Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1380288 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5190 : 09.04.2012. 22:52:44 »
Koliko znam šesti deo ne postoji
Isto, Mr Majestik je dobar film
« Zadnja izmjena: 09.04.2012. 22:56:37 delrey »
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5191 : 10.04.2012. 01:19:27 »
Posle duzeg vremena odgledah film, i to Immortals. Film mi je prosao u nekoliko faza:
1) radovanje sto cu gledati dugo ocekivani film u HD
2) Zanimljiva prica
3) Pocinje dosada od klisea i glupe zute slike kroz ceo film (nisam znao da je nebo bilo zuto u antickoj Grckoj).
4) MPC plejer na monitoru, jer sam se uspavao na pola filma i sad moram ponovo da gledam  :facepalm



nisi docekao friedino golo dupe u HD, ja ga gledao u 3D jos kad je bio u bioskopu, jedno od vecih razocaranja u prosloj godini!

Cekaj, sta je veliko razocarenje? Film ili dupe  rofl
jedina svetla tacka filma :) smileysex

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5192 : 10.04.2012. 08:23:17 »
Posle duzeg vremena odgledah film, i to Immortals. Film mi je prosao u nekoliko faza:
1) radovanje sto cu gledati dugo ocekivani film u HD
2) Zanimljiva prica
3) Pocinje dosada od klisea i glupe zute slike kroz ceo film (nisam znao da je nebo bilo zuto u antickoj Grckoj).
4) MPC plejer na monitoru, jer sam se uspavao na pola filma i sad moram ponovo da gledam  :facepalm



nisi docekao friedino golo dupe u HD, ja ga gledao u 3D jos kad je bio u bioskopu, jedno od vecih razocaranja u prosloj godini!

Cekaj, sta je veliko razocarenje? Film ili dupe  rofl
jedina svetla tacka filma :) smileysex
Moracu da vas i tu razocaram jer to nije dupe od fride pinto nego su ga kompjuterski montirali, ima intervju gde glumica bas to naglasava.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5193 : 10.04.2012. 13:01:04 »
Midnight in Paris



http://www.imdb.com/title/tt1605783/

ništa posebno, očekivao puno puno više...

ocjena 5/10


Match Point



http://www.imdb.com/title/tt0416320/

predvidljivo...

ocjena 5/10


La cara oculta




http://www.imdb.com/title/tt1772250/

solidan film...

ocjena 6/10


Offline Snake

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 96
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5194 : 10.04.2012. 16:44:17 »
Posle duzeg vremena odgledah film, i to Immortals. Film mi je prosao u nekoliko faza:
1) radovanje sto cu gledati dugo ocekivani film u HD
2) Zanimljiva prica
3) Pocinje dosada od klisea i glupe zute slike kroz ceo film (nisam znao da je nebo bilo zuto u antickoj Grckoj).
4) MPC plejer na monitoru, jer sam se uspavao na pola filma i sad moram ponovo da gledam  :facepalm



nisi docekao friedino golo dupe u HD, ja ga gledao u 3D jos kad je bio u bioskopu, jedno od vecih razocaranja u prosloj godini!

Cekaj, sta je veliko razocarenje? Film ili dupe  rofl
jedina svetla tacka filma :) smileysex
Moracu da vas i tu razocaram jer to nije dupe od fride pinto nego su ga kompjuterski montirali, ima intervju gde glumica bas to naglasava.

E jbg niso mogao da zivis da ih ne ostavis u slatkoj zabludi  ;D

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5195 : 10.04.2012. 17:46:26 »
Girl with the dragon tatto 10/10 od mene, nisam gledao original i necu jer mi je ovaj fantastican

Offline Snake

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 96
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5196 : 10.04.2012. 20:26:10 »
Girl with the dragon tatto 10/10 od mene, nisam gledao original i necu jer mi je ovaj fantastican

Takodje ali najjaci su mi ovi snobovi koji odmah otpisuju film jer iz Holivuda, mora da je Svedski bolji, mi smo kulturna elita bla, bla, bla  :facepalm

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5197 : 10.04.2012. 20:39:54 »
tog skandinavca bi gledao na mute da se ne bih smejao tokom celog filma  ;D

Offline Snake

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 96
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5198 : 10.04.2012. 20:56:54 »
tog skandinavca bi gledao na mute da se ne bih smejao tokom celog filma  ;D

Mnogo los kasting, ali vazno je da je iz Evrope, sve iz Evrope je maestralno delo a Kum je napravljen u Narniji  ;D Ali da ne spamujemo vise  :-X

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5199 : 10.04.2012. 22:29:59 »
Ja sam 10 min odgledao i batalio, ne zbog toga što je loš, već što znam šta će sve da se desi ;D
Za tih 10 min sam primetio da radnja brže ide, što je tipični Hollywood, tako da je lošiji sigurno ;D
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5200 : 10.04.2012. 22:38:57 »
Ne moze biti losiji nikako, ali i ova dva su se nalupetala kad su napisali da je skandinavski los.  :facepalm
I to los kasting?!  ???

Pa Noomi Rapace mi je 10 puta bolja od Rooney Mare, Mara mi nikako nije legla.
Meni je za nijansu bolji Americki i to samo zbog Finchera... po meni je to ta bitna razlika.
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5201 : 10.04.2012. 22:45:29 »
E, noćas ima da odgledam celu US verziju. Drš se dobro ako bude loš
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5202 : 10.04.2012. 22:50:56 »
ovaj jedan je to rekao ja ga nisam gledao i necu. Delrey neces se pokajati  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5203 : 10.04.2012. 23:26:13 »
Američki je vjerniji iako je američki  ;D i bolji mi je. Kao što Omar kaže, zbog Finchera koji je jedan od najboljih redatelja unazad 20-ak godina. Već ima par remek djela, sjajne trilere. Mene on nikad nije razočarao  :)

Offline Snake

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 96
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5204 : 10.04.2012. 23:26:51 »
Ne moze biti losiji nikako, ali i ova dva su se nalupetala kad su napisali da je skandinavski los.  :facepalm
I to los kasting?!  ???

Pa Noomi Rapace mi je 10 puta bolja od Rooney Mare, Mara mi nikako nije legla.
Meni je za nijansu bolji Americki i to samo zbog Finchera... po meni je to ta bitna razlika.

Meni nije, jednostavno ne izgleda dovoljno poremeceno  ;D Salu na stranu nekako se vidi mali budzet, lokacije nisu toliko atraktivne a glumci nisu toliko dobri da povade stvar, Holivud je jednostavno ovaj put napravio bolji film, ma koliko nas to bolelo  ;)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5205 : 10.04.2012. 23:31:03 »
I The Ring mi je recimo puno bolji nego original. Original smatram debelo precijenjenim iako ima bolju atmosferu. Ali američki mi je bio puno zanimljiviji, odlična gluma Naomi i više sam se vezao uz likove  :)

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5206 : 10.04.2012. 23:45:40 »
Dajte him isti budžet. Ko će da napravi bolji film? ;)
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5207 : 11.04.2012. 00:19:30 »
Holivud, koliko god da izlazi tresa tamo je glumacka i rediteljska elita.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5208 : 11.04.2012. 00:23:40 »
Da imalo išta znate o švedskoj kinematografiji nebi pisali tako. Malo sam upućeniji od vas u ovom slučaju..

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5209 : 11.04.2012. 00:25:46 »
Prosvetli nas  :facepalm

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5210 : 11.04.2012. 00:27:05 »
Šubi dubi, govorimo samo za ovaj film. Ne pričamo o švedskoj kinematografiji. Ja barem ne pričam. Skandinavska kinematografija mi je jedna od najboljih što se tiče Europe. Pogotovo Švedska i Norveška.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5211 : 11.04.2012. 00:32:44 »
a rusi?
Mrzim lopatare i limune

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5212 : 11.04.2012. 00:34:34 »
a 2 milijarde neprijavljenih kineza  ;D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5213 : 11.04.2012. 00:42:15 »
a 2 milijarde neprijavljenih kineza  ;D
jašta, očito niko nije gledao film Dobar Loš Čudan
Mrzim lopatare i limune

Offline Snake

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 96
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5214 : 11.04.2012. 01:30:28 »
a 2 milijarde neprijavljenih kineza  ;D

Ko bi rekao da ce dva upisa da pokrenu lavinu  rofl

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5215 : 11.04.2012. 02:03:09 »


Nije loše, dopada mi se poruka koju film nosi a tiče se problema vezanih za homofobiju na ovim prostorima. Nekako mi se čini da se niko od glumaca nije posebno istakao, tj. ni za koga od glumaca ne bih mogao da kažem da je maestralno odigrao ulogu, ali kao jedna celina film sasvim lepo funkcioniše. Vredi pogledati. Ali kao i većina sličnih filmova, ne verujem da će mnogo uticati na svest ljudi i da će mnogo njih navesti da gledaju na ovu situaciju drugim očima. Ali to bar pokušava, i to pozdravljam. smileyNO1 7/10

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5216 : 11.04.2012. 10:17:35 »
Šubi dubi, govorimo samo za ovaj film. Ne pričamo o švedskoj kinematografiji. Ja barem ne pričam. Skandinavska kinematografija mi je jedna od najboljih što se tiče Europe. Pogotovo Švedska i Norveška.

Znam.

Mnogo los kasting, ali vazno je da je iz Evrope, sve iz Evrope je maestralno delo

On ne priča samo o ovom filmu, već se on usudio da generalizuje sve filmove iz Evrope, ovo je gore naravno, sarkazam.

Znaš kako kažu, nama gore koji smo u SWE ne smiješ dirati 2 stvari, kralja (i čitavu monarhiju) i kinematografiju.  :no-no Kao prvo, kakva je to paralela sa američkim filmom? To su 2 dijamentalno suprotne stvari, koje se totalno razlikuju. Dovoljno je usporediti budžete, kakvo je englesko govorno područje (375 miliona kojima je to prvi jezik) i švedsko (10 miliona), ima tu još mnogo stvari..

Kod američkog filma od 10 ostvarenja, brojčano 2-3 se mogu gledati i jedan je pogodio poentu. Ostalo je šit na kvadrat koji se zabravlja nakon prvog gledanja. Šveđani (a i svi Skandinavci) prave prilično dobre filmove, ali se to može porediti jedino sa evropskim filmom i njima sličnim svjetskim produkcijama. Malo mi je glupo porediti film koji je imao budžet 13 miliona dolara sa filmom koji je imao budžet 90 miliona dolara. Ja se mogu kladiti u oba gornja ekstremiteta da kada bi Švedima dali te pare, oni bi napravili troduplo bolji film. Naravno, ja ovom rečenicom ne umanjujem Finčerov film. Pa "Sveti Georgije Ubiva Aždaju", film koji se zaboravi nakon jednog gledanja je imao budžet 5 miliona eura (6.5 miliona dolara)! A da ne govorim o tome da Ameri bježe glavom bez obzira kada vide da je film sa prevodima. Nažalost Švedi prave filmove prije svega za njih, koji su njima lako razumljivi. Zato sam često nailazio ovdje a i na drugim balkanskim sajtovima na rečenice tipa "ja to nisam razumio, nisam shvatio itd.. " Odnos sa 2-3 puta starijom ženom, istospolni brakovi i ostale stvari. Potpuno normalno za to društvo, njihov život njihova stvar.  :)

Otišao sam u off topic, šta hoću da kažem, u odnosu na to koliko se ulaže u Skandinavce, oni prave više nego dobre filmove kada se uzme prosjek. Pa najveći šitovi holivuda, kao na primjer OVAJ, imaju 2-3 puta veći budžet on najskupljeg švedskog filma ikada, OVAJ.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5217 : 11.04.2012. 10:43:43 »
Da, veliki budget ne znači dobar film. Inače, to su oni filmovi koji samo nude zabavu, ništa više (transformeri, clash of the titans, filmovi od Emmericha, Baya). Spielberg je izuzetak iako Jaws je imao samo 8 milijuna budget. I za tadašnje vrijeme to je malo kad znamo o kakvim se filmovima radi.

Pogledajte jedan The Godfather. Budget od 6 milijuna, a zarada vrtoglava. Pogledajte rani opus Carpentera i kakva je čuda radio s filmovima, a imao je mizeran budget Halloween, jedan od najprofitabilnijih filmova svih vremena. One Flew Over the Cuckoo's Nest, budget od 4,4 milijuna.

Recimo, jedan odlični No Country for Old Men je imao budget od 25 milijuna što je za današnje standarde dobra cifra, ali ne toliko velika kao ovi filmovi i redatelji gore u zagradi. O ranom Tarantinu isto ne treba trošiti riječi. Dobri Primer je imao budget od 7 tisuća dolara. Sedam tisuća  :)

Paranormal Activity je imao jako mali budget, a zaradio tako puno. Ameri kada žele, mogu od maloga budgeta napraviti sjajne filmove, a mogu i sve zasrati.

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5218 : 11.04.2012. 10:53:11 »
Bitno je ko radi film i u koju svrhu, budzet je manje bitan... Holivud je na "losem" glasu zbog tih filmova za zabavu koji uglavnom ispadnu ogromne gluposti.
Da, i jedna vrlo bitna stvar kod studijskih filmova je koliku slobodu imaju oni koji prave film.
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #5219 : 11.04.2012. 10:53:57 »
Da imalo išta znate o švedskoj kinematografiji nebi pisali tako. Malo sam upućeniji od vas u ovom slučaju..

Upućen si kao što je i moja baba upućena u dešavanja na Madagaskaru.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Tags: