Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1380397 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5310 : 09.05.2012. 18:19:14 »


Napokon sam ga pregledao i ostao sam sokiran koliko je film poseban i vrhunski snimljen  clapp

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5311 : 10.05.2012. 18:40:07 »


Polisse (2011)

Dobar film. Prikazuje veliki problem današnjeg modernog drušatva. Problem pred kojim ne treba zatvarati oči.
iShare, noProfit


Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5312 : 10.05.2012. 18:45:03 »


Polisse (2011)

Dobar film. Prikazuje veliki problem današnjeg modernog drušatva. Problem pred kojim ne treba zatvarati oči.

ako ga uspijem pronaći gledam ga ziher, tražio sam ga prije nekog vremena ali nula bodova  :ne-zna


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5313 : 10.05.2012. 18:52:28 »
poslao sam ti na PM, RS domaćin, singl link, nije u RAR-u. spucaj preko nekog generatora..
iShare, noProfit


Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5314 : 10.05.2012. 21:24:16 »
  The Avengers (2012)

Po meni – iznad proseka superherojskih filmova.
A čak me je jednom i nasmejao ;D





I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline ek

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 460
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5315 : 10.05.2012. 21:48:11 »
  The Avengers (2012)

Po meni – iznad proseka superherojskih filmova.
A čak me je jednom i nasmejao ;D



Jesi li ga gledao u Kinu u 3D i ako jesi vrijedi li gledati u 3D?

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5316 : 10.05.2012. 21:53:17 »
U kinu. 3D izgleda baš-baš lepo, ali mi odvraća pažnju od radnje.
A opet, možda mi nedostaje prakse u gledanju takvog materijala... do juče sam bio 3D đana ;D




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5317 : 10.05.2012. 22:14:21 »
do juče sam bio 3D đana ;D

Ja sam još uvek. ;D Jbg, nema se prilike, vremena, love, a i nikako da prikažu nešto što bi me vuklo da pogledam. A baš me zanima da vidim kako to izgleda. :)

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5318 : 10.05.2012. 23:53:28 »


Loverboy (2011)

Ne da me film ubio, nego me satrao. Davio sam se sa njim cirka sat vremena, dalje nisam mogao.

Kreće na Cinemax-u za koji minut ovo
Spoiler for Hiden:
valjda budem sa Poljacima imao više sreće. Rumun me umorio jako.
iShare, noProfit


Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5319 : 11.05.2012. 02:04:16 »
Blade Runner



6/10

Tek sad sam pogledao film i mogu reci da mi nije nista posebno. I zato bih zamolio nekog da mi objasni u cemu se ogleda ,toliko puta hvaljena, genijalnost ovog filma?

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5320 : 11.05.2012. 03:10:30 »
@petko & Dakyorlando:
Zavisi šta gledate. Ja iza sebe imam samo tri 3D-a: Narnija 3: Putovanje Namjernika zore, Tron 2: Legacy i Ratovi zvijezda 1: Fantomska prijetnja. Meni su Narnija i Ratovi zvijezda bili odlični, a Tron samo u onim "bombastičnim" scenama, inače ima dijelova za koji je 3D potpuno nepotreban (a kasnije mi je jedan drug rekao da se oni mogu gledati i bez naočala, jer zapravo i nisu snimani u 3D-u!).
Ali, po riječima jedne moje prijateljice (a njenom ukusu fakat vjerujem), sve je ovo ništa u poređenju s Avatarom. Ja sam bio bilmez pa ga propustio dok je igrao u kinu, a ona mi kaže da poslije njega svaki 3D izgleda "blijedo".

@dark horse:
Jesi pažljivo gledao film? Voliš li SF?
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5321 : 11.05.2012. 03:10:59 »
To ti je jedan od onih filma koji su u vrijeme izlaska dočekani na nož. The Thing i Runner su tada bili strašno kritizirani filmovi, ali s vremenom kao i mnogi ostali filmovi, stekli su kultni status i danas se smatra kao jedan od najboljih sf filmova kao i the thing u horor žanru.

Ili ga voliš ili ga mrziš. Zadnja scena na krovu sa Rutgerom i njegovim prikazom kao "čovjeka", bijelim golubom, kiše, te odličnom glazbom Vangelisa zbilja je taj film i ugođaj svela na viši nivo i dala mu puno više dimenzija.

Svakako bi se trebalo pročitati knjigu Sanjaju li androidi električne ovce Philipa K. Dicka po kojoj je i snimljen film. Zapravo se knjiga i film odlično nadopunjuju jer knjiga se ipak razlikuje od filma i daje filmu jednu novu dimenziju i obrnuto.

Mogao bih plakati kada replikant kaže "I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in the rain."

Time to die  :(

Najzanimljivi dio filma je pitanje "je li Deckard replikant?". Blade Runner je depresivan, anti-američki film nastao u vrijeme Reaganovske Amerike kada je njegova slika krasila pozadinu kadra čak i u filmovima kao što su Američki Ninja. Nije niti čudo da taj film tada nije bio ništa, a danas je to što jest. Kritika vjerojatno nikad nije bila tako u krivu kao glede Runnera kad je tek izašao, ali s vremenom su shvatili s kakvim remek djelom imaju posla pa je kao takav danas i priznat... nazvao bi ovaj film metaforički kao Picassov "film", treba ga shvatiti u dubinu a ne samo površinski. Ne mislim na tebe da ga nisi shvatio, ali to je takav film.  ;)


Za mene će taj film uvijek ostati remek djelo. Jedan od najvećih kultova u filmskoj industriji. No, naš onu staru "ukusi su različiti"  ;D


Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5322 : 11.05.2012. 04:06:48 »
Zato sam i pitao. I ja volim ozbiljne i pomalo art (rijetke u potpunosti art) filmove. I bas sam od ovog ocekivao puno vise. Pazljivo sam ga gledao i nista ,osim muzike, i djelomicno zavrsne scene nije ostavilo neki poseban utisak na mene. Mozda je i to uticalo na mene, sto mi je prica prezvakana, i koju sam gledao u vise filmova??
Spoiler for Hiden:
Ubijanje lika koji je stvorio "Frankestajna". a u stvari stvaralac je istinski "Frankestajn". Ne postojanje granice izmedju dobra i zla. Sumnja u Forda od pocetka filma da je replikant. Da nema pobjednika na kraju i da su svi ustvari porazeni...itd.
Cak mi se vise svidio, ako gledamo sa te dublje strane, The Man from Earth iako ni on nije puno bolji. Ali kao sto rece ukusi su razliciti.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5323 : 11.05.2012. 07:57:50 »
Ali, po riječima jedne moje prijateljice (a njenom ukusu fakat vjerujem), sve je ovo ništa u poređenju s Avatarom. Ja sam bio bilmez pa ga propustio dok je igrao u kinu, a ona mi kaže da poslije njega svaki 3D izgleda "blijedo".

Avatar ima najbolji 3D do sada, ali je film tanak, bar meni. Dok Avengersi imaju solidan 3D, ali pred kraj filma počinje malo da brljavi, kada krene žešća akcija kadrovi se prebrzo smenjuju i smeta pri gledanju u 3D. Bolje ga je odgledati u 2D varijanti.
« Zadnja izmjena: 11.05.2012. 07:59:38 Posthuman »
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5324 : 11.05.2012. 08:22:35 »
A baš me zanima da vidim kako to izgleda. :)

Upravo zato sam i pogledao, inače bih lako ove osvetnike ostavio i za sledeću godinu.
Mogu ti reći da me je 3D prikaz mnogo više impresionirao kad su mi ljubazni prodavci tehnomanije pokazali nove LG televizore koji imaju tu mogućnost. Da sam imao kojih 80 hiljadarki više u džepu i 80% manje samokontrole, odmah bih kešnuo jedan novi sa sedam pari gratis naočara  8)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5325 : 11.05.2012. 12:12:16 »
Coriolanus (2011)



http://www.imdb.com/title/tt1372686/

koja je ovo meni bila glupost, odustao nako 15 min.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5326 : 11.05.2012. 21:06:58 »
Blade Runner



6/10

Tek sad sam pogledao film i mogu reci da mi nije nista posebno. I zato bih zamolio nekog da mi objasni u cemu se ogleda ,toliko puta hvaljena, genijalnost ovog filma?

Zločin brate, ovo je zločin..  :P :D

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5327 : 11.05.2012. 21:14:38 »
Vjeruj da me je malo sramota sto mi se nije svidio. Puno sam filmova pogledao i ne znam kako mi je ovaj promakao. i dugo sam se spremao da ga gledam. cekao sam i pravo raspolozenje i pravi trenutak i na kraju....

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5328 : 12.05.2012. 18:14:32 »
Vjeruj da me je malo sramota sto mi se nije svidio. Puno sam filmova pogledao i ne znam kako mi je ovaj promakao. i dugo sam se spremao da ga gledam. cekao sam i pravo raspolozenje i pravi trenutak i na kraju....

Ma šalim se ja, sve je u redu  smileyNO1 Pa recimo, ima nekoliko Hičkokokovih filmova, u kojima je po meni on apsolutno ubio atmosferu, smoriš se dok sve pogledaš. Ali opet, nemamo svi isti ukus. Tako da, samo naprijed..

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5329 : 12.05.2012. 19:10:50 »
@petko & Dakyorlando:
Zavisi šta gledate. Ja iza sebe imam samo tri 3D-a: Narnija 3: Putovanje Namjernika zore, Tron 2: Legacy i Ratovi zvijezda 1: Fantomska prijetnja. Meni su Narnija i Ratovi zvijezda bili odlični, a Tron samo u onim "bombastičnim" scenama, inače ima dijelova za koji je 3D potpuno nepotreban (a kasnije mi je jedan drug rekao da se oni mogu gledati i bez naočala, jer zapravo i nisu snimani u 3D-u!).
Ali, po riječima jedne moje prijateljice (a njenom ukusu fakat vjerujem), sve je ovo ništa u poređenju s Avatarom. Ja sam bio bilmez pa ga propustio dok je igrao u kinu, a ona mi kaže da poslije njega svaki 3D izgleda "blijedo".
Odgledao sam nekoliko 3Dova, ali sam takođe propustio Avatara. Zasad mi je najbolji utisak ostavio Titanik 3D. Izašao sam iz Arena cineplexa kao da sam preživeo brodolom.  ;D

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5330 : 12.05.2012. 19:16:22 »
@petko & Dakyorlando:
Zavisi šta gledate. Ja iza sebe imam samo tri 3D-a: Narnija 3: Putovanje Namjernika zore, Tron 2: Legacy i Ratovi zvijezda 1: Fantomska prijetnja. Meni su Narnija i Ratovi zvijezda bili odlični, a Tron samo u onim "bombastičnim" scenama, inače ima dijelova za koji je 3D potpuno nepotreban (a kasnije mi je jedan drug rekao da se oni mogu gledati i bez naočala, jer zapravo i nisu snimani u 3D-u!).
Ali, po riječima jedne moje prijateljice (a njenom ukusu fakat vjerujem), sve je ovo ništa u poređenju s Avatarom. Ja sam bio bilmez pa ga propustio dok je igrao u kinu, a ona mi kaže da poslije njega svaki 3D izgleda "blijedo".
Odgledao sam nekoliko 3Dova, ali sam takođe propustio Avatara. Zasad mi je najbolji utisak ostavio Titanik 3D. Izašao sam iz Arena cineplexa kao da sam preživeo brodolom.  ;D

Meni je to bilo nikakvo iskustvo... doduše, žena me odvela na silu, a i popizdeo sam kad je počela da plače, ali stvarno mi je bilo bezveze.

Isto mi je žao što nisam gledao Avatara u 3D varijanti, sve koje znam da su ga gledali u 3D, bili su oduševljeni
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline ek

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 460
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5331 : 12.05.2012. 19:57:21 »
A baš me zanima da vidim kako to izgleda. :)

Upravo zato sam i pogledao, inače bih lako ove osvetnike ostavio i za sledeću godinu.
Mogu ti reći da me je 3D prikaz mnogo više impresionirao kad su mi ljubazni prodavci tehnomanije pokazali nove LG televizore koji imaju tu mogućnost. Da sam imao kojih 80 hiljadarki više u džepu i 80% manje samokontrole, odmah bih kešnuo jedan novi sa sedam pari gratis naočara  8)
U mene prijatelj to uzeo i ja otišao da vidim em mi nije ispalo ko u kinu ( možda zato što nosim i naočale, kratkovidan sam, sa cilindrima ali to mi u kinu nije smetalo ) em što nismo donijeli dobar film. Naime skinuo sam film Priest ali na televiziji ide pogrešan ton tj pored orginalnog tona čuje se i neko objašnjenje tipa "dva čovjeka stoje i gledaju u mjesec". Dok na kompjuteru ide pravi ton.
Tako da me LG 3D malo razočarao.

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5332 : 12.05.2012. 20:06:07 »
Meni je to bilo nikakvo iskustvo... doduše, žena me odvela na silu, a i popizdeo sam kad je počela da plače, ali stvarno mi je bilo bezveze.

Isto mi je žao što nisam gledao Avatara u 3D varijanti, sve koje znam da su ga gledali u 3D, bili su oduševljeni
Ozbiljno  :o meni su scene šetanja po brodu i pucanja moćne. Trenutno mi je on prvi na listi, jednostavno ni sa jednim drugim nisam bio nešto oduševljen.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5333 : 12.05.2012. 20:25:09 »
Odgledao u 3d Avatara, Wrath of Titans i sad Avengere, i Avatar je na prvom mestu, pa dosta mesta prazno, pa onda ova dva...

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5334 : 12.05.2012. 22:47:36 »
Dark Shadows (2012)

Premoćan film. Još jednom Burton has done it wonderfully. Glumci odradili odličan posao, priča tak-tak, ali atmosfera je fenomenalna.  smileyNO1

Jedva čekam počet prevoditi.  ;D

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5335 : 12.05.2012. 22:51:41 »
Dobar film, kraj je zanimljiv i vjerojatno će biti nastavaka. Eva Green me pozitivno iznenadila  ;D

Offline edo6

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 283
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5336 : 12.05.2012. 22:53:42 »
The Woman in Black - http://www.imdb.com/title/tt1596365/
Prvih cca 45min preloše, dva puta sam zaspao, a onda preporod :D
Nekoliko strašnih scena i neočekivan kraj  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5337 : 12.05.2012. 23:16:54 »
Pogledaj rađe original http://www.imdb.com/title/tt0098672/

Offline edo6

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 283
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5338 : 12.05.2012. 23:20:19 »
Budem, hvala :)

Pogledao sam i Hugo - http://www.imdb.com/title/tt0970179/

Odličan, Scorsese opet izdominirao  clapp clapp

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5339 : 13.05.2012. 01:29:35 »
Ma jel se zajebavaš. Šta je dobro u tom Hugu, dosada živa.

Tags: