Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1380209 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5220 : 11.04.2012. 10:58:31 »
Bitno je ko radi film i u koju svrhu, budzet je manje bitan... Holivud je na "losem" glasu zbog tih filmova za zabavu koji uglavnom ispadnu ogromne gluposti.
Da, i jedna vrlo bitna stvar kod studijskih filmova je koliku slobodu imaju oni koji prave film.
Ne samo zbog toga, Hollywood je i na lošem glasu zbog tipova kojima je cilj samo pljuvati po američkim filmovima jer misle kako su sva sranja, a onda diže europsku kinematografiju u nebesa. ne mislim na tebe tu, Šubi  ;)

Takvi tipovi, a ima ih dosta su oni koji pažljivo biraju filmove pa tako ne mogu vidjeti kakva sranja i Europska kinemtografija ima, a bome ih ima puno  :)

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5221 : 11.04.2012. 11:07:18 »
Ima i previse sranja...
a to sam i ja primetio, da ima puno likova koji pljuju po Amerima, kao bolji su Evropski od Holivudskog sranja, a uglavnom ni ne pogledaju filmove koje pljuju ili ih pljuju samo da bi ispali drugaciji u drustvu  :facepalm
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5222 : 11.04.2012. 11:13:55 »
Da imalo išta znate o švedskoj kinematografiji nebi pisali tako. Malo sam upućeniji od vas u ovom slučaju..

Upućen si kao što je i moja baba upućena u dešavanja na Madagaskaru.

Za tvoju baku zaista ne znam, ali šta ako ti kažem da sam rođen u Švedskoj? Da mi je švedski maternji, da sam tamo živio (i uskoro se vraćam)? Prvo skočiš, pa kažeš hop, naravno bez nervoze drugar, jer to loše utiče na nervni sistem.  smileyNO1

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5223 : 11.04.2012. 11:23:40 »
Da imalo išta znate o švedskoj kinematografiji nebi pisali tako. Malo sam upućeniji od vas u ovom slučaju..

Upućen si kao što je i moja baba upućena u dešavanja na Madagaskaru.

Za tvoju baku zaista ne znam, ali šta ako ti kažem da sam rođen u Švedskoj? Da mi je švedski maternji, da sam tamo živio (i uskoro se vraćam)?

Kakve veze ima to što si rođen u Švedskoj sa poznavanjem skandinavske kinematografije? Koliko smešan odgovor.  :facepalm To što možda poznaješ njihov jezik, ne znači automatski da se razumeš i u film.
Nema nervoze druže, samo ti govorim da ispadaš smešan. Pozdrav.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5224 : 11.04.2012. 11:25:33 »
Po čemu ispadam smiješan? Dao sam u prošlom postu više argumenata zašto smatram da je švedski film dobar, a nerijetko bolji i od američkog.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5225 : 11.04.2012. 11:32:55 »
Citat:
Da imalo išta znate o švedskoj kinematografiji nebi pisali tako. Malo sam upućeniji od vas u ovom slučaju..

Pa na primer ovakvim izjavama ispadaš smešan u najmanju ruku. Ne sviđa mi se taj nadobudan stav.
Pročitao sam taj tvoj post i nisi izneo nikakve posebne argumente gde se vidi da si ekspert povodom švedske i skandinavske kinematografije. Postavio si dva-tri imdb linka do nekih kretenskih američkih filmova, upoređivao budžete i rekao da Šveđani imaju veći budžet pravili bi dojajne filmove. Vau, ostao sam bez teksta.

Svaka tebi čast što si rođen u Švedskoj i što govoriš njihov jezik (to si već jedno 20 puta napomenuo na ovom forumu) ali nemoj toliko da se dižeš u nebesa sa raznim nadobudnim izjavama.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5226 : 11.04.2012. 12:04:17 »
Ne dižem u nebesa, baš naprotiv. Sve što sam ja spominjao u vezi jezika, bilo je u temi "Istina o Grčkoj". U suštini, nemam ništa protiv američkog filma. Međutim, veliki dio tih filmova koji se danas prezentuju kao hitovi su u stvari golo ..... Dok Skandinavci imaju manje filmova, a opet i sa tim brojem vrlo dobro kotiraju u svjetskim okvirima. Ti ako imaš šta da kažeš što poriče moje argumente, samo naprijed, ali nemoj da pišeš postove koji nemaju veze sa temom, kao na primjer ovaj:

Citat:
Upućen si kao što je i moja baba upućena u dešavanja na Madagaskaru.

Ti ovim postom nisi ništa uradio. Nego, da se vratim na temu, kao što već rekoh, manji broj švedskih režisera je otišao u Ameriku da se dalje usavršava, to pozdravljam, ako hoće neka idu. Međutim, ovi što su ostali, rade ostvarenja isključivo za Skandinaviju, koja će se tom podneblju svidjeti. Zbog toga ni većini evropskih naroda nisu jasne neke stvari, a kamo li onima preko bare, a oni izrevoltirani što moraju gledati film sa titlovima odmah pljuju. Odrastao sam u tom sistemu pa svaki njihov film shvatam na jedan poseban način, zbog toga sam naveo te činjenice. Isto kao što Šveđanima nije jasno kako to da se na Balkanu ljudi tuku i svirepo ubijaju zbog fudbala, pokušavaju, ali nema šanse da shvate razlog, jedan banalan primjer koji mi je prvi pao na pamet.

Ako smatraš da nisam u pravu, slobodno reci gdje sam pogriješio.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5227 : 11.04.2012. 12:53:47 »
Nemam šta da poričem tvoje argumente, kad ništa specijalno nisi ni rekao. Sve ovo što si napisao je već opšte poznato, čak i ljudima koji žive van Švedske.

Nisam znao da samo u Švedskoj postoje slučajevi odnosa sa 2-3 puta starijom ženom. Nisu Šveđani izmislili toplu vodu ako naprave film o incestu, pedofiliji, gej brakovima itd. Ima npr. dosta odličnih američkih (independent) filmova o raznim socijalnim temama i problemima, da kažem životnih filmova. Naravno da tu ne spada Holivud. On je pravljen za mejnstrim publiku. Ali ako se uđe dublje u njihovu indie kinematografiju ima tu itekako kvalitenog materijala.

Naveo sam samo Amere kao primer, jer je rečeno da prave smeća od filmova, a pritom većina tih ljudi ne gleda dalje od Holivuda.
« Zadnja izmjena: 11.04.2012. 12:59:15 Posthuman »
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5228 : 11.04.2012. 13:06:55 »


We Bought a Zoo (2011)  8/10

Odličan, opuštajući film.. Super priča uz vrlo dobru glumu.. Plus, jako mi se svidjela glazba u filmu... Kraj je baš lijepo upakiran, i dosta emotivan... I naravno, Nešin prijevod, kapa dolje majstore... clapp

Offline Snake

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 96
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5229 : 11.04.2012. 14:17:15 »
Šubi dubi, govorimo samo za ovaj film. Ne pričamo o švedskoj kinematografiji. Ja barem ne pričam. Skandinavska kinematografija mi je jedna od najboljih što se tiče Europe. Pogotovo Švedska i Norveška.

Znam.

Mnogo los kasting, ali vazno je da je iz Evrope, sve iz Evrope je maestralno delo

On ne priča samo o ovom filmu, već se on usudio da generalizuje sve filmove iz Evrope, ovo je gore naravno, sarkazam.

Znaš kako kažu, nama gore koji smo u SWE ne smiješ dirati 2 stvari, kralja (i čitavu monarhiju) i kinematografiju.  :no-no Kao prvo, kakva je to paralela sa američkim filmom? To su 2 dijamentalno suprotne stvari, koje se totalno razlikuju. Dovoljno je usporediti budžete, kakvo je englesko govorno područje (375 miliona kojima je to prvi jezik) i švedsko (10 miliona), ima tu još mnogo stvari..

Kod američkog filma od 10 ostvarenja, brojčano 2-3 se mogu gledati i jedan je pogodio poentu. Ostalo je šit na kvadrat koji se zabravlja nakon prvog gledanja. Šveđani (a i svi Skandinavci) prave prilično dobre filmove, ali se to može porediti jedino sa evropskim filmom i njima sličnim svjetskim produkcijama. Malo mi je glupo porediti film koji je imao budžet 13 miliona dolara sa filmom koji je imao budžet 90 miliona dolara. Ja se mogu kladiti u oba gornja ekstremiteta da kada bi Švedima dali te pare, oni bi napravili troduplo bolji film. Naravno, ja ovom rečenicom ne umanjujem Finčerov film. Pa "Sveti Georgije Ubiva Aždaju", film koji se zaboravi nakon jednog gledanja je imao budžet 5 miliona eura (6.5 miliona dolara)! A da ne govorim o tome da Ameri bježe glavom bez obzira kada vide da je film sa prevodima. Nažalost Švedi prave filmove prije svega za njih, koji su njima lako razumljivi. Zato sam često nailazio ovdje a i na drugim balkanskim sajtovima na rečenice tipa "ja to nisam razumio, nisam shvatio itd.. " Odnos sa 2-3 puta starijom ženom, istospolni brakovi i ostale stvari. Potpuno normalno za to društvo, njihov život njihova stvar.  :)

Otišao sam u off topic, šta hoću da kažem, u odnosu na to koliko se ulaže u Skandinavce, oni prave više nego dobre filmove kada se uzme prosjek. Pa najveći šitovi holivuda, kao na primjer OVAJ, imaju 2-3 puta veći budžet on najskupljeg švedskog filma ikada, OVAJ.

Dobro ti sad vadis jednu recenicu iz konteksta da bi nesto dokazao ali ja to nisam rekao. Poenta je u tome da ljudi misle sve sto dodje iz Evrope je maestralno delo a sve iz Amerike trash, vrte jednu pricu godinama zato sto je to sada in a pritom u zivotu nisu pogledali pet evropska filma, to je isto kao sto tipicni americki tinejdzer misli da je sve u Evropi bolje a pritom misli i da se Kanada nalazi preko okeana  :\)

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5230 : 11.04.2012. 19:37:54 »
Dobro ti sad vadis jednu recenicu iz konteksta da bi nesto dokazao ali ja to nisam rekao. Poenta je u tome da ljudi misle sve sto dodje iz Evrope je maestralno delo a sve iz Amerike trash, vrte jednu pricu godinama zato sto je to sada in a pritom u zivotu nisu pogledali pet evropska filma, to je isto kao sto tipicni americki tinejdzer misli da je sve u Evropi bolje a pritom misli i da se Kanada nalazi preko okeana  :\)

Nemam šta dokazivati, kada znam da sam u pravu, a to sam potvrdio argumentima. Gdje ima dima ima i vatre, kažete vi. Nije to slučajno tako, naravno nije svako ostvarenje iz Evrope maestralno djelo, ali su u prosjeku, kada se svi filmovi saberu, bolj u odnosu na Amerikance. I oni imaju dobrih filmova, ali im mrlju na filmografiju ostavljaju ŽNJ ostvarenja na koje se troše ogromne sume novca, a na drugoj strani svijeta neko sa 1/10 tog novca napravi hit, istinski hit, a ne instant blockbuster koji se zaboravi nakon 2 dana.

Nemam šta da poričem tvoje argumente, kad ništa specijalno nisi ni rekao. Sve ovo što si napisao je već opšte poznato, čak i ljudima koji žive van Švedske.

Nisam znao da samo u Švedskoj postoje slučajevi odnosa sa 2-3 puta starijom ženom. Nisu Šveđani izmislili toplu vodu ako naprave film o incestu, pedofiliji, gej brakovima itd. Ima npr. dosta odličnih američkih (independent) filmova o raznim socijalnim temama i problemima, da kažem životnih filmova. Naravno da tu ne spada Holivud. On je pravljen za mejnstrim publiku. Ali ako se uđe dublje u njihovu indie kinematografiju ima tu itekako kvalitenog materijala.

Naveo sam samo Amere kao primer, jer je rečeno da prave smeća od filmova, a pritom većina tih ljudi ne gleda dalje od Holivuda.

Kao prvo nemoj stavljati pedofiliju i gej brakove jer to nikako nije isto, kao nebo i zemlja. Što se drugog dijela posta tiče, pročitaj moj odgovor iznad, dao sam odgovor. Nisam rekao da svi američki filmografi prave smeće od filmova, već da veliki broj filmova koji se reklamira, u koji se ulaže ne ostvare nikakav uspjeh, a neko sa 1/10 tog novca napravi čudo. Švedska kinematografija je tako postavljena da samo najbolji opstaju. U Americi gospodin Filips snimi Hangover, nakopi se para da može živjeti cijeli život lagodno, ali ne odustaje od novca i izdaje 2 dio, već sad ima planove za 3, a neki govore da će biti i 4. On se bogati na staroj slavi prvog filma, a serijal se skrnavi i propada.

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5231 : 11.04.2012. 20:33:19 »
Šveđanima nije jasno kako to da se na Balkanu ljudi tuku i svirepo ubijaju zbog fudbala, pokušavaju, ali nema šanse da shvate razlog, jedan banalan primjer koji mi je prvi pao na pamet.

Meni, koji sam sa Balkana, to nije jasno. :)

Kad kreneš u Švedsku, povedi i mene, molim te. Jeste da stremim ka zapadnijim zemljama, ali i Švedska je OK. ;D

(sorry za ot)

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5232 : 11.04.2012. 20:34:07 »
Istina je da 80% niskobudžethig američkih filmova ne liči na film, amaterizam do bola. Što nije slučaj sa evropskim.
Ja lično nikad i nisam bio fan evropskih filmova, ali u zadnje vreme sam postao, uglavnom zbog francuske i skandinavske kinematografije.
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5233 : 11.04.2012. 21:56:21 »
Šubi ti opet pričaš o Holivudskoj produkciji, a ja govorim o američkoj nezavisnoj kinematografiji koja je poprilično kvalitetna ako znaš šta treba da tražiš.
Očigledno od njihovih filmova 90% gledaš ono što izađe iz Holivudskih studija, to sam video i po filmovima koje si postavljao na ovoj temi. I opet pričaš ono što već i ptice na grani znaju, pa normalno da će režiseri iz Holivuda da zgrću brdo love na recikliranim temama, nastavcima filmova i rimejkovima kada ima publike koja to guta, to nije ništa novo, niti si rekao neku novost.

Spomenuo sam pedofiliju i gej brakove jer takve i slične teške socijalne teme nisu samo obrađene u skandinavskim filmovima, niti je potrebno da živiš u tim zemljama da bi eto "skontao" film kako ti kažeš.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5234 : 11.04.2012. 22:03:56 »
Posthuman je u pravu... Svi gledaju američki film kroz prizmu Hollywooda, a to nije to... Tu ni redatelji ni scenaristi nemaju slobodu kao oni nezavisni. Drugi je problem što takvi filmovi teško pronalaze put do nas.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5235 : 11.04.2012. 22:08:11 »
Subi, odgledaj Man from the Earth pa reci misljenje. Kad god gledam neki evropski film ja i pre pocetka spustim ocekivanja, ne ocekujem previse i uzivam.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5236 : 11.04.2012. 23:11:18 »
Ameri "guše" svoje "nezavisne" sa tim pop-corn i Coca-Cola/Pepsi filmovima. To je bez pogovora. Sa druge strane, ja eto imam taj Cinemax kući na raspolaganju, i jedan i drugi HBO Adria mu nisu ni blizu. Imao sam prilike da pogledam dosta dobrih "nezavisnih" od amera. A drugi "izvor", pričam o legalnim, izvorima, nemaš. Ima ponuda na Netu, al jako se malo ljudi bavi time, Misija nemoguće ima X ripova, X scena je ripalo, jebavalo, prevoda na latinici/ћирилици, štampani, pisani, prekucani, engleskih verzija X, sihronizovano na X jezika.. dok kod ovih filmova to nema, nažalost. Evropa daje dobar izbor filmova, bar meni nije bitno dal je skandinavac, dal je farncuz, dal dolazi iz zemalja beneluksa ili regiona.. ako je film kvalitetan, ja ću ga hvaliti uvek i preporučit svima.
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5237 : 12.04.2012. 00:11:40 »
Nemam šta dokazivati, kada znam da sam u pravu, a to sam potvrdio argumentima. Gdje ima dima ima i vatre, kažete vi. Nije to slučajno tako, naravno nije svako ostvarenje iz Evrope maestralno djelo, ali su u prosjeku, kada se svi filmovi saberu, bolj u odnosu na Amerikance. I oni imaju dobrih filmova, ali im mrlju na filmografiju ostavljaju ŽNJ ostvarenja na koje se troše ogromne sume novca, a na drugoj strani svijeta neko sa 1/10 tog novca napravi hit, istinski hit, a ne instant blockbuster koji se zaboravi nakon 2 dana.
Hm, ni u prosjeku nisu bolji  :)

EDIT: zar ti nisi tražio preporuku za Švedski film prije koji mjesec. Da, jesi http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,580.msg239650.html#msg239650

Malo mi čudno to, al ok  ;D
« Zadnja izmjena: 12.04.2012. 00:13:16 Mulder »

Offline Snake

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 96
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5238 : 12.04.2012. 01:21:51 »
Nemam šta dokazivati, kada znam da sam u pravu.

Sa ovomo recenicom mozemo da zavrsimo raspravu, sto rece neko malopre prosvetlio si nas   smileyNO1

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5239 : 12.04.2012. 02:10:26 »

Nemam šta dokazivati, kada znam da sam u pravu, a to sam potvrdio argumentima. Gdje ima dima ima i vatre, kažete vi. Nije to slučajno tako, naravno nije svako ostvarenje iz Evrope maestralno djelo, ali su u prosjeku, kada se svi filmovi saberu, bolj u odnosu na Amerikance. I oni imaju dobrih filmova, ali im mrlju na filmografiju ostavljaju ŽNJ ostvarenja na koje se troše ogromne sume novca, a na drugoj strani svijeta neko sa 1/10 tog novca napravi hit, istinski hit, a ne instant blockbuster koji se zaboravi nakon 2 dana.


Tu grijesis. Neko na drugoj strani svijeta ne napravi bolji film sa 1/10 novca koji se potrosi na ŽNJ film, kako ih ti zoves. Zato sto njima nije cilj da neko pamti film, vec da zaradi na njemu. Koji je to svedski film zaradio vise od nekog holivudskog blockbustera koji je odmah po izlasku popljuvan? Nijedan. Zato sto je njihov cilj da donesu zaradu, i ako je donose onda je cilj ispunjen i napravit ce jos deset istih ako ce i dalje donositi zaradu.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5240 : 12.04.2012. 21:47:44 »

Nemam šta dokazivati, kada znam da sam u pravu, a to sam potvrdio argumentima. Gdje ima dima ima i vatre, kažete vi. Nije to slučajno tako, naravno nije svako ostvarenje iz Evrope maestralno djelo, ali su u prosjeku, kada se svi filmovi saberu, bolj u odnosu na Amerikance. I oni imaju dobrih filmova, ali im mrlju na filmografiju ostavljaju ŽNJ ostvarenja na koje se troše ogromne sume novca, a na drugoj strani svijeta neko sa 1/10 tog novca napravi hit, istinski hit, a ne instant blockbuster koji se zaboravi nakon 2 dana.


Tu grijesis. Neko na drugoj strani svijeta ne napravi bolji film sa 1/10 novca koji se potrosi na ŽNJ film, kako ih ti zoves. Zato sto njima nije cilj da neko pamti film, vec da zaradi na njemu. Koji je to svedski film zaradio vise od nekog holivudskog blockbustera koji je odmah po izlasku popljuvan? Nijedan. Zato sto je njihov cilj da donesu zaradu, i ako je donose onda je cilj ispunjen i napravit ce jos deset istih ako ce i dalje donositi zaradu.

Znam, ali kada nam sedma umjetnost postane asocijacija na zelene novčanice i profit, tu sve staje, a niko da se opameti. Naravno ne svi, jer još uvijek i u Holivudu postoje režiseri koji bar pokušavaju balansirati koliko toliko sa 2 stvari koje odudaraju, kvalitetan film - novac, pritisci od strane izdavača.

Nemam šta dokazivati, kada znam da sam u pravu, a to sam potvrdio argumentima. Gdje ima dima ima i vatre, kažete vi. Nije to slučajno tako, naravno nije svako ostvarenje iz Evrope maestralno djelo, ali su u prosjeku, kada se svi filmovi saberu, bolj u odnosu na Amerikance. I oni imaju dobrih filmova, ali im mrlju na filmografiju ostavljaju ŽNJ ostvarenja na koje se troše ogromne sume novca, a na drugoj strani svijeta neko sa 1/10 tog novca napravi hit, istinski hit, a ne instant blockbuster koji se zaboravi nakon 2 dana.
Hm, ni u prosjeku nisu bolji  :)

EDIT: zar ti nisi tražio preporuku za Švedski film prije koji mjesec. Da, jesi http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,580.msg239650.html#msg239650

Malo mi čudno to, al ok  ;D

Po čemu? Tražio sam da vidim ima li šta novo (2011/12) a da je scena izbacila, znam kako kotiraju filmovi, međutim neki se pojavi na internetu u dobrom kvalitetu mjesec nakon premijere, a na neke druge se čeka i po godinu dana, a ne stignem popratiti sve. Zbog toga.

Nemam šta dokazivati, kada znam da sam u pravu.

Sa ovomo recenicom mozemo da zavrsimo raspravu, sto rece neko malopre prosvetlio si nas   smileyNO1

Pročitaj ti još jednom tu rečenicu u punom kontekstu (ne sjeckaj na pola), siguran sam da ćeš razumjeti šta sam htio reći.


Offline CSInvestigator

  • Ex prevoditelj
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 20
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5241 : 12.04.2012. 22:22:41 »
U svakoj kinematografiji postoje dobri i loši filmovi, ne možete generalizovati... A što se evropskih filmova tiče, do nas nekako (skoro) uvek dolaze oni bolji, tj. uglavnom se na netu mogu naći samo filmovi koji su popularni u tim zemljama i koji su se na osnovu kvaliteta probili na tržištu, a američkih ima za izvoz, postoji 10 vrsta ripova svakog filma koji je izašao na njihovim prostorima, s obzirom da u Americi mesečno izađe filmova koliko za 2 godine u nekim zemljama, pa ne možemo ni očekivati da su svi sjajni... Možda se zato stiče utisak da su evropski bolji...
Citat:
(20:41:49) King_Eric: ja sam tvrdoglava budaletina B)

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5242 : 12.04.2012. 22:28:29 »


Moram da priznam, dobro odrađen posao, samo Naomi je bolje podnela ulogu. Ali, saberi, oduzmi, film je bio nepotreban. Eto makar da su sačekali da prođe koja godina... 8/10





Katastrofa.
1/10



Glup film, samo je to možda i bila namera.
Mada, nasmejo sam se nekoliko puta ;D
4/10
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5243 : 12.04.2012. 23:26:07 »

Znam, ali kada nam sedma umjetnost postane asocijacija na zelene novčanice i profit, tu sve staje, a niko da se opameti. Naravno ne svi, jer još uvijek i u Holivudu postoje režiseri koji bar pokušavaju balansirati koliko toliko sa 2 stvari koje odudaraju, kvalitetan film - novac, pritisci od strane izdavača.


Zato ih je iluzorno stavljati u isti kos i porediti jer nemaju isti cilj  ;)

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5244 : 13.04.2012. 18:07:49 »
Na cijelom forumu ovdje mi je bilo najdraze uci,uvijek je bilo dobro vidjeti koji je film dobar a koji ne,nazalost kako ste se vi poceli prepirati kao mala djeca i kako tjerate svoju silu smucilo mi se pa vise nemam zelje ne samo uci u ovu temu nego na cijeli forum zbog vase gluposti,zgadili ste mi se svi odreda,evo vec 4-5 stranica unazad citam glupa prepocuvanja zbog gluposti a i ono malo filmova sto je neko pregledao pa komentarisao izgubilo je svoju draz zbog vase prepirke

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5245 : 14.04.2012. 01:39:13 »
Nećemo više pisati o tome, vraćamo temu na stari kolosjek  :)

Offline Cata

  • Likušo!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3356
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5246 : 14.04.2012. 11:59:14 »
Na cijelom forumu ovdje mi je bilo najdraze uci,uvijek je bilo dobro vidjeti koji je film dobar a koji ne,nazalost kako ste se vi poceli prepirati kao mala djeca i kako tjerate svoju silu smucilo mi se pa vise nemam zelje ne samo uci u ovu temu nego na cijeli forum zbog vase gluposti,zgadili ste mi se svi odreda,evo vec 4-5 stranica unazad citam glupa prepocuvanja zbog gluposti a i ono malo filmova sto je neko pregledao pa komentarisao izgubilo je svoju draz zbog vase prepirke

Problem je što neki članovi još nisu upoznati s nekim ljudima na ovom forumu koji su non stop spremni na neku svađu i omalovažavanje druge osobe na bilo kojoj temi. Zato vas lijepo molim budite jači i ne dozvolite da vas uvuče u svoj isfrustrirani i ogorčeni svijet. I bilo bi dosta ispraznog blelebtanja o tome čija kinematografija je bolja. Ova tema se zove posljednji film koji ste gledali, znači recite o kojem je filmu riječ, bio on na kineskom, turskom ili  porijeklom iz Tunguzije recite nam svoje mišljenje i ocjenu dotičnog, pogledanog filma i vaša preporuka. Istodobno, ta preporuka je osobno viđenje osobe koja je taj film pogledala i vi je možete prihvatiti ili ne, ali to, također, nije razlog za svađanje i vrijeđanje. Ja iskreno volim ovu temu jer sam shvatila s kojim ljudima dijelim sličan ukus u izboru filmova, pa sada znam skinuti neki film samo kad vidim da su ih oni preporučili jer nemam vremena pratiti sve nove filmove koji izađu. Neka ova tema krene normalnim putem, a za ostala prepucavanja imate PM ili se nađite licem u lice i pametujte po cijele dane.

U ime oca i sina i Sv. Googla. Enter
I love you, not for what you are,
but for what I am, when I am with you.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5247 : 14.04.2012. 12:41:19 »



Istvud me jos nije razocarao svojim rediteljskim radom. Veoma zanimljiv film.
8/10

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5248 : 14.04.2012. 13:04:01 »
I saw the devil



Pre nego sto sam pogledao ovaj film, nista nisam znao o njemu, osim to da je horor. Skinuo ga kao takvog, ocekivajuci neke nakaze, karakondzule, anamone (sto bi rekla baka jednom mog druga  ;D), i nista od navedenog nisam dobio. Film je u principu triler, a ono sto spada pod horor su neke brutalne scene kasapljenja i mucenja. Film je realan, a prica je ta da neki psihopata ubija mlade devojke, i da je muz jedne krenuo da se osveti. To je u principu ceo film. Gluma je odlicna, medjutim film traje 150 minuta, i nema neke napetosti koja bi drzala paznju, vec je vise od polovine filma predvidivo. Ima jos nesto sto mi je bilo dosta tupavo a to je ono
Spoiler for Hiden:
juri, isprebijaj i pusti
sto se proteze kroz ceo film...


Moja ocena 6, 6.5/10
« Zadnja izmjena: 14.04.2012. 13:29:05 Maddox »

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5249 : 14.04.2012. 13:40:40 »

Pre nego sto sam pogledao ovaj film, nista nisam znao o njemu, osim to da je horor. Skinuo ga kao takvog, ocekivajuci neke nakaze, karakondzule, anamone (sto bi rekla baka jednom mog druga  ;D), i nista od navedenog nisam dobio. Film je u principu triler, a ono sto spada pod horor su neke brutalne scene kasapljenja i mucenja. Film je realan, a prica je ta da neki psihopata ubija mlade devojke, i da je muz jedne krenuo da se osveti. To je u principu ceo film. Gluma je odlicna, medjutim film traje 150 minuta, i nema neke napetosti koja bi drzala paznju, vec je vise od polovine filma predvidivo. Ima jos nesto sto mi je bilo dosta tupavo a to je ono
Spoiler for Hiden:
juri, isprebijaj i pusti
sto se proteze kroz ceo film...


Moja ocena 6, 6.5/10

Meni je film odličan i nije mi bio predvidiv... što se tiče tog dela koji ti je tupav... meni je taj deo baš dobar,
Spoiler for Hiden:
jer je hteo da ubica njegove žene što više pati, hteo je najgoru moguću osvetu i tu se i zeznuo
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Tags: