Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1380483 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4200 : 25.08.2011. 12:22:08 »
Elektra 2005

Dobra akcija, fino urađene animacije i efekti, samo ipak mi je nešto slab opšti utisak o filmu...Dženifer Garner je posle Alijasa dokazala da je sposobna da odglumi ulogu akcione junakinje, glumačka postava je dobra, ali mislim da je ceo projekat mogao mnogo, mnogo bolje...Mada kada bolje razmislim, previše liči na Daredevila, i da je bila neka druga glavna glumica, ko zna da li bi bilo i ovoliko...Pošto sam pripadnik muškog pola, mogu pohvaliti odevanje i kostime, te zbog toga previskokih 5,5/10 od mene.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4201 : 25.08.2011. 15:47:48 »
pirates of the caribbean on stranger tides



Mnogo, mnogo slabije od prethodnih delova. 5/10

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4202 : 25.08.2011. 16:07:19 »
Shades 2003

Slučajno sam naleteo na ovaj film na B92 i prijatno sam se iznenadio. Radnja je solidna, priča se vrti oko prevaranata i pokeraša koji pokušavaju da na što lakši način dođu do novca. Jednu od glavnih uloga glumi i Silvester Stalone, što je dodatni +. Dobar način da prođe 1,5h. Od mene 7,5/10
« Zadnja izmjena: 26.08.2011. 11:23:02 DJOXXXA »

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4203 : 25.08.2011. 17:22:59 »
Odgledao

Batman under the red hood



Po meni odlican nastavak Batmana, lepo odradjeno, Joker ludji nego ikad, saradnja sa Nightwingom (stari Robin), non stop neka akcija i jurnjava 8/10


Predators



Ovo je od onih filmova, gde na pocetku vidite nekolicinu likova i odmah znate ko ce da prezivi na kraju. Inace je kao i svaki film o predatorima, stalna jurnjava, napetost, nikakvu specijalnu novinu ne donosi... Ima dosta poznatih njuski, a neki od njih su Danny Trejo (doduse samo na kratko, brzo ga skembaju), Adrien Brody, Laurence Fishburne i Walton Goggins (Shane iz The Shield  ti_si_Bog). Zanimljivo je sto se pominje Svarci, ali pored njega pojavljuje se i onaj stari predator (sigurno se svi secaju one lepe njuske). Inace ovi novi predatori su nabudzeni, ruzniji, opasniji, i kod njih ne prolazi onaj blato mod. Sve u svemu - zacin C :D 6/10

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4204 : 25.08.2011. 18:11:25 »
pirates of the caribbean on stranger tides

Spoiler for Hiden:

Mnogo, mnogo slabije od prethodnih delova. 5/10

Meni su svi filmovi dobri. Ovaj ima par smiješnih fora i baš mi je sjeo sinoć pred spavanje. Ipak je to Disney i nema se puno za očekivati, a meni je pružio ono što sam i očekivao, zabavu.  :)

Osim toga, gledao sam i Priest.



Ideja mi je odlična i sviđa mi se ta mračna atmosfera u filmu, a gluma mi je tako-tako... Sve u svemu, nije uzalud potrošeno vrijeme i začudo brzo mi je prošlo što znači da mi je film bio zanimljiv, inače bih se patio kao da gledam sto godina.  ;D

Nisam lud, majka me testirala!

Offline bagzi94

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 392
  • Spol: Muški
  • Preobratitelj
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4205 : 25.08.2011. 21:09:09 »
Throw Momma from the Train
(Izbaci mamu iz voza)


Gluma je, po mom mišljenju, iznadprosečna.
Film nije za one koji će tražiti rupe u filmu.
Tipična američka komedija, što meni odgovara,
ali svakako su mogli mnogo bolje da urade film.

Ocena: 6.5/10


Bad Teacher
(Loša učiteljica)


Mislim da je Kameron Dijaz uradila dobar posao,
za razliku od Džastina Timberlajka.  thumb-down
Po mom mišljenju film je zanimljiv i gledljiv.

Ocena: 7/10


« Zadnja izmjena: 25.08.2011. 21:11:34 bagzi94 »

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4206 : 25.08.2011. 21:34:23 »
X-Men First Class (2011) BluRay  1080p x264 DTS-HDC

Fantastično putovanje i avantura koja nas vodi u sazrijevanje nama već poznatih likova, ispraćeno kroz fenomenalne akcione sekvence i još bolje efekte. Definitivno najbolji "superhero" film za sada, koji je izašao ove godine. Režiser popularnog filma “Kick-Ass” se zaista ovde pokazao u jednom lepom svijetlu.  :)

8.5/10

PS: Obavezno pogledati u što boljem kvalitetu.  :)

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4207 : 26.08.2011. 05:01:39 »
Old School



10/10

Meni jedna od boljih komedija...  ;D
« Zadnja izmjena: 26.08.2011. 05:04:21 dark horse »

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4208 : 26.08.2011. 11:31:47 »
The Kids are All Right

Zanimljiv koncept, dobra glumačka postava i radnja, muzika dobra. Lepo je sve uklopljeno i ovo je bolja drama koju sam gledao u poslednje vreme. Ipak nije ovo film za razbibrigu, već je za ozbiljnije gledanje. U centru pažnje su deca koja upoznaju svog oca i tu se sve komplikuje, iako je situacija već komplikovana.... 9/10 od mene.

Friends with Benefits

Justin Timberlake se nešto aktivirao u poslednje vreme... Nakon Bad Teacher-a, i ovde je dobro odigrao svoju ulogu. Mila Kunis je fantastična, stvarno ne znam kako drugačije da je opišem... Radnja filma je nekako kliše, ali je dobar za gledanje sa društvom ili tako nešto... Fino je to urađeno, ali nije sad baš toliko dobar da ga morate pogledati 8,5/10 od mene.
« Zadnja izmjena: 26.08.2011. 11:35:40 DJOXXXA »

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4209 : 26.08.2011. 16:28:59 »
REC 2



Jebeno dobro, mozda cak i bolje od prvog dela. Jos uvek podrigujem od zadnje scene  ;D

10/10  Je l' ima neki slicne tematike a da nije Karantin?

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4210 : 26.08.2011. 17:42:14 »
Rec je zbilja vrhunski horor, mislim na prvi dio. Drugi dio je dobar. Slične tematike? Misliš na snimanje ili zombije?

Probaj sa Dead Set pošto je brza serija, baš kao i Rec.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4211 : 26.08.2011. 17:48:35 »
Rec je zbilja vrhunski horor, mislim na prvi dio. Drugi dio je dobar. Slične tematike? Misliš na snimanje ili zombije?

Probaj sa Dead Set pošto je brza serija, baš kao i Rec.

Zombije, vec sam stavio par na download  ;D
« Zadnja izmjena: 26.08.2011. 17:53:54 lazavr »

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4212 : 26.08.2011. 18:07:50 »
probaj 28 nedelja kasnije i Kuća Mrtvih 1 i 2

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4213 : 26.08.2011. 18:20:58 »
probaj 28 nedelja kasnije i Kuća Mrtvih 1 i 2
To nisu zombiji već zaraženi, a velika je razlika makar su slični po izgledu  :) Kuća mrtvih je teže sranje

Najbolji zombie filmovi su od starog lisca Romera. Znači, Nigth of the living dead, dawn of the dead kao najbolji zombie film ikada (original) i day of the dead. Onda imaš još jako dobre zombie filmove poput Return of the living dead, prva dva dijela pa Zombie (talijanski filmovi, na te posebno obrati pozornost) pa i walked with a zombie. Samo skidaj  smileyNO1

Ali Romero je kralj što se tiče njih  ;D

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4214 : 27.08.2011. 02:32:33 »
Never Back Down 2

Očekivao sam nešto lošiji nastavak od prvog dela, ali ovo je čisto gubljenje vremena... Priča je kliše, potezi već viđeni, sve izgleda onako low-budget, kao da su štedeli i sebe i sredstva u svakoj mogućoj situaciji. Pojavljuje se Lyoto Machida, ali samo na kratko, dok Todd Dufee glumi značajniju ulogu. Michael Jai White je odigrao ok, ali ništa posebno, dok mi je onaj klinac što glumi Max-a izgledao kao da se upravo odvikao od heroina. Šta reći, a ne zaplakati, uspeli su da mi pokvare najbolji film sa MMA tematikom... 2/10, ko može neka preskoči.

Your Highness

Ne znam šta sam mislio kada sam pustio ovaj film. Glavni glumac je blago retardiran i ne volim ga ni malo. Drugari su pričali da je dobar film, pa rekoh hajde da mu dam šansu. Ipak sam se pokajao i posle 20 minuta ugasio. 1/10
« Zadnja izmjena: 27.08.2011. 02:44:56 DJOXXXA »

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4215 : 27.08.2011. 11:20:00 »
X-Men First Class (2011) BluRay  1080p x264 DTS-HDC

Fantastično putovanje i avantura koja nas vodi u sazrijevanje nama već poznatih likova, ispraćeno kroz fenomenalne akcione sekvence i još bolje efekte. Definitivno najbolji "superhero" film za sada, koji je izašao ove godine. Režiser popularnog filma “Kick-Ass” se zaista ovde pokazao u jednom lepom svijetlu.  :)

8.5/10

PS: Obavezno pogledati u što boljem kvalitetu.  :)
+1
(sinć odgledao)
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4216 : 27.08.2011. 11:29:23 »
The Whistleblower. 5/10

http://www.imdb.com/title/tt0896872/



Loše...
Dobra Rachel Weisz, loša Monica Bellucci, dobro psovanje Sergeja Trifunovića i do boga iritantno pokušavanje izgovaranja našeg jezika u rumunjskoj varijanti.
Priča dobra, loš film.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4217 : 27.08.2011. 12:19:54 »
Fist Five


Dobar film. Zabavila me akcija, nasmejao me Vin Dizel kad se pičio s Dvejnom Džonsonom (a smo nagruvani!  rofl ), Gal Gadot i Elsa Pataki predivne, Brazilke hot  >:dj , iako ih nije bilo puno. Sve u svemu, davno se nisam ovako proveo gledajući film, možda je na to uticalo i to što sam ga gledao u društvu. Od mene, 9/10.
De gustibus non est disputandum.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4218 : 27.08.2011. 12:42:08 »
Thor (2011) 720p BluRay x264-Felony

Nisam imao neka očekivanja što se tiče ovog filma. Thor nije još jedan u nizu proameričkih filmova koji promovišu Ameriku i američki way-off life. Jaka glumačka imena, odlična režija i kvalitetan scenario. Bolji od Kapetana Amerike, za mrvicu lošiji od X-mena, to je moje subjektivno mišljenje. Dajem mu

8/10

PS: Pogledati u što boljem kvalitetu zbog efekata. :)

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4219 : 27.08.2011. 23:33:42 »
Bad Teacher

Dobra komedija, Kameron Dijaz se odlično pokazala, Džastin Timberlejk solidno odigrao, fina pričica drži pažnju i film je dobar za gledanje sa društvom. Ocena 8/10

Horrible Bosses

Lud film, očekivao sam solidnu komediju, ali ovako nešto ne. Stvarno odličan film, odlična glumačka postava, Charlie Day igra sličnu ulogu kao i u Sunny in Philly, Dženifer Aniston glumi ludu zubarku (iskreno, ne bih se bunio da imam takvu zubarku, ili takvu gazdaricu :)) Collin Farrel se pojavljuje u za njega čudnoj ulozi, tu su i Jamie Fox i Kevin Spacey, i sve je to lepo uklopljeno. Ako možete pogledajte ovaj film, nećete se pokajati... 9/10
« Zadnja izmjena: 27.08.2011. 23:36:29 DJOXXXA »

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4220 : 28.08.2011. 17:19:00 »
Win Win

Simpatičan film, zanimljiv razvoj događaja i dobra gluma kao i celokupna realizacija. Priča se vrti oko advokata koji pokušava da što više zaradi, te da bi to uspeo čini sve što je u njegovoj moći da to i učini. Igrom slučaja, dečko dolazi kod njega u kuću i tu se događaju neke neočekivane stvari. Nije loš za pogledati ako imate vremena, 8,5/10

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4221 : 29.08.2011. 15:06:37 »
Rec



Rec 2




Ovo su oni filmovi za koje se kazu da "jebu kevu" :D
Spoiler for Hiden:
Dva odlicna horora.  Prvi je iz ugla tv ekipe koja radi emisiju o vatrogascima, njihovom radnom danu, obavezama i aktivnostima na poslu. Vatrogasci dobijaju poziv da pogledaju stambenu zgradu, u kojoj se neka zena zakljucala. Odlaze tamo, ne znajuci sta ih ceka... Zombi virus se siri zgradom, i bivaju izolovani. Sva desavanja unutar zgrade snima kamerman, koji sa reporterkom pokusava da se spase, a pritom i da snimi sto vise materijala, kako bi svetu pokazali sta se unutra zaista desava

U drugom delu, koji se desava mozda nekih pola sata posle zavrsetka prvog, prica prati ekipu policajaca koji, uz pratnju lekara, ulaze unutra da otkriju sta se zaista desava. Ispostavlja se da je lekar ustvari svestenik koji je poslat na tajni zadatak, da otkrije sta je uzrok zaraze. Policajci na slemovima imaju kamere koje sluze za snimanje kompletne situacije, radi kasnije dokumentacije. Napetost, sjajna povezanost izmedju delova, snimak (sve je uradjeno kao da je snimljeno rucnom kamerom, poput Cloverfielda i Vestice iz Blera) i nepredvidivost cine ova dva sjajnim hororima

9/10


Thor



Solidno uradjen film, jedino, po meni jako los izbor glavnih glumaca, prvenstveno mislim na Chris Hemswortha, uopste mi nije on za Thora, neubedljiv i u onom kostimu kao cica glisa, a onda i na Natalie Portman, nekako me je smorila, koliko god ona lepa bila, jednostavno ne mogu da je gledam u svakom novom filmu koji izadje.  Inace sad se zeljno ocekuju Avengeri, u kojima ce se pored Thora, pojaviti i Ironman, Captain America, Hulk, Nick Fury i ostali...

6.5/10
« Zadnja izmjena: 29.08.2011. 15:09:14 Maddox »

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4222 : 29.08.2011. 15:25:45 »
Pogledaj sam i ja juče Thora, odlično su ga snimili, ima par stvarno fenomenalnih prizora, a nije nimalo dosadan, što je meni postala najvažnija karakteristika za film.

7.5/10

Bio sam počeo da gledam i Ethernal Sunshine of the Spotless Mind, ugasio sam ga posle 40 minuta, jednostavno je bio mnogo dosadan, zamalo se nisam uspavao. Znam da svi hvale film i da ima dobru ocenu na IMDB-u, al' šta da se radi, možda mi se svidi za jedno 20 godina...

bolje da ne ocenjujem/10

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4223 : 29.08.2011. 16:20:16 »
Pogledaj sam i ja juče Thora, odlično su ga snimili, ima par stvarno fenomenalnih prizora, a nije nimalo dosadan, što je meni postala najvažnija karakteristika za film.

7.5/10


Gledao i ja...
Totalna glupost! Glumci ocajni (izuzetak je samo Sir Anthony), scenario kao da je pisalo dete od 12 godina...uopste ceo film kao da je za decu.

od mene jadnih 4/10

HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4224 : 29.08.2011. 16:36:51 »
Bio sam počeo da gledam i Ethernal Sunshine of the Spotless Mind, ugasio sam ga posle 40 minuta, jednostavno je bio mnogo dosadan, zamalo se nisam uspavao. Znam da svi hvale film i da ima dobru ocenu na IMDB-u, al' šta da se radi, možda mi se svidi za jedno 20 godina...

bolje da ne ocenjujem/10
Jesi skužio o čemu se ustvari radi? Barem u tih 40 minuta. Film je teži mindfuck, ali kada ga pogledaš 2, 3 puta, onda film sjeda na svoje mjesto, u vrhu

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4225 : 29.08.2011. 16:45:50 »
Jesi skužio o čemu se ustvari radi? Barem u tih 40 minuta. Film je teži mindfuck, ali kada ga pogledaš 2, 3 puta, onda film sjeda na svoje mjesto, u vrhu
Zbog ovoga sam ga i isključio, ne volim takve stvari. Zato mi ni Black Swan nije nešto, ni sam ne znam kako samu uspeo da ga odgledam do kraja...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4226 : 29.08.2011. 17:08:45 »
Aha, a što bi tek onda rekao za Lyncha i njegove filmove ;D

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4227 : 29.08.2011. 18:11:18 »
Ja se okrenuo malo starijim filmovima

The Thing


SF horor uz '80-ih. 7/10
Uskoro izlazi remake ovog kultnog filma

Event Horizon


7/10
Film na foru Aliena, vredi pogledati.



Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4228 : 29.08.2011. 18:17:44 »
Ja se okrenuo malo starijim filmovima

The Thing


SF horor uz '80-ih. 7/10
Uskoro izlazi remake ovog kultnog filma

Event Horizon


7/10
Film na foru Aliena, vredi pogledati.
The Thing je meni u top 5 horora. Fantastičan film, odlični efekti, odlična klaustofobična atmosfera i naravno, Carpenter. Ne radi se remake već prequel. Isto kao ovaj Carpenterov The Thing nije remake onog iz 50-ih već su oba dva rađena po knjizi  smileyNO1

A event horizon je zbilja dobar horor, a opet ni blizu Aliena koji mi je također u top 5 horora  ;D

The Shining, Jaws, Psycho, Alien i The Thing

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #4229 : 29.08.2011. 18:29:37 »
Bar priznaj da mi je izbor dobar  ;D

Tags: