Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1380940 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5700 : 31.07.2012. 15:28:22 »
Od Dicka mi je Blade Runner ostao broj 1 :)
He, he, he... Tu nema zbora.  ;D

A Harrisova knjiga je bolesno dobra. Pisao ju je uz pomoć povjesničara koji su mu pomogli što bi bilo da je Hitler pobijedio. Film s druge strane je u TV produkciji, a roman je zaslužio puno bolje od toga. Dobro, Hauer glumi  ;D
Kad sad pogledam svoj post, možda sam bio malo nejasan. Razmišljao sam o Dikovom "Čovjeku u visokom dvorcu" i kako mi je žao što on nije ekranizovan, a onda sam se sjetio da Harisova "Otadžbina" jeste, a govore o (suštinski) istoj stvari.  :)
"Tamno skeniranje" mi i nije bilo nešto; gledao sam ga još 2008., čini mi se; onako, ona animacija jeste blago interesantna jer se ne viđa često u onom stilu, ali da nešto doprinosi radnji - i ne doprinosi. A knjiga je, po riječima jednog mog prijatelja, totalni mind fuck  ;D i, kao i uvijek, bolja od ekranizacije.
Pročitao sam prije nekog vremena da rade i na ekranizaciji "Ubika", ali ne znam dokle su došli s tim (čak ni jesu li, ne daj bože, odustali  >:().
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5701 : 31.07.2012. 21:21:29 »


21 gram

Filmcina.Prejak film sa predobrim glumcima,Naomi Watts,Seanom Penom i Beniciom del Torom.Tesko je izdvojiti jedno od ovo troje jer su maestralno odglumili.Moja ocjena 10/10.

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline CSInvestigator

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5702 : 01.08.2012. 00:42:03 »
Like Crazy (2011) - http://www.imdb.com/title/tt1758692/

Odličan film  clapp Sporo, polako obrađuje emotivnu vezu dvoje mladih, njihove uspone i padove, vezu koja je toliko jaka da uništava njihove i živote ljudi oko njih... Meni se baš, baš svideo, izuzetna drama... 9/10, još sam pod utiskom

Bend It Like Beckham (2002) - http://www.imdb.com/title/tt0286499/

Imala sam nameru da gledam neku komediju za koju mi ne treba gram mozga, da se relaksiram malo, pa sam našla ovaj film u naftalinu... Mogu samo da kažem da u filmu jedva da ima k od komedije, ali bar sam se izrelaksirala  rofl Kira Najtli mi je nekako skroz čudna u svojoj ulozi, vidi se da je bila baš na početku karijere, a najjači lik mi je njena majka u filmu  rofl Sve u svemu, mogla sam i nešto pametnije da gledam, ali šta je tu je... 5/10

Boys and Girls (2000)  - http://www.imdb.com/title/tt0204175/

Ovo sam isto iskopala na slovo B  rofl Fredi Princ Džunior i Kler Forlani su totalno iritantni u filmu, a Džejson Bigs baš simpatičan, iako sam mislila da će situacija da bude obrnuta... Film u većini momenata zalazi u tinejdž glupost (pogotovo na početku), ali sam u nekim momentima začuđeno gledala kako se bavi pojedinim pitanjima... Ali, mogla sam i njega komotno da preskočim  ;D 4/10
Citat:
(20:41:49) King_Eric: ja sam tvrdoglava budaletina B)

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5703 : 01.08.2012. 11:31:39 »


 :o Naprosto sam sokiran ovim filmom,ovo je film koji se jednom snima u 10 godina,bez ikakve brutalnosti,psovki,specijalnih efekata,erotike opet te uzdrma vise o bilo kakvog horora ili akcije ocjena 10+/10
« Zadnja izmjena: 01.08.2012. 14:46:02 aux »

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Miss Salt

  • Gđica Slana
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 480
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5704 : 01.08.2012. 14:55:34 »


 :o Naprosto sam sokiran ovim filmom,ovo je film koji se jednom snima u 10 godina,bez ikakve brutalnosti,psovki,specijalnih efekata,erotike opet te uzdrma vise o bilo kakvog horora ili akcije ocjena 10+/10

+1

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5705 : 01.08.2012. 15:51:21 »


Gledao do pola filma vise nisam mogao,na pocetku ima dobrih fora ali kako film odmice sve je nezanimljivije,ne shvatam   kako jedan glumac kao sto je Nicholas Cage prihvate ovakve uloge,ovo je ispod svake kvalitete za kalibar glumca kakav je on,ocjena 3/10,prevod kojeg je uradio Namelles One ocjena 10/10  :)
« Zadnja izmjena: 01.08.2012. 15:54:19 aux »

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5706 : 01.08.2012. 16:01:32 »
Zaredjaj malo od 2010 ka ovamo sa filmovima u kojima glumi Cage, tek ces nagledati gluposti.  :\)

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5707 : 01.08.2012. 17:08:22 »
Upravu si,vecina filmova je bila naucna fantastika jedino sto je Knowing  imao super potencijal da bi ga pred sami kraj potpuno unistili sa onim krajem,jedino sto mi je super od njega u ovih zadnjih 10-tak godina je The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans gdje je imao odlicnu ulogu i meni licno urnebesan film osim tog Bangkok Dangerous nije isto los moze se pogledati ali je to daleko od uloge koju je imao u Leaving Las Vegas ili ona Arizona,licno mi je vrlo drag glumac ali se dobro pogubio u ovih zadnjih nekoliko godina

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5708 : 01.08.2012. 17:43:51 »
Da ga vidis tek u Ghost Rider-u 2  u_jeeeeeeeeee . Da, Knowing je zaista imao odlicnu pricu do samog kraja, i onda kao da je nesto ubaceno cisto da se zove krajem.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5709 : 01.08.2012. 19:01:45 »
Cage je propao glumac što se tiče glumačkih kvaliteta. Ionako je bio u bankrotu, ne znam jel se izvukao. Snima unazad 10-ak godina stvarno loše filmove i ostvaruje loše uloge. Sveukupno gledajući on je dobar glumac, ali samo to, dobar.

LLV, Raising Arizona i u Adaptatiou je pokazao odličnu glumu. Ima tu još par filmova, ali ovo su zahtjevne uloge dramskog tipa iako Raising Arizona ne bi trebao spadati ovdje, ali on spašava cijeli film.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5710 : 01.08.2012. 19:35:48 »
E jbg doslo je do toga da mora da snima sve i svasta zbog tih dugova u koje ga je,kako sam cuo,uvalio racunovodja.A i on nije htio da se odrekene neke imaovine(nekih zamkova i cuda) pa je rijesio da snima svasta.A i meni je strasno mio ali ga ne smatram za neku glumcinu :)
KickAss je mozda i najgori film koji sam gledao u skorije vrijeme.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5711 : 01.08.2012. 20:01:17 »


Irreversible (2002) http://www.imdb.com/title/tt0290673/

Film koji se izdvaja po svemu od filmova koje sam dosad gledao.ne mogu reci da ima scene brutalnosti kad je cijeli film zasnovan na tome,cijeli je film jedna vrsta brutalnosti,krvi,a kolicine erotike da ne govorim.Dosta cudan nacin na koji je film snimljen jer ova kamera kao da ne miruje nego kao kod nas sad trenutno u Bosni od zemljotresa se trese gotovo cijeli film.No ono sto ga i zvanicno izdvaja je scena silovanja od nekih 10-tak minuta tako da  je ovo stvarno cudan film.U isto vrijeme koliko te tjera da prekines sa gledanjem u drugom trenu ocekujes jos perverzne radnje tako da se ne mozes odvojiti do kraja.Veliki plus su u filmu su glavni glumci  Monica Bellucci i Vincent Cassel od kojeg se uvijek najezim kad se sjetim kakvu je ulogu imao u Paktu sa vukovima,ovaj film je daleko jaca uloga,sve u svemu ovaj film ce svako na svoj nacin dozivljeti,meni potpuno neobican i nesto novo

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5712 : 01.08.2012. 20:44:53 »
Meni je Kick Ass bio odličan film, u rangu sa Super (2010). ;D
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5713 : 01.08.2012. 21:11:51 »


Switch (2011)

Baš mi je fino prošlo popodne s ovim filmom, preporuka...

Cantona trči kao u najboljim danima...  smileyNO1
« Zadnja izmjena: 01.08.2012. 21:16:44 zkarlov »

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5714 : 02.08.2012. 00:00:35 »
Ovo ^ odavno imam u planu :) Film sa Erikom ne moze da omane :)

Offline bagzi94

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 392
  • Spol: Muški
  • Preobratitelj
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5715 : 02.08.2012. 17:34:25 »
Like Crazy (2011) - http://www.imdb.com/title/tt1758692/

Odličan film  clapp Sporo, polako obrađuje emotivnu vezu dvoje mladih, njihove uspone i padove, vezu koja je toliko jaka da uništava njihove i živote ljudi oko njih... Meni se baš, baš svideo, izuzetna drama... 9/10, još sam pod utiskom

Meni se nije svideo.
Ocena: 5/10.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5716 : 03.08.2012. 10:56:24 »
Novi Betmen. Veliko razovcarenje. Veoma patetican. Prva 2 dela su savrsenstvo, ovaj poslednji je: kao sto bi Englezi rekli, sheet. Nemci šajze, a Srbi jedno veliko govno.

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5717 : 04.08.2012. 19:06:30 »
The Raid - Redemption



Na početku ću reći: KAKVA FILMČINA!!! Naišao sam na preporuku na jednom stranom sajtu, šteta što nije poznatiji široj publici, jako dobra akcija, sa elementima horora, jako dobro dočarana mračna atmosfera i napetost. Akcione scene možda i nisu tako realne, ali su po meni sjajno uklopljene u tok filma i daju mu jednu posebnu dimenziju. Topla preporuka od mene.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5718 : 04.08.2012. 21:24:28 »


Memento
8/10
Odličan film, pun zaokreta.
Spoiler for Hiden:
Nije baš da sam očekivao onakav kraj, ali pomalo se dalo naslutit. Jedino mi nije jasno jel' onaj murijaš kriv za njegove povrede?


Eastern Promises
8/10
Još jedan veoma dobar film. Manje-više prikaz pravog stanja, Vigo dosta dobar u ovoj ulozi.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5719 : 05.08.2012. 18:00:02 »
The Holy Mountain (1973)

m.imdb.com/title/tt0071615/

Nabacano, previse "grubo", senzacionalisticki.

Znate za one proste filmove koji ciljaju na "vise" nivoe, koji sluze za hvaljenje kod ljudi, cisto da bi imali veci rejting. Na primjer kada neko pita koji ti je omiljeni film, a ti onda sa blagim osmjehom kazes "Sveta Planina" iz '73 od Jodorovskog, cisto zato sto stariji film kod neukih potpada pod paralelu kao automatski dobar film.

Jodorowsky, prijatelju, senzacija, nabacane gluposti, vjestacko kulturno uzdizanje ne idu ruku pod ruku. Apsolutno nemojte gledati ovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline CSInvestigator

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5720 : 05.08.2012. 22:30:37 »
Underworld: Awakening (2012) - http://www.imdb.com/title/tt1496025/

Smooooooooooooooor... Ovaj film uopšte nema radnju  ;D 1. i 3. deo su mi bili ok, ali ovaj je užas... Jeste bio za relaksaciju pošto ti ne treba ni gram mozga da pratiš i volim malo SF-a, akcionih scena, ovo-ono, ali me je smorio iako traje nekih sat i 20 minuta  :D Izgubio je i onaj mračni element, sad samo skaču i ripaju na usporenom snimku  rofl


We Bought a Zoo (2011) - http://www.imdb.com/title/tt1389137/

Konačno da odgledam i ovo  kokicekola Baš porodični film, prijalo mi je što nije prisutan nijedan "obavezni" element današnjih filmova, nema nasilja, akcije, seksa, 3D efekata, samo čista drama/komedija sa realnim likovima i prelepim životinjama (tigrovi su prelepi)  :) I naravno Nešin sjajan prevod...  clapp Može 7/10  :)


Sherlock Holmes: A Game of Shadows (2011) - http://www.imdb.com/title/tt1515091/

Ah, kakvo razočarenje!  :ccc: Malo mi je falilo da počnem da premotavam pojedine delove... Dosadan scenario sa dosadnim likovima i uz manje iznenađenja prilikom "rekonstrukcije zapažanja" od prvog dela i previše preterivanja... Jedino mi je scena sa konjima bila fenomenalna  rofl Kraj (tj. umalo kraj) uopšte nije ostavio utisak, nikakav...Za mene totalni promašaj... 5/10


Amores Perros (2000) - http://www.imdb.com/title/tt0245712/

F E N O M E N A L A N   F I L M!  clapp

Sledeći na repertoaru je 21 gram, dok mi se skidaju Vavilon i Biutiful od istog režisera  :)


The Ledge (2011)  - http://www.imdb.com/title/tt1535970/

Ja sam, nažalost, prvo pogledala trejler koji je bukvalno ceo film prepričao za 2 minuta... S obzirom na to, već sam okvirno znala zaplet i rasplet, tako da sam jedino uživala u raspravama oko vere... Nisam oduševljena, od mene 6/10...
Citat:
(20:41:49) King_Eric: ja sam tvrdoglava budaletina B)

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5721 : 07.08.2012. 19:44:05 »
American Reunion

http://www.imdb.com/title/tt1605630/



moglo je i bolje...

ocjena 6/10

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5722 : 07.08.2012. 23:53:55 »


U divljinu. Auh, jbno moćan film!! :o Na trenutke dosadan, ali sveukupni utisak i priča zaslužuju 9/10. clapp Pauzirao sam nekoliko puta, jer me je terao na razmišljanje. I nisam očekivao onakav kraj. Naravno, preporuka. smileyNO1


Sad sam skinuo Nedodirvljive da pogledam.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5723 : 08.08.2012. 00:35:27 »
Napokon, bajodero, napokon  smileyNO1

A nedodirljivi su najbolji film godine  :)

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5724 : 08.08.2012. 04:17:45 »
U duhu OI... Odličan dokumentarac.


Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5725 : 08.08.2012. 04:26:46 »
Napokon, bajodero, napokon  smileyNO1

A nedodirljivi su najbolji film godine  :)

Ubedljivo najbolji!  smileyNO1
Kome god da sam preporucio taj film svi su bili odusevljeni  :)
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5726 : 08.08.2012. 16:24:59 »
Moracu ponovo da pogledam Into the wild. Ja sam ga gledao ranije. Secam se da mi nije legao najbolje. Verovatno nisam bio raspolozen za dokumentarce... Ako sam nesto primetio to je da ste ga ishvalili u zadnje vreme.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5727 : 08.08.2012. 19:28:58 »
Pa i nije dokumentarac. Film je na trenutke dosadan ali je odlican pogotovo kraj filma

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5728 : 09.08.2012. 03:15:31 »
Igre gladi (1)



http://www.imdb.com/title/tt1392170/

pilično dobro no uprkos 134min radnje + 10min odjave nije dovoljno dobro da bi se shvatilo
(vražija superiornost knjige)

ako ste pročitali knjigu pogledajte, ako niste - pročitajte ju makar vam se film i ne svidi.
(nije debela  :P, knjiga naravno)


HD odličan, zvuk daje zanimljivog posla subwooferu

« Zadnja izmjena: 09.08.2012. 03:17:47 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5729 : 09.08.2012. 10:29:31 »
baš sam i ja odgledo juče. prilično mi slab film, knjiga je puno bolja. u knjizi mi je mnogo bolje opisana radnja tijekom samih Igara, a u filmu mi je dobra prva polovica, do početka Igara. na momente me kadrovi podsjećali na egzistencijalnu dramu, a drmusanje kamere skroz nepotrebno. ali bolje ovo nego vampiri.
neka navučena šestica.

Tags: