Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1380796 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4950 : 12.02.2012. 22:14:27 »
Daki, što lupaš glavu sa racionalnim stvarima dok gledaš film. Ima li jednog koji je 100% racionalan. Ima ih, jebiga, ali takvi su dosadni u pizdu materinu.  ;D

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4951 : 12.02.2012. 22:16:48 »
Noroi 2005


Bolest sa istoka, film nasnimljen od dokumentarca koji isrrazuje pricu o lokalnom demonu.. Iako je dosta zamoran, film ima nesto u sebi od cega se u pojedinim trenucima dize kosa na glavi. U rangu vestice iz blera, mozda malo kompleksniji
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4952 : 12.02.2012. 22:36:39 »
Maria Full of Grace



http://www.imdb.com/title/tt0390221/

film je solidan iako mi nije legao, možda malo pre spor za moj ukus...

ocjena 6/10

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4953 : 13.02.2012. 20:21:59 »
Prvi film koji sam pogledao sa dragom. (Doduše, bilo je i drugih ljudi u prostoriji ali... you got the point. :) )



Šta znam... Ne kažem da ne valja, ali meni nije legao, zato što ne volim tu vrstu filmova. Uz to sam ostao i bez racionalnog objašnjenja zašto se u stvari u filmu dešava to što se dešava. Ipak, ne sporim da ovo ostvarenje poseduje kvalitet, samo, kažem, meni nije legao. 6/10
Meni je beskrajni dan uz Annie Hall najbolja dramedija ikad  :)
Odgledah i ja juče film! meni je odličan. Čista 10!

A Bil Marej posle Leslia Nilsena je glumac koji može da me nasmije uvijek. Čovjek je legenda! Obožavam ga.  :)
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4954 : 13.02.2012. 20:37:01 »
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4955 : 13.02.2012. 22:39:20 »
Dial M for Murder 1954 http://www.imdb.com/title/tt0046912/
smileyNO1 genijalan film, obožavam tu Grace Kelly i svaku scenu u filmu. Hitch  ti_si_Bog ti_si_Bog

Šćepo, kod mene isto tako, Murray mi je genijalac što se tiče komedija. Pogledaj http://www.imdb.com/title/tt0080487/ ako nisi  smileyNO1

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4956 : 13.02.2012. 22:55:34 »
Dial M for Murder 1954 http://www.imdb.com/title/tt0046912/
smileyNO1 genijalan film, obožavam tu Grace Kelly i svaku scenu u filmu. Hitch titi

Šćepo, kod mene isto tako, Murray mi je genijalac što se tiče komedija. Pogledaj http://www.imdb.com/title/tt0080487/ ako nisi  smileyNO1
Nisam gledao, pogledaću sad neki dan. Vidim da glumi i Čevi Čejs, takođe nekad veliki komičar, sad je već izdušio.  ;D

Inače gledao sam i Stripes, kakva je to filmčina! Umirao sam od smijeha! Još jedan dokaz da je Marej genijalan. A Džon Kendi je posebna priča, baš volim tog glumca, šteta što je umro tako mlad.  :(
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4957 : 13.02.2012. 23:10:24 »
Možda ti nije legao upravo zato što si ceo film i tražio racionalno objašnjenje zašto se dešava to što se dešava. ;D

Upravo to. ;)

Ja sam ceo film smišljao šta bi ja radio u takvoj situaciji :) Film je odličan.

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4958 : 13.02.2012. 23:13:58 »
Sutra idem da gledam Star Wars epizodu I u 3D-u ;D.
Mmm, Natali Portman je imala 18 godina  srcesmajli
De gustibus non est disputandum.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4959 : 13.02.2012. 23:57:39 »
Katastrofa su ti novi star wars filmovi, a Lucas je jedan od najvećih debila u filmskoj industriji. Okrenuo je sve fanove protiv sebe

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4960 : 14.02.2012. 01:14:02 »
Zar su toliko loše odradili?
De gustibus non est disputandum.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4961 : 14.02.2012. 01:24:12 »
Inače nisam fan 3D-a, ali sam išao gledati reda radi. Jesi gledao sve filmove iz serijala? Ovi noviji počevši sa fantomskom prijetnjom su sramota za serijal. Ko crtić izgleda  :facepalm jedino ajde, treći dio je dobar kada
Spoiler for Hiden:
Anakin prelazi na tamnu stranu
.

Uglavnom, stariji rulaju i to su pravi Star Wars filmovi. Ove nove mi fanovi nikada nismo priznavali. Malo istraži što se piše o Lucasu. Frajer je postao najomraženija osoba u fimlskoj industriji. Totalna Sprdnja  ;D

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4962 : 14.02.2012. 01:31:04 »
ja sam odgledao sve delove i nisu nista posebno, mozda su bili nesto novo u to vreme kad su izasli pa se svi lozili, ja sam jedva odgledao tolko duge epizode

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4963 : 14.02.2012. 01:36:08 »
Više-manje se slažem s tobom, Mulderu. Al' baš me zanima ovo šta su napravili, čak se i najmanje sećam prvog dela pa taman...
De gustibus non est disputandum.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4964 : 14.02.2012. 01:44:02 »
U principu se slažem s tobom. Ti stariji dijelovi su jako dobri, ovi noviji osim trećeg je loše. Kada su izašli ti stariji filmovi, to je bio takav udarac za filmsku industriju (u pozitivnom smislu) da niti jedan film ni prije ni poslije nije tako utjecao na fanatizam nečega. Iako sam fan starijih dijelove, ne radi se o filmovima koje ću staviti na svoju top listu, ali to su filmovi koji imaju nešto u sebi i koji su označili cijelu filmsku povijest  smileyNO1

Zamisli te godine. Prvo 1975. godine izađe Jaws, vjerojatno najutjecajniji horor i jedan od najutjecajnijih filmova svih vremena. Taj film je uzrokovao da milijuni ljudi diljem svijeta ne idu više u vodu  ;D turizam je totalno propao. Prvi film koji je imao svoje figurice, majice, postere. Promijenio čitav koncept blockbustera. http://www.youtube.com/watch?v=Nj4q3NaPl60

I onda je došao Star Wars koji je stvorio nešto nevjerojatno. Zato volim te filmove, imaju dušu  ;)

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4965 : 14.02.2012. 01:51:24 »
Pa to što kažeš, imaju dušu. Sećam se oduševljenja kad sam prvi put gledao originalnu trilogiju. Onda sam se malo razočarao prvom i drugom epizodom, a treća i nije tako loša. Sve u svemu, hoću da vidim i ovu verziju jedne od mojih omiljenih saga  :) . Ipak je, što kažeš, promenila filmsku istoriju.
De gustibus non est disputandum.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4966 : 14.02.2012. 02:14:14 »
Jao kakvo je to ludilo bilo kad sam kao klinac odgledao 4, 5. i 6. deo. Tad sam se zaljubio u Star Wars. Ovi noviji su nekako bljak.

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4967 : 14.02.2012. 02:20:46 »
Svake godine obavezno jednom ;D
De gustibus non est disputandum.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4968 : 14.02.2012. 02:56:45 »
A jbg, većina po raznim forumima misli tako kao vi, ali, eto, meni se baš više sviđa nova trilogija. Mada volim i staru. A Osveta Sita mi je za bar dva koplja iznad svih ostalih.
Nova nada mi je najlošija (knjiga 100x bolja), Imperija mi je baš kako treba, tu ne bih ništa mijenjao, ali ne znam šta bih dao da se prihvate rimejka Povratka džedaja. Sa današnjom tehnikom... Znam, samo sanjam...  ;D
A prva i druga epizoda su mi sasvim dobre.

@Mulder:
Ne znam šta bih ti rekao; ja tog čovjeka koliko volim, toliko i mrzim. Najviše zbog onoga kako je zajedno sa Spilbergom iskasapio Indijanu Džonsa. Za Spilberga sam tada već odavno znao da mu nisu sve na broju, ali Lukas...  :facepalm A i što se tiče SW-a imam zamjerki. Sve mi se čini da je samo urbana legenda da se ništa u SW univerzumu ne može pojaviti dok on ne aminuje. Koliko sam samo kontradikcija sa filmovima našao u stripovima, knjigama, pa čak i u ovoj animiranoj seriji Klonski ratovi... Dobro, knjige i stripovi ne moraju biti samo njegov problem, to možda ovjerava i neko iz njegovog stafa (mada je još jedna urbana legenda da svi pisci/crtači dolaze njemu na razgovor prije početka radova), ali oko serije se stvarno mogao više potruditi.

@Samisko:
Uživaćeš, vjeruj. Ja sam film gledao u nedjelju i, pošto sam ga odgledao već 100 puta  ;D, nisam se uopšte zamajavao radnjom (što sam kod svih 3D-ova koje sam do sada pogledao morao, jer sam ih gledao prvi put), tako da mi je sve vrijeme ostalo da se usmjerim na efekte 3D-a i sjajni su. U onoj sceni kad četiri lovca prolijeću u nizu imao sam osjećaj da mi je prvi proletio bukvalno ispred nosa (a sjedio sam u zadnjem redu  ;D). Jedino sam mislio da će na kraju ona borba Kvai-Gona i Obi-Vana sa Dart Molom biti malo impresivnija. Nemoj me pogrešno shvatiti, bolja je od 2D-a, ali nije baš toliko bombastična koliko sam zamišljao.
Sve u svemu, vrijedi.  smileyNO1
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4969 : 14.02.2012. 03:12:04 »
Ovo će mi biti ujedno i prvi film koji ću gledati u 3D-u ;D
De gustibus non est disputandum.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4970 : 14.02.2012. 05:41:26 »
@annorax
Kako to da si fan Star Warsa? Poznato je da se Star Trek i SW fanovi ne podnose  ;D

Meni je fantomska prijetnja katastrofalan film. Efekti su ko u crtiću, kao da gledam crtić. Jedino što se slažem je za osvetu, to je više nego dobar film. I Obi-Wan Kenobi kao najbolji lik u serijalu. Ajde, Han Solo isto može ući. Ford ga je odlično odglumio  clapp meni je Imperija najbolji dio. Lucas zna ispričati i smisliti priču za film, ali loš je scenarist. Meni je najgore kod novije digitalizacija i pretjerivanje u tome, ali dobro, stvar afiniteta. Uglavnom, SW je vrhunska zabava, i ma koliko mrzio prba dva dijela nove trilogije, gledao sam ih dosta puta  ;D

I ne znam zašto mnogi SW svrstavaju u SF  ???
« Zadnja izmjena: 14.02.2012. 05:43:14 Mulder »

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4971 : 14.02.2012. 07:52:53 »
Spilberg i Lukas. Ako neko nije znao, u South Parku su davno otkrili istinu o njima...

Spoiler for Hiden:




 ;D




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4972 : 14.02.2012. 09:01:13 »


Slika sve govori.  ;D
« Zadnja izmjena: 14.02.2012. 09:14:41 Posthuman »
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4973 : 14.02.2012. 09:36:21 »
 rofl rofl rofl
De gustibus non est disputandum.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4974 : 14.02.2012. 15:02:29 »
@annorax
Kako to da si fan Star Warsa? Poznato je da se Star Trek i SW fanovi ne podnose  ;D
Sasvim fino: dvojica nas je (najmanje)  ;D. Šta ima veze, vidiš kako fino Nešo i Ludi Milojko koegzistiraju u istom tijelu.  rofl
Ja podjednako volim i ST i SW, mada znam da to zvuči (što jedan moj prijatelj ima običaj reći) kao da u Beogradu kažeš da istovremeno navijaš i za Zvezdu i za Partizan.  ;D To su mi, dok sam bio tinejdžer, govorili i za Iron Maiden i Metallicu, pa se nisam puno obazirao.  ;D
Meni je fantomska prijetnja katastrofalan film. Efekti su ko u crtiću, kao da gledam crtić.
:o
Auh, brate! A isti si kao jedna moja prijateljica, baš smo neki dan razgovarali o tome. Upotrebio si skoro pa njene riječi. Ne znam, meni se ti efekti baš sviđaju, zbog njihovog nedostatka mi je stara trilogija malo lošija (a naravno, prvu sam je gledao). Ja sam od 1999. jedva brojao po tri godine.  ;D
I ne znam zašto mnogi SW svrstavaju u SF  ???
Da, opet mišljenje većine (moderna saga). Pa, ja ti se često sa mišljenjem većine ne slažem; za mene je to i dalje SF, i to vrlo lijep.

@petko & Posthuman:
Da, palo mi je i to na pamet. Sad se sjećam, kad sam gledao tu epizodu, više sam bio ljut nego što sam se smijao. Koje su to budale...  >:(

P. S. Samisko, javi utiske.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4975 : 14.02.2012. 17:48:46 »



Collateral Damage 2002

Super film bas mi je legao iako nisam neki ljubitelj Arnoldovih filmova osim Terminatora nakon ovog filma odlucio sam to promjeniti  kokicekola

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4976 : 14.02.2012. 17:58:35 »
Citat:
P. S. Samisko, javi utiske.


javio je meni, zaspao na pola filma i poceo da hrce pa su ga izbacili iz bioskopa  rofl

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4977 : 14.02.2012. 21:54:01 »
Sasvim fino: dvojica nas je (najmanje)  ;D. Šta ima veze, vidiš kako fino Nešo i Ludi Milojko koegzistiraju u istom tijelu.  rofl
Ja podjednako volim i ST i SW, mada znam da to zvuči (što jedan moj prijatelj ima običaj reći) kao da u Beogradu kažeš da istovremeno navijaš i za Zvezdu i za Partizan.  ;D To su mi, dok sam bio tinejdžer, govorili i za Iron Maiden i Metallicu, pa se nisam puno obazirao.  ;D
A mi Philesi smo najbolji upravo sa Trekkiema  ;D tu u Zagrebu čak zajedno idemo i na konvencije pa imamo večer filesa, star treka. Mislim da je nešto slično bilo i u Beogradu

:o
Auh, brate! A isti si kao jedna moja prijateljica, baš smo neki dan razgovarali o tome. Upotrebio si skoro pa njene riječi. Ne znam, meni se ti efekti baš sviđaju, zbog njihovog nedostatka mi je stara trilogija malo lošija (a naravno, prvu sam je gledao). Ja sam od 1999. jedva brojao po tri godine.  ;D

Pametna prijateljica  :P

Da, opet mišljenje većine (moderna saga). Pa, ja ti se često sa mišljenjem većine ne slažem; za mene je to i dalje SF, i to vrlo lijep.
Ja SW svrstavam u epsku fantastiku. Isto tako, događa se nekoć davno, negdje daleko... Mač je, doduše, svjetlosni, a magija je "sila" - međutim, sve to dođe na isto. Konj vranac ili X-wing? Crni vitez ili Dart Vader?
SW je fantasy u svemiru, baš kao što je Fallout FRP isto kao i Dragon Age, bez obzira na mjesto radnje.
SF bi trebao ponuditi nekakvo opravdanje za tehnologiju koja se u njemu koristi, a danas je nemoguća. Naravno da će Odiseja u svemiru i dalje ostati SF, premda je 2001. godina prošla. Međutim, radnja tog filma odvija se u našem svemiru, a SW se zbivaju u svijetu koji ne pripada našem univerzumu - baš kao ni Međuzemlje. Tako ja to gledam  :)

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4978 : 14.02.2012. 22:15:09 »
Ja SW svrstavam u epsku fantastiku. Isto tako, događa se nekoć davno, negdje daleko... Mač je, doduše, svjetlosni, a magija je "sila" - međutim, sve to dođe na isto. Konj vranac ili X-wing? Crni vitez ili Dart Vader?
SW je fantasy u svemiru, baš kao što je Fallout FRP isto kao i Dragon Age, bez obzira na mjesto radnje.
SF bi trebao ponuditi nekakvo opravdanje za tehnologiju koja se u njemu koristi, a danas je nemoguća. Naravno da će Odiseja u svemiru i dalje ostati SF, premda je 2001. godina prošla. Međutim, radnja tog filma odvija se u našem svemiru, a SW se zbivaju u svijetu koji ne pripada našem univerzumu - baš kao ni Međuzemlje. Tako ja to gledam  :)
Stav ti je po mom mišljenju malo pretjeran. Nema veze što je radnja davno i u drugoj galaksiji. Ako postoji vanzemaljski život, vrlo vjerovatno se razvija različitim tempom, a ovo u SW-u je sve naučna, osim upotrebe Sile (što je praktično i jedini argument u korist epske). Svemirske letjelice, hipersvemir (putovanja nadsvjetlosnom brzinom), kloniranje, svjetlosni mačevi, protetika (nadomještanje odsječenih ruku, nogu) - ništa od toga nema veze sa mačima i vračima (dobro, de, znam da se kod nas sword and sorcery kulturno kaže mačevi i vračevi, ali eto ja baš volim reći mâči i vrâči bleh  rofl), a ničega od toga nema u Srednjoj zemlji. Dakle, SW je ipak naučna, s tim što The Force malo uyebava stvari, dok je LotR čista epska i u njoj ovakvih (u principu jednog dana možda sasvim mogućih) stvari nema.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4979 : 14.02.2012. 22:24:52 »
A dobro, ne slažemo se oko toga  ;)

Nego, gdje je Samisko?  ;D

Tags: