Autor Tema: Poslednji film koji ste gledali.....?  (Posjeta: 1380557 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2010 : 14.02.2010. 22:14:17 »
The Collector  8/10

odličan horor..atmosfera,glazba,napetost,radnja,glumci,,ma sve što očekujem od jednog horora,jednom rječju odlično...... :)


Avatar  6/10

hm..ne znam kako je gledati u 3d,ali jučer sam ga gledao u dvd scr kvaliteti i film je ok,ništa više od toga..dosta dugo traje,pa sam morao napraviti malu pauzu :)..po mom mišljenju dobar film,sa dobrim efektima(ali s obzirom koliko je uloženo novaca u film,to se i očekuje)..sve u svemu koliko se hajke dignulo oko ovog filma očekivao sam više,i po mom mišljenju ovaj film nije zaslužio oskara,bar ne za najbolji film u 2009god...
« Zadnja izmjena: 14.02.2010. 22:16:03 outside »

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2011 : 14.02.2010. 22:23:58 »

U početku je dobro krenuo, sve zanimljivo, radnja drugačija...
E sad, drugi deo filma je glupost čista. Ono za lek, i svi skaču jedan na drugog, da ne spojlujem. Jbt, ne mogu da verujem.
4/10
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2012 : 15.02.2010. 18:52:01 »
sad sam gledao law abiding citizen

film je išao ovako


dobar dobar dobar odličan odličan ne ne ne nećete valjda, hoćete... sranje

znači toliko me je kraj iznervirao da ja nemam reči.... tek tako... trtka.... onoliko planiranje i jedan slinavi crnja ga prejebe... ma daaaaj... očekivao jedan konačni beng za kraj, da ga skenja nakon smrti, ali ništa... bre... iznervirao sam se....
upravo tako sam ga i ja doživio
sj**še kraj pravo al šta ćeš
upravo odgledao, film odlican do zadnjih nekoliko minuta, onoliko planiranje, i da ga na kraj zajebe onaj...ccc...a i posle toga sam ocekivao, kao posle njegove smrti da prejebe crnju ali nista ni od toga
sve u svemu 8/10, a bilo bi 10/10, ali to je zbog zadnjih nekoliko minuta

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2013 : 15.02.2010. 20:28:42 »
Babel (2006)
http://www.imdb.com/title/tt0449467/


Dobar film, malo neobičan (barem mi se tako čini). Mislim da se ne bi svakome svideo, u nekim momentima je pomalo zamoran.
Ocena: 7/10

Kiss kiss, Bang Bang (2005)
http://www.imdb.com/title/tt0373469/



Odlično. Zanimljivo, komično, napeto. Radnja se dosta brzo odvija, i apsolutno drži pažnju do kraja.
Jednino mi je bio problem da ispratim sve. Treba vrlo pažljivo pratiti film.
Oncena: 8.5/10
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline by_Ivica

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2014 : 15.02.2010. 20:55:30 »
Fantastic Mr. Fox - inače nisam imao namjeru gledati ovaj film, ali kada sam vidio da je nominiran u kategoriji za najbolji animirani film Oscara 2010. odlučio sam se na gledanje. Doduše, nomiran je on još i u kategoriji za glazbu.

Uglavnom, odličan animirani film, meni osobno uistinu jedan od najboljih koje sam gledao ne samo u 2009. nego i općenito. Tehnika je skroz drugacija nego kod ostalih filmova ovog žanra ali to filmu daje poseban čar, glazba fenomenalna, fore zanimljive, svakako jedan nesvakidašnji film. Preporuka.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2015 : 15.02.2010. 21:04:13 »
...Avatar  6/10
hm..ne znam kako je gledati u 3d,ali jučer sam ga gledao u dvd scr kvaliteti i film je ok,ništa više od toga..dosta dugo traje,pa sam morao napraviti malu pauzu :)..po mom mišljenju dobar film,sa dobrim efektima(ali s obzirom koliko je uloženo novaca u film,to se i očekuje)..sve u svemu koliko se hajke dignulo oko ovog filma očekivao sam više,i po mom mišljenju ovaj film nije zaslužio oskara,bar ne za najbolji film u 2009god...

Film nema smisla gledati u 2D. Svi koji to žele, nek ne gube vreme. Jednostavno, ovaj film je pravljen za 3D a 2D je ostavljen kao opcija. u 3D ovaj film se pretvara u savršenstvo. Gledljivo više puta
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline alexis

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1207
  • -
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2016 : 15.02.2010. 21:09:28 »
...Avatar  6/10
hm..ne znam kako je gledati u 3d,ali jučer sam ga gledao u dvd scr kvaliteti i film je ok,ništa više od toga..dosta dugo traje,pa sam morao napraviti malu pauzu :)..po mom mišljenju dobar film,sa dobrim efektima(ali s obzirom koliko je uloženo novaca u film,to se i očekuje)..sve u svemu koliko se hajke dignulo oko ovog filma očekivao sam više,i po mom mišljenju ovaj film nije zaslužio oskara,bar ne za najbolji film u 2009god...

Film nema smisla gledati u 2D. Svi koji to žele, nek ne gube vreme. Jednostavno, ovaj film je pravljen za 3D a 2D je ostavljen kao opcija. u 3D ovaj film se pretvara u savršenstvo. Gledljivo više puta
pa ne mogu ja sto nemam bioskop u gradu, da zapnem i da idem u Beograd da bi gledao film 3D, kakva je takva 2D, ja cu to da gledam jer mi nema druge  :)

Offline jakaka

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1535
  • Spol: Ženski
  • Lost in time and space
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2017 : 15.02.2010. 21:38:07 »
The Mist
Mnogo jak film.

Istina, jedan od boljih u proteklih par godina.
:)
odličan film,još onaj kraj,uf.. :)

Da, onaj kraj, uf baš šokira, odličan film slažem se smileyNO1


Citat:
Kiss kiss, Bang Bang (2005)
http://www.imdb.com/title/tt0373469/

Super mi je taj bio, sjećam se kako sam plakala od smjeha na nekim scenama
Spoiler for Hiden:
Pogotovo ona scena kad je onaj popišao truplo  ;D

Offline riddick_xXx

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2018 : 15.02.2010. 23:54:24 »
Cirque du Freak The Vampires Assistant 6.5/10
Meni uopse nije bio toliko los film kao sto je prosao u Americi, ali film jednostavno nema kraj.
Ne znam sta je reziser mislio da ako film dobro prodje kod publike onda se biti nastavak, ali sad bi samo lud covek napravio nastavak, a siguran sam da bi nastavak bio mnogo bolji.

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2019 : 16.02.2010. 08:20:21 »
The Mist
Mnogo jak film.

Istina, jedan od boljih u proteklih par godina.
:)
odličan film,još onaj kraj,uf.. :)

Da, onaj kraj, uf baš šokira, odličan film slažem se smileyNO1
+2 Kraj je cry1
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline bnzz

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 205
  • од рођења мог.....
    • www.padalica.rs
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2020 : 16.02.2010. 09:59:35 »
Whiteout 2009
Mnogo sam ocekivao od ovoga filma a na kraju je ispao samo prosecan(i manje od toga) triler. Ideja dobra, lokacija odlicna i to je to , sve ostalo suv prosek. Veliki minus je to sto je film mracan(cak i na bluray-u) tako da sam dobar deo filma pogadjao ko je ko nasumicno
www.padalica.rs 
zamisli zelju  i stižu neverovatni popusti!!

Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2021 : 16.02.2010. 15:34:07 »
State of play
Odličan film i dobro glumci.

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2022 : 16.02.2010. 17:38:56 »
Cabin Fever 2 (2009)


Koja ludnica od filma.  ;D U nekim delovima sam se bukvalno cepao od smeha, a u nekim mi se zgadio život... kao npr. kada
Spoiler for Hiden:
liku iz kite izlazi gnoj pomešan sa krvlju brrrr.   :-[
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2023 : 16.02.2010. 21:38:42 »
Cabin Fever 2 (2009)
Spoiler for Hiden:

Koja ludnica od filma.  ;D U nekim delovima sam se bukvalno cepao od smeha, a u nekim mi se zgadio život... kao npr. kada
Spoiler for Hiden:
liku iz kite izlazi gnoj pomešan sa krvlju brrrr.   :-[

radovane, u ovom filmu ima ista ona boljka što si mi rekao da imaš... vidiš šta kaže LOST

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2024 : 17.02.2010. 00:07:18 »
rofl rofl rofl

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2025 : 17.02.2010. 08:41:13 »
Food, Inc. (2008) http://www.imdb.com/title/tt1286537/

Film pokazuje kako u Americi uzgajaju živinu, goveda, svinje. U čemu se sve nalaze kukuruz i soja, kako farmeri ne smeju da ostavljaju deo sopstvenih prinosa za upotrebu pri narednoj setvi, kako su klanice u stanju da isporučuju tržištu zaraženo meso...
Jako zanimljivo. Ne verujem da je situacija u prehrambenoj industriji ovde baš ista kao ona u Americi ali me ni najmanje ne bi iznenadilo da se kreće upravo u tom pravcu.
Pošto se neke od scena dešavaju po prodavnicama, bilo je interesantno videti koliko su njihove cene niže nego ovde kod nas.
Čizburger za dolar, big meg 1,5$...
Jeste da ovdašnja prosečna plata iznosi možda desetak posto njihovog minimalca ali zato barem sve plaćamo više nego duplo skuplje  u_jeeeeeeeeee

:)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2026 : 17.02.2010. 12:56:05 »
pa ne mogu ja sto nemam bioskop u gradu, da zapnem i da idem u Beograd da bi gledao film 3D, kakva je takva 2D, ja cu to da gledam jer mi nema druge  :)

Ja sam išao... iz Šapca
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2027 : 17.02.2010. 13:27:34 »
@petko: jel prikazano bilokakvo ubijanje životinja?
Ako nije mogao bih pogledati.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2028 : 17.02.2010. 14:22:13 »
@riddle
Ima nešto malo scena iz klanice ali uopšte nije akcenat na tome. Ako baš imaš slab želudac, možda u par scena eventualno pokriješ oči... moja cura je sve odgledala a obično odvraća pogled kad su u filmovima izuzetno krvave scene :)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2029 : 17.02.2010. 23:01:43 »
^Thanks.

Pogledao sam The Taking of Pelham 123 [5,5/10] - kraj je katastrofa (malo vuče na SE7EN), al bzvz... Očekivao sam bolji film sa tom glumačkom postavom.

Offline lazacar

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 83
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2030 : 18.02.2010. 13:45:47 »
Avatar...... 0/10
Film sam gledao u 3D, jadno, zalosno, smesno, pateticno... nemam reci, na 50 minutu sam napustio bioskop, otisao u kafanu i popio 5 piva jer me srce bolelo na sta sam bacio novce.
Sad kad bih morao da sumiram, pa krivo mi je sto nisam samog sebe slusao, nego neke dobronamerne savete, film koji bi trebalo da predstavlja neku prekretnicu da ne kazem revoluciju u filmu, predstavlja samo jos jedno megalomansko djubre Kamerona, od coveka koji stoji iz Titanica, nista bolje nisam ni ocekivao... bejah u pravu...
Tehnologija je nesto neminovno, ali upotreba tehnologije na ovakvo nesto, jezim se jos uvek samo kad se setim sta sam gledao...
Iskren savet svakom coveku sa iole mozga u glavi, obidjite ovo u sirokom luku, pri davanju ocene sam bio velikodusan pa sam mu dao 0, ne zasluzuje ni tu 0!!!

Vedrije teme...
Eraserhead... 10/10
Juce ga opet pogledah, ko nije gledao, svaka preporuka, nisam ljubitelj Lynch-a, ali ovo je remek delo filmske umetnosti, revolucija filma, svakim gledanjem film postaje bolji i bolji, film koji nema granica... svaka preporuka.

Man som hatar kvinnor, Flickan som lekte med elden...
Film(ove) je suludo sada ocenjivati pre odgledanog treceg dela ali jos jedno vrlo dobro ostvarenje evropskog filma. Svaka preporuka za gledanje.

Offline Doki

  • Riddle
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 442
  • Jack Bauer
    • 24-fansite
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2031 : 18.02.2010. 14:01:08 »
Zašto Avataru NULA?

S onim ljudima s kojima sam pričao, kažu kako je 3D izvrstan.

Offline lazacar

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 83
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2032 : 18.02.2010. 14:11:46 »
Zasto 0... pa zato sto nije za bolju ocenu  rofl
Da pojasnim malo svoje ogorcenje, film za mene predstavlja sklad umetnosti i maste, kao i pesma, knjiga kao i svaka druga ljudska radnja, ovde nema nicega, ono sto nam Kameron nudi je jedna otrcana prica o dobrom i losem zavijena u kumpijutersku animaciju u 3dimenzionalnom prostoru na koju je potroseno pa verovatno vise novca nego li ova zemlja ima budzet za narednih 5 godina i sve to nazvao revolucijom u filmu...

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2033 : 18.02.2010. 14:14:44 »
Animacija odlicna. Film govno, kao sto sam rekao i ranije...

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2034 : 18.02.2010. 14:25:02 »
Mene je osobno 3d tehnika razočarala. Odnosno nije me se baš dojmila
Neznam je li do mene ili do loših naočala (premasne su) - preporučujem svakom da nosi vlažne maramice na gledanje 3d prestave u kinu.
Ali film kao film mi je dobar čak i više, radnja drži vodu od početka do kraja, a to mi je najvažnije, da sam zainteresiran za radnju od početka do kraja.
Lazacar ta tvoja ekstremna stajališta 0 (nula) mi nisu draga niti malo. Dosta mi je ekstremista u stvarnom životu pa tako i u kritici.
Da je snimija 3 sata crnog ekrana nije za nulu, a kamoli Avatar.

Iskren savet svakom coveku sa iole mozga u glavi, obidjite ovo u sirokom luku, pri davanju ocene sam bio velikodusan pa sam mu dao 0, ne zasluzuje ni tu 0!!!
Ova izjava više govori o tebi nego o filmu

Offline lazacar

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 83
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2035 : 18.02.2010. 14:35:49 »
Drugar ja se nemam sa tobom sta prepucavati, ova tema se zove poslednji film koji ste gledali i svako ima pravo da iznese svoje misljenje, ko je ekstremista, separatista ili nesto drugo je sasvim druga prica, ja nisam niti tebe niti bilo koga ovde uvredio, osim naravno filma, ako ti nije drago sta pise, a ti cuti, nemoj mene da etiketiras nekim komunjarskim parolama, i meni je takvih dosta, kad vec vuces za jezik...
A filmom se bavim ne samo kao gledalac, tako da mi nemoj prosipati neku mudrost, da je snimo samo crn ekran, mozda bi mu i dao vecu ocenu, opet naglasavam, ako hoces da izneses svoje misljenje o filmu iznesi ga, a nemoj ga iznosti o meni, jer me ni ne poznajes!

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2036 : 18.02.2010. 14:41:43 »
Pošten odgovor. Sjekire zakopane

Offline riddick_xXx

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2037 : 18.02.2010. 20:42:37 »
Avatar...... 0/10
Film sam gledao u 3D, jadno, zalosno, smesno, pateticno... nemam reci, na 50 minutu sam napustio bioskop, otisao u kafanu i popio 5 piva jer me srce bolelo na sta sam bacio novce.
Sad kad bih morao da sumiram, pa krivo mi je sto nisam samog sebe slusao, nego neke dobronamerne savete, film koji bi trebalo da predstavlja neku prekretnicu da ne kazem revoluciju u filmu, predstavlja samo jos jedno megalomansko djubre Kamerona, od coveka koji stoji iz Titanica, nista bolje nisam ni ocekivao... bejah u pravu...
Tehnologija je nesto neminovno, ali upotreba tehnologije na ovakvo nesto, jezim se jos uvek samo kad se setim sta sam gledao...
Iskren savet svakom coveku sa iole mozga u glavi, obidjite ovo u sirokom luku, pri davanju ocene sam bio velikodusan pa sam mu dao 0, ne zasluzuje ni tu 0!!!

Vedrije teme...
Eraserhead... 10/10
Juce ga opet pogledah, ko nije gledao, svaka preporuka, nisam ljubitelj Lynch-a, ali ovo je remek delo filmske umetnosti, revolucija filma, svakim gledanjem film postaje bolji i bolji, film koji nema granica... svaka preporuka.

Man som hatar kvinnor, Flickan som lekte med elden...
Film(ove) je suludo sada ocenjivati pre odgledanog treceg dela ali jos jedno vrlo dobro ostvarenje evropskog filma. Svaka preporuka za gledanje.
Jbg kralju ti moras da se prilagodiis danasnjis standardima...jer ljudi vise ne vrednuju filmove kao ovog tvog gore.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2038 : 18.02.2010. 20:53:54 »
A zašto? Čovek ima pravo na svoje mišljenje, i izneo ga je kao i svi ostali... Zar treba da menja ukus jer su se današnji standardi promenili na gore?
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Re: Poslednji film koji ste gledali.....?
« Odgovor #2039 : 18.02.2010. 21:14:21 »
Legion (2010)

Mnogo loše. Matora baba je najbolji deo filma.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Tags: