Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1380533 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4470 : 23.10.2011. 23:22:02 »
Wrong Turn 4 (2011)

http://www.imdb.com/title/tt1865567/


Šit i to ne onaj šit u stilu Green Lanterna ili nekog sličnog filma gdje su se bar potrudili da nešto naprave, ovaj šit je isti onaj koji bi ja mogao napraviti kada zovnem 2 drugara i kamermana, odemo na pivu i odlučimo, hajmo snimiti film! Ovaj uradak ne zaslužuje ocjenu, a ako bih baš morao, to bi bilo najmanje -34534535675756756756756756745345 /  10

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4471 : 24.10.2011. 15:07:30 »
Wrong Turn 4 (2011)

http://www.imdb.com/title/tt1865567/


Šit i to ne onaj šit u stilu Green Lanterna ili nekog sličnog filma gdje su se bar potrudili da nešto naprave, ovaj šit je isti onaj koji bi ja mogao napraviti kada zovnem 2 drugara i kamermana, odemo na pivu i odlučimo, hajmo snimiti film! Ovaj uradak ne zaslužuje ocjenu, a ako bih baš morao, to bi bilo najmanje -34534535675756756756756756745345 /  10

Meni je prica odlicna, samo da je snimljeno sa profi ekipom koja zna sta radi, ukaljali su ime filma ovim delom.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4472 : 24.10.2011. 15:18:55 »
Usrali su film već sa drugim dijelom. Prvi je bio dobar, a ostali sve slabiji i slabiji

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4473 : 24.10.2011. 16:09:37 »
Usrali su film već sa drugim dijelom. Prvi je bio dobar, a ostali sve slabiji i slabiji

+1

Prvi je bio odličan, ostali su glupost na kvadrat...

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4474 : 25.10.2011. 14:45:00 »
Prvi deo je recimo dobar, ostalo nije ni vredno pomena...

A sto se tice onoga sto je  Subashiana napiso
cuo sam da se tako napravio petak 13...

The Texas Chainsaw Massacre (2003)   7/10
najaca scena
Spoiler for Hiden:
Kada su Morgan i onaj serif u kolima... rofl

Offline potkrovlje

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4475 : 27.10.2011. 11:53:58 »


WILD TARGET

uvrnuti britanski smisao za humor......klasican 'crnjak'.....vredi pogledati.

ps....ako neko ima link/ove za zadnjeg Almodovara neka mi prosledi u box, 'fala :mjuza



Ko ima gliste nikad nije sam!

Online petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4476 : 29.10.2011. 11:15:51 »
Bereavement (2010)

Solidan horor smešten u američku provinciju devedesetih godina prošlog veka.
Osvežava to što se autor potrudio da napravi nešto gde nije svaki događaj moguće predvideti po pet minuta unapred.


True Grit (2010)

Rimejk vesterna sa Džonom Vejnom iz 1969. Original mi je, začudo, na neki način promakao tako da ne mogu da ih poredim, ali ovo bih svrstao u bolje radove braće Koen.
Mlada glumica Hailee Steinfeld je za ovu ulogu bila nominovana za Oskara, dodao bih – sasvim opravdano.

 smileyNO1 smileyNO1






I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4477 : 30.10.2011. 12:37:34 »


Super 8   7/10

Pogledao prvih sat vremena filma, i bio ugasio jer sam bio preumoran taj dan...Pa mi je trebalo par dana da se natjeram da nastavim i odgledam film do kraja....Druga polovica filma je puno bolja, i drago mi je da sam odgledao film do kraja...Film podsjeća na avanturističke filmove iz 80-tih gdje su klinci glavni junaci... Solidna gluma, solidna priča, odlični efekti i vrijedi ono pusti mozak na pašu i uživaj kokicekola

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4479 : 30.10.2011. 13:16:06 »
Dalkomhan Insaeng AKA A Bittersweet Life (2005)

Maloprije ga pogledah i još uvijek sam pod utiskom. Maestralan film. Možda sam ja previše subjektivan, obzirom na moju ljubav prema azijskim filmovima, ali je film čista poezija, ako se smijem tako izraziti. Maestralno urađen, sa nekim od najluđih kadrova koje sam vidio. Muzika, iako minimalna, genijalna i savršeno leži. Radnja ispočetka teče sporo, gradi se do polovine filma, ali onda se odjednom prebacuje u veću brzinu i od neke lagane drame prelazimo u akcioni triler da bi na kraju kulminirala odličnim krajem. Moram priznati da sam se, od trenutka kada Sun-woo ulazi u noćni klub na kraju, naježio. Svi glumci su odlično uradili posao, ali je Byung-hun Lee zakucao sa svojom ulogom. Svakako preporuka onima koji vole dobar film  smileyNO1

Attack The Block (2011)
Nije loš film. Očekivao sam nešto više obzirom koja je ekipa radila na njemu, ali izgleda da im je ideja bila prevelik zalogaj pa su to nekako sklepali. Film je zabavan, ali je mogao biti mnogo više. Film, obzirom na budžet i nedostatak velikih imena u njemu (teško da se Nick Frost može svrstati u velika imena  ;D) je vrlo dobro urađen, ali mu nešto fali. Da su samo malo dublje zakopali po priči i onome što je trebala predstavljati, dobili bismo novi District 9 ili Monsters, ali Bože moj. U svakom slučaju, bolje od većine holivudskog smeća kojim nas zatrpavaju.

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4480 : 31.10.2011. 21:20:26 »
Super 8 (2011)
Trebao sam jednostavno preskočiti ovaj film  :facepalm Uzalud potrošena 2 sata mog života. Kao što sam i pretpostavljao prije gledanja, govance. Ne iz razloga što djeca glume jer su odlično odradili svoj posao, već jednostavno što je J.J. Abrams usrao sve. Šta bi ovo trebalo da bude? Dječiji film? Dječiji SF? SF? E.T. je dječiji SF. Goonies je dječija avantura. Ninđa kornjače su dječija avantura. Ovo nema elemente dječijeg filma (iako je Abrams očito htio odati neki hommage Spielbergu i njegovim filmovima iz 80-ih) osim djece kao glavnih glumaca. Vanzemaljac ispušta iste zvukove kao transformeri  :facepalm Zapravo, svi vanzemaljci u posljednjih 10 godina u holivudskih filmovima ispuštaju istu zvukove i isto se oglašavaju, bilo da su roboti ili da su živa bića  :facepalm Osim glume dječijih glumaca jedino što još valja je ELO u soundtracku  :samcro: Jak mi je i element drame u obliku sukoba između zamjenika šerifa i starog od one male  :facepalm Kraj je žešća bljuvotina  wc1

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4481 : 01.11.2011. 19:22:37 »


Mr. Popper's Penguins

Odlična opuštajuća, obiteljska komedija.... Lijepo sam se nasmijao, i baš mi se svidio film....  kokicekola
« Zadnja izmjena: 01.11.2011. 19:25:23 outside »

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4482 : 01.11.2011. 19:36:28 »
Tek sad sam odgledao X-Men First Class



Misilim da je najbolji od svih X-ova do sada. 9/10

Offline bagzi94

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 392
  • Spol: Muški
  • Preobratitelj
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4483 : 01.11.2011. 19:56:49 »


Mr. Popper's Penguins

Odlična opuštajuća, obiteljska komedija.... Lijepo sam se nasmijao, i baš mi se svidio film....  kokicekola

Slažem se.  :)

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4484 : 01.11.2011. 22:53:24 »
Prošli tjedan:

True Grit http://www.imdb.com/title/tt1403865/

obzirom da mi filmovi braće Coen jako odgovaraju tako je bilo i sa True Grit. Taj dvojac neobično izvuče
ono najbolje iz američkih glumaca u vrlo neobičnim pričama. Preporuka - najbolji na ovom popisu

Haris Ploter 7/2 http://www.imdb.com/title/tt1201607/

ovaj i njegov prvi dio osim što su zadnji uz to su i najmračniji i najozbiljniji dijelovi serijala - ja se zabavio

Unknown http://www.imdb.com/title/tt1401152/

standardno OK Liam Neeson u dosta zanimljivoj napetici, nikakav vrh produkcije no dovoljno dobro da
ne žudim za povratom 2h života.



sve je HD + surround što itekako utiče na dojam.
May the Plasma be with you!

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4485 : 02.11.2011. 14:05:02 »
Tek sad sam odgledao X-Men First Class



Misilim da je najbolji od svih X-ova do sada. 9/10
Ne sviđa mi se nedoslednost. Po pitanju Xavijerovih nogu. Jbg, ako je u Volverinu i X3 hodao, onda nema puno smisla scena sa kraja filma. Osim toga slažem se, definitivno najbolji deo do sada. (Odgledah ga sinoć o5, tako da ovo nije Offtopic :) iako deluje tako)
Moja ocena 8/10 samo zbog nedoslednosti.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4486 : 02.11.2011. 15:49:24 »


ocijena 4/10 ( navucena četvorka ) - kopija starog



ocijena 3/10 katastrofa od filma



ocijena 6/10 - kopija jedinice



ocijena 6,5-7/10 - dobar film  ;)

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4487 : 02.11.2011. 21:10:08 »
Odgledah sve delove Harija Potera u komadu. Utisak na kraju je da su fantastično završili serijal, svaka misterija objašnjena, sve do veoma lepo doterano. Prva 3 dela su mi bila kao neka bajka u dečaku čarobnjaku, sa svakim narednim delom film je sve ozbiljniji i mračniji, ni jedan deo mi nije slabiji od nekog drugog, svaki deo veoma bitan za konačan ishod. Kraj me najviše iznenadio, svaka čast  JK Rowling clapp

Od mene 10/10 za svaki deo.

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4488 : 02.11.2011. 22:35:06 »
gledao sam ih pre nekih 2 3 meseca sve delove sem ovog poslednjeg taman tako natempiram da odem u bioskop da pogledam kad ono samo 3D verzija ne volim nesto taj 3D sav mi film bude mracan i onda sam cekao i jedva docekao na ovaj poslednji deo da izadje i mnogo dobro je odradjen i svidja mi se kraj :)


Offline Anche

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4489 : 03.11.2011. 17:17:50 »
Shakespeare In Love. Nije los film.


8/10

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4490 : 03.11.2011. 17:48:24 »
Spoiler for Hiden:
Tek sad sam odgledao X-Men First Class



Misilim da je najbolji od svih X-ova do sada. 9/10

+1

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4491 : 03.11.2011. 20:28:19 »
The Final (2010) 6/10 Odličnu ideju za horor su malo upropastili. Ponestalo im ideja u samom zapletu, pa su kraj malo bezveze zbrzali.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4492 : 03.11.2011. 22:05:56 »


Vožnja. Precenjen film, rekao bih. Nedovoljno razrađeni likovi, skoro nikakav zaplet. Ali nije loš sveukupno, izvukli su se na mračnu atmosferu, pa od mene 6/10.
« Zadnja izmjena: 03.11.2011. 22:08:30 bajone.rs »
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4493 : 03.11.2011. 22:44:18 »

Početak i sredina filma odlični, ali kraj je čista katastrofa. Upropašten dobar film sladunjavim happy endom. :dash

5/10

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4494 : 04.11.2011. 10:49:33 »
Reykjavik-Rotterdam (2008)

http://www.imdb.com/title/tt1233576/


Sjajan film. Topla preporuka za gledanje. 9/10 od mene.
Pošto filma nema baš nešto na tržištu, UL je na MU večeras pa bude na WBB-u.

Sinoć sam odgledala ovaj film. Prijatno iznenađenje, sa puno sjajnih preokreta, baš mi je legao. Prvi put sam gledala nešto iz islandske produkcije.
Preporuka i od mene. 9/10
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4495 : 04.11.2011. 11:26:21 »
The Final (2010) 6/10 Odličnu ideju za horor su malo upropastili. Ponestalo im ideja u samom zapletu, pa su kraj malo bezveze zbrzali.

ja si ga planiram pogledati večeras u romantičnoj atmosferi s ženom ;D, dapače mislim pogledati večinu od osam ponuđenih filmova s HorrorFesta 4 ;)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4496 : 04.11.2011. 15:52:53 »
The Final (2010) 6/10 Odličnu ideju za horor su malo upropastili. Ponestalo im ideja u samom zapletu, pa su kraj malo bezveze zbrzali.

ja si ga planiram pogledati večeras u romantičnoj atmosferi s ženom ;D, dapače mislim pogledati večinu od osam ponuđenih filmova s HorrorFesta 4 ;)
Dread i Hidden su najbolji sa tog festivala. HorrorFest 5 me jako razočarao makar bi mogao pogledati ponovno pošto sam gledao na festivalu jedan za drugim. Def. najbolji festival na svijetu što se tiče zabave  :)

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4497 : 04.11.2011. 16:10:56 »
Vožnja. Precenjen film, rekao bih. Nedovoljno razrađeni likovi, skoro nikakav zaplet. Ali nije loš sveukupno, izvukli su se na mračnu atmosferu, pa od mene 6/10.
Potpisujem.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4498 : 04.11.2011. 16:16:08 »
The Final (2010) 6/10 Odličnu ideju za horor su malo upropastili. Ponestalo im ideja u samom zapletu, pa su kraj malo bezveze zbrzali.

ja si ga planiram pogledati večeras u romantičnoj atmosferi s ženom ;D, dapače mislim pogledati večinu od osam ponuđenih filmova s HorrorFesta 4 ;)
Dread i Hidden su najbolji sa tog festivala. HorrorFest 5 me jako razočarao makar bi mogao pogledati ponovno pošto sam gledao na festivalu jedan za drugim. Def. najbolji festival na svijetu što se tiče zabave  :)

danas navečer imam lagani filmski maraton - Lake Mungo, Kill Theory, Dread, The Graves, The Reeds, The Final hmmmm možda se produži i na subotu ;D s time i da imam i neki s HorrorFesta III

nisam mogao naći ništa od Hidden-a na netu  :'(


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4499 : 04.11.2011. 16:37:37 »
Hidden ti je skandinavski horor, Norveška. Skjult na njihovom jeziku  ;)

Što se tiče 3. festivala, najbolji su ti australski Dying Breed, radnja smještena u šumu, močvare, planine. I Voices, korejski horor sa sjajnom atmosferom i jezom. Ostali su prosječni, loši, ali gledljivi što se mene tiče.

A što se tiče svukupno najboljih od svih horrorfesta, to su Mulberry Street, francuski Frontier(s) sa neonacistima  ;D i Dread koji je napravljen prema priči od Barkera.

Tags: