Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1380216 )

0 članova i 4 gostiju pregledava ovu temu.

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4560 : 29.11.2011. 03:12:43 »
Super 8


10/10

Obozavam ovakve filmove,mada ih je sve manje. Cista zabava. Bez:skrivenih poruka, patetike, nasilja,art pogleda na stvari,tuge, sivila, beznadja....Jednostavno zabava sto bi film i trebao biti.
Mozda sam subjektivan,zato sto je koliko znam, radnja filma smjestena u 80-te, pa daje taj neki poseban smek filmu i bezazlenost jer je od 90-tih svijet definitivno krenuo u pogresnom smjeru.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4561 : 29.11.2011. 03:26:55 »
Gooniesi za nove generacije, samo malo mračniji  :) scena sa vlakom je vrhunski napravljena  smileyNO1

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4562 : 29.11.2011. 04:06:20 »
Gooniesi za nove generacije, samo malo mračniji  :) scena sa vlakom je vrhunski napravljena  smileyNO1
Otvorenih usta sam je gledao.Prstalo je na sve strane  clapp

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4563 : 29.11.2011. 10:37:54 »
Gooniesi za nove generacije, samo malo mračniji  :) scena sa vlakom je vrhunski napravljena  smileyNO1

Posto nisam uspeo da odgledam film do kraja, koliko sam se smorio...je l' to mislis na scenu s pocetka kad klinci snimaju onaj film?
Ako je to, ja sam umirao od smeha koliko je mi je bilo lose sve to uradjeno.   ;D
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4564 : 29.11.2011. 10:40:18 »
Ma film je sranje. Ali kraj je toliko jadan da je to smešno.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4565 : 29.11.2011. 10:46:49 »
Gooniesi za nove generacije, samo malo mračniji  :) scena sa vlakom je vrhunski napravljena  smileyNO1

Posto nisam uspeo da odgledam film do kraja, koliko sam se smorio...je l' to mislis na scenu s pocetka kad klinci snimaju onaj film?
Ako je to, ja sam umirao od smeha koliko je mi je bilo lose sve to uradjeno.   ;D
Aha, ne znam, meni je ta
Spoiler for Hiden:
nesreća
vrhunski napravljena. A od filma se ne treba tražiti realnost jer je cijeli film jedna velika posveta Spielbergovim filmovima. Od E.T.-a, bliskih susreta treće vrste do gooniesa gdje je bio scenarist  :)

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4566 : 29.11.2011. 10:51:59 »
Meni se nikako nije svidelo...nisam cak ni uspeo da odgledam film do kraja. :)
Ako je to trebalo da bude posveta Spielbergu, onda je moralo biti mnogo bolje uradjeno. :)
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4567 : 29.11.2011. 10:59:28 »
Svakako je moglo, meni cijeli film funkcionira dobro + ta scena koja mi highlight cijelog filma  :)

Nego, jesi pogledao nešto od onih korejskih filmova?

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4568 : 29.11.2011. 11:22:08 »
Uf, sav sam u korejcima  ;D

Gledao, Memories of Murder 10/10, odmah mi ulazi medju omiljene clapp clapp...definitivno medju najboljim detektivskim filmovima ikad.  clapp
Scena na kraju filma, kad se Park vrati na ono mesto zlocina, savrseno!
Inace, nekako imam utisak da kad je Fincher radio Zodiaca, da je ovaj film imao dosta uticaja na njega...Zodiac je jako dobar, ali MoM mnogo bolji!

The Chaser 7/10
Dobar je film, ali sam ga gledao posle MoM pa mozda zato nemam tako jak utisak...ali ubica je genijalan.  ;D

The Host 8/10
Ja volim monster filmove, a ovaj mi je jos i vise od toga, tako da mi se bas svideo... smileyNO1

zao mi je sto nemam vise vremena, inace bi pogledao jos vise, ovako samo stignem 1 dnevno... za preporuke  clapp clapp
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4569 : 29.11.2011. 11:44:54 »
Ništa  smileyNO1

Što se tiče Zodiaca i MoM. MoM ti je baziran na istinitom događaju iz 80-ih godina, a Zodiac je rađen po knjizi koja je temeljena na stvarnom ubojici Zodiac killer koji je ubijao kasnih 60-ih i ranih 70-ih. Ono što ga svrstava među mitske figure je to što nikada nije pronađen, isto kao i Trbosjek. Zadnje pismo koje je poslao, 1974. godine, napisao je "the best saterical comidy" that he had ever seen hvaleći Exorcista  ;D

The Chaser je i meni nešto lošiji od MoM, a The Host mi je vrhunska zabava jer ima svačega unutra

The Man From Nowhere, nadam se da će ti to biti idući za gledanje  ;D glavni lik mi je još uvijek upečatljiv koliko je odlično odradio ulogu

EDIT: on ti glumi još u Madeo i The Brotherhood of War

« Zadnja izmjena: 29.11.2011. 11:48:44 Mulder »

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4570 : 29.11.2011. 11:57:18 »

Što se tiče Zodiaca i MoM. MoM ti je baziran na istinitom događaju iz 80-ih godina, a Zodiac je rađen po knjizi koja je temeljena na stvarnom ubojici Zodiac killer koji je ubijao kasnih 60-ih i ranih 70-ih. Ono što ga svrstava među mitske figure je to što nikada nije pronađen, isto kao i Trbosjek. Zadnje pismo koje je poslao, 1974. godine, napisao je "the best saterical comidy" that he had ever seen hvaleći Exorcista  ;D

Znao sam to...nego sam prosto imao utisak da je MoM imao uticaj na Fincherov prikaz lova na Zodiaca.

The Man From Nowhere se gleda veceras, ako nadjem vremena gleda se i A Bittersweet Life  smileyNO1
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4571 : 29.11.2011. 12:02:44 »
Odoše ovi korejci na download. Odavno nisam uživao u Azijatima.  smileyNO1

Dobro, Chasera sam već gledao.
« Zadnja izmjena: 29.11.2011. 12:04:47 Aleks@ »

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4572 : 29.11.2011. 12:07:49 »
The Man From Nowhere se gleda veceras, ako nadjem vremena gleda se i A Bittersweet Life  smileyNO1
A Bittersweet Life će te raznijeti  smileyNO1 Toliko puta ispričana priča da ćeš pomisliti: "Koliko će više puta snimiti ovu priču? Sve su iste", a onda pogledaš A Bittersweet Life i zakucaš se u mjestu  ;D The Man From Nowhere odlična triler akcija, sa naglaskom na akciju  smileyNO1 Korejski Leon  ;D

Da se nadovežem na ovu raspravu o Super 8. Kao i većina nas, odrastao sam na Spielbergovim filmovima za djecu iz '80-ih, i mnogim drugim, a ovaj Super 8 im nije ni do koljena. Mulder je u pravu kada kaže da su to Gooniesi za novu generaciju koja bi samo što više razaranja u filmovima. Ovo niti je film namijenjen djeci niti je posveta Spielbergu već pišanje po njegovim radovima i mnogim drugim dječijim filmovima '80-ih. Film je smeće i što se mene tiče, onom izvikanom Abramsu treba zabraniti snimanje filmova  :dash

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4573 : 29.11.2011. 12:14:41 »
Neću te ni pitat onda što misliš o njegovom Star Treku  ;D

A Bittersweet Life, dosta dobar samo mi je malo kraj pretjeran
Spoiler for Hiden:
nema onog pravog happy enda, super  clapp ali scena kada ih sve pobije mi je malo ipak previše. Ubio je šefa, to je to, gotovo je. Trebali su ovi njegovi rafalnu paljbu po njemu istog časa  ;D

@Omar, po tome je svakako imao utjecaj na Finchera. Fincher mi je jako drag redatelj, u 90-ima je bio među top 5 redatelja, i to ne samo u hollywoodu. A 90-e su bile iznimno jake


Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4574 : 29.11.2011. 12:32:30 »
Njegov Star Drek  thumb-down
Za A Bittersweet Life
Spoiler for Hiden:
Nije ih on pobio nego su uletjeli oni drugi tipovi i onda je nastalo klanje  ;D A onda došao burazer od onoga i dokrajčio sve  ;D

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4575 : 29.11.2011. 12:56:42 »

@Omar, po tome je svakako imao utjecaj na Finchera. Fincher mi je jako drag redatelj, u 90-ima je bio među top 5 redatelja, i to ne samo u hollywoodu. A 90-e su bile iznimno jake

Dovoljno je reci  Se7en i Fight Club  ;D

A Bittersweet Life će te raznijeti  smileyNO1 Toliko puta ispričana priča da ćeš pomisliti: "Koliko će više puta snimiti ovu priču? Sve su iste", a onda pogledaš A Bittersweet Life i zakucaš se u mjestu  ;D The Man From Nowhere odlična triler akcija, sa naglaskom na akciju  smileyNO1 Korejski Leon  ;D

E pa sad cu morati naci vremena za oba veceras  ;D
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4576 : 29.11.2011. 13:12:24 »
Njegov Star Drek  thumb-down
Za A Bittersweet Life
Spoiler for Hiden:
Nije ih on pobio nego su uletjeli oni drugi tipovi i onda je nastalo klanje  ;D A onda došao burazer od onoga i dokrajčio sve  ;D
;D

Spoiler for Hiden:
a da da, došao onaj sa kapom te ga je upucao u leđa pa je nastala pucnjava. No, prije toga, on ubije šefa i tu sam očekivao da će ga njegovi izrešetat

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4577 : 29.11.2011. 13:13:01 »
Cowboys & Aliens (2011)
Ovaj film zaista nije trebao ljudskom rodu   :facepalm Dva sata gluposti, idiotluka i bacanja ključa u vis  :dash Daniel Craig mi je drag u svakom filmu osim u Bondovima i ovdje, iz istog razloga. U navedenim filmovima je nabacio isti izraz lica i svaka mu čast zbog toga. Ona odvratna i izvikana Oliva pola filma trči u nekakvoj pidžami, konji stižu vanzemaljske brodove  :facepalm Doduše, ima i jedan plus, da ne griješim duše. U ovom filmu smo saznali novi razlog invazije vanzemaljaca na ovaj naš mali napaćeni planet krcat tolikim, vanzemaljcima, vrijednim resursima. Ovaj put oni ne umiru od žeđi i nisu došli po našu vodu, ne žele nas ubiti iz čista mira i naseliti se na ovaj dunjaluk, nemaju energetsku krizu i nisu došli po naše mozgove kao novi izvor energije, ne, ovaj put vanzemaljci su obuzeti zlatnom groznicom  :facepalm Izgleda da su kajle poskupile na njihovoj planeti   :facepalm Krajnja ocjena: 3 ključa od 5 

Uz Transformerse 3 definitivno spada u sam vrh najgorih filmova ove godine. Holivud je pao na najniže moguće grane.

stvarno ne znam sta ljudi imaju protiv Transformersa,licno meni Transformersi su mi među 5 filmova ove godine pogotovo ovaj 3 dio koji mi je najbolji do sad,znam da se o okusima ne raspravlja ali svrha filma je da nas udalji 1 do 2 sata od realnosti a oni su mi bas dobar bijeg  smileyNO1 jos kad Optimus Prime zapuca ma hoce srce od dragosti da mi iskoci  ;D

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline neo

  • Član
  • ***
  • Postova: 891
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4578 : 29.11.2011. 13:38:23 »
moze neko da mi posalje link za A Bittersweet Life...

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4579 : 29.11.2011. 13:44:35 »
Ma film je sranje. Ali kraj je toliko jadan da je to smešno.
Svako ima pravo na svoje shvatanje i misljenje. Ja kad sam napisao 1. post o ovom filmu odmah sam se ogradio od te price kojoj ti i Omar tezite. Film je gledan za zabavu 10-ka. A gledan ocima kritike i trazenja neke visoko umjetnicke vrijednosti, kao sto to vi radite, je vjerovatno takav kakvim ga vi opisujete.
Naravno da nije za oskara. Ali ona neuvjerljiva gluma glavnog negativca iz vojske u stilu 80-tih i pocetka 90-tih me je isto odusevila sa svim svojim nedostatcima. Zato jer mi je  previse kalup filmova i pretencioznih glumaca i "avangardnih" reditelja koji od najpisljivije i najprosjecnije komedije pokusavaju napraviti dubokoumno filozofsko djelo.
Puno sam filmova svih vrsta i pravaca pogledao u zivotu, pa cu si dati za pravo da kazem i ovo. Manje rupa u scenariju i vizuelnim efektima ima Super8 nego The Matrix. Samo sto The Matrix daje filozofiju zivota, pa se nabjedjeni gikovi loze na tu foru, koja ima kao taj art stih i vrijednost, a film je cisto sranje.
« Zadnja izmjena: 29.11.2011. 13:50:11 dark horse »

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4580 : 29.11.2011. 14:41:57 »
Svako ima pravo na svoje shvatanje i misljenje. Ja kad sam napisao 1. post o ovom filmu odmah sam se ogradio od te price kojoj ti i Omar tezite. Film je gledan za zabavu 10-ka. A gledan ocima kritike i trazenja neke visoko umjetnicke vrijednosti, kao sto to vi radite, je vjerovatno takav kakvim ga vi opisujete.
Naravno da nije za oskara
. Ali ona neuvjerljiva gluma glavnog negativca iz vojske u stilu 80-tih i pocetka 90-tih me je isto odusevila sa svim svojim nedostatcima. Zato jer mi je  previse kalup filmova i pretencioznih glumaca i "avangardnih" reditelja koji od najpisljivije i najprosjecnije komedije pokusavaju napraviti dubokoumno filozofsko djelo.
Puno sam filmova svih vrsta i pravaca pogledao u zivotu, pa cu si dati za pravo da kazem i ovo. Manje rupa u scenariju i vizuelnim efektima ima Super8 nego The Matrix. Samo sto The Matrix daje filozofiju zivota, pa se nabjedjeni gikovi loze na tu foru, koja ima kao taj art stih i vrijednost, a film je cisto sranje.
Ne znam otkud tebi to da ja trazim tu neku veliku umetnost...meni se jednostavno film nije svideo!
Uzasno mi je bio dosadan i moj utisak je lose uradjen!
Ne smatram sebe nekim velikim znalcem o filmovima, niti sam neko ko je zaludjen ozbiljnim filmovima, gde moras da citas izmedju redova...
Najvise volim realnost u filmovima,(sto ne znaci da to mora da bude mracan film), jbg, to je moj ukus...ali volim i sve ostalo!
Ja gledam skoro sve, i jednostavno mi nesto legne, a nesto ne...a nekad mi se i ne svidi film, ali pohvalim nacin na koji je uradjen! Kod Super 8 to nije slucaj!

Tebi se svideo film, meni ne i to je stvar ukusa :)...eto i meni je Matrix tesko sranje, tu se slazemo.  smileyNO1
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4581 : 29.11.2011. 15:08:06 »
Omare iako ne dilam, ja se tebe i dalje bojim :)

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4582 : 29.11.2011. 15:12:47 »
 rofl
 drinks
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4583 : 29.11.2011. 15:18:02 »
Tony vs. Omar  8)  ;D

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4584 : 29.11.2011. 15:24:51 »
Kakav bi to okrsaj bio. Ni Spilbergovi specijalni efekti ne bi mogli to docarati clapp

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4585 : 29.11.2011. 15:28:23 »
Ja mislim da bi se skontali njih dvojica...
Popili bi pice, malo filozofirali i zapalili cigaru...  ;) ;D
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4586 : 29.11.2011. 15:29:28 »
I onda bi Paulie doletio hvaleći se kako dobro priča viceve i kako je baš ubio nekog tamo tipa  rofl

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4587 : 29.11.2011. 15:33:17 »
E moj Omare, ti ja bi se slozili, ali Omar i Toni tesko. Debeli ne voli ni nigere ni gejeve. A Paulie bi bio narator u tom okrsaju  ;D

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4588 : 29.11.2011. 15:36:04 »
E moj Omare, ti ja bi se slozili, ali Omar i Toni tesko. Debeli ne voli ni nigere ni gejeve. A Paulie bi bio narator u tom okrsaju  ;D

A zamisli ovo...
Okrsaj izmedju Omara i Tonya...a sa strane stoje Paulie i Bunk i komentarisu...  rofl
Paulie sa rukama preko stomaka, a Bunk sa tompusom u ustima.


Odosmo mi skroz u  offtopic
« Zadnja izmjena: 29.11.2011. 15:40:07 Omar_Little »
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4589 : 29.11.2011. 15:42:19 »
Jos samo ovo i necu vise. Joj kako biii se tek njih dvojica potukla,ali na ferku bez oruzja. A ti i x-files djelujete gotivno. Imamo slicna razmisljanja.

Tags: