Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1380397 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4260 : 02.09.2011. 13:28:56 »
X-Men: First Class



Odličan, odličan film, pogotovo pošto obožavam X-Men filmove.

10/10
De gustibus non est disputandum.

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4261 : 03.09.2011. 00:40:49 »
Case 39 (2009)

http://www.imdb.com/title/tt0795351/



U jbt. Kakav trip. Mnogo jak film. Preporuka.

Radnja filma prati Emily Jenkins (Renee Zallwager), marljivu socijalnu radnicu koja je u potpunosti posvećena svome poslu. Njen život se okreće naopačke onog dana kada dobija slučaj 39.  Slučaj govori o desetogodišnjoj devojčici pod imenom Lillith Sullivan (Jodelle Ferland), emocijonalno otuđenoj od svojih roditelja, nastavnika i vršnjaka. Posle obavljenih razgovora sa roditeljima pomenute devojčice,  Emily odlučuje da do detalja ispita situaciju u kojoj se “nevino” dete našlo.  Posle nekoliko ne uspelih pokušaja ona zajedno sa svojim prijateljem, detektivom Mike Barron (Ian McShane) nailazi na dokaz kojim roditelje šalje u ludnicu, a Lilith na oporavak u dečiju kuću.  Posle nekog vremena i vezivanja za strašnu sudbinu naizgled namučenog deteta, preuzima starateljstvo, što će se kasnije ispostaviti, bila najveća greška u njenom životu. U blizini Lilith dešava se splet neverovatnih dogadjaja,  ali i nerazjašnjenih ubistava,  što navodi da se iza desetogodišnjakinje krije nešto veće, nešto misteriozno i neobjašnjivo.

Ocena: 9/10

« Zadnja izmjena: 03.09.2011. 00:55:52 BlackMaja »

Offline drama

  • Novi član
  • *
  • Postova: 46
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4262 : 03.09.2011. 01:26:46 »
^ preheben horor. smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4263 : 03.09.2011. 01:49:46 »
Meni katastrofa  ;D

Zellwegerica još gora od katastrofe  ;D

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4264 : 03.09.2011. 01:51:06 »
The Midnight Meat Train (2008)

http://www.imdb.com/title/tt0805570/



Jos jedan dobar film. Meni se izuzetno dopao da sam zaboravila da disem u jednom trenutku  ;D
Ocena 8 samo zbog par tupavih scena, ne mnogo, dve tri.


Verujući da je na putu do uspeha, Leonova opsesivna potraga za novcem vodi ga u potragu za serijskim ubicom Mahoganijem. Mahogani, ubica iz podzemne železnice noću prati prolaznike čekajući priliku da ih unakazi na najgore moguće načine. Dok se njegova djevojka Maya boji za njegov život, Leonova fascinacija Mahoganijem vodi ga sve dublje i dublje u tajne podzemne železnice, a na kraju i u samo središte zla.

Ocena: 8/10

P.S. odoh da odgledam jos koji... Nema spavanja  ;D
« Zadnja izmjena: 03.09.2011. 01:53:09 BlackMaja »

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4265 : 03.09.2011. 03:46:02 »
                                     The Smurfs



2/10

Ocaj blagi. Crtani mog djetinjstva. I rekoh odoh ga pogledati, i pored sve sramote sto sam bio najveci i najstariji osim roditelja. Zrtvovao sam se za katastrofu!!! Nije ni za djecu od 2 godine. 3D ni u naznakama. Komotno se 98 posto filma moglo gledati bez naocara. Vise je bilo 3D-a u najavi Kralja lavova nego u cijelim strumfovima. Jos mi teta sto prodaje karte kaze da uzmem raspored casova za dijete.....hehehehehehehehe....
P.S. Jedan od razloga sto sam ga gledao je i "Barney Stinson". Ne zna se sta me je vise pogodilo. To kad sam saznao da je gej ili ova njegova "gluma" u ovom smecu. Sad mi ovim zgadi i "How I Met Your Mother". Ne mogu ga vise gledati istim ocima. :) 

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4266 : 03.09.2011. 03:56:37 »
Jeste sranje. Ja sam gledao pola sata i zaspao, a verovatno nikad necu ni odgledati nastavak. Mislim da je film bas i radjen za decu do dve godine, sto bi rekli Bosanci "nidje veze" ... Najvece sranje mi je bilo sto su strumfovi visoki po 40 cm i sto zive u gipsanim pecurkama  thumb-down thumb-down Moja preporuka svima da zaobidju

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4267 : 03.09.2011. 09:25:26 »
Priest (2011)

http://www.imdb.com/title/tt0822847/



Mozda sam ja mnogo ocekivala od ovoga, ali me je poprilicno smorio  :(

Priča prati legendarnog Sveštenika Ratnika (Pol Betani) iz poslednjeg Vampirskog rata, koji sada živi anonimno među ostalim preživelim ljudima, u ograđenim distopijskim gradovima u kojima vlada Crkva.

Kada njegovu nećaku (Lili Kolins) otme grupa vampira ubica, Sveštenik prekrši svoje svete zavete i polazi na misiju da je pronađe pre nego što je pretvore u jednu od njih.
U tom pohodu mu se pridružuju momak njegove nećake (Kem Žigande), mladi šerif, i nekadašnja Sveštenica Ratnica (Megi Kju) koja poseduje neverovatne borbene veštine.



Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4268 : 03.09.2011. 12:31:04 »
Thor



Ništa specijalno.

6/10
De gustibus non est disputandum.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4269 : 03.09.2011. 12:40:54 »
Arrietty

Lep crtać, kao bajkica, sasvim pogodan i za malu decu.
Preporuka  smileyNO1




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline drama

  • Novi član
  • *
  • Postova: 46
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4270 : 03.09.2011. 15:48:20 »
Meni katastrofa  ;D

Zellwegerica još gora od katastrofe  ;D

imam osjećaj da si dobar mladić al eto nemaš ukusa za filmove  ;D

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4271 : 03.09.2011. 16:20:55 »
Arrietty

Lep crtać, kao bajkica, sasvim pogodan i za malu decu.
Gdje si gledao?

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4272 : 03.09.2011. 16:54:48 »
Kući?




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4273 : 03.09.2011. 17:12:12 »
Meni katastrofa  ;D

Zellwegerica još gora od katastrofe  ;D

imam osjećaj da si dobar mladić al eto nemaš ukusa za filmove  ;D
Prije bi se to moglo reći za tebe jer je i sam film pobrao katastrofalne kritike i od gledatelja i od kritičara. Onda vjerojatno samo ti imaš ukus za filmove. Taj film je općenito katastrofa, a još veća u usporedbi sa The Changelingom, The Hauntingom, Shutterom ili Poltergeistom. Govorim, dakako, o hororima - podžanr/GHOST  :)

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4274 : 03.09.2011. 17:22:00 »
Meni katastrofa  ;D

Zellwegerica još gora od katastrofe  ;D

imam osjećaj da si dobar mladić al eto nemaš ukusa za filmove  ;D
Prije bi se to moglo reći za tebe jer je i sam film pobrao katastrofalne kritike i od gledatelja i od kritičara. Onda vjerojatno samo ti imaš ukus za filmove. Taj film je općenito katastrofa, a još veća u usporedbi sa The Changelingom, The Hauntingom, Shutterom ili Poltergeistom. Govorim, dakako, o hororima - podžanr/GHOST  :)

Bezveze se prepirete... To nigdje ne vodi...

Meni je Case 39 odličan triler/horor....Ima dobru priču, dobre glumce i film drži pažnju od početka do kraja smileyNO1... Ima dosta sličnosti s Orphan, pa BlackMaja ako nisi pogledala, preporučujem ti Orphan...

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4275 : 03.09.2011. 17:26:28 »
Sherlock Holmes




Odličan film! Jedan od boljih fiomova u zadnjih par godina! Pošto sam pročitao dosta knjiga o Holmsu, čitam ih redom stigao sam do 12, malo mi je bilo teško da prihvatim Daunia kao Šerloka. Pravi Holms je lijen i sigurno ne ide i skače kao Tarzan na sve strane i bije svakoga redom.  :)
Ali film je svejedno odličan. Glumac koji je glumio inspektora Lestrada mi se nikako nije svidio. Potpuno pogrešan izbor, pravi inspektor je viši, mršav i ima plavu kosu. Čitavi film me je to nerviralo!

Ali zato Rejčel MekAdams!  srcesmajli

9/10





PS. Ni meni se Case 39 nije svidio. ;) Baš je bezveze.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4276 : 03.09.2011. 17:26:59 »
x-men first class





Nista novo, prica izlizana odavno. 6/10

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4277 : 03.09.2011. 17:30:59 »
Kud ga ja spomenuh  ;D
A je, cinjenica da je pobrao sve negativne komentare od filmskih kriticara i da sama zarada nije bila onolika koliko su mislili da ce biti. Ali uprkos tim negativnim komentarima film je i te kako pridobio publiku...
Mada ja se i ne vodim time sta oni pricaju, mnogo puta se desilo da ishvale neke filmove a oni su zestoko s*anj* u boji...
Na primer ovaj "All about Steve", proglasen za tezak shit, pi sama Sandra Bulok dobi "Zlatnu malinu za najgoru glumicu" a meni je film ok. Nista spektakularno ali ne mogu reci da je uzasan. Za opustenciju ok.
Mada su i misljenja podeljena, svako ima svoj ukus... Postujem  ;D

Aj' se izljubimo sad svi pa da nastavimo dalje.. Moze kafa, gorca  drinks

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4278 : 03.09.2011. 19:10:07 »
x-men first class





Nista novo, prica izlizana odavno. 6/10
Prica je bas originalna, aj mi reci jos jedan superherojski film a da se radnje desava za vreme nekog stvarnog istorijskog dogadjaja.

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4279 : 03.09.2011. 19:11:09 »
Orkestar



Obozavam P.O, rasla uz njih, i dan danas "luda" za njima, a ovim filmom sam razocarana. Ocekivala sam mnogo vise. Ocekivala sam da se govori o samim pocecima grupe, uspona, "padova", pa i da se pozabave samom slavom, i onim sta ona donosi ili eventualno oduzima.
Film vise govori o samoj SFRJ, kako, zasto, zbog cega... mnogo vise govori o zemlji u kojoj je ORKESTAR svirao.  thumb-down

Offline drama

  • Novi član
  • *
  • Postova: 46
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4280 : 03.09.2011. 19:16:13 »

Prije bi se to moglo reći za tebe jer je i sam film pobrao katastrofalne kritike i od gledatelja i od kritičara. Onda vjerojatno samo ti imaš ukus za filmove. Taj film je općenito katastrofa, a još veća u usporedbi sa The Changelingom, The Hauntingom, Shutterom ili Poltergeistom. Govorim, dakako, o hororima - podžanr/GHOST  :)

Osim lošeg ukusa nemaš ni svoje ja jer je tvoja percepcija dobrog filma oblikovana raznoraznim kritikama gdje se previše analiziraju neke nebitne stvari dok je ono najbitnije stavljeno postrance. srcesmajli

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4281 : 03.09.2011. 19:29:12 »

Prije bi se to moglo reći za tebe jer je i sam film pobrao katastrofalne kritike i od gledatelja i od kritičara. Onda vjerojatno samo ti imaš ukus za filmove. Taj film je općenito katastrofa, a još veća u usporedbi sa The Changelingom, The Hauntingom, Shutterom ili Poltergeistom. Govorim, dakako, o hororima - podžanr/GHOST  :)

Osim lošeg ukusa nemaš ni svoje ja jer je tvoja percepcija dobrog filma oblikovana raznoraznim kritikama gdje se previše analiziraju neke nebitne stvari dok je ono najbitnije stavljeno postrance. srcesmajli

 ??? ??? ???
Da si ikad ranije procitao makar jedan Mulderov post o filmovima video bi da je bas obrnuto...ne mozes tako da pricas za nekog koga ne znas...pogotovo kada je u pitanju neko sa ogromnim znanjem o filmovima...

Ako je neko izneo svoje misljenje o filmu...ko si ti da govoris da li ima ukusa ili ne... ???

I da...Case 39, prosecan film...moglo je mnogo bolje
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4282 : 03.09.2011. 21:11:47 »
Beli lavovi



Uzas.

Beli lavovi su priča koja govori o ljudima, intelektualcima koji se teško snalaze u ovim teškim vremenima, pa su prinuđeni da rade poslove, koje inače ne bi.

Operska pevačica Bela, peva operske arije po kucama. Filmski roditelj Gruja, umesto igranih filmova snima svadbe i sahrane. Filozof Baki je noćni čuvar. Glavni junak Dile želi da promeni nešto. Pritisnut snovima o boljem i pravednijem životu, izazvan pričama o radnicima, seljacima i postenoj inteligenciji koje nema ko da povede u neki bolji život, Dile je odlučio da uzme stvar u svoje ruke.



0/10
  thumb-down

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4283 : 03.09.2011. 22:11:42 »
Hahahaha, Majo ocene idu od keca  rofl

Offline BlackMaja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 432
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4284 : 03.09.2011. 22:21:15 »
kec bi za ovo bio premija..  ;D

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4285 : 03.09.2011. 23:07:24 »
    Middle Men




    Machete



Za oba filma ocjene 9/10. Filmovi u svom pravom smislu-za zabavu. Nista dubokoumno nit komplikovano. Cista zabava, ali vrhunska, sto je danas rijetkost za vecinu filmova.

Kakva riba ova Laura Ramsey u Middle Men... :rose:
Spoiler for Hiden:

Spoiler for Hiden:
Najjaca scena u Machete je kad latinosi napadaju paravojsku i kad auta skacu i jedno od auta tako zgazi lika  rofl


« Zadnja izmjena: 03.09.2011. 23:20:11 dark horse »

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4286 : 03.09.2011. 23:14:40 »
Mačeta je odličan film!





Spoiler for Hiden:
Meni je najjače bilo kad Mačeta probode Sigala, i ovaj kaže nije mi ništa ali glupo mi je da nastavljam da se borim i onda počne da se bode onim mačem i ubije sam sebe.  ;D
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4287 : 03.09.2011. 23:24:21 »
Mačeta je odličan film!





Spoiler for Hiden:
Meni je najjače bilo kad Mačeta probode Sigala, i ovaj kaže nije mi ništa ali glupo mi je da nastavljam da se borim i onda počne da se bode onim mačem i ubije sam sebe.  ;D

Spoiler for Hiden:
ahahahahah.....i ta je prejaka. Puno ima ekstra scena sa statistima koje se ne primjete ako se pazljivo ne gledaju. Isto kad napadaju paravojsku a Maceta ide na motoru i probijaju kapiju. Za njim idu auta , pa rulja trci pjeske i na kraju zadnji lik trci sa kolicima za hot dog u napad rofl

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4288 : 03.09.2011. 23:29:48 »
The Others
Negde na pola filma sam se smorio k'o zmaj a onda zadnjih 20 minuta filma  :o
Tek tad shvatis sta se desava u celom filmu.

Ja ti preporučujem da uzmeš original DVD, ubaciš ga u kučno kino, odvrneš zvuk 5.1 do daske i ponovo pogledaš film. Vjeruj mi da pozadinski zvukovi lede krv u žilama.
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4289 : 03.09.2011. 23:51:43 »
The Others je fantastičan film, uživao sam gledajući ga.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Tags: