnost. Isto vrijedi i za serije. Mogu gledat takva sranja i uživati u njima, ali naravno da ću im dati najmanju ocjenu  ;D

A i blockbusteri, rijetko me koji oduševi. Da, uživao sam u Avengersima, fan sam stripova, ali ocjena mi ne može biti veća od 7/10. Jaws je odličan primjer odličnog blockbustera, ali on je snimljen prije 37 godina.  8)

Tako da najveće ocjene zaslužuju samo najbolji filmovi, a ne fillmovi koji imaju najbolje efekte. Naravno, tako je kod mene. Svako ima drugačiji pogled  smileyNO1

Pokušaj gledati ovako loše filmove koji su preglupi i prezabavni  ;D http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,11512.msg222108.html#msg222108

Na ovaj film se tako istrgao  rofl rofl

« Zadnja izmjena: 06.09.2012. 15:25:40 Mulder »

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5898 : 06.09.2012. 16:23:33 »
 :neverovatno: Nisam ni ceo klip mogao da pogledam od 19sec.
Mulder, priznaj da zelis da odgledas sve filmove i serije koji su u bazi na imdb  :aha:

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5899 : 06.09.2012. 16:36:40 »
Hahahahaha  rofl rofl

Al najbolje je gledati po maratonima. Maraton tog i tog redatelja, tog i tog glumca. Pa uzmeš neko desetljeće i samo šibaš filmove. Ili po žanrovima  :)

Tako sa serijama radim. Samo što uzmem neko desetljeće pa izaberem 10 serija iz tog desetljeća i kada sam gotov, opet 10  ;D

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5900 : 06.09.2012. 16:52:03 »
Kada bi rekao da imas samo 2 tv na kom gledas u isto vreme ne bi ti verovao :). A cuj jedan tv da imas, maaa nema sanseeee  :)
Dobar je takav nacin gledanja. Mozda budem poceo tako da praktikujem. Ja uglavnom po raspolozenju pustam sta mi se gleda.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5901 : 06.09.2012. 17:05:58 »
Samo je pitanje koliko imaš vremena za gledanje?

Ja imam koliko god hoću  ;D

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5902 : 06.09.2012. 19:22:50 »
Ma Lisac nas samo lozi. On je neki elien pa se nakacio na neku bazu podataka i samo laprda rofl Imam ja jednog jako dobrog druga kome ni dan danas ne vjerujem da je sa ove planete  rofl

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5903 : 06.09.2012. 19:36:53 »
 rofl rofl

Koliko imaš dnevno vremena za gledanje? Imaš kakav plan?  ;D

Ja ti imam cijeli plan gledanja za serije/filmove/dokumentarce.
« Zadnja izmjena: 06.09.2012. 19:38:30 Mulder »

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5904 : 06.09.2012. 19:41:32 »
Je li mene pitas?

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5905 : 06.09.2012. 19:43:36 »
Ne vidim nikog drugog osim tebe ovdje  ;D

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5906 : 06.09.2012. 19:47:03 »
Slabo gledaš.  :P
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5907 : 06.09.2012. 19:48:13 »
Hahahahha, nismo na chatu  ;D

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5908 : 06.09.2012. 19:58:42 »
Ma, Mulder je multic, to je vise ljudi na jednom acc-u. Zato i toliko odgledanih sati. On je uspio sto drugi niko nije. Da odgleda 100 sati (koliko to dodje filmova) za 1 dan  :sef:

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5909 : 06.09.2012. 19:59:13 »
Ne vidim nikog drugog osim tebe ovdje  ;D

Pravis se da ne vidis. sve ti vidis  ??? rofl
Ja sam ti malo previse razvukao faks pa sam bas imao vremena.  :( Medjutim kako sam pri kraju , a izbacuju me iz kuce , vremena ce biti sve manje. Zato koristim poslednje dane raskalasenog i bezbriznog zivota.
A posto sam imao neko teze razdoblje zivota i puno sam izlazio i cugao , u danima mamurluka sam mogao samo gledati American Pickers , Pawn Stars...
Prije toga sam gledao samo teze stvari i nesto komedija. Medjutim toliko sam se opteretio nekim glupostima da sad gledam samo lajt varijante i filmova i serija osim X-files-a. Dokumentarce sam skoro izbacio. A listu serija i filmova koje planiram pogledati je kilometarska , i jos stalno nesto dodajem tako da sam se u svim tim planovima izgubio. Malo bi mi i 3 zivota bilo da sve to odgledam. Plus sto sam po prirodi hedonista pa puno razliciti stvari volim , pa ne mogu sve stici. Nego jedino ako znas da mi odgovoris koja je svrha svega (ako si citao Autostoperski vodic .... rofl) da znam da odlozim neka gledanja za daleku buducnost? rofl rofl rofl

Tags: