Autor Tema: Sense8  (Posjeta: 57764 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #150 : 02.12.2016. 09:25:16 »
Na Netflix stranici se pojavio datum specijala: 23. 12. 2016.

I onda 6 januara cela druga sezona. Tako sam ja negde pročitao, ne znam dal je tačno.


Još niko ništa nije najavio.

I povukli su datum sa stranice na Netflixu, tako da ništa od specijala.

http://www.indiewire.com/2016/12/sense8-season-2-premiere-reportedly-december-2016-1201751691/

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #151 : 03.12.2016. 23:51:15 »
Potvrđeni datumi za specijal i drugu sezonu.

Specijal - 23. 12. 2016.

Druga sezona - 5. 5. 2017.

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Sense8
« Odgovor #152 : 16.12.2016. 16:16:02 »
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #153 : 16.12.2016. 16:46:55 »
Čekaj, promenili majstora koji glumi van dama ili sam ja istripovao  ???

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #154 : 16.12.2016. 16:51:35 »
Čekaj, promenili majstora koji glumi van dama ili sam ja istripovao  ???



Da, promenili su ga. Prošli glumac je odustao od uloge.

Offline dulejr

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #155 : 16.12.2016. 19:21:16 »
Al je prop'o ovaj iz Sopranovih.

Offline dean.winchester

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #156 : 25.12.2016. 17:08:26 »
Da li je neko pogledao Bozicni specijal, kakav je?  ;D
Fear knocked on the door. Faith answered. There was no one there.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Sense8
« Odgovor #157 : 25.12.2016. 21:25:35 »
^Prenatrpan seksom.
Neću reći kao i obično jer ovaj put ga baš preteraše. Nimalo ne krivim Ameena šo je napustio šou jer s ovom Lanom nešto definitivno nije u redu. :-\
« Zadnja izmjena: 25.12.2016. 21:27:29 den78 »

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #158 : 26.12.2016. 20:58:54 »
Dobar specijal. Pokriva Thanksgiving, Božić i Novu godinu i to jako dobro. Sviđa mi se.

E, sad. Gluma. U nekim je trenutcima bila jako čudna i loša. To mislim na ove side-side characters. Ali ti su trenutci bili mali dio vremena. A na novog Capheusa ću se eventualno naviknuti.

Komentiran je seks. Pa sam pomislio da odem malo detaljnije: bile su dvije glavne scene seksa. I bile su najbolje odrađene scene orgija/seksa koje sam ikad vidio. Bile su prečudne. Mislim, koji ku*** Wachowski radi nemam pojma i kako ovi drugi na to pristaju mi je ogromna misterija ali ako gledamo samo kako su napravljene, definitivno super odrađene.

Sve u svemu, OK priprema. Lijep specijal. Da je moglo bolje, eh, gotovo uvijek može bolje.

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #159 : 26.12.2016. 21:53:41 »
Mene je baš razočarala serija, napravio se kao neki hajp oko nje a na kraju preslabo, uopšte mi ne smeta gomila dotičnih scena čak i pored toga što nam se sve to gura pod nos, mislim na scena sa onim glumcem, šta li je već, problem mi je taj što je priča ko priča otužna, čekam celu sezonu da se nešto desi a na kraju samo dobijam redovne porcije nekih ideja, jebem li ga, ne kontam, razumeli smo

Navukli su me zato što su to najavili kao sci fi i samo zato sam i gledao, jedina pozitivna stvar mi je bio onaj van dam koji je sad napustio seriju


Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Sense8
« Odgovor #160 : 26.12.2016. 23:11:12 »
Ja ne mogu da budem objektivan sto se tice ove serije jer je previse volim pa je samim tim moj sud manje vise nistavan. Ali u sustini, nekome se dopada nekome ne. Nekome smeta jedno, nekome drugo i sve je to normalno.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #161 : 27.12.2016. 01:32:37 »
Mene je baš razočarala serija, napravio se kao neki hajp oko nje a na kraju preslabo
U Americi je izhajpana zbog LGBT zajednice (nemam ništa protiv te zajednice) i Netflixovaca koji su izhajpali i Stranger Things. Nemam ništa ni protiv Stranger Things, al' da zaslužuje biti #36 na IMDb Top 250, e bome ne zaslužuje.

jedina pozitivna stvar mi je bio onaj van dam koji je sad napustio seriju
On je meni genijalan bio, kao glumac imao je nevjerojatan duh, karizmu. Ali eto, šta ćeš...

Uglavnom, bit će sve OK. Nadajmo se.    "Happy fucking New Year."

Offline dean.winchester

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #162 : 27.12.2016. 02:24:39 »
I meni je bio dobar specijal, sta ja znam, ova serija je i inace puna sexa, to je sad u trendu haha, komotno bi se mogla zvati i 'Sex8'  ;D

Bas me zanima sta ce biti sa Willom, jer ne izgleda bas najbolje u specijalu, valjda ce se nekako izvuci. Bilo je i smijesnih momenata, npr. kad je onaj lik Rajan pao sa kreveta haha, i doca Italijan ;D

Sve u svemu, jedva cekam novu sezonu, ova mi se serija bas nesto svidja  clapp
Fear knocked on the door. Faith answered. There was no one there.

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Sense8
« Odgovor #163 : 27.12.2016. 11:30:51 »
Meni je specijal baš dobar. Iako sam bio skeptičan. Smeta me previše seksa,ali to je danas u svim serijama. Snimnjen je fenomenalno, scene su prekrasne, gluma je odlična, a pogotovo glazba.
Sve skupa baš dobar  :majstore

Offline dean.winchester

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #164 : 27.12.2016. 13:04:43 »
Da, i meni se muzika svidjela kroz cijelu epizodu, bas je super  clapp
Fear knocked on the door. Faith answered. There was no one there.

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Sense8
« Odgovor #165 : 27.12.2016. 14:56:48 »
Svidja mi se specijal mada su realno bili nekako pasivni. Ali dobro icic ce prica sigurno brze kada krene regulrarna sezona. A sto se tice scena orgija, nije ni cudo sto tu nema price.  Zamisljam kako  ide snimanje... Reziser urla gde ko da stavi ruku, gde da pruzi nogu, koga da pojubi....
Muzika je fantasticna.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #166 : 28.12.2016. 16:27:55 »
ova serija je i inace puna sexa, to je sad u trendu haha, komotno bi se mogla zvati i 'Sex8'  ;D
Iskreno sam se nasmijao ovomu. Hvala.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Sense8
« Odgovor #167 : 02.01.2017. 02:08:02 »
Mene je baš razočarala serija, napravio se kao neki hajp oko nje a na kraju preslabo, uopšte mi ne smeta gomila dotičnih scena čak i pored toga što nam se sve to gura pod nos, mislim na scena sa onim glumcem, šta li je već, problem mi je taj što je priča ko priča otužna, čekam celu sezonu da se nešto desi a na kraju samo dobijam redovne porcije nekih ideja, jebem li ga, ne kontam, razumeli smo

Navukli su me zato što su to najavili kao sci fi i samo zato sam i gledao, jedina pozitivna stvar mi je bio onaj van dam koji je sad napustio seriju

Znaju oni što se danas prodaje u ovim otužnim vremenima. Zato i ovako slabe i nebitne serije dobivaju prostora.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Sense8
« Odgovor #168 : 03.01.2017. 16:15:50 »
Mene zanima da li se ovaj specijal racuna kao prva epizoda druge sezone ili specijal ostaje kao specijal a kasnije tokom godine ce biti punih 12 ili koliko vec epizoda?
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Sense8
« Odgovor #169 : 03.01.2017. 16:32:58 »
Mene zanima da li se ovaj specijal racuna kao prva epizoda druge sezone ili specijal ostaje kao specijal a kasnije tokom godine ce biti punih 12 ili koliko vec epizoda?

Specijal je specijal i nema nikakve veze sa redovnim epizodama druge sezone.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Sense8
« Odgovor #170 : 03.01.2017. 16:42:32 »
Mene zanima da li se ovaj specijal racuna kao prva epizoda druge sezone ili specijal ostaje kao specijal a kasnije tokom godine ce biti punih 12 ili koliko vec epizoda?

Specijal je specijal i nema nikakve veze sa redovnim epizodama druge sezone.

Hvala. Zbunio me je IMDB, gde je prethodno Christmas special stajalo kao prva epizoda druge sezone, ali je vidim to sada ispravljeno.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #171 : 03.01.2017. 23:38:52 »
Mene zanima da li se ovaj specijal racuna kao prva epizoda druge sezone ili specijal ostaje kao specijal a kasnije tokom godine ce biti punih 12 ili koliko vec epizoda?

Specijal je specijal i nema nikakve veze sa redovnim epizodama druge sezone.

Hvala. Zbunio me je IMDB, gde je prethodno Christmas special stajalo kao prva epizoda druge sezone, ali je vidim to sada ispravljeno.
Znači neće značiti apsolutno ništa u razvoju radnje i to? Ipak smo vidjeli dosta važnih stvari u njemu...  ???

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Sense8
« Odgovor #172 : 04.01.2017. 00:14:19 »
Naravno da ce znaciti, moje pitanje se odnosilo na odnos epizoda. Ovaj specijal ce sluziti kao poveznica izmedju dve sezone. Ali ja sam donekle bio u pravu, posto ce druga sezona imati 10 epizoda u odnosu na prvu koja je imala 12. A sam specijal je trajao dva sata sto su zapravo 2 epizode. Na neki nacin ovo jeste pocetak druge sezone.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #173 : 04.01.2017. 02:26:00 »
Naravno da ce znaciti, moje pitanje se odnosilo na odnos epizoda. Ovaj specijal ce sluziti kao poveznica izmedju dve sezone. Ali ja sam donekle bio u pravu, posto ce druga sezona imati 10 epizoda u odnosu na prvu koja je imala 12. A sam specijal je trajao dva sata sto su zapravo 2 epizode. Na neki nacin ovo jeste pocetak druge sezone.
Hvala na raščišćavanju.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Sense8
« Odgovor #174 : 11.04.2017. 02:36:14 »
Mrzim lopatare i limune

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Sense8
« Odgovor #175 : 06.05.2017. 02:43:18 »
Vratili su se. Voleo bih da napisem nesto vise ali nema potrebe. Volim Sense8. Cini me tako srecnim. Tako je ozbiljno, drago i lepo i divno. Od kadrova i muzike, editinga koji je savrsen, do likova. Sve je savrseno. I samo mi je drago sto ovako nesto postoji.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Sense8
« Odgovor #176 : 08.05.2017. 17:21:27 »
Pogledao sam drugu sezonu koja je također izvrsna, brza, zabavna i završi jako zanimljivo. U početku, prve dvije-tri epizode, su se znali izgubiti i neke stvari su stvarno mogle biti nejasne, ali baš kao u prvoj sezoni - nešto prije sredine sve pokupe i lijepo slože i prikažu i svi sve kuže.

Vjerujem da će produkcija za treću sezonu biti puno lakša nego za drugu, dakle mogu očekivati treću sezonu negdje za otprilike godinu dana.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Sense8
« Odgovor #177 : 15.05.2017. 02:35:52 »
Prelepa sezona. Predivna. Ne postoji dovoljno superlativa da opisem kako se osecam posle svake epizode. Sense8 pokrece toliko emocija u meni. Carabno je.

Najpre mi je drago sto scenaristi imaju toliko samopouzdanja. Stvara se nesto sto je poprilicno komplikovano, ali na takav nacin da izgleda kao najjednostavnija stvar na svetu.

Likovi su i dalje ono sto nosi Sense8. U odnosu na prvu sezonu, rekao bih da i oni imaju vise poverenja u sebe. I isplacuje se. Kvalitetnim performansom.

Da krenem od Vulfganga. Lila je lep dodatak. Ali ono sto je obelezilo ovu sezonu je sigurno.
Spoiler for Hiden:
Relacija izmedju Vulfganga i Kale. Oni su presimpaticni kada su zajedno. Njen strah i njegova samouverenost su savrsena kombinacija.

Lep detalj oko Vulfganga je kada ide kod Lile u restoran, i u tom trenutku se povezuje sa ostalim klasterima. Ne zeli da trazi pomoc od njih, ali to oseca. Sto su na kraju i oni osetili. Pazljiv trenutak.

Kala je svojstvena. Ona je sva nezna, neiskvarena, ljupka. Divna je. Ove sezone je imala nesto manje teskih momenata i odluka a vise svojih predomisljanja i napetosti u njenoj glavi.
Spoiler for Hiden:
Kada se pojavljuje pored terena dok Vulfgang igra fudbal, ili trenutak kada puca u rezervoar. Zna da bude implusivna i pravicna. To je Kala.

Vil i Rajli su jedini klasteri koji su i u stvarnosti zajedno.
Spoiler for Hiden:
Ali su mi najbolji momenti medju njima u trenutku kada su razdvojeni. Kada je Rajli sa Dijegom, i konverzacije izmedju njih troje. Dijegove reakcije i saznanja su sjajna.

Najbolji Vilov trenutak je sa ocem. Dirljivo.

Lito je najurnebesniji lik ove sezone. Kada place pred policijom ili kada sprema koktele, ne znam sta mi je draze.
Spoiler for Hiden:
Malo mi je cudno sto jos uvek nije Fernandu rekao za Sense8, za klastere i za sve sto mu se desava. Ali dobro.

Govor na paradi u Sao Paulu je bio vrlo upecatljiv.

Ali mi je najbolji njegov momenat kada saznaje da je otpusten i kada izlazi iz agencije.

Van Dam je izolovan od ostalih klastera na neki nacin. To se najbolje vidi u sceni sa Vulfgangom.
Spoiler for Hiden:
Svi kada vide Vulfganga, odmah ga pitaju sta nije u redu? Dok ga Van Dam pozdravlja osmehom. Mislim da nedovoljno dobro poznaje ostale klastere.

Ne znam koliko ce trajati njegova politicka karijera. Nije on za to. Plasim se da ga ne iskvari. A ako ga ne iskvari, sigurno ce ga "pojesti".

San je najstabilnija od svih klastera. Ali i ona ima izlive emocija i neznosti koji jos vise upotpunjuju njen lik. Vodi se osvetom, ali nije osvetoljubiva. Najsnaznija je od svih, ali je i najlomljivija. Njen pohod je neverovatan.
Spoiler for Hiden:
Borba na krovu, i borba na groblju su vrlo dobre. Beg iz zatvora isto tako. A najbolji deo je potera za bratom.

Na kraju ga nije ubila, sto je verovatno i zazalila sekundu kasnije. Ali ona povrh svega nije osvetoljubiva i iskrena je.

Zato je i pomogla Litu da dobije ulogu u filmu. Zato sto je iskrena.

I na kraju, Nomi. Boze, koliko je divna. Ona je u meni pokrenula najvise emocija, i najvise me je ocarala.
Spoiler for Hiden:
Kada je njen otac u crkvi nazvao cerkom, ja sam skako i vristao od uzbudjenja. Eto. Kao da sam na nekoj fudbalskoj utakmici. I stvarno sam se tako osecao. Strasan trenutak.

Karakteri i emotivni aspekat je ono sto definise Sense8. I da imamo pedeset epizoda klastera koji samo igraju, plesu, smeju se, grle, mislim da bih bio najsrecniji. Samo zelim da svi budu srecni i nasmejani.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Sense8
« Odgovor #178 : 01.06.2017. 21:37:40 »
Otkazano.

Ja sam gledao samo 1. sezonu. Isplati li se gledati drugu sada kad neće biti treće?
« Zadnja izmjena: 01.06.2017. 21:48:53 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Sense8
« Odgovor #179 : 01.06.2017. 21:41:41 »
Dobro je što je otkazano. Koliko god da je prva sezona bila OK toliko je druga dosadna, loša i negledljiva. Ja sam na 2x08 i sad kad znam da nema dalje nateraću se da odgledam još te dve preostale epizode inače ne znam kad bi i kako bi.